Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557971 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2220 Dátum: 2009.11.17 22:57:55 »
Ööööö, voltak a gumisnál, átcserélte télire és azt mondta, hogy ők is Barumot használnak, (merhogy a Continentál utódja és német ellenőrzés stb...) merhogy jó és kedvező áron van.
No erre kellene gombot varrni. Az öreg meg a fia raliztak és tele van a mühely serlegekkel....
most egy picinytet elbizonytalanodtam, ( nagyon off de első kézből, ui. azt tudom, hogy pl nem szabad az Oktáviát nagyon dicsérni mert rontja az üzletet.....), lehet, hogy nem illik egy ADAC tesztben Barumot dicsérni???
Hát hallottál egy-két címeres ökörséget  :D ... A Barumos sztoriból annyi igaz, hogy valóban megvette a Continental - de hogy az "utódja" lenne, ez jó, az illető hívja már fel a Contit és mondja meg nekik, hogy megszűntek  :lol: ... Szóval, a Barum a Conti tulajdonába került, és azóta a cégcsoport olcsó, harmadik márkájaként szolgál (az "A" márka a Conti, a "B" az Uniroyal, a "C" a Barum). Ebből adódóan nem tudja ugyanazt, amit egy Conti vagy egy Uni - de nem is erre van szánva; annyi tény, hogy ugyanott gyártják őket (pontosabban, a Conti csoport összes gyárában gyártják az összes Conti-terméket). Egyébként vállalható, az árához képest megfelelő tudású gumi a Barum, tehát xarnak semmiképpen nem lehet nevezni - de nem is lehet összevetni mondjuk a Goodyearral meg a Michelinnel; sem képességekben, sem élettartamban nem tudja ugyanazt. Cserébe olcsóbb - na ja, a szokásos dilemma.

Octavia: kiknek nem szabad dicsérni  :) ? A német tesztekben rendszeresen nyernek Skodák, nem egyszer VW-k ellen is... A Skoda-értékesítőknek biztos meg van engedve, hogy dicsérjék őket  ;) ... Szóval kiknek? Az OK, hogy pl. egy Skoda belsejét tudatosan úgy csinálják meg, hogy ne nyújtsa ugyanazt a minőségérzetet, amit egy VW. Dehát cserébe olcsóbb is; és fölfelé, a VW-Audi relációban is igaz ugyanez.

Na mindegy, ilyen buta mendemondákkal tele van az egész autós világ (is) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2221 Dátum: 2009.11.18 09:38:53 »
Ha sokat mesz, es azt is autopalyakon nagy tempoval akkor szerintem ne sporolj a gumikon.  :excl: En a Michelin-t valasztanam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2222 Dátum: 2009.11.18 20:01:31 »
Ööööö, voltak a gumisnál, átcserélte télire és azt mondta, hogy ők is Barumot használnak, (merhogy a Continentál utódja és német ellenőrzés stb...) merhogy jó és kedvező áron van.
No erre kellene gombot varrni. Az öreg meg a fia raliztak és tele van a mühely serlegekkel....
most egy picinytet elbizonytalanodtam, ( nagyon off de első kézből, ui. azt tudom, hogy pl nem szabad az Oktáviát nagyon dicsérni mert rontja az üzletet.....), lehet, hogy nem illik egy ADAC tesztben Barumot dicsérni???
Hát hallottál egy-két címeres ökörséget  :D ... A Barumos sztoriból annyi igaz, hogy valóban megvette a Continental - de hogy az "utódja" lenne, ez jó, az illető hívja már fel a Contit és mondja meg nekik, hogy megszűntek  :lol: ... Szóval, a Barum a Conti tulajdonába került, és azóta a cégcsoport olcsó, harmadik márkájaként szolgál (az "A" márka a Conti, a "B" az Uniroyal, a "C" a Barum). Ebből adódóan nem tudja ugyanazt, amit egy Conti vagy egy Uni - de nem is erre van szánva; annyi tény, hogy ugyanott gyártják őket (pontosabban, a Conti csoport összes gyárában gyártják az összes Conti-terméket). Egyébként vállalható, az árához képest megfelelő tudású gumi a Barum, tehát xarnak semmiképpen nem lehet nevezni - de nem is lehet összevetni mondjuk a Goodyearral meg a Michelinnel; sem képességekben, sem élettartamban nem tudja ugyanazt. Cserébe olcsóbb - na ja, a szokásos dilemma.

Octavia: kiknek nem szabad dicsérni  :) ? A német tesztekben rendszeresen nyernek Skodák, nem egyszer VW-k ellen is... A Skoda-értékesítőknek biztos meg van engedve, hogy dicsérjék őket  ;) ... Szóval kiknek? Az OK, hogy pl. egy Skoda belsejét tudatosan úgy csinálják meg, hogy ne nyújtsa ugyanazt a minőségérzetet, amit egy VW. Dehát cserébe olcsóbb is; és fölfelé, a VW-Audi relációban is igaz ugyanez.

Na mindegy, ilyen buta mendemondákkal tele van az egész autós világ (is) ...

elöször az Off ( a kolléga Cseh és PR szagértő és a Skodának dolgozik....)
 
On, Gumi, én is csodálkoztam, igaz az öreg gumis igen olcsón dolgozik, de alaposan. Talán ebből adódóan igyekszik költségtakarékosan gondolkodni. Valószinüleg nem gondolta, hogy nem csak helyi (Bxl) közlekedésre hanem hosszu (német) autópályás nyomulásra is kell.
Amugy én is azon vagyok, hogy a gumin nem szabad ész nélkül spórolni. Most tavaszig ugy is elvagyok a téli gumikkal (Toyo amit a Toyota ajánlott)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2223 Dátum: 2009.11.23 14:31:20 »
Mesterek! Segitseg kellene  :helpsmilie:
Egy kedves ismerosom kinezett egy Versot.
Az autorol meg plusz info, hogy vezetett szervizkonyves egy ev garit adnak ra, allitolag nem torott (ezt meg megnezzuk). Egy Opel szalonbal all. Most hetvegen en is megneznem kozelebbrol. Csak sajna errol a tipusrol nem sokat tudok  :no:, es ez a motor sem olyan elterjedt  :surrender: . Jo lenne nehany otlet, amire mindenkepp erdemes figyelni ennel a tipusnal/motornal. Minden segitseget elore is koszonok.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2224 Dátum: 2009.11.24 19:54:22 »
Mesterek! Segitseg kellene  :helpsmilie:
Egy kedves ismerosom kinezett egy Versot.
Az autorol meg plusz info, hogy vezetett szervizkonyves egy ev garit adnak ra, allitolag nem torott (ezt meg megnezzuk). Egy Opel szalonbal all. Most hetvegen en is megneznem kozelebbrol. Csak sajna errol a tipusrol nem sokat tudok  :no:, es ez a motor sem olyan elterjedt  :surrender: . Jo lenne nehany otlet, amire mindenkepp erdemes figyelni ennel a tipusnal/motornal. Minden segitseget elore is koszonok.  :flowers:

Nem tom, hogy segit-e, de én elég sok ilyet látok és megnyugtat, hogy ezek jó állapotban vannak és mennek rendesen.
Az ára hasonlonak tünik mint amiket itt láttam (Brüsszel). pl.nezd meg ezt: http://www.topcar.be/CarDetails.aspx?CarId=8091
vagy ezt,
http://www.topcar.be/CarDetails.aspx?CarId=8068
mivel ennek majd ugyanaz a km-re

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2225 Dátum: 2009.11.24 20:15:13 »
Mesterek! Segitseg kellene  :helpsmilie:
Egy kedves ismerosom kinezett egy Versot.
Az autorol meg plusz info, hogy vezetett szervizkonyves egy ev garit adnak ra, allitolag nem torott (ezt meg megnezzuk). Egy Opel szalonbal all. Most hetvegen en is megneznem kozelebbrol. Csak sajna errol a tipusrol nem sokat tudok  :no:, es ez a motor sem olyan elterjedt  :surrender: . Jo lenne nehany otlet, amire mindenkepp erdemes figyelni ennel a tipusnal/motornal. Minden segitseget elore is koszonok.  :flowers:
Ha tényleg ennyi benne a km, és egyébként is rendben van, akkor nem sok gond lehet vele még jó darabig  :) ... Maga a típus nagyon megbízható. A motorral kapcsolatos egyik lehetséges fő hiba a kettős tömegű lendkerék aránylag gyakori meghibásodása, de ez csak dupla ekkora, vagy még magasabb futásoknál szokott kezdeni aktuálissá válni - és természetesen nem minden autónál jön elő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2226 Dátum: 2009.11.25 11:11:15 »
Koszi szepen  :flowers: Igen, a kettos tomegu lendkerek foglalkoztatott engem is elsosorban, miutan meglattam, hogy ennek a gyengebbik 90 loerosnek is 1CD-FTV motorkodja.
Ezt is erintette, vagy csak a 116 loeros valtozatokat?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2227 Dátum: 2009.11.25 18:14:54 »
Mesterek! Ugy tünik, hogy a 75 ezres szerviz ota nehezebben veszi be a kettest a csaladtagok szerint. Nekem is egyszer feltünt, hogy mintha akadna, de akkor hideg volt a motor. Mivel az 5 éves garancia lejar áprilisban, ezért lehet, hogy elviszem megnézetni, de jó lenne tudni ezzel kapcsolatos tapasztalatot. Köszi, Thomas

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2228 Dátum: 2009.11.25 18:49:11 »
Mesterek! Ugy tünik, hogy a 75 ezres szerviz ota nehezebben veszi be a kettest a csaladtagok szerint. Nekem is egyszer feltünt, hogy mintha akadna, de akkor hideg volt a motor. Mivel az 5 éves garancia lejar áprilisban, ezért lehet, hogy elviszem megnézetni, de jó lenne tudni ezzel kapcsolatos tapasztalatot. Köszi, Thomas
Váltóolaj volt cserélve?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2229 Dátum: 2009.11.25 18:49:52 »
Koszi szepen  :flowers: Igen, a kettos tomegu lendkerek foglalkoztatott engem is elsosorban, miutan meglattam, hogy ennek a gyengebbik 90 loerosnek is 1CD-FTV motorkodja.
Ezt is erintette, vagy csak a 116 loeros valtozatokat?
Passz, de tudtommal a konstrukció azonos...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2230 Dátum: 2009.11.25 19:03:02 »
Mesterek! Ugy tünik, hogy a 75 ezres szerviz ota nehezebben veszi be a kettest a csaladtagok szerint. Nekem is egyszer feltünt, hogy mintha akadna, de akkor hideg volt a motor. Mivel az 5 éves garancia lejar áprilisban, ezért lehet, hogy elviszem megnézetni, de jó lenne tudni ezzel kapcsolatos tapasztalatot. Köszi, Thomas
Váltóolaj volt cserélve?
Ugyanez volt a gondom a 60 ezres szerviz után. Írtam is róla, de lehet, hogy a Szerviz topikba. Röviden: szerviz után egy héttel visszamentem, reklamáltam, megértették, rendeltek másik (jobb?) váltóolajat, újra lecserélték, nem nagyon lett jobb :wacko:. Ennyi a történet. Hidegen a kettes fokozat a legszembetűnőbb. Miután nem láttam, ténylegesen milyen olajat tettek bele, csak remélni merem, hogy másodjára jobbat. A gyári eredetivel nem volt gond. :whistling:
Az nem magyarázat, hogy "az olajnak be kell törnie", mert csere óta kb. 4 ezer km-t mentem és nem tapasztaltam változást a "szűz" állapothoz képest.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2231 Dátum: 2009.11.25 21:36:29 »
Az nem magyarázat, hogy "az olajnak be kell törnie", mert csere óta kb. 4 ezer km-t mentem és nem tapasztaltam változást a "szűz" állapothoz képest.
Ez tényleg nem magyarázat. Viszont tény, hogy jellemzően az összes autóban egy idő után a kettes fokozat kapcsolhatósága kezd nehézkessé válni, elsősorban, ha még hideg az olaj.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2232 Dátum: 2009.11.25 21:44:21 »
Viszont tény, hogy jellemzően az összes autóban egy idő után a kettes fokozat kapcsolhatósága kezd nehézkessé válni, elsősorban, ha még hideg az olaj.
Csak különös az egybeesés. Amíg le nem cserélték a váltóolajat, addig nem tűnt fel, hogy ez a nehézkesebb kapcsolás. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2233 Dátum: 2009.11.25 21:45:25 »
Csak különös az egybeesés. Amíg le nem cserélték a váltóolajat, addig nem tűnt fel, hogy ez a nehézkesebb kapcsolás. :hmmmm:
Az ilyen véletlenekben én sem hiszek  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2234 Dátum: 2009.11.26 08:36:46 »
Ha tényleg ennyi benne a km, és egyébként is rendben van, akkor nem sok gond lehet vele még jó darabig  :) ... Maga a típus nagyon megbízható. A motorral kapcsolatos egyik lehetséges fő hiba a kettős tömegű lendkerék aránylag gyakori meghibásodása, de ez csak dupla ekkora, vagy még magasabb futásoknál szokott kezdeni aktuálissá válni - és természetesen nem minden autónál jön elő.
Meg valami... mikor kell ezeknel vezermuszijat cserelni?! Csak hogy az ismerosoket tudjam mire kesziteni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX