Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244256 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4770 Dátum: 2010.02.22 18:53:09 »
Csúcsmodellnek, 130-valahány pacival?  :hmmmm:  Ha azt mondom, hogy egy 122 lovas Golf TSI alig megy gyengébben (ha egyáltalán...), miközben 4.5-5 körül haza lehet vinni, akkor miért vennék Auris hibridet? A fogyasztás miatt? Ha 6 milla lenne egy hibrid Auris, akkor az egy-másfél millás árkülönbözetből mennyit lehet közlekedni?
Csúcsmodell, a technológia miatt. A VW kínálatából menetteljesítményekben és fogyasztásban az 1.6-os 105 lovas TDI felel meg leginkább a hibrid Aurisnak, ez pedig alapfelszereltséggel, öt ajtóval, DSG váltóval jelenleg 6.3 millió, listaáron. Ehhez képest, ha az Auris hibrid tényleg 6 M körül lesz, az teljesen korrekt árnak mondható.

(Megjegyzem, a 122 lovas ISI is 5.6 millió, öt ajtóval és DSG váltóval.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4771 Dátum: 2010.02.22 21:50:02 »
Aurisba aktívszenes pollenszűrő?
Fel lehet ilyet valahol lelni? :)

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4772 Dátum: 2010.02.22 22:13:55 »
(Megjegyzem, a 122 lovas ISI is 5.6 millió, öt ajtóval és DSG váltóval.)

Na ja, nem egyszerű a DSG felára.

Viszont a dízellel kapcsolatban egyetértek, addig OK, hogy annak tényleg tudna alternatívája lenni egy hibrid. De azt tegyük hozzá, hogy a létező VW-féle felárképzés ismeretében a dízelnek sincs túl sok értelme egy normális fogyasztású turbós benzines mellett.

...és hibrid ide vagy oda, hiányzik az Auris motorpalettájáról egy turbós benzines, amit árban és teljesítményben is oda lehetne tenni a VW, Opel, Renault hasonló modelljei mellé. A dízelek rendben vannak, a kis 1.4-es a kategória talán legjobbja (amellett, hogy 90 ló az épp elégséges kategória 12-13 mázsába), a kétezres és a D-CAT is rendben van, benzines fronton viszont nem érzem komplettnek a kínálatot. Ha múló divat a turbó, ha nem, a vevőknek kell, és kész.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4773 Dátum: 2010.02.22 22:16:52 »
Aurisba aktívszenes pollenszűrő?
Fel lehet ilyet valahol lelni? :)

Szerintem bármelyik kereskedésben...

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4774 Dátum: 2010.02.22 22:34:14 »
Aurisba aktívszenes pollenszűrő?
Fel lehet ilyet valahol lelni? :)

Szerintem bármelyik kereskedésben...

voltam a bárdiban pl, ott azt mondták aurishoz nincsen aktívszenes. ami mondjuk meglep?! próbáltam neten gugliban rákeresni, viszont sehol sem ad ki semmilyen találatot auris + aktívszénra. valakinek tipp? :)
 

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4775 Dátum: 2010.02.22 22:35:23 »
Márkakereskedésben gondoltam...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4776 Dátum: 2010.02.23 07:52:07 »
...és hibrid ide vagy oda, hiányzik az Auris motorpalettájáról egy turbós benzines, amit árban és teljesítményben is oda lehetne tenni a VW, Opel, Renault hasonló modelljei mellé. A dízelek rendben vannak, a kis 1.4-es a kategória talán legjobbja (amellett, hogy 90 ló az épp elégséges kategória 12-13 mázsába), a kétezres és a D-CAT is rendben van, benzines fronton viszont nem érzem komplettnek a kínálatot. Ha múló divat a turbó, ha nem, a vevőknek kell, és kész.
Ebben alapvetően egyet is értünk. Mondjuk, a jelenlegi kínálat mellett egy benzines turbót vagy valahová a meglévő motorok fölé lehetne elhelyezni (mondjuk olyan 160-170 LE magasságában); vagy ki kellene venni a programból az 1.6-ost, amiért igazából kár lenne, mert egy korszerű, kulturált, takarékos gép.

Kérdés, hogy ráülnek-e egyáltalán a japán gyártók erre a vonatra? Mert jelenleg még nyilvánvalóan kivárnak, ugye egyiküknek sincs ilyen motorja (és biztosan nem azért, mert még nem lettek volna képesek előállítani egy ilyet).

De hogy a vásárlói igény már megvan rá, az tény.

(A "90 lovas 1.4-es" alatt, gondolom, a 100 lovas 1.33-ast érted ;) ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4777 Dátum: 2010.02.23 07:53:21 »
Apropó, D-CAT... Megmarad ez a motor az Aurisban a facelift után? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy megszűnik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4778 Dátum: 2010.02.23 09:17:00 »
A dízelek rendben vannak, a kis 1.4-es a kategória talán legjobbja (amellett, hogy 90 ló az épp elégséges kategória 12-13 mázsába), a kétezres és a D-CAT is rendben van, benzines fronton viszont nem érzem komplettnek a kínálatot. Ha múló divat a turbó, ha nem, a vevőknek kell, és kész.
("90 lovas 1.4-es" alatt, gondolom, a 100 lovas 1.33-ast érted ;) ...)
Sztem nem :winkiss:
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4779 Dátum: 2010.02.23 09:29:23 »
Apropó, D-CAT... Megmarad ez a motor az Aurisban a facelift után? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy megszűnik.
En ugy tudom nem.  :no: Angliaban meg a 2.0d4d is eltunik.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4780 Dátum: 2010.02.23 10:15:52 »
Apropó, D-CAT... Megmarad ez a motor az Aurisban a facelift után? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy megszűnik.
Megmarad, csak nalunk allitolag nem lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4781 Dátum: 2010.02.23 10:39:39 »
A dízelek rendben vannak, a kis 1.4-es a kategória talán legjobbja (amellett, hogy 90 ló az épp elégséges kategória 12-13 mázsába), a kétezres és a D-CAT is rendben van, benzines fronton viszont nem érzem komplettnek a kínálatot. Ha múló divat a turbó, ha nem, a vevőknek kell, és kész.
("90 lovas 1.4-es" alatt, gondolom, a 100 lovas 1.33-ast érted ;) ...)
Sztem nem :winkiss:
Ejj, ezt csúnyán benéztem  :sorcerer: ...  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4782 Dátum: 2010.02.23 11:29:37 »
Kérdés, hogy ráülnek-e egyáltalán a japán gyártók erre a vonatra? Mert jelenleg még nyilvánvalóan kivárnak, ugye egyiküknek sincs ilyen motorja (és biztosan nem azért, mert még nem lettek volna képesek előállítani egy ilyet).

Csacsiság lenne kihagyni, hogy nagyon finom legyek... Minél többet várnak, annál több vevőt veszítenek.

Az 1.6-os valvematicot nem ismerem behatóan, csak az 1.8-ast az Avensisből. Kulturált, takarékos, de irgalmatlanul gyenge alul. Az tényleg egy olyan motor, amihez muszáj alkalmazkodni. Alapvetően nyugis sofőr vagyok, én elfogadnám, de Öcsém biztosan a világból szaladna ki, ha azzal kéne úgy előznie, ahogy az Astrával megszokta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4783 Dátum: 2010.02.23 13:02:43 »
Az 1.6-os valvematicot nem ismerem behatóan, csak az 1.8-ast az Avensisből. Kulturált, takarékos, de irgalmatlanul gyenge alul. Az tényleg egy olyan motor, amihez muszáj alkalmazkodni. Alapvetően nyugis sofőr vagyok, én elfogadnám, de Öcsém biztosan a világból szaladna ki, ha azzal kéne úgy előznie, ahogy az Astrával megszokta.
És ezt te konkrétan próbáltad is? Csak amiatt kérdem, mert ugye Nagycitrooomnak 1.6-os az Avensise, és nem számol be katasztrófákról  :) - egyrészt; másrészt a régebbi, Dual-VVTi 1.6-os Auris részéről nem emlékszem rossz rugalmassági eredményekre a tesztekből.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4784 Dátum: 2010.02.23 13:41:35 »
Épp írtam, hogy az 1.6-ost nem ismerem, csak az 1.8-ast az Avensisből - ebből következik, hogy nem, nem próbáltam az 1.6-ost, sem Avensisben, sem Aurisban.

Nagycitrooom véleményét tiszteletben tartva: nekem az 1.8 Ave határeset volt...