Szerző Téma: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?  (Megtekintve 138875 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #120 Dátum: 2010.03.01 10:44:00 »
Tudnak azért. Pl. a legolvasotabb hírportálon kint szokott lenni de több helyen láttam már a neten.
A kúthálózat meg alakul szerintem.
szerinted az autósok hány százaléka netezik, és ebből hány % vesz komolyan egy bannert (nem az akksira gondoltam)?
A 4-es metró is alakul...
music     

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #121 Dátum: 2010.03.01 19:08:55 »
Sziasztok! Én is próbálgattam az E85-öt a Yarisban-de nem igazán számottevő a megtakarítás vele! Egyébként tényleg jó, jobban is megy!
Írtam a gázos topicba is de semmi reakció! Gázban nem gondolkodtok esetleg?! Vélemények érdekelnének-mert a Coriba tervezem beletenni!
25-30 e km alatt megtérülne számításaim szerint!

Bocs, hogy az E85 topicba ilyesmit irkálok,csak jó lenne vmi vélemény nekem gáz ügyben Toyotákról!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #122 Dátum: 2010.03.01 22:04:19 »
Gázban nem gondolkodtok esetleg?! Vélemények érdekelnének-mert a Coriba tervezem beletenni!

 A következő kocsimba (Toyota) biztosan, hogy gázt fogok rakatni!  A 11 éves Ave. -mre már nem akartam ennyit költeni, ezért az etanolos kitérő.
Most a közelemben, Gödöllőn 154 Ft az autógáz! A várható többletfogyasztás kb. 15%, ha netán felmegy 200 körülire az ára, akkor is még bőven megéri.
 Nem mindegy, hogy ki szereli be! Nekem egy jó ismerősöm, aki már sok éve jár gázzal, ajánlott egy Kecskemét környéki profi műhelyt. Kértem árat a szerelésre, és a legkorszerűbb rendszer pótkeréktartállyal kb. 250 eFt-ra jött ki. Azt írta, hogy ha leviszem, akkor a környéken keressek valami szállást, vagy menjünk két autóval, mert éjszakára ott kell hagyni az autót.
A szerelést követő reggel a hidegindítást rendesen beállítja. Ha kell az elérhetőség akkor megkeresem.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #123 Dátum: 2010.03.01 22:38:02 »
Vélemények érdekelnének-mert a Coriba tervezem beletenni!
25-30 e km alatt megtérülne számításaim szerint!
Azzal számolj, hogy jelentős csomagtér-csökkenés várható, a Corolláknak ez amúgy sem az erős oldala, és a parkolóházakat, mélygarázsokat is elfelejtheted!
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #124 Dátum: 2010.03.01 23:19:30 »
Ma beleöntöttem az E10-esbe vagy 23 liter E85-öt, volt a tankban vagy 20 liter 95-ös. Próba cseresznye.
Kis kitérővel útbaejthető a benzinkút hazafelé (Budapest, IX. ker. Vágóhíd utca 13. - egy magánkút (warning-bankkártyával nem lehet fizetni)), onnan az M5-ös pesti szakaszán nyomultam. Nem éreztem számottevő külömbséget.
Pszichésen mindenképp jól esik, hogy majd' 100 Ft-al olcsóbb anyag ment bele...

Meglátjuk, városi vezetés mellett mennyire nő meg a fogyasztás.

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #125 Dátum: 2010.03.02 18:36:09 »
Úgy néz ki, hogy kezd összeállni az E85power átalakító hangolása. A lambda testpontja nem volt nullán, úgyhogy kicsit belezavart az összképbe. Most ez már szoftveresen korrigálva lett. Azt a logból látom, hogy az ECO mód szerencsére nagyon sokszor, az út 30-40% -ában bekapcsol, pedig viszonylag kis motorral szerelt az autó. Mostantól mérem a fogyasztást és nagyon bizakodó vagyok.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #126 Dátum: 2010.03.02 18:41:23 »
Vélemények érdekelnének-mert a Coriba tervezem beletenni!
25-30 e km alatt megtérülne számításaim szerint!
Azzal számolj, hogy jelentős csomagtér-csökkenés várható, a Corolláknak ez amúgy sem az erős oldala, és a parkolóházakat, mélygarázsokat is elfelejtheted!

Ahogy látom Neked semmi se jó....vagy mindennek csak a hátrányát látod. Tényleg ennyire képtelen vagy a dolgok jobbik oldalát látni ?
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.02 18:53:45 írta tutinet »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #127 Dátum: 2010.03.02 18:45:17 »
tutinet, idézhetnél pontosabban, egy kicsit szétesett, ha jól látom...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #128 Dátum: 2010.03.02 19:08:39 »
Gázban nem gondolkodtok esetleg?! Vélemények érdekelnének-mert a Coriba tervezem beletenni!

 A következő kocsimba (Toyota) biztosan, hogy gázt fogok rakatni!  A 11 éves Ave. -mre már nem akartam ennyit költeni, ezért az etanolos kitérő.
Most a közelemben, Gödöllőn 154 Ft az autógáz! A várható többletfogyasztás kb. 15%, ha netán felmegy 200 körülire az ára, akkor is még bőven megéri.
 Nem mindegy, hogy ki szereli be! Nekem egy jó ismerősöm, aki már sok éve jár gázzal, ajánlott egy Kecskemét környéki profi műhelyt. Kértem árat a szerelésre, és a legkorszerűbb rendszer pótkeréktartállyal kb. 250 eFt-ra jött ki. Azt írta, hogy ha leviszem, akkor a környéken keressek valami szállást, vagy menjünk két autóval, mert éjszakára ott kell hagyni az autót.
A szerelést követő reggel a hidegindítást rendesen beállítja. Ha kell az elérhetőség akkor megkeresem.
Én is így számolgatok! Neksmerősnek a Lacattibe Gyöngyösön rakták bel-lengyel a rendszer!eddig OK! 230 e Ft típusengedéllyel!
Neki 10-et eszik a Lacetti, de benzinnel is 8-9 volt! Ja ésegy nap volt-behangolták-laptop.
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #129 Dátum: 2010.03.02 19:12:00 »
Vélemények érdekelnének-mert a Coriba tervezem beletenni!
25-30 e km alatt megtérülne számításaim szerint!
Azzal számolj, hogy jelentős csomagtér-csökkenés várható, a Corolláknak ez amúgy sem az erős oldala, és a parkolóházakat, mélygarázsokat is elfelejtheted!
Nekem a Yaris után ez nem jelent gondot, ill, mankókerék lenne benn! A parkolás nem gond-vidék-nem sok parkolóház és mélygarázs van felénk!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #130 Dátum: 2010.03.02 20:45:04 »
Ahogy látom Neked semmi se jó....vagy mindennek csak a hátrányát látod. Tényleg ennyire képtelen vagy a dolgok jobbik oldalát látni ?
Ööööööö, ezt biztos, hogy nekem szántad? :wacko: :helpsmilie: ;)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #131 Dátum: 2010.03.03 14:55:18 »
A szokásos városi menetelés során 2 nap után a világon semmi különbséget nem érzek a tiszta 95-ös, meg a fél/fél arányban lévő 95/85 keverék között. Tök jól megy az autó vele.

Egy kérdés az okosoknak: az E85-el jelentkező fogyasztásnövekedés az lineáris? Magyarán:
- ugyanannyival nő a fogyasztás városban, mint országúton?
- jobban nő a fogyasztás országúton, mint a városban?
- jobban nő a fogyasztás a városban, mint az országúton?

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #132 Dátum: 2010.03.08 12:17:39 »
E85power átalakító beszerelve, beszabályozva(?) rendszeres loggolás, tesztelés, valami mégsem kerek!

A legutóbbi fogyasztás:  10.8 l/100Km :hmmmm:
Ez pont 30% -al több, mint az ilyenkor szokásos 8.3 literes benzines fogyasztás. A fura, hogy a lambda értékek jók, a logban az átalakító egy-egy út végén 20-22% túlfogyasztást ír a benzineshez képest. (Ez tiszta E85 esetén pontos szokott lenni)  Az ECO mód sokszor bekapcsol városban is, normális módon a szokott útvonalon megyek ...és a végén mégis 30%.
Nem vagyok túl boldog!
Még egy dolog jutott eszembe, eddig egy kútnál tankoltam, az Érdi Total kút. A mai napig itt a legolcsóbb az E85. "Lehet, hogy nem véletlenül?"

folyt köv....
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #133 Dátum: 2010.03.08 19:30:04 »
Én is ki akarnám már próbálni az E85-öt, de úgy gondolom, várnék még, amíg kicsit jobb idő lesz. VAgy nincs jelentősége?

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #134 Dátum: 2010.03.08 20:10:08 »
Én is ki akarnám már próbálni az E85-öt, de úgy gondolom, várnék még, amíg kicsit jobb idő lesz. VAgy nincs jelentősége?
Nekem felesben simán zokszó nélkül indult hidegben is. 70% E85 -el már kicsit nehezebben, de így is elsőre. Rövid ideig, közvetlenül az átalakító beszerelése előtt kipróbáltam tiszta E85 -el, hát az már nagyon vacak volt.  Tisztán 13 C fok felett már nem lenne gond a hidegindítás, de biztosan szegény lenne a keverék, még ha a CHECK ENGINE lámpa nem világít akkor is. Szóval szerintem átalakító nélkül max. 50-50 %.

Folyik az E85power hangolása, most kaptam újabb beállításokat, kicsit mintha jobban menne az autó, mérem a fogyasztást.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0