Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243042 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5010 Dátum: 2010.09.07 17:24:58 »
Koszi. Ma este nekiesek.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5011 Dátum: 2010.09.08 07:50:39 »
Nekiestem, szetszedtem. Koszi Xanyi az utmutatast, utana mar gyerekjatek volt. Btw a kartya nem lett meg, becsuszhatott a karosszeria es a szigeteles koze  :cry: Mehetek majd a t-mobilhoz  :cry:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5012 Dátum: 2010.09.08 08:10:58 »
Amikor a váltómat leszedjük, kíváncsi leszek, mit találok majd kézifékkar környékén (gondolom az is lejön majd kuplungcserénél), de eddig volt benne toll, 2 öngyújtó, 2 dió, stb...  :ph34r: (ezeket mind még az előző tulaj lányai tehették oda).  :D
         


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5014 Dátum: 2010.09.11 13:32:31 »
Az elmult idoben igen sok olyan ember ult a kocsiban (kulon-kulon nem egyszerre 3 ember), akik eddig meg nem lattak Aurist kozelrol. Beszallas utan a kovetkezo eszrevetelek jottek, kb ilyen sorrendben:
- Uhwaaa de szep a belseje meg a muszerfal
- hatulrol: azta mennyi hely van benne
- Mennyi idos? - 2,5 eves. Azt hittem par honapos, szinte uj szaga van. (ez mondjuk engem dicser  :szemez: )
- "Milyen sok tarolohely van, csak idenyulsz, odanyulsz es mindenhol van vmi kinyithato" (errol mar beszeltunk, hogy az ember bejaratja mit hova es kesz  :hug: )
- Ez tenyleg dizel? (nah jo, nem szakerto fulek ezek, de sok atlagos user van...)

En meg meg mindig szeretem.  :yes: A kormanyropogasos balhe mar tobb mint 20ezer km-el ezelott tortent, lassan kezdem neki megbocsajtani.  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5015 Dátum: 2010.09.11 14:01:19 »
Sziasztok!

2007-es Aurisunk van, gyári xenon fényszórókkal. Nem rég vettük át, most mentem vele először igazi éjjeli országút körülmények között. A fényerő rettentő alacsony volt, alig láttam valamit, főleg ha szembe is jöttek. Ez gyárilag ilyen gyenge, vagy az izzó öregedése miatt ilyen halovány? Valaki másnak is volt hasonló tapasztalata?
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5016 Dátum: 2010.09.11 15:53:47 »
Sziasztok!
2007-es Aurisunk van, gyári xenon fényszórókkal. Nem rég vettük át, most mentem vele először igazi éjjeli országút körülmények között. A fényerő rettentő alacsony volt, alig láttam valamit, főleg ha szembe is jöttek. Ez gyárilag ilyen gyenge, vagy az izzó öregedése miatt ilyen halovány? Valaki másnak is volt hasonló tapasztalata?
Szia! Gyárilag ilyen a beállítása, még a szervizben is "lehűtöttek", hogy ez így jó!  :censored: Nekem nem, mert tényleg rövidebb a látótáv mint kellene, éjszaka kivilágított városban tökéletes.  :otlet:
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5017 Dátum: 2010.09.11 16:54:28 »
Sziasztok!

2007-es Aurisunk van, gyári xenon fényszórókkal. Nem rég vettük át, most mentem vele először igazi éjjeli országút körülmények között. A fényerő rettentő alacsony volt, alig láttam valamit, főleg ha szembe is jöttek. Ez gyárilag ilyen gyenge, vagy az izzó öregedése miatt ilyen halovány? Valaki másnak is volt hasonló tapasztalata?
Ha a fenyerovel van a baj es nem azzal, hogy hova vilagit, akkor azonnal szerviz, hatha meg gariba belefer!!!
Nekem csak sima halogenes van ugyan (normalis beallitas utan) bitang jo vilagitasa van mar igy is. Szoval Xenonnal isten kiralynak kene lennie szerintem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5018 Dátum: 2010.09.11 17:14:55 »
én rakattam bele xenont (kinai) akkor feljebb állították a lámpákat a gyári beállítás  nagyon közelre világított  :no: a xenon nagyon ütős lett lehet hogy mikró karcos a foncsor vagy 1 picit koszos akkor is gyengül a fényerő amúgy grat a kocsihoz

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5019 Dátum: 2010.09.12 16:18:59 »
Szerintem mindkettő a baja. Rossz helyre, és gyengén világít. A gariból már sajna kifutott pár hónapja. Mielőtt égőcserébe fognék, azért jól lenne megpróbálkozni egy állítással. Ebben gyárilag automata ugye a HID miatt, nem tudjátok lehet-e valahogy manuálisan, "maszekba" tekergetni rajta kicsit feljebb?
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5020 Dátum: 2010.09.12 17:06:28 »
Szerintem mindkettő a baja. Rossz helyre, és gyengén világít. A gariból már sajna kifutott pár hónapja. Mielőtt égőcserébe fognék, azért jól lenne megpróbálkozni egy állítással. Ebben gyárilag automata ugye a HID miatt, nem tudjátok lehet-e valahogy manuálisan, "maszekba" tekergetni rajta kicsit feljebb?

Lehet, de nem maszekba találomra, hanem elé kell tolni egy fényszóróállító masinát és azzal beállítani a megfelelő helyre, gyárilag ugyanis jóval lejjebb vannak...
Xanyi

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5021 Dátum: 2010.09.19 10:24:46 »
Sziasztok Auris fanok! :clap:

Van egy kis problémám....2,5 éves az autó és egy ideje már kopik a króm csík a váltógombról (5 seb. manuális :D). A váltógomb tetején ez a krómozott karika rész elkezdett letöredezni és már egy kb. 2cm-es részen hiányzik, tovább töredezik, ha váltok szúrja is a kezem :D. Kérdés a következő: Másnak is volt már ilyen? Van értelme elmenni szervízbe? Karanciába kicserélnék?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5022 Dátum: 2010.09.19 11:15:36 »
Sziasztok Auris fanok! :clap:

Van egy kis problémám....2,5 éves az autó és egy ideje már kopik a króm csík a váltógombról (5 seb. manuális :D). A váltógomb tetején ez a krómozott karika rész elkezdett letöredezni és már egy kb. 2cm-es részen hiányzik, tovább töredezik, ha váltok szúrja is a kezem :D. Kérdés a következő: Másnak is volt már ilyen? Van értelme elmenni szervízbe? Karanciába kicserélnék?

Régebi Corollákon is előfordult, ha megfelelő szervizbe viszed, gariba cserélik.
-nekem pl. a megkopott kormányt cserélték a Corolán is, meg a Hiluxon is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5023 Dátum: 2010.09.19 11:27:57 »
Sziasztok Auris fanok! :clap:

Van egy kis problémám....2,5 éves az autó és egy ideje már kopik a króm csík a váltógombról (5 seb. manuális :D). A váltógomb tetején ez a krómozott karika rész elkezdett letöredezni és már egy kb. 2cm-es részen hiányzik, tovább töredezik, ha váltok szúrja is a kezem :D. Kérdés a következő: Másnak is volt már ilyen? Van értelme elmenni szervízbe? Karanciába kicserélnék?

Régebi Corollákon is előfordult, ha megfelelő szervizbe viszed, gariba cserélik.
-nekem pl. a megkopott kormányt cserélték a Corolán is, meg a Hiluxon is.

Értem. Köszönöm! Elvégre is gyártási hibából előforduló kopásról van szó. Nem elhasználódott 2,5 év alatt :D

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5024 Dátum: 2010.09.19 15:27:32 »
Sziasztok Auris fanok! :clap:

Van egy kis problémám....2,5 éves az autó és egy ideje már kopik a króm csík a váltógombról (5 seb. manuális :D). A váltógomb tetején ez a krómozott karika rész elkezdett letöredezni és már egy kb. 2cm-es részen hiányzik, tovább töredezik, ha váltok szúrja is a kezem :D. Kérdés a következő: Másnak is volt már ilyen? Van értelme elmenni szervízbe? Karanciába kicserélnék?
Volt és 1éves korába cserélték gariba 1 újra

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H