Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914608 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2085 Dátum: 2009.12.22 11:08:47 »
Lehet, hogy ti rövid utakra használjátok, arra még jó is lehet. Havi 6000km után már bosszantó. Legutóbb 700km után fáradtabban szálltam ki belőle, mint a régi céges teherautóból ugyanennyi km után. :yawn:
Erre egyetlen kisautó sem való, ezért nem a Yarist kell leszólni, más gyártmány sem tudna többet, se zajszigetelésben, se kényelemben, se másban.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2086 Dátum: 2009.12.22 11:11:07 »
Már leírtam, hogy a terv az volt, hogy gázos lesz a céges elszámolás miatt. Érzetre egy régi Twingo is tágasabb 2 személynek. :otlet:

Tudtuk, hogy kompromisszumot kell majd kötni, a rövid városi próbaút alatt nem volt vele gond, és jó áron volt a kocsi. 2 évvel fiatalabb japán autót tudtunk venni olcsóbban, kevés kilóméterrel.
Mivel külsőre is szép állapotban van, fiatal, még mindig kevés km-rel, reméljük könnyű lesz majd eladni, esetleg minimális haszonnal. :yes:

A terv az egy olyan autó, mint az előző volt, csak nehéz lesz dízel autót 100,000km futás alatt találni.

Lehet, hogy megőrülünk, és veszünk egy sportkocsit. A Z3M Coupe nagyon tetszik :D


Valószínű újra Mazda6 lesz a családi autónk, illetve akit lehet a baráti körömben lebeszélek a Yarisról. Nem a kisebb hibák (bár a fék nem az, hiába csak egy kis tisztítás kell a jeladónak) bosszantanak, hanem az, hogy nem okoz örömet a vezetése. Ismét csak az előző autónkra tudok hivatkozni. A nyáron egyhuzamban 1800km-t mentünk vele felváltva vezetve, bő 120-as átlaggal (6 litert evett megpakolva), és jó érzés volt másnap visszaülni és újra vezetni. Ezt a Yaris soha nem fogja nyújtani, a dízel se.
Azért mert neked nem felelt meg az autó, attól még sokak tetszhet és tetszik, és meg is vannak vele elégedve. Mindenkinek más az ízlése, neked nem jött be, el kell adni. Illetve nem értem, ha volt olyan dolog már vásárlás előtt ami nem tetszett, akkor miért lett megvásárolva az autó? Persze hogy nem nagy autó, de kategóriájában majd a legnagyobb (ha nem az) beltere van, két személy esetén meg hatalmas csomagtere van. Ha tudott volt hogy sok lesz a pálya, miért nem dízelt vásároltatok?
Az enyémmel is vannak problémák, amelyeknek egy új autónál nem lehetnének, de előfordulhatnak. Mindezek ellenére én nem bántam meg, nagyon tetszik még most, amire én használom, tökéletesen megfelel.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2087 Dátum: 2009.12.22 11:21:48 »
Már leírtam, hogy a terv az volt, hogy gázos lesz a céges elszámolás miatt. Érzetre egy régi Twingo is tágasabb 2 személynek. :otlet:
Tudtuk, hogy kompromisszumot kell majd kötni, a rövid városi próbaút alatt nem volt vele gond, és jó áron volt a kocsi. 2 évvel fiatalabb japán autót tudtunk venni olcsóbban, kevés kilóméterrel.
Mivel külsőre is szép állapotban van, fiatal, még mindig kevés km-rel, reméljük könnyű lesz majd eladni, esetleg minimális haszonnal. :yes:
A terv az egy olyan autó, mint az előző volt, csak nehéz lesz dízel autót 100,000km futás alatt találni.
Lehet, hogy megőrülünk, és veszünk egy sportkocsit. A Z3M Coupe nagyon tetszik :D
A húgomnak Twingoja volt, pofás kis kocsi, sok ötlettel de Yarishoz képest sokkal puritánabb és a motorválaszték sem valami bő volt. Nekem speciel egy nem tetszett benne, hogy a batár nagy ajtó miatt az öv messze hátul volt. Fogyasztása jó volt, bár nálatok szerintem az is megette volna a magáét.
Az biztos, hogy jó áron el lehet adni majd, értéktartóak. Ha az új 1,33-as 100 lovas 6 sebességes változatok vettetek volna, lehet most ezek a dolgok fel sem merülnének.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2088 Dátum: 2009.12.22 13:20:03 »
Amikor újat vettünk volna (2X ennyiért) csak az 1000-esre lett volna pénzünk (akkor még nem volt 1,33-as). Akkor megemlítettük az eladónak, hogy autópálya is lenne, lebeszélt róla. Azt mondta, mit itt a fórumon is, hogy oda az 1,3-as a minimum. Emiatt is lett ez. A variálhatósága tetszik a hátsó üléseknek, más nem.
Egyébként ha kis autó a Lancia Y kifejezetten csendes. Sőt ültem dízel versoban, pályán az is csendesebb volt, úgyhogy kb. +2000Ft ráfordításával meg tudták volna oldani ezt a problémát is. Lehet, hogy nektek nem tűnik fel, de én nagyon érzem az autón a spórolást.
Kis apróság: az előző kocsinkban a sebességgel arányosan növelte a rádió a hangerőt (a mértéke is állítható volt), a Yaris nem tudja ezt sem?

Már leírtam, hogy a terv az volt, hogy gázos lesz a céges elszámolás miatt. Érzetre egy régi Twingo is tágasabb 2 személynek. :otlet:
Tudtuk, hogy kompromisszumot kell majd kötni, a rövid városi próbaút alatt nem volt vele gond, és jó áron volt a kocsi. 2 évvel fiatalabb japán autót tudtunk venni olcsóbban, kevés kilóméterrel.
Mivel külsőre is szép állapotban van, fiatal, még mindig kevés km-rel, reméljük könnyű lesz majd eladni, esetleg minimális haszonnal. :yes:
A terv az egy olyan autó, mint az előző volt, csak nehéz lesz dízel autót 100,000km futás alatt találni.
Lehet, hogy megőrülünk, és veszünk egy sportkocsit. A Z3M Coupe nagyon tetszik :D
A húgomnak Twingoja volt, pofás kis kocsi, sok ötlettel de Yarishoz képest sokkal puritánabb és a motorválaszték sem valami bő volt. Nekem speciel egy nem tetszett benne, hogy a batár nagy ajtó miatt az öv messze hátul volt. Fogyasztása jó volt, bár nálatok szerintem az is megette volna a magáét.
Az biztos, hogy jó áron el lehet adni majd, értéktartóak. Ha az új 1,33-as 100 lovas 6 sebességes változatok vettetek volna, lehet most ezek a dolgok fel sem merülnének.:)

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2089 Dátum: 2009.12.22 13:27:13 »
seducertt -nek pár gondolat:

"egy rendes pollenszűrő mellet nem kell átkapcsolni belső keringetésre, mint ebben a kis gyöszben."
Nem tudom, de nálam nem kell átkapcsolni...

"Sokkal többet nyom a latban a vacak első ülés, autópályára csak korlátozottan alkalmas, nagyobb tempónál hangos..."
Szerintem te nem yarisről beszélsz, vagy lehet csak a tied egy kivételes példány. Enyém nem hangos...

"hamar elkopó-nyiszorgó gyári fékbetét"
Valóban, nálam is viszonylag hamar elkopott, de ez már csak így van a mai fékbetétekkel (sokszor átrágott téma)
,de nyiszogni nem nyiszogott soha. És csere után sem teszi(gyári)

" a szakaszos törlés intervallumát se lehet szabályozni"  "az előző kocsinkban a sebességgel arányosan növelte a rádió a hangerőt (a mértéke is állítható volt), a Yaris nem tudja ezt sem?"
EMBER ÉBRESZTŐŐŐŐ. Ilyen extrák nem a yaris kategóriában (kisautó) lelhetők fel.

" Legutóbb 700km után fáradtabban szálltam ki belőle, mint a régi céges teherautóból ugyanennyi km után."
Nálad valami anatómiai probléma lehet szerintem, mert én is mentem már sokszor hosszú távon vele, de nekem semmi bajom nem volt. Se derékfájás, se semmi. Lehet megfelelően kellene beállítani az ülést, kormányt?

"94-as Astra is jobban a szívünkhöz nőtt"
Ezt nem értem. Ez bejött nektek? Volt szerencsém ilyen izéhez, na az tényleg egy...

"ez egy tejfölös doboz minimális hangszigeteléssel, minimális biztonságérzettel a 9 légzsák ellenére is."
Nyilván ez mind az ellenkezője volt az asztmában!Abban biztonságban érezted magad, nem is volt hangos,stb. Igaz? LoL! :)

"Érzetre egy régi Twingo is tágasabb 2 személynek"
Ez egyszerűen balgaság. Van Twingo a családban.

" jó áron volt a kocsi."
Mint a felni+gumi-nál, mi? Mindegy jó-e vagy sem, óccó volt, KELL! Nem lehet hogy ennek az óccóságnak volt valami oka?

„Az nekem nem fér bele, hogy állandóan figyelni kelljen mennyire nyomjam a gázpedált, bámuljam a fogyasztásmérőt, hogy kijöjjek 7-8 liter fogyasztásból, amit eddig bármilyen benzines autóm nagyobb motorral is hozott.”
A Z3M Coupe-nál bele fog férni? Ott nem kell majd lesned a fogymérőt. Biztosan éppen hogy csak "csipegetni" fog!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2090 Dátum: 2009.12.22 13:44:23 »
Amikor újat vettünk volna (2X ennyiért) csak az 1000-esre lett volna pénzünk (akkor még nem volt 1,33-as). Akkor megemlítettük az eladónak, hogy autópálya is lenne, lebeszélt róla. Azt mondta, mit itt a fórumon is, hogy oda az 1,3-as a minimum. Emiatt is lett ez. A variálhatósága tetszik a hátsó üléseknek, más nem.
Egyébként ha kis autó a Lancia Y kifejezetten csendes. Sőt ültem dízel versoban, pályán az is csendesebb volt, úgyhogy kb. +2000Ft ráfordításával meg tudták volna oldani ezt a problémát is. Lehet, hogy nektek nem tűnik fel, de én nagyon érzem az autón a spórolást.
Kis apróság: az előző kocsinkban a sebességgel arányosan növelte a rádió a hangerőt (a mértéke is állítható volt), a Yaris nem tudja ezt sem?
Szerintem azt mondtad volna neki, hogy az az autópálya havi 5-6000km, akkor nem hogy dízel Yaris-t, hanem nagyobb autót javasolt volna.
A spórolást konkrétan mire érted? Mi nincsen benne, ami egy hasonszőrű más kocsiban benne van?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2091 Dátum: 2009.12.22 13:51:13 »
Ugy erzem kicsit elkanyarodtunk a fogyasztas tematol.... Biztos ez a megfelelo hely ennek?  :surrender:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2092 Dátum: 2009.12.22 13:53:54 »
Ennek nincs megfelelő hely (100X lerágott csont csócsálása még 100 hsz-ban)  :yawn:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2093 Dátum: 2009.12.22 16:50:07 »
Idézet
Kis apróság: az előző kocsinkban a sebességgel arányosan növelte a rádió a hangerőt (a mértéke is állítható volt), a Yaris nem tudja ezt sem?
A Mazda6-ról beszélünk? Mert a 25 éves BMW szerintem nem tudta, és a 94-es Astra sem. A Mazda 6 pedig még jó hogy tudja, ahogy az Avensis is...

Idézet
csakúgy mint a 94-as Astra is jobban a szívünkhöz nőtt.
Nem csodálom, az ám a pöpec verda...  :D :lol:

Idézet
Az ABS-sel kapcsolatban továbbra sem értünk egyet.
Igen felfogtam, csak érdekelne az indoklásod is, kiváncsi vagyok rá nagyon, hogy úgy mégis hogyan tudod megmagyarázni, hogy ha a kerék nem tapad (még akkor sem ha nem fékezik) akkor úgy mégis hogyan tud fordulni az autó!
Xanyi

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2094 Dátum: 2009.12.23 13:16:32 »
Ha nem kapcsolom át belső keringetésre -főleg városban- nagyon keveset szűr, szívjál nyugodtan dízel füstöt, én nem fogok.

A kocsi főleg vizes úton (gyári kipufogóval) nagyon hangos, autópályán kifejezetten zavaró.

Alászedve a kormányt (tipikusan garázsra való ráfordulás) nagyon hangos az első fék, új gyári betétekkel.

A szakaszos törlés állítását tudta az Almera is, vagy az már luxus autó?! [rohog]

Az ülést be tudom állítani, nem csak emiatt szállok ki belőle fáradtan

Autópályán nem volt hangosabb az asztma. 1,8-as volt -svájci- GSI futóművel, normális ülésekkel, hangszigeteléssel, jobb volt vezetni. A magyarországi fapados asztmában nem ültem.

Igen volt oka. Nem veszek árában semmit se, maximum kenyeret a boltban. Nem volt törött, lehajtott, stb. Biztosan 1 év alatt belehajtottak 501,000km-t :lol:

Ha volt már sportkocsid -nem hiszem- akkor tudnád, hogy az nem erről szól.

A fogyasztásról csak annyit, hogy Volvo S80 2,9-es benzines automata váltóval sem evett többet autópályán, mint az égig magasztalt Yaris.

Most hogy lement ez a nagy hideg 5,9-et is lehetett vele kajáltatni, persze pályát messziről elkerülve, nem előzgetve. Csak hogy a témánál is maradjunk.

Az ABS szívat. Hol jó, hol nem. Már rá se kell nézzek a műszerfalra, hogy tudjam mikor nem megy, ui. akkor fog jobban a fék.



seducertt -nek pár gondolat:

"egy rendes pollenszűrő mellet nem kell átkapcsolni belső keringetésre, mint ebben a kis gyöszben."
Nem tudom, de nálam nem kell átkapcsolni...

"Sokkal többet nyom a latban a vacak első ülés, autópályára csak korlátozottan alkalmas, nagyobb tempónál hangos..."
Szerintem te nem yarisről beszélsz, vagy lehet csak a tied egy kivételes példány. Enyém nem hangos...

"hamar elkopó-nyiszorgó gyári fékbetét"
Valóban, nálam is viszonylag hamar elkopott, de ez már csak így van a mai fékbetétekkel (sokszor átrágott téma)
,de nyiszogni nem nyiszogott soha. És csere után sem teszi(gyári)

" a szakaszos törlés intervallumát se lehet szabályozni"  "az előző kocsinkban a sebességgel arányosan növelte a rádió a hangerőt (a mértéke is állítható volt), a Yaris nem tudja ezt sem?"
EMBER ÉBRESZTŐŐŐŐ. Ilyen extrák nem a yaris kategóriában (kisautó) lelhetők fel.

" Legutóbb 700km után fáradtabban szálltam ki belőle, mint a régi céges teherautóból ugyanennyi km után."
Nálad valami anatómiai probléma lehet szerintem, mert én is mentem már sokszor hosszú távon vele, de nekem semmi bajom nem volt. Se derékfájás, se semmi. Lehet megfelelően kellene beállítani az ülést, kormányt?

"94-as Astra is jobban a szívünkhöz nőtt"
Ezt nem értem. Ez bejött nektek? Volt szerencsém ilyen izéhez, na az tényleg egy...

"ez egy tejfölös doboz minimális hangszigeteléssel, minimális biztonságérzettel a 9 légzsák ellenére is."
Nyilván ez mind az ellenkezője volt az asztmában!Abban biztonságban érezted magad, nem is volt hangos,stb. Igaz? LoL! :)

"Érzetre egy régi Twingo is tágasabb 2 személynek"
Ez egyszerűen balgaság. Van Twingo a családban.

" jó áron volt a kocsi."
Mint a felni+gumi-nál, mi? Mindegy jó-e vagy sem, óccó volt, KELL! Nem lehet hogy ennek az óccóságnak volt valami oka?

„Az nekem nem fér bele, hogy állandóan figyelni kelljen mennyire nyomjam a gázpedált, bámuljam a fogyasztásmérőt, hogy kijöjjek 7-8 liter fogyasztásból, amit eddig bármilyen benzines autóm nagyobb motorral is hozott.”
A Z3M Coupe-nál bele fog férni? Ott nem kell majd lesned a fogymérőt. Biztosan éppen hogy csak "csipegetni" fog!

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2095 Dátum: 2009.12.23 13:26:00 »
A M6 tudta, a BMW-t csak jó volt vezetni, sokszor be sem kapcsoltam a zenét, mert annak jó volt a hangját hallgatni. Arra voltam csak kíváncsi, hogy a navis rádió tudja-e, de ezek szerint nem.

Az Opel öreg kora ellenére is jobban pakolható volt, jobban fogyasztott (ugyanakkora kerekekkel), jobb volt az ülése, amikor megfogtam a kormányt volt súlya, vette rendesen a sebességeket, nem szarakodott az ABS, stb. A többi asztmát nem ismerem, ez többet nyújtott, mint a 10X annyiba kerülő Yaris.
És mivel nem a lengyelek hányták össze nem is rozsdásodott.

A magyarázatnak gondolom elég annyi, hogy az utóbbi 3 autónkban így működött. Havas úton ráléptem a fékre, kormányoztam, lassultunk és arra ment a kocsi, amerre tekertem a kormányt, nem egyenesen. Volt olyan autó amelyiknél jobban működött, volt amelyiknél kevésbé (hosszabb úton álltunk meg), de végig irányítható maradt a gépezet. Amikor ezt tapasztaltam a Yarissal még nem karácsonyfázott :winkiss:

Idézet
Kis apróság: az előző kocsinkban a sebességgel arányosan növelte a rádió a hangerőt (a mértéke is állítható volt), a Yaris nem tudja ezt sem?
A Mazda6-ról beszélünk? Mert a 25 éves BMW szerintem nem tudta, és a 94-es Astra sem. A Mazda 6 pedig még jó hogy tudja, ahogy az Avensis is...

Idézet
csakúgy mint a 94-as Astra is jobban a szívünkhöz nőtt.
Nem csodálom, az ám a pöpec verda...  :D :lol:

Idézet
Az ABS-sel kapcsolatban továbbra sem értünk egyet.
Igen felfogtam, csak érdekelne az indoklásod is, kiváncsi vagyok rá nagyon, hogy úgy mégis hogyan tudod megmagyarázni, hogy ha a kerék nem tapad (még akkor sem ha nem fékezik) akkor úgy mégis hogyan tud fordulni az autó!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2096 Dátum: 2009.12.23 13:32:48 »
Én változatlanul csak annyit tudok hozzátenni, hogy teljesen rossz vásár volt a Yaris nektek, egyáltalán nem a ti igényeiteknek való semmilyen szempontból. Másoknak mások az igényeik, annak megfelel, nektek nem.
 
Csak érdekesség: Szilvi az 1.3-as Yarisával csak Pesten, városban 5 liter körül jár el, a két nagy fogyiguru Zénóka és Leszilaci még kevesebbel, bár nem csak városban.

Adjátok el.  :flowers:
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2097 Dátum: 2009.12.23 13:55:05 »
Én változatlanul csak annyit tudok hozzátenni, hogy teljesen rossz vásár volt a Yaris nektek, egyáltalán nem a ti igényeiteknek való semmilyen szempontból. Másoknak mások az igényeik, annak megfelel, nektek nem.
 
Csak érdekesség: Szilvi az 1.3-as Yarisával csak Pesten, városban 5 liter körül jár el, a két nagy fogyiguru Zénóka és Leszilaci még kevesebbel, bár nem csak városban.

Adjátok el.  :flowers:
Nálam most 6,5-en a fogyimutató városban, hozzájuk képest rengeteg, biztos a jobb lábamban van a hiba. :D
A viccet félretéve nálam sok a hidegindítás és a 4-5 km használat, utána újra kezdődik elölről. Gondolom ők azért hosszabb távokat is lenyomtak egy füst alatt, azért jön ki ilyen alacsonyra.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2098 Dátum: 2009.12.23 14:30:56 »
Igen volt oka. Nem veszek árában semmit se, maximum kenyeret a boltban.

Gondolom eladni meg áron felül szeretsz csak...

A fogyasztásról csak annyit, hogy Volvo S80 2,9-es benzines automata váltóval sem evett többet autópályán, mint az égig magasztalt Yaris.

Hát izé. Nekem volt két nagyobbacska volvom is (bár pont S80 nem) és ismerem a márkát. Igen nagy összegben mernék fogadni, hogy ez az állításod nem állja meg a helyét...

Amúgy nem semmi, hogy újabban majdnem minden modellnek megvan a maga trollja. Csak tudnám minek irogatnak ide...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2099 Dátum: 2009.12.23 15:43:51 »
Nézzük csak a gyári fogyasztási adatokat (országút/város/vegyes):
Yaris 1,3 5 fokozatú kézi: 5,3/7,2/6,0
Volvo S80 T6 AWD 6 fokozatú aut.: 7,9/17,1/11,3
Szerintem ez alapján nincs is mit vitázni, melyik fogyaszt kevesebbet autópályán ugyanazon sebesség mellett.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive