Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4300945 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26730 Dátum: 2017.06.30 14:32:19 »
Amikor ilyen túlárazott hirdetések is vannak, akkor mit ér a saccolás?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_facelift_xenon-11695474
Azért ez mégis 11 éves autó, hiába kevés a km. néha az állás többet árt, mint a folyamatos használat.
Vagy itt van ez:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_vez.sz.konyv-113ekm-ser.mentes-11683054
Hónapok óta fenn van, nem viszik el
Keveset futott, leinformálható, érvényesítené az árban. Csak azzal nem számol, hogy ez nem az a piac ahol a vevők értékelik ezt, vagy hajlandók megfizetni. Aki hajlandó a jó állapotért fizetni, az valószínűbb hogy keres egy 5 éveset.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26731 Dátum: 2017.07.01 09:05:06 »
Kedves Fórumtársak,

csak szeretném megosztani Veletek, hogy nagy vajúdás után megváltam az Avensis T25 D-CAT-emtől. Igazából a családban maradt, de jó távolra vitték.
Az új gazda a könnyű lábával most rekord fogyasztásokat produkál vele (bőven 6 alatt), ami nekem sosem sikerült, bár én azért nehezebb talppal jártam, ez tény.

Mióta a céges autóval járok, nagyon sokat állt, régóta fontolgattam, hogy gazdaságilag indokolt lenne eladni, de amikor beleültem és mentem vele, mindig meggondoltam magam. A D-CAT ereje olyan könnyed, és stresszmentes (nincs előzési stressz, mindig vigyort csalt az arcomra, ahogy megindul), a járáskultúrája, tisztasága még ma is példás (sőt). Ehhez jön még a T25 minősége, a végletekig kidolgozva, a legapróbb részletek is ki vannak találva. 10 év és 270 ezer km után is csendes, kopás szinte nem is látszik rajta. Mindene működik.
Mindezeket úgy mondom, hogy egy 1 éves dízel Avensissel járok. (A BMW futáskultúrája állítólag az Avensisben jobb, mint a gazdatestben, de még így is elmarad a D-CAT-étől. Erősebben vibrál, gyorsításkor kellemetlen az orgánuma. Maga az autó, mint Toyota nagyon jó, nagyon szép, de mégsem érzem benne azt a "kitaláltságot", mint a T25-ben)

Ami végképp az eladás felé billentett, az az, hogy hiába állt a parkolóban, nem volt biztonságban. Egy kukás autó neki is ment a bal első ajtónak. Szerencsére meghagyta a tel. számát és a címét, biztosító rendezte az ajtó cserét.

Szóval, amikor elvitték és távolodott, majdnem megkönnyeztem, főleg amikor a kanyar előtt még "vészvillogózott" egyet. :(

Az új tulaj nagyon szereti, csak átíráskor szórt el egy-két átkot a törvényhozókat emlegetve. Sok kellemes kilométert kívánok neki!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26732 Dátum: 2017.07.01 09:41:53 »
Amikor ilyen túlárazott hirdetések is vannak, akkor mit ér a saccolás?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_facelift_xenon-11695474
Azért ez mégis 11 éves autó, hiába kevés a km. néha az állás többet árt, mint a folyamatos használat.
Vagy itt van ez:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_vez.sz.konyv-113ekm-ser.mentes-11683054
Hónapok óta fenn van, nem viszik el
Egy eladónak soha nem tudsz túl sokat fizetni [rohog] Inkább az a kérdés mekkora vesztességgel  tudja eladni.Elvileg akár egy 10 éves használati értéke is közel olyan, mint egy új autóé.
Ezért is vesz a többség használt autót és nem újat :winkiss:
Azért ha ha egy autót folyamatosan használnak az nagyon sokat futhat és akár nagyon kopott is lehet- sok rövid út /kevés km- azért szinte minden km/használatfüggő!
Max ha hónapokig áll az nem jó, de akkor is csak néhány alkatrésznek - aksi, gummi

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26733 Dátum: 2017.07.02 07:52:19 »
Kicsit későn teszem fel  a kételyemet... Szóval kellene azért a bakok cseréje előtt  egy sokkal olcsóbb vizsgálatot megejteni, nevezetesen   létezik  a diag. lehetőségek közt egy hengerenkénti szöggyorsulás mérés, ami estleg olyan eltéréseket mutat ki  az egyes hengerek állapota között,  ami alapjáraton remegéssel jár.

Szia,
Mit jelent a sokkal olcsóbb, hol csinálnak ilyet és mit is várhatunk ettől?
(diagon egyébként rendben van az autó, és menet közben sincs remegés)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26734 Dátum: 2017.07.03 11:18:53 »
A sokkal olcsóbb azt jelenti, hogy a silentek össz árának  az kb. az ötöde, tizede. Ott csinálnak ilyet, ahol diag. eszköz van  a szervizben, nem ELM egérmozi. Azt várhatod ettől, hogy esetleg nem  a silenteket kell cserélni, hanem kiderül az eredő baj. Az  a diag. amit írtál (ELM) az adott esetben arra jó, hogy megnyugtasson nincs hibakód, nincs hiba. (közben meg van) Ez nem szentírás, hanem gondolat  a problémádról. Persze ha a silent cserével megjavul az autó, akkor OK. Ha mégsem, nem fogják visszavenni  a felelegesen beszerelt alkatrészeket. Az olcsóbbal kezdeném.
Avensis 1.8 / 2007

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26735 Dátum: 2017.07.03 21:26:48 »
Sziasztok!

Kinéztem egy fejegységet pontosan ezt: https://auto.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Toyota_multimedia_elado_67962459.htm


Kérdezni szeretném,hogy ez beépíthető-e  2005 ös évjáratú Avensis T25 be? 

Kérdeztem a megfelelő topikban,de sajna nem kaptam választ...  :hmmmm:
Köszönöm a segítséget!


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26736 Dátum: 2017.07.03 22:05:33 »
majd kapsz nyugi! ne türelmetlenked és föleg ne floodolj! amig várod a választ, nézz utána h jo e bele!??!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26737 Dátum: 2017.07.04 08:11:55 »
Sziasztok!

Kinéztem egy fejegységet pontosan ezt: https://auto.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Toyota_multimedia_elado_67962459.htm


Kérdezni szeretném,hogy ez beépíthető-e  2005 ös évjáratú Avensis T25 be? 

Kérdeztem a megfelelő topikban,de sajna nem kaptam választ...  :hmmmm:
Köszönöm a segítséget!
Kérdezz pontos típust az eladótól, az alapján már utána lehet nézni, hogy beépíthető-e. Mivel T25 vonalvezetése a középső oszlopnál széttart, így legfeljebb akkor, ha beépítőkeretet is ad hozzá. Ha nem, akkor lehet hozzá még keretet is vadászni.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26738 Dátum: 2017.07.04 08:30:49 »
Sziasztok!

Ha valakit érdekel, 4 db I-es Avensisre való AEZ alufelni + Continental TS 850 téligumi eladó:

klikk

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26739 Dátum: 2017.07.04 09:52:37 »
Kérdezz pontos típust az eladótól, az alapján már utána lehet nézni, hogy beépíthető-e. Mivel T25 vonalvezetése a középső oszlopnál széttart, így legfeljebb akkor, ha beépítőkeretet is ad hozzá. Ha nem, akkor lehet hozzá még keretet is vadászni.

Szia!
Nem tudja a pontos típust,de azt mondta,hogy egy 2003 as évjáratú Corolla-ban volt.
Normál 2 din-es beépítő kerettel nem rakható be?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26740 Dátum: 2017.07.04 15:36:46 »
Sziasztok!

Ha valakit érdekel, 4 db I-es Avensisre való AEZ alufelni + Continental TS 850 téligumi eladó:

klikk
ez kettes priusra is jó?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26741 Dátum: 2017.07.04 15:45:17 »
ez kettes priusra is jó?

Nekem azon volt, de az eltérő ET miatt kicsit "kijjebb lógott", mint a normál 16-os. Idén meg szereztem rá még 4 eredeti felnit, szóval erre a garnitúrára már nincs szükségem.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26742 Dátum: 2017.07.04 15:50:55 »
Sziasztok!

Ha valakit érdekel, 4 db I-es Avensisre való AEZ alufelni + Continental TS 850 téligumi eladó:

klikk
Hogy lehet egy 7"-os felnin 185-ös gumi? :hmmmm:
(Nem túl keskeny a gumi ilyen széles felnihez? A széleinek kéne jobban kopni :wacko:)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26743 Dátum: 2017.07.04 17:20:17 »
Nem tudom, ahogy a képen kinéz. Nekem nem tűnt furcsának. Tegnapig azt sem tudtam, hogy 7'' széles a felni, akkor néztem meg a belsejét.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #26744 Dátum: 2017.07.04 18:15:12 »
Nem tudom, ahogy a képen kinéz. Nekem nem tűnt furcsának. Tegnapig azt sem tudtam, hogy 7'' széles a felni, akkor néztem meg a belsejét.
Minden esetre nagyon jó vétel! Mondjuk nekem nem lenne jó mert 5x 114,3 osztású kell :hmmmm:
Lehet hogy külön könnyebb lenne eladni.