Szerző Téma: IS (Altezza)  (Megtekintve 733659 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #510 Dátum: 2009.03.27 08:44:36 »
... és a kamionok előzgetnék a 911-est... blaszfémia, ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ  :ph34r:
biztosan máshogy reagálják le ha egy yarist vagy egy is200-t előznének, pláne 911-t :)
valószínűleg 911-nél nem azzal foglalkozna,h "feltartják".

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #511 Dátum: 2009.03.27 08:58:10 »
biztosan máshogy reagálják le ha egy yarist vagy egy is200-t előznének, pláne 911-t :)
valószínűleg 911-nél nem azzal foglalkozna,h "feltartják".

Na igen, valszeg inkább megbámulná az autót mérgelődés helyett  :) ... Mondjuk, engem mindig kicsit megzavar, amikor utolérek valami olyan autót, aminek a részéről nagyon meglepő a lassú haladás. Pl. hatos BMW vagy ilyesmi. Ezeknél mindig tétovázok, kivárok kicsit, mielőtt megelőzném őket. Kétségtelenül más reakciókat vált ki az emberből (legalábbis belőlem biztosan), ha egy ilyen autó megy lassan, mint ha egy kiskocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #512 Dátum: 2009.03.27 09:00:39 »
Pardon, olyan autókat emlegetett, amik képesek megerőltetés nélkül 170 fölött menni. Valóban, egy S-Klasse is ilyen.

Kollégám tempomattal 170-nel közlekedett az E320CDI-vel. Az is lazán megy 220-250 körül.

Persze, szó nincs róla, hogy kötelező lenne ezekkel a nagykocsikkal a száguldás  :) ... Csak a kisebb kocsikhoz képest más (magasabb) tempónál szól az ember józan esze, hogy elég lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #513 Dátum: 2009.03.27 09:00:43 »
Én nem tudom, hol van Laci fájdalomküszöbe.
Nem lebeszélni akarom Lacit az IS-ről, csak más szemmel nézek a fogyasztásra és az autóvásárlásra.
kb 7liternél.

is200-nak a yarishoz képest :
- másfélszer akkora motorja van, (közel 2szer akkora teljesítménnyel)
- másfélszer nagyobb a tömege,
- másfélszer többet fogyaszt,
- másfélszer akkora az üzemanyagtartálya.
- a váltó áttétele közel azonos

azaz ugyanolyan időközönként mennék tankolni :D másfélszer annyiért  ::)
szerintem nem vállalhatatlan kategória.

nem ez az oka a vásárlási szándékom "megingásának"

Az a kérdés meg, hogy erre való-e egy IS  :hmmmm: ... teljesen költői. Ki-ki arra használja, amire jólesik neki. Kétségtelenül jobb, szebb, kényelmesebb hely a hosszas bent tartózkodásra (lásd alacsony átlagsebesség), mint a Yaris - csendben, komfortban tudnál krúzolni benne.
igen, költői a kérdés.
a prius2, -ami hasonló méretű autó- alkalmas rá, akkor az is200 miért ne lenne? én nyomom a gázpedált, nem az autó "szelleme"-imázsa :whistling:

megtetszett az is200 megjelenése, karaktere, hangja, kényelme. szerintem ezzel nem vagyok egyedül :wub:

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: IS (Altezza)
« Válasz #514 Dátum: 2009.03.27 09:04:35 »
Mondjuk, engem mindig kicsit megzavar, amikor utolérek valami olyan autót, aminek a részéről nagyon meglepő a lassú haladás. Pl. hatos BMW vagy ilyesmi. Ezeknél mindig tétovázok, kivárok kicsit, mielőtt megelőzném őket. Kétségtelenül más reakciókat vált ki az emberből (legalábbis belőlem biztosan), ha egy ilyen autó megy lassan, mint ha egy kiskocsi.

Nemcsak téged, a civil rendör is kiveszi az ilyeneket, mert már az gyanus hogy miért mész feltünöen lassan.

leszilaci

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #515 Dátum: 2009.03.27 09:06:22 »
Miket kiszursz!  :D
ezt a barátnőm :wub: is mondta, aztán kaptam a fejemre,h azt persze nem veszem észre,h milyen szép ruhát vett fel tegnap előtt :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #516 Dátum: 2009.03.27 09:08:46 »
Az a kérdés meg, hogy erre való-e egy IS  :hmmmm: ... teljesen költői. Ki-ki arra használja, amire jólesik neki. Kétségtelenül jobb, szebb, kényelmesebb hely a hosszas bent tartózkodásra (lásd alacsony átlagsebesség), mint a Yaris - csendben, komfortban tudnál krúzolni benne.
igen, költői a kérdés.
a prius2, -ami hasonló méretű autó- alkalmas rá, akkor az is200 miért ne lenne? én nyomom a gázpedált, nem az autó "szelleme"-imázsa :whistling:

megtetszett az is200 megjelenése, karaktere, hangja, kényelme. szerintem ezzel nem vagyok egyedül :wub:

Na igen. Attól függetlenül, hogy a Priust elsősorban spórolásra építették, az IS-t meg elsősorban nem, nincs predesztináció arra, hogy melyiket mire lehet használni. Nyilvánvalóan megvan a poén abban, ha elmozgatsz egy IS-t egy 1.3-as Yarisra (átlagos esetben) jellemző fogyasztással  :yes:

Mondjuk, ami azt illeti, hogy megtetszett neked az autó karaktere - hát ja, viszont nem fogod érdemben kihasználni ezt a karaktert. Maradjunk annyiban, hogy én nem lennék képes spórolni vele, mert az autó annyira kínálja magát a gyors vezetésre  :hmmmm: ... Mondjuk, ehhez elég lehet akár 90-100 is egy szép, kanyargós országúton - de te valszeg nem akarsz majd ennyivel menni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: IS (Altezza)
« Válasz #517 Dátum: 2009.03.27 09:10:18 »
ezt a barátnőm :wub: is mondta, aztán kaptam a fejemre,h azt persze nem veszem észre,h milyen szép ruhát vett fel tegnap előtt :ph34r:

 :D :D :D

leszilaci

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #518 Dátum: 2009.03.27 09:10:24 »
Nemcsak téged, a civil rendör is kiveszi az ilyeneket, mert már az gyanus hogy miért mész feltünöen lassan.
itthon egyszer sem állítottak meg ezért. külföldön meg kb 2-szer voltam yarissal: egyszer bécsben és egyszer magyar-szlovák határ melletti kis faluban.
egyébként autópályán a "kamion"-tempó miért feltünően lassú?
bár az utóbbi időben (közel 2 éve)nem voltam yarissal autópályán(csak autó úton), így a sebességet is visszavettem :whistling:

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: IS (Altezza)
« Válasz #519 Dátum: 2009.03.27 09:12:50 »
Nem egy Yaris-rol beszélek. Porsche, BMW, Mercedes igen is gyanus ha teherautok kerülgetik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #520 Dátum: 2009.03.27 09:24:04 »
Sztem a fájdalomküszöb autófüggő.

Ebben van valami, de szerintem nem általános érvényű.

Nálam pl. tutira nem igazán autófüggő a fájdalomküszöb. Hanem egy eléggé abszolút érték. Nagy általánosságban városban valahol 10-11 liternél húzom meg a határt, városon kívül 7-8 liternél. Aztán minél nagyobb tempó fér bele egy adott autó esetében ezekhez az értékekhez, nyilván annál jobb. Ezért istenítem én a dízeleket, mert azokkal ezekbe az értékekbe elég durva tempók beleférnek.

Ha meg egy autó elmegy kevesebbel, az már nekem bónusz  :) ... 6 litert én pl. spórolós értékként élek meg, szintén eléggé függetlenül attól, hogy milyen tempó tartozik hozzá (lásd ismét a dízeleket).

OK, nyilván nem TELJESEN függetlenítem a dolgot az adott autótól - de istenuccse, majdnem; még ha vannak is bizonyos határok (pl. hogy egy durva és irreális példát mondjak: ha egy ezres Yaris 90-nél megenne 6 litert, na, azt sokallanám).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #521 Dátum: 2009.03.27 09:54:30 »
szerintem nem vállalhatatlan kategória.

nem ez az oka a vásárlási szándékom "megingásának"

Szerintem sem vállalhatatlan, pláne, ha tényleg úgy közlekedsz, hogy 7 lityi körül eljárnál vele. Tudom, miért tettél le a kocsicseréről, és meg is értelek. Józan ésszel én is addig hajtanám a Corit, amíg megy, csak ugye autót sokszor nem józan ésszel választ a férfiember...

megtetszett az is200 megjelenése, karaktere, hangja, kényelme. szerintem ezzel nem vagyok egyedül :wub:

Hát nem... Sírba visz ez az autó.  :wub: :surrender:

Tényleg, Prius II-t vezettél már?

Satriani

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #522 Dátum: 2009.03.27 09:59:42 »
Nálam pl. tutira nem igazán autófüggő a fájdalomküszöb. Hanem egy eléggé abszolút érték. Nagy általánosságban városban valahol 10-11 liternél húzom meg a határt, városon kívül 7-8 liternél.

Ilyesmi hozzáállásra gondoltam én is, amikor próbáltam árnyalni a képet.

Amúgy városban nagyon nehéz határt húzni. Öcsémé van, hogy 13 literes átlagot produkál teljes tankra, télen városban 1-2 km-s utakon ennyit eszik; mégis, tegnap örömmel mesélte, hogy a minap volt Egerben, és 100-110-es tempónál 7 alatt maradt a fogyija, ami sztrádán sem ugrik meg jelentősen. Nem rossz egy 125 lovas, 200+ körüli tempóra lazán képes autótól.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: IS (Altezza)
« Válasz #523 Dátum: 2009.03.27 11:32:21 »
Semmiben nem mondtál ellent Kgabe-nak  ;) ... Ő nem Accordot meg Astrát említett, hanem LS-t meg S-Klassét. Ide a rozsdás bökőt, hogy ezekkel nem mennél "ösztönből" csak 150-160-al - mert olyan bennük a feeling 240-250-nél, mint a "mezei" autókban (legyen az akár egy Accord) 150-160-nál.

Tudom, hogy OFF, de: 160 felett jön a csőlátás, aztán rosszabb esetben egy balesetben hiába véd meg a kétméteres gyűrődőzóna meg a 73 légzsák, a lassulástól leszakadnak a belső szerveid. Ezért én pl. _sohasem_ mennék tartósan 160 felett S-Klasseval sem, sőt, inkább 130-140 környékén.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: IS (Altezza)
« Válasz #524 Dátum: 2009.03.27 11:43:29 »
160 Km/h felett csölátás? Szvsz. ahhoz azért joval több kell, és csak megszokás kérdése.
A belsök leszakadása, ja az már más kérdés. Erre nem is merek gondolni.