Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244270 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4380 Dátum: 2009.09.08 20:29:49 »
Igen, külön kód alatt futnak.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4381 Dátum: 2009.09.08 20:39:48 »
Szerinted észrevennéd, ha 10 lóerő hiányozna az 1.4 TSI-ből? Kötve hiszem, felül amúgy sem egy nagy sárkány az a motor sem. 110-120 tehetséges lovacska számomra bőven elég 12 mázsához, és így az élettartam is valószínűleg kedvezőbb, mint egy 150 lóra húzott 1.4-esnél.
Mivel talán nincs is 120ló alatti 1,4 turbó, így erről kár vitázni. Én úgy vagyok a dologgal, hogy a következő autómban vagy lesz egy kihegyezett szívóbenzines (pl. ceed 1,4 110Le, Toyota 1,6 132Le valvematic), vagy turbó. Viszont, ha bevállalom a turbó nagyobb hibaesélyeit, akkor ugyan miért ne kárpótoljam magam egy kis plusz lóerővel?
Az, hogy mi mennyire tartós, az csak találgatás. Nézd meg az 1,9- 2 literes dízeleket, néhány év alatt a 90-110lóból 170-180ló lett.

Én turbosat csak akkor vennék, ha sokat járok hegymenetben, és/vagy terhelve, megpakolva. Amúgy felesleges sztem. A papír LE-ktől meg ne dobj hátast. Teljesen más is lehet a valóság.

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4382 Dátum: 2009.09.09 16:51:14 »
E14? Már az E15 van forgalomban.  :sorcerer:
égés... :)
D: 212

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4383 Dátum: 2009.09.09 16:54:33 »
E14 nincs Európában. Amúgy ez az:
(Corolla Axio/Fielder)

A kombi elég jól néz ki.
D: 212

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4384 Dátum: 2009.09.12 07:38:19 »
Auris Hybrid galéria

A tető ebben is napelemesnek tűnik, mint a Prius III-ban.


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4385 Dátum: 2009.09.12 08:17:14 »
Nékémtéccik. Bár a csomagtartót még mindig jótékony homály fedi, meg az árat is...

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4386 Dátum: 2009.09.12 08:28:05 »
Nekem is tetszik, sokkal jobban, mint a mezei Auris. Bár ez a kék belső elég bizarr, de a szériaváltozatban nyilván valami kevésbé agresszív szín lesz. Az ormány formáján is módosítottak, remélhetőleg a minőségét is gatyába rázták. Egy puha réteg a műszerfalra, full automata ablakok, aztán lassan ott tartunk, hogy átgondolom az Aurishoz fűződő viszonyom. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4387 Dátum: 2009.09.12 09:28:34 »
Ennek az autónak a kinézete szvsz tutira a faceliftet vetíti előre. Persze most nem a nyilvánvalóan show-elemekre (beltér) gondolok.

Amit én még kiszórnék az Aurisból, az a "hanyattesős" ülés-háttámla-állítás  :nonono: ... Az E12-es racsnis karos, finoman szabályozható megoldása szvsz sokkal jobb. Elhiszem, hogy azt meg nem lehet egy mozdulattal hátra dönteni, de szvsz ez kevésbé fontos szempont.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4388 Dátum: 2009.09.12 10:53:55 »
Amit én még kiszórnék az Aurisból, az a "hanyattesős" ülés-háttámla-állítás  :nonono: ...
Mondj még ilyeneket, mert így egyre jobban megbecsülöm a kocsimat :D

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4389 Dátum: 2009.09.12 10:58:10 »
Amit én még kiszórnék az Aurisból, az a "hanyattesős" ülés-háttámla-állítás  :nonono: ...

Az iQ-beszámolómba elfelejtettem beleírni, abban is ilyen van. Mondjuk megszokás kérdése, még nem találkoztam olyan üléssel, ahol a támla dőlésszögét ne tudtam volna rendesen beállítani.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4390 Dátum: 2009.09.12 12:06:04 »
Amit én még kiszórnék az Aurisból, az a "hanyattesős" ülés-háttámla-állítás  :nonono: ...

Az iQ-beszámolómba elfelejtettem beleírni, abban is ilyen van. Mondjuk megszokás kérdése, még nem találkoztam olyan üléssel, ahol a támla dőlésszögét ne tudtam volna rendesen beállítani.
Akkor neked mákod van e téren  :) ... Nekem viszont ez komoly probléma - és a hanyattesős szisztémával a legnehezebb a dolgom  :surrender: ... Meg is szoktam tiltani az autómat vezető más emberkéknek, hogy elállítsák a háttámlát - fővesztés terhe mellett  :death:

Amúgy ilyen van az új Corollában, és a Yarisban is... Avensis III-at most nem vágom, de megkockáztatom, hogy még talán abban is, bár ebben nem vagyok biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4391 Dátum: 2009.09.12 14:14:19 »
Én se szeretem az Aurisomban ezt a karos megoldást, a tekerőst a régi kocsimban jobban szerettem.
Nekem eszembe sem jutott, hogy az elődben tekerős volt és azután visszaálltak erre.

Lassan olyanokat gondolok, hogy ez az Auris lett a 'spórolós' Toyota - visszalépés felszerelésben, visszalépés komfortérzésben,visszalépés anyagminőségben, visszalépés összeszerelésben. Persze nekem ez az első Toyotám, nem tudtam, hogy az elődhöz képest ez mit jelent, azt hittem, a Toyoták ilyenek.
Lassan ott tartunk, hogy szerencse, hogy nem Corolla a neve, így majd az utódnál lehet újra visszatérni a régi névhez és felejteni ezt. Mint a Fiat Stilonál.

A műszerfalam most már minden egyes, de minden egyes indulásnál, minden egyes fékezésnél, minden egyes kicsit élesebb kanyarban és minden egyes elszórt kis kavicson történő áthaladásnál megreccsen.
Komolyan gondolkodom rajta, hogy életem első autója, egy sokéves Skoda 105-ös zörgött-e ennyire.

Ami a legfurább, hogy szinte az összes tesztben azt írják, hogy a 'kidolgozás példás' meg a 'Toyotához méltóan tökéletes minőségi' és egyebeket.
Hát nálam nagyon nem az.
Hétfőn megy szervízbe, remélem rendbe tudják hozni, vagyis szétszedni és összerakni jobban, mint a régi Dáciákat :)

Az a baj, hogy ez a zörgés idegesítőbb, mintha mondjuk féléve elromlana benne valami, mert ezt állandóan hallom, minden egyes utazáskos és folyamatosan idegesít.
Ha nem tudják megcsinálni hogy legalább csak néha recsegjen, akkor komolyan meggondolom, hogy eladjam, mert ez rettenetes egy nem egész kétéves kocsitól.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4392 Dátum: 2009.09.12 14:49:20 »
Rájöttem, hogy nem is csak a középkonzol zörög, de maga a műszerfal teteje, az az elég vacak műanyagból készült nagy elem is zörög.
Tehát nem csak ormány.
Ha megnyomom a műszerfal tetejét, recseg-ropog az egész tákolmány.

Összehasonlításként megnyomogattam a húgom 4 éves Suzuki Swiftjét is - néma csend. Feleannyiba kerülő autó, messze nem a 'minőségről' híres, mint a Toyota...
Apám Jettája... hát az ehhez képest prémiumos összeszerelés.

Miért nem lehetett erre odafigyelni a Toyotánál?
Szerintem azért, mert az alső középkategória a Japánoknak kezd nem fontos lenni.
Ilyen autót Európában vesznek sokat, ezért az európai gyártóknak ez fontos, a japánok viszont inkább világszinten gondolkodnak, például Amerikában, ami a legnagyobb piac.
Persze kell alsó közepes is, de az egy tömegtermelés, összedobnak valamit, csak hogy legyen és ennyi.
Amúgy is ezt a szegmenst kezdik kiváltani részben az egyterűekkel, részben a kis szabadaidőautókkal.
Nem véletlen, hogy kombi már nincs is, egy japánnál sem.






mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4393 Dátum: 2009.09.13 17:01:58 »
Sajnos nincs sok esély arra, hogy ezt a silányul megtervezett, összetákolt dologot megjavítsák.Én már feladtam ! Ilyen vacakkal még nem volt dolgom ! Minden vágyam az,hogy megszabaduljat az Auristól és végre egy nem zörgő, nyikorgó..... autóval közlekedhessek. Tényleg, nem kell senkinek ? Még egy éves sincs !

Senki nem olvassa a Toyotától ezeket az olnalakat ? Igazán adhatnának tanácsokat ! Csak a darabszám érdekli őket ?

« Utoljára szerkesztve: 2009.09.13 17:10:40 írta kleingy »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4394 Dátum: 2009.09.13 20:36:07 »
Miért nem viszitek el szervizbe, ha ennyire zörög?