Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914604 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2070 Dátum: 2009.12.21 14:29:43 »
Komolyan mondom nem ültetek még rendes autóban (pl. Mezda6, BMW525, stb.). Ugyanis egy rendes pollenszűrő mellet nem kell átkapcsolni belső keringetésre, mint ebben a kis gyöszben. Az ABS teljesen beszart 2 nap havas kocsikázás után, folyamatosan világít a visszajelző. ***a japán minőség. :hmmmm:
Szóval az ABS-nek pontosan az lenne a lényege, hogy havas/csúszós úton kormányozható legyen a kocsi működés közben is. A kipörgésgátló is tud rendesen működni minden más autóban, csak ebben így kell, mert ez fantasztikus, tökéletes japó műremek. [rohog] Ráadásul vitte magával a kipörgésgátlót is. Szerencsére nem erős a kocsi enélkül is könnyen elindul.

Az ablakfűtés meglazult saruja nem gond, de utal egyfajta minőségre. Tejesen mindegy, hogy anyagminőség, vagy hanyag összeszerelés: hiba. Más autóban nem találkoztam még ilyen hibával. Csak emiatt nem adnánk el.
Sokkal többet nyom a latban a vacak első ülés, autópályára csak korlátozottan alkalmas, nagyobb tempónál hangos, rosszul működő ABS, relative nagy fogyasztás-kis teljesítmény. A fentieken kívül nagyon sok apró bosszantó hibája van ilyen pl. a hamar elkopó-nyiszorgó gyári fékbetét, a szakaszos törlés intervallumát se lehet szabályozni, de nem sorolnám fel az összeset. Ha nektek jó az gondolom azért van, mert nem jobb autóból ültetek bele.

Azt nekem ne mondjátok, hogy más autóban 100,000-nél elkopik a kerékcsapágy, mert ez nem általános. A Mazdában 170,000-nél is hibátlan volt. Az pedig nem magyarázat a drága lég/olaj/pollen szűrőre, hogy a kerékcsapágy is jó minőségű és sokáig bírja.

A következő autó nem ekkora lesz, nem totoja, és valószínű nem benzines. :surrender:
Ha már 70,000km alatt előjönnek a hibák, akkor 500K km alatt mennyi fog elő jönni.

Remélem nektek több szerencsétek lesz ezzel a kocsival, már nagyon örülünk, hogy nem újonnan vettünk Yaris II-t, így nem bukunk rajta annyit. Természetesen tavasszal eladjuk.

Csak azért nem írom le a népítéletben a tapasztalataimat, mert el szeretnénk adni. Ha valakit komolyan érdekel már karácsonyra hazaviheti.

Valószínű újra Mazda6 lesz a családi autónk, illetve akit lehet a baráti körömben lebeszélek a Yarisról. Nem a kisebb hibák (bár a fék nem az, hiába csak egy kis tisztítás kell a jeladónak) bosszantanak, hanem az, hogy nem okoz örömet a vezetése. Ismét csak az előző autónkra tudok hivatkozni. A nyáron egyhuzamban 1800km-t mentünk vele felváltva vezetve, bő 120-as átlaggal (6 litert evett megpakolva), és jó érzés volt másnap visszaülni és újra vezetni. Ezt a Yaris soha nem fogja nyújtani, a dízel se.


Idézet
Ha gondoljátok felveszem videóra. Reggel a 8 fokos garázsból gáz nélkül kiállva óra nullázva 99.9L/100km az avg. Ha nagyon óvatosan megyünk 6 liter tartható, de autópályán a 7 liter is szenvedés. Utálom, hogy alig lehet hozzáérni a gázpedálhoz. S amikor gyorsításkor odalépek csak a pillanatnyi fogyasztás megy fel 20-30 literre a kocsi alig indul meg. Ekkora kajálásnál már régen elforgatná egy rendes autó a kerekeit.
Ha az 1,3-as swift jó összehasonlítási alap akkor ehhez képest picivel jobban ment városban, lazán kijöttem a kölcsön autóval 6 literből. Autópályán jól megpakolva, nem kímélve ette csak meg a 7 litert. Mondjuk más okból azt jobban lehetett utálni

Nincs más hátra, el kell adni. Nektek turbódízel való...
Viszont az 1,3-as Yaris nyomatéktalanabb még az ezres Yarisnál is. De valóban egész jól fogyaszt autópályán. (tapasztalat)

Idézet
-a kipörgésgátló gagyin működik (valamit csinál, de kis gáznál is elforog a kerék jópár másodpercig)
Az eddig leírtakból te nagyon okos vagy, akkor tudnod kellene, hogy a kipörgástlónak ÍGY KELL működnie...
Idézet
-ABS is néha túl aktív, néha nem lehet kormányozni az autót fékezés közben
Ha nincs tapadás hiába az ABS, az autó kormányozhatatlan. Ez fizika.
Idézet
az alkatrészek drágábbak hozzá, mint az összes előző autóinkhoz, pedig ez a legkisebb
Ez köztudott a Toyotákról. Egy hátsó kerékcsapágy 80 ezer Ft, míg a többi autóhoz átlag 10-20 ezer. Ellenben Toyotánál Carinák futnak 500 ezer km-el gyári hibátlan csapágyakkal, míg más autónál cserélgetni kell őket 100 ezrenként. Ugyebár minden nézőpont kérdése!
Idézet
a pollenszűrő szinte semmit nem csinál
Mit is kellene csinálnia? Palacsintát sütni? A hivatalos neve utastér szűrő, és ha megnézel egy használtat láthatod, hogy rengeteg koszt megszűr. Úgyhogy a funkcióját ellátja, de valóban nem csinál semmit. Lusta dög...  :lol:
Idézet
tegnap lecsúszott az ablakfűtés saruja
Na ebből tényleg elég, ekkora szart  :D :lol:El kell adni mondom én...

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2071 Dátum: 2009.12.21 14:33:28 »
A bohóckodás nem általános, csak most a hóban. Igazad van nagyon pörgetjük, 2000-nél felváltunk :hmmmm:
Az átlag 7 literen áll letakart hűtővel, max 1/3-ig nyomott gázpedállal, dugókat messziről elkerülve.

Városi elindulós megállós fogyasztás 8,5 liter. :cry:
nekem a 20 éves, 2.0celica a rossz termosztáttal, elégett gyertyákkal, 195/50r16 gumival, és legalább 2órás helybenjáratással 8.3-as átlagot hozott. igaz, nem pörgetve, nem helybenpörögve, nem csúszkálva kézifékkel...csak kényelmesen autózva pesten és az agglomerációban.

úgy van, ahogy mondod: el kell adni azt a yarist...mindenki megkönnyebbülne :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2072 Dátum: 2009.12.21 14:52:16 »
sedu!

csak idézni tudom magam:
úgy van, ahogy mondod: el kell adni azt a yarist...mindenki megkönnyebbülne :)
én boldogan ülök bele minden nap a yarisomba, és teszi ezt öcsém és édesapám is a saját yaris-yaris versojába :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2073 Dátum: 2009.12.21 14:53:55 »
Nekem úgy tűnik, hogy adott célra nagyon-nagyon nem felel meg se a Yaris mérete, se a motorja, se az, hogy benzines. Egyszerűen ez nagyon rossz választás volt sedurcették igényeinek.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2074 Dátum: 2009.12.21 15:21:45 »
Ha egy nagydízel Mazda6 az igény, akkor én is prüszkölnék egy kisbenzines Yarisban. Meg kell szabadulni tőle.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2075 Dátum: 2009.12.21 16:28:59 »
Komolyan mondom nem ültetek még rendes autóban (pl. Mezda6, BMW525, stb.). Ugyanis egy rendes pollenszűrő mellet nem kell átkapcsolni belső keringetésre, mint ebben a kis gyöszben.
Nekem semmi bajom a pollenszűrővel, nem kell belső keringetés. Ha nagyon párásodik, bekapcsolom a klímát és pillanatok alatt tiszta lesz az üveg.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2076 Dátum: 2009.12.21 16:35:48 »
Sziasztok!

Az normális egy 1.3-as 2003-as yarisnál, hogy a computer 430km-es range-t ír ki, miközben az átlagfogyi 7l/100km? Akárhogy számolom nem jön ki... :hmmmm:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2077 Dátum: 2009.12.21 16:54:50 »
Sziasztok!

Az normális egy 1.3-as 2003-as yarisnál, hogy a computer 430km-es range-t ír ki, miközben az átlagfogyi 7l/100km? Akárhogy számolom nem jön ki... :hmmmm:
Szia, mennyit mentél a telitankolás óta? Ez a hatótáv és átlagfogyi cirka 30 litert jelent, ami akár igaz is lehet, mivel a hatótávot nem a tank teljes kiürüléséig veszi.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.21 16:58:02 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2078 Dátum: 2009.12.21 17:48:33 »
Idézet
Szóval az ABS-nek pontosan az lenne a lényege, hogy havas/csúszós úton kormányozható legyen a kocsi működés közben is.
Amiket írsz, abból egyértelműen kiderül, hogy egyáltalán nem Yarist kellett volna venni, egész más az igény... Mazda 6 és 5-ös BMW-hez nem is értem hogy jön, talán ha még Avensisről beszélnénk. Na de könyörgöm egy Yaris???  :eek:
De a fizikát akkor sem fogod tudni félremagyarázni... Ha a kerék nem tapad, nem kormányozható az autó, ABS ide vagy oda!

Idézet
Azt nekem ne mondjátok, hogy más autóban 100,000-nél elkopik a kerékcsapágy, mert ez nem általános. A Mazdában 170,000-nél is hibátlan volt. Az pedig nem magyarázat a drága lég/olaj/pollen szűrőre, hogy a kerékcsapágy is jó minőségű és sokáig bírja.
Pont a Mazdát hozod példának? Abba ugyanolyan drága az alkatrész!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2079 Dátum: 2009.12.22 08:43:13 »
Komolyan mondom nem ültetek még rendes autóban (pl. Mezda6, BMW525, stb.).

ebben a kis gyöszben.

***a japán minőség. :hmmmm:

mert ez fantasztikus, tökéletes japó műremek. [rohog]

meglazult saruja nem gond, de utal egyfajta minőségre.

vacak első ülés,

autópályára csak korlátozottan alkalmas, nagyobb tempónál hangos, rosszul működő ABS, relative nagy fogyasztás-kis teljesítmény. A fentieken kívül nagyon sok apró bosszantó hibája van ilyen pl. a hamar elkopó-nyiszorgó gyári fékbetét, a szakaszos törlés intervallumát se lehet szabályozni, de nem sorolnám fel az összeset. Ha nektek jó az gondolom azért van, mert nem jobb autóból ültetek bele.

A következő autó nem ekkora lesz, nem totoja, és valószínű nem benzines. :surrender:
Ha már 70,000km alatt előjönnek a hibák, akkor 500K km alatt mennyi fog elő jönni.

nagyon örülünk, hogy nem újonnan vettünk Yaris II-t, így nem bukunk rajta annyit.

Csak azért nem írom le a népítéletben a tapasztalataimat, mert el szeretnénk adni. Ha valakit komolyan érdekel már karácsonyra hazaviheti.
akit lehet a baráti körömben lebeszélek a Yarisról.

Nem a kisebb hibák (bár a fék nem az, hiába csak egy kis tisztítás kell a jeladónak) bosszantanak, hanem az, hogy nem okoz örömet a vezetése.

személy szerint nagyon csodálkozom,h ennyi fikázás után még érdemi válaszokat kapsz a kérdéseidre és nem küldenek el afganisztánba kekszet kapálni :flowers:
mert ezzel a véleményeddel nem csak az autót, a márkát húzod le, hanem a használóit is megbántod, akik eddig készségesen segítettek Neked.

van egy olyan érzésem,h a yaris vásárlását Te nem igazán támogattad. Kedvesednek tetszett, benned viszont ellenszenvet váltott ki, esetleg degradálva érezted magad,h egy "tejfölösdobozban" kell ülnöd. (soha nem értettem ezt a faroknövelős-nagyautós témát)

kívánom,h a következő használt és megbízható dízel (muhaha [rohog] ) középkategóriás autóddal (ami kb. kétszer annyiba kerül, mint egy leharcolt állapotú yaris), negyed ennyi kellemetlenséged legyen.

 :offtopic:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2080 Dátum: 2009.12.22 09:09:37 »
Valószínű újra Mazda6 lesz a családi autónk, illetve akit lehet a baráti körömben lebeszélek a Yarisról. Nem a kisebb hibák (bár a fék nem az, hiába csak egy kis tisztítás kell a jeladónak) bosszantanak, hanem az, hogy nem okoz örömet a vezetése. Ismét csak az előző autónkra tudok hivatkozni. A nyáron egyhuzamban 1800km-t mentünk vele felváltva vezetve, bő 120-as átlaggal (6 litert evett megpakolva), és jó érzés volt másnap visszaülni és újra vezetni. Ezt a Yaris soha nem fogja nyújtani, a dízel se.
Azért mert neked nem felelt meg az autó, attól még sokak tetszhet és tetszik, és meg is vannak vele elégedve. Mindenkinek más az ízlése, neked nem jött be, el kell adni. Illetve nem értem, ha volt olyan dolog már vásárlás előtt ami nem tetszett, akkor miért lett megvásárolva az autó? Persze hogy nem nagy autó, de kategóriájában majd a legnagyobb (ha nem az) beltere van, két személy esetén meg hatalmas csomagtere van. Ha tudott volt hogy sok lesz a pálya, miért nem dízelt vásároltatok?
Az enyémmel is vannak problémák, amelyeknek egy új autónál nem lehetnének, de előfordulhatnak. Mindezek ellenére én nem bántam meg, nagyon tetszik még most, amire én használom, tökéletesen megfelel.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.22 09:11:12 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2081 Dátum: 2009.12.22 10:40:04 »
Lehet, hogy ti rövid utakra használjátok, arra még jó is lehet. Havi 6000km után már bosszantó. Legutóbb 700km után fáradtabban szálltam ki belőle, mint a régi céges teherautóból ugyanennyi km után. :yawn:

sedu!

csak idézni tudom magam:
úgy van, ahogy mondod: el kell adni azt a yarist...mindenki megkönnyebbülne :)
én boldogan ülök bele minden nap a yarisomba, és teszi ezt öcsém és édesapám is a saját yaris-yaris versojába :flowers:


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2082 Dátum: 2009.12.22 10:47:35 »
Tudom, hogy igazságtalan nagyobb autókhoz hasonlítani, de ezek voltak előtte. Azért egy 20 évvel régebbi BMW-től lehetne jobb is, csakúgy mint a 94-as Astra is jobban a szívünkhöz nőtt. A mazdához fele ennyi volt a szűrő, olaj pont ennyi, fékbetét szintén jóval olcsóbb. A légszűrő házat kérdeztem a Yarishoz annak az árától leültem.
Az ABS-sel kapcsolatban továbbra sem értünk egyet.

Idézet
Szóval az ABS-nek pontosan az lenne a lényege, hogy havas/csúszós úton kormányozható legyen a kocsi működés közben is.
Amiket írsz, abból egyértelműen kiderül, hogy egyáltalán nem Yarist kellett volna venni, egész más az igény... Mazda 6 és 5-ös BMW-hez nem is értem hogy jön, talán ha még Avensisről beszélnénk. Na de könyörgöm egy Yaris???  :eek:
De a fizikát akkor sem fogod tudni félremagyarázni... Ha a kerék nem tapad, nem kormányozható az autó, ABS ide vagy oda!

Idézet
Azt nekem ne mondjátok, hogy más autóban 100,000-nél elkopik a kerékcsapágy, mert ez nem általános. A Mazdában 170,000-nél is hibátlan volt. Az pedig nem magyarázat a drága lég/olaj/pollen szűrőre, hogy a kerékcsapágy is jó minőségű és sokáig bírja.
Pont a Mazdát hozod példának? Abba ugyanolyan drága az alkatrész!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2083 Dátum: 2009.12.22 10:54:53 »
Lehet, hogy ti rövid utakra használjátok, arra még jó is lehet. Havi 6000km után már bosszantó. Legutóbb 700km után fáradtabban szálltam ki belőle, mint a régi céges teherautóból ugyanennyi km után. :yawn:
Tudom már sokszor leírtuk, de erre nem ez az autó való, kár ezt tovább ragozni. Itt a döntés sántít, nem ez a típus.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2084 Dátum: 2009.12.22 11:01:05 »
Sajnálom ha megbántottalak azzal, hogy leírtam a saját tapasztalataimat. A kocsit én választottam neki és mindkettőnknek ez a véleménye róla.

Farokhosszabítónak ott a motorom [rohog]

A Yaris árából valóban megbízható felső-közép autót fogunk venni, 6-os váltóval normális fékkel, pakolhatósággal, stb. Az nekem nem fér bele, hogy állandóan figyelni kelljen mennyire nyomjam a gázpedált, bámuljam a fogyasztásmérőt, hogy kijöjjek 7-8 liter fogyasztásból, amit eddig bármilyen benzines autóm nagyobb motorral is hozott. Továbbra is fenntartom a véleményemet: ez egy tejfölös doboz minimális hangszigeteléssel, minimális biztonságérzettel a 9 légzsák ellenére is.

A Skodám végre 140-et ment, 130-nál jobban fogyasztott, mint a Yaris. 30 éves technika, erősen hajtva.


személy szerint nagyon csodálkozom,h ennyi fikázás után még érdemi válaszokat kapsz a kérdéseidre és nem küldenek el afganisztánba kekszet kapálni :flowers:
mert ezzel a véleményeddel nem csak az autót, a márkát húzod le, hanem a használóit is megbántod, akik eddig készségesen segítettek Neked.

van egy olyan érzésem,h a yaris vásárlását Te nem igazán támogattad. Kedvesednek tetszett, benned viszont ellenszenvet váltott ki, esetleg degradálva érezted magad,h egy "tejfölösdobozban" kell ülnöd. (soha nem értettem ezt a faroknövelős-nagyautós témát)

kívánom,h a következő használt és megbízható dízel (muhaha [rohog] ) középkategóriás autóddal (ami kb. kétszer annyiba kerül, mint egy leharcolt állapotú yaris), negyed ennyi kellemetlenséged legyen.

 :offtopic:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.22 20:43:36 írta Szilvi »