Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913831 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2025 Dátum: 2009.11.04 12:44:58 »
Hogy építő jellegű 5letem is legyen:

Hagyd el az E85-öt:  próbálgatom 55 ezer km- óta egy céges ezres yarisban, mindenféle keverési arányban, a legjobb esetben csak annyi többletfogyasztást okoz, amennyit a tankolásnál megspórolsz.

Használj minimum 5w-30 vagy 0w-30-as olajat (olcsó megoldás pl Mobil 5w-30 FE pl:  http://www.autoteka2000.hu/index.php?oldal=termekek&apro=&k_id=42&p_id=86&level=5 ), vagy inkább 0w-20 as olajat itt ez sem sokkal drágább: http://www.szakalmetal.eu/Legfrissebb/Az_ENEOS_motorolajok_kizarolagos_forgalmazoja_Magyarorszagon.html.
Ha jelenleg 10w-40-es olajod van ahhoz képest ezek 2-4 decis javulást eredményeznek. Ha 10w-60-as ""kocsikenőcs"" van jelenleg az autódban akkor 5-7 deci.

Nem tudom mekkora és milyen gumi van a gépen. Általában egy mérettel szélesebb kerék 1-2 deci plusszt jelent, ha legközelebb gumit veszel nézz utána a tesztekben, hogy melyik milyen gördülési ellenállással bír. Hatalmas különbségek vannak, példaként egy sava effecta és egy michelin energy között 0,5 liter!! a különbség. Nem kell feltétlenül drága gumit venni, a barum brillantis/bravuris például még jobb is ebből a szempontból a michelin energynél. Mielőtt veszel gumit írj, küldök teszteket, ami alapján könnyebb választani :)

Guminyomás: ha főleg autopályán jársz, nyugodtan megemelheted 3-4 tizeddel a gyári értékeket. Ez is 2 decit jelent.

Légszűrőn ne spórólj. Ha sokat használod nagyvárosban 15-30 között cserélni kell. Alapszabály, hogy amikor a belső (tiszta) fele elkezd szürkülni, akkor csere. Csak és kizárólag gyári szűrőt használj, 4ezer körüli pénz, de én még nem láttam eddig olyan utángyártottat aminek akkora áteresztőképessége lenne ugyanilyen szűrőképességnél és ez a nagyobb tempós meneteknél különösen fontos a fogyi szempontjából.  Nem gyári, vagy koszos szűrő: 2-3 deci.
Olajos szűrők felejtősek. Ha ezeket nem olajozod meg eléggé, túl korán 1-2000 után átporzanak, ha több olajat kap annyi levegőt sem enged át, mint a gyári szűrő, ráadásul a légtömegmérőn hibát okoz. Ha adsz emil címet küldök ezzel kapcsolatos tanulmányt.

Ezek csak a műszaki szempontú tanácsok, ezer helyen leírtuk a vezetéstechnikai részét, bár kétségtelen, hogy ezzel lehet a legnagyobb megtakarítást elérni. Ne értsd félre, nem azt mondjuk, hogy lassan kell menni. Ugyanolyan menetidővel el lehet jutni A-B-be 2 literrel többől, és 1 literrel kevesebből is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 12:57:02 írta Zénóka »


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2026 Dátum: 2009.11.07 15:41:05 »
Köszönöm a tanácsokat. Felváltva megy a gép 30%E85-tel és tiszta benzinnel. Van megtakarítás vele. A guminyomást nem fogom 2,5 fölé vinni, mert így is nagyon kemény a futómű az előző tulaj jóvoltából. Korforgalomban-kanyarban odaveri az utcai versenyautómat, az általad dícsért barum brillantis gumi van a csúszkálós autón, a Yarison téli michelin alpin3. A következő olajcsere nemsoká esedékes, és 5W30-as Mobil1-et fog kapni illetve a gyári szűrő márkáját meg tudnád mondani?

Eddig csak a sebesség csökkentése hozott eredményt. Ha nem megyünk 130-nál többel 6,8-nál megáll a fogyasztás tojással a láb alatt, sok motorfékezéssel tiszta benzinnel. 7 liter 30%E85-tel.

Az előző autóinkkal is sokat mentünk és egy Continentel ECO CO2 saver gumival javult a fogyasztás és kevésbé volt zajos is. A téli gumi is rádobott 4 decit. Olajos szűrőt nem akarok hetente tisztítani. A légszűrő házat szeretném még módosítani. A szívászaj csökkentő javította a gázreakciót.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 15:42:00 írta kleingy »

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2027 Dátum: 2009.11.07 15:46:14 »
A légszűrőházra  2 db. tütét szeretnék feltenni a gyári csonk helyett. Tudom, hogy utána állít, de ha könnyebben szív csökkenhet a fogyasztás.
Nem feltétlen rossz kipufogót fogok rá csinálni. j



Csak néhány észrevétel:

Szívócső levétele minimálisan változtat a fogyin, de nem a többletlevegő miatt. A melegebb levegő amit szív néhány századdal, max fél tizeddel kedvezőbb fogyasztást produkál de csak hidegben. Ha 35 foknál melegebbet szív ( ehhez 15 fokos külső levegő kell obd-vel mérve) akkor már csak ront a fogyin.

Rugalmasságon ront kivéve ha nagyon hideg van. A legjobb motorteljesítmény/rugalmasság eléréséhez 15 fokos levegő kell (nem én találtam ki), ehhez olyan 5 fokos levegő kell kint, ha le van véve a cső, ennél melegebb időjárásnál max a szívóhangok miatti pszichés hatás miatt megy jobban. Persze itt 1-2%-os csökkenésre kell max gondolni, tehát szinte észrevehetetlen, de elvben így működik.

A légszűrő bármilyen átalakításával sem fog javulni a fogyasztás, a légtőmegmérő és a precíz keverék szabályozás miatt. Egy régebbi fejlesztésű, kicsit egyszerűbb szabályozású motornál elképzelhető némi javulás többletlevegő biztosításával, de ez a yarisnál nem működik, akárcsak a kipufogó átalakítása.

Nekem volt tte/remus dobom a yarisra, motorspecifikus, ha azzal nem javult semmit a rugalmasság (mérve) akkor nem hiszem, hogy bármilyen hazai mókányolás ezen segíteni fog.

A 30% E85 min 1 liter többletet jelent. Ha ezt levonod a legutóbbi értékből, már egész jó a fogyasztásod :)

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2028 Dátum: 2009.11.07 15:51:39 »
Volt már 50 literes fogyasztásom is más autóval, de ettől még nem gyilkolom a gépet. 50-nél 3.-ban szeret menni, legszivesebben ott váltanék fel 2-be. 60-tól éppen elmegy5.-ben, inkább 70-nél váltunk fel. Az előző autónk -dízel- 80-nál kapta az 5.-et, és kevesebbet evett.
Autópályán a 100 nem játszik, mert nincs rá idő. Reggel 9-re kell budán lenni debrecenből...
Ha nyáron lemegy 6-6,2-re az átlag pezsgőt bontunk :clap:

Már írtam, hogy tud 4 litert enni pl: 70-nel folyamatosan, vagy 50-nél 4.-ikben simogatva a gázpedált. Szívesen beülnék az autódba 130-nál és megnézném az 5-6 literes pillanatnyi fogyasztásodat :lol:
50-nél nem 4-ben, hanem már régen!!! ötödik fokozatban kell használni :flowers: és olyankor nem 4litert fogyaszt, hanem 3alattit.

nem, az enyém sem fogyaszt 130-nál 5 litert.
nem is azt írtam,h 130-cal jöttem hazafelé, hanem"finoman", ami nálam 95 és 100 között tempót jelent autópályán.

és ne haragudj, tényleg nem személyeskedés :flowers: de aki rendszeresen 7-7,5-8literes fogyasztással járkál egy 1.3yarissal, annak én nem adnám oda az autómat,h kipróbálja :)  szerk.: van rossz tapasztalatom


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2029 Dátum: 2009.11.07 15:56:23 »
Így nagyon pörgeted a motort (remélhetőleg nem hidegen csinálod), nem csoda a magasabb fogyi. 50-nél simán 4., de gond nélkül viszi az én Corim is az 5-et. Átlag 1400-1600-on van a fordulatszámom városban folyamatos haladásnál.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2030 Dátum: 2009.11.07 16:41:15 »
50-nél 3.? Nem is csodálom hogy olyan sokat eszik. 50-et elviszi sík úton két személlyel gond nélkül 5.-ben.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2031 Dátum: 2009.11.07 22:26:44 »
Na, ha nem 50 nél váltassz 3-ba, meg nem 70-nél 5-be akkor egyből 6.5 lesz a 6.8ból....az pedig teljesen jó fogyi téli gumival.
Úgyis van csúszkálós autód, azzal éld ki magad, utána ezzel meg élvezd az alacsony fordulatszámot.... legkésőbb 2000-es fordulatnál mehet a köv fokozat, előretekintően közlekedj, ha előtted 3-4 autóval már lassítanak akkor motorfék, ha nagyobb követési távolságot tartassz akkor könnyebb mások fékezéseit motorfékkel megoldani, és máris szép lesz az eredmény. Olajszűrő szerintem valeo, de sztem nem olyan drága 2200-ért a gyári. Persze a 300 ft-os no némhez igen, az olaj jó választás. Ha olajcserével ( főleg 130-as tempóval ) túlvagy a 10 ezer km-en, akkor az is min 3-4 deci többletfogyasztást okoz. Az új olajjal jobb lesz sokkal. Finom gázokkal gyorsulj, nem kell megmutatni senkinek hogy megy a gép, a toyotánál elég ha Te tudod :)


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2032 Dátum: 2009.11.09 16:14:47 »
Lehet, hogy csak azért, mert városban csendes nem érzi az ember, hogy menne, és ezért picivel jobban nyomjuk. A legáltalánosabb útvonal: Debrecenből ki, főútvonalon autópályára fel, ott végig 130 (emelkedő 120, lejtő 140), pesten úszás a többiekkel, és ez vissza. A legelső fogyasztások dúrvák voltak (8 liter körül).

A levegőszűrő márkájára is kíváncsi volnék. Mann?

Na, ha nem 50 nél váltassz 3-ba, meg nem 70-nél 5-be akkor egyből 6.5 lesz a 6.8ból....az pedig teljesen jó fogyi téli gumival.
Úgyis van csúszkálós autód, azzal éld ki magad, utána ezzel meg élvezd az alacsony fordulatszámot.... legkésőbb 2000-es fordulatnál mehet a köv fokozat, előretekintően közlekedj, ha előtted 3-4 autóval már lassítanak akkor motorfék, ha nagyobb követési távolságot tartassz akkor könnyebb mások fékezéseit motorfékkel megoldani, és máris szép lesz az eredmény. Olajszűrő szerintem valeo, de sztem nem olyan drága 2200-ért a gyári. Persze a 300 ft-os no némhez igen, az olaj jó választás. Ha olajcserével ( főleg 130-as tempóval ) túlvagy a 10 ezer km-en, akkor az is min 3-4 deci többletfogyasztást okoz. Az új olajjal jobb lesz sokkal. Finom gázokkal gyorsulj, nem kell megmutatni senkinek hogy megy a gép, a toyotánál elég ha Te tudod :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2033 Dátum: 2009.11.11 20:11:26 »
Lehet, hogy csak azért, mert városban csendes nem érzi az ember, hogy menne, és ezért picivel jobban nyomjuk. A legáltalánosabb útvonal: Debrecenből ki, főútvonalon autópályára fel, ott végig 130 (emelkedő 120, lejtő 140), pesten úszás a többiekkel, és ez vissza. A legelső fogyasztások dúrvák voltak (8 liter körül).
A pesti dugós csordogálás persze megnyomja a fogyit, de annyival nem, hogy ennyi jöjjön ki, mégha autópálya az út javarésze. Persze azért számít az, hogy tud egyenletes 130-at menni az ember, vagy többször kell gyorsítani egy előzéshez.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2034 Dátum: 2009.11.11 20:15:50 »
A levegőszűrő márkájára is kíváncsi volnék. Mann?

A márkája toyota. Mondtam, gyári szürő. :)


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2035 Dátum: 2009.11.15 11:26:54 »
Ha lehet kerüljük a dugókat, minden főút mellett van egy kis forgalmú párhuzamos út, a pálya dobja meg a fogyasztást és a téli gumi.
Nyáron próbálok majd takarékosabb gumit feltenni, illetve addig remélem találok légszűrő ház fedelet is.

Lehet, hogy csak azért, mert városban csendes nem érzi az ember, hogy menne, és ezért picivel jobban nyomjuk. A legáltalánosabb útvonal: Debrecenből ki, főútvonalon autópályára fel, ott végig 130 (emelkedő 120, lejtő 140), pesten úszás a többiekkel, és ez vissza. A legelső fogyasztások dúrvák voltak (8 liter körül).
A pesti dugós csordogálás persze megnyomja a fogyit, de annyival nem, hogy ennyi jöjjön ki, mégha autópálya az út javarésze. Persze azért számít az, hogy tud egyenletes 130-at menni az ember, vagy többször kell gyorsítani egy előzéshez.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2036 Dátum: 2009.11.15 11:28:27 »
Most komolyan. Szerinted a Toyota gyártja a kocsiba az összes alkatrészt?! Ezt nem hiszem el [rohog] Ember 2009 van :lol:

A levegőszűrő márkájára is kíváncsi volnék. Mann?

A márkája toyota. Mondtam, gyári szürő. :)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2037 Dátum: 2009.11.15 12:01:33 »
Most komolyan. Szerinted a Toyota gyártja a kocsiba az összes alkatrészt?! Ezt nem hiszem el [rohog] Ember 2009 van :lol:

A levegőszűrő márkájára is kíváncsi volnék. Mann?

A márkája toyota. Mondtam, gyári szürő. :)

Utálom magamat idézni, 2025-ös hozzászólás így kezdődik: "légszűrőn ne spórolj! "
Nézzük máshogy: írtam neked, hogy gyári olajszűrő 2200 pénz. Kérded milyen márka, hátha megkapsz valami hasonlót 1500-ért. ( tudom van 300-ért is, de olajszűrőről beszélgetünk)
Írtam hogy gyári légszűrő 4ezer pénz. Írtam miért nem jó más. Főleg a fogyirinya miatt. Erre ugyanaz.

Van egy csúszkálós autód. Az sacc évi 80 ezer forint, ha bele sem ülsz. (Súlyadó, kötelező, 2 évente zk és műszaki). Szerintem óvatosan saccoltam. Ennyiből azért futna néhány "méregdrága" de legalább jó minőségű "gyári" szűrőre.
Van egy normális munkába járó autód, amin 200 forintokat szeretnél spórolni, miközben évi 80 ezer "nem számít" a megbocsáss már hülyeségre.
És akkor csodálkozol, hogy "150 ezer után minden autóval kezdődnek a gondok". Most erre mondjam, hogy ember 2009 van? ;) :) Nem zsiguli...

Építő öteletem: Nem lehet, hogy többet spórolnál ha a másik autódba rakosgatnád a teszt szűrőket, a normális autódra meg vigyáznál és nem kéne 150-nként eladogatni, értékvesztés, átírás, másik autó keresgélés stb....  Helyette mondjuk megtartanád 500-ig.  Mondjuk gond nélkül  :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2038 Dátum: 2009.11.16 16:25:30 »
Ha lehet kerüljük a dugókat, minden főút mellett van egy kis forgalmú párhuzamos út, a pálya dobja meg a fogyasztást és a téli gumi.
Nyáron próbálok majd takarékosabb gumit feltenni, illetve addig remélem találok légszűrő ház fedelet is.
Írtad hogy nagy átlagban 130-al mész, ha beleférne időbe olyan menet hogy max. 120, az mennyit jelentene?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2039 Dátum: 2009.11.21 16:12:02 »
A barátom Mercedes szervízben dolgozott. A polcon volt többféle szűrő. Ha a vevő gyárit kért olyat adtak neki, de pontosan ugyan azt a szűrőt (ha kell megkérdezem a márkanevet) jóval olcsóbban is meg lehetett venni náluk. :devil:

A játszós autó biztosítása 30,000Ft/év, műszaki 20K/2 év, zöld kártya már nem kell ezután. Látod itt is megspórolom a fele költséget. [rohog] Gumi ez-az akad. Nem sokat járok vele, inkább csak hobbiból-nosztalgiából van meg. Nyáron motorozom és ott is érdekel a fogyasztás. Nem szarrágás, de ha már egyszer volt olyan motorom, ami 180-200 között 6,0 litert evett 100-on, akkor nem akarok rosszabbat hajtani. Mielőtt megkérdeznéd miért adtam el, sok volt benne a km, jöttek elő a gondok.
Van olyan ember, akit nem zavar, egy kis kopogó hang, hogy nem működik 1-2 dolog, nehéz tekerni a kormányt, de minket zavar. Ha sok apró probléma összejön ki szoktuk számolni ezek javítása mennyibe kerülne (hiába menne még az autó, de már érdemes lenne megcsinálni a javítást). Ezt az összeget ráfizetjük egy fiatalabb autóra, és kezdődik elölről.

Nem akarok mindenáron spórolni, de jobb lenne, ha kevesebbet fogyasztana a kocsi. A legutóbbi (30%E85) rekordom városban 4,9L átlag, de csak 10 km-re. Előtte sima benzinnel egy tank átlaga 5,8 volt a páromnak, ő hajtja 95%-ban a kocsit. Ez később autópályán felment 7,5-re. Ha lassan megyünk nem fogyaszt sokat, de 120 fölött, mintha kútba öntenénk. :hmmmm:
Szerintem a megoldás egy 6 sebességes váltó lenne, mert városban is az általatok javasolt módon (5.-ben 50) kevesebbet evett az autó. Viszont ez egyáltalán nem jó a motornak. Kis fordulaton gázadásra nagy terhelést kap, szerintem töltés-olajnyomás sem ideális, a kipufogó sem melegszik fel rövidebb utakon, stb.

Szóval nem hasonlót, hanem a gyár és a szerviz által is VÁSÁROLT szűrőt szeretnék venni nagykerből.

Ültem sok olyan karbantartott 150,000 km felett futott autóban, amit a tulajdonosa tökéletesnek mondott, vezetés nélkül is egy A5-ös lapot tele tudtam volna írni a hiba listával, és nem olyanokkal, hogy nyiszorog az ülés. A Yarisban is állítani kell majd a váltón (ha bowdenes), mert nem úgy vált ahogy szeretném. És még csak 73000km-nél tartunk. Nem hiszek a 200,000km fölötti életben. Az már olyan, mint amikor elmúltál 80 éves. Ha nem kellene folyamatosan a kocsi nagyon szívesen szerelgetnék akár egy dinnyés mercit is. 250,000 km után olyan alkatrészek is elromlanak, használat nélkül is elöregszenek, amiről azt sem gondolná az ember, hogy léteznek.

A fékbetétnek egyetlen egy szitációban van hangja, a garázs elé beforduláskor teljesen alászedett kormánynál. Ez még nyomozás alatt van.
Egyébként nem cseréltünk még levegőszűrőt benne, mert új volt benne amikor vettük 60,000-nél. A következő héten lenne aktuális a csere.

Most komolyan. Szerinted a Toyota gyártja a kocsiba az összes alkatrészt?! Ezt nem hiszem el [rohog] Ember 2009 van :lol:

A levegőszűrő márkájára is kíváncsi volnék. Mann?

A márkája toyota. Mondtam, gyári szürő. :)

Utálom magamat idézni, 2025-ös hozzászólás így kezdődik: "légszűrőn ne spórolj! "
Nézzük máshogy: írtam neked, hogy gyári olajszűrő 2200 pénz. Kérded milyen márka, hátha megkapsz valami hasonlót 1500-ért. ( tudom van 300-ért is, de olajszűrőről beszélgetünk)
Írtam hogy gyári légszűrő 4ezer pénz. Írtam miért nem jó más. Főleg a fogyirinya miatt. Erre ugyanaz.

Van egy csúszkálós autód. Az sacc évi 80 ezer forint, ha bele sem ülsz. (Súlyadó, kötelező, 2 évente zk és műszaki). Szerintem óvatosan saccoltam. Ennyiből azért futna néhány "méregdrága" de legalább jó minőségű "gyári" szűrőre.
Van egy normális munkába járó autód, amin 200 forintokat szeretnél spórolni, miközben évi 80 ezer "nem számít" a megbocsáss már hülyeségre.
És akkor csodálkozol, hogy "150 ezer után minden autóval kezdődnek a gondok". Most erre mondjam, hogy ember 2009 van? ;) :) Nem zsiguli...

Építő öteletem: Nem lehet, hogy többet spórolnál ha a másik autódba rakosgatnád a teszt szűrőket, a normális autódra meg vigyáznál és nem kéne 150-nként eladogatni, értékvesztés, átírás, másik autó keresgélés stb....  Helyette mondjuk megtartanád 500-ig.  Mondjuk gond nélkül  :)