Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243045 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3600 Dátum: 2008.12.04 09:50:50 »
Legyen neked igazad ::)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3601 Dátum: 2008.12.04 10:19:05 »
Nekem 9500km utan ugyanugy felugrik a fordulatszam (ahogy irtam mar csak tokhideg motornal, azaz kb 2-5 perc utan megszunik) es "normalisan" vezetve ezen nem lehet valtoztatni - egyedul akkor nem ugral annyira ha 3000 korul valtok el, az viszont nem esik jol

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3602 Dátum: 2008.12.04 12:30:47 »
Nekem 9500km utan ugyanugy felugrik a fordulatszam (ahogy irtam mar csak tokhideg motornal, azaz kb 2-5 perc utan megszunik) es "normalisan" vezetve ezen nem lehet valtoztatni - egyedul akkor nem ugral annyira ha 3000 korul valtok el, az viszont nem esik jol

Nekem ilyen jelenség csak akkor van, ha nagy gázadással, kis fordulaton és nagyon gyorsan váltok. De ez ugye elég ritka, mert ha szükség van a gyors váltásra, akkor általában hagyom is kiforogni a motort, ott pedig már nem jelentkezik a felpörgés. Valószínűleg környezetvédelmi okai lehetnek annak, hogy így vezérlik a motort. A hirtelen gázadásokat és gázelvételeket ezek az Euro4-es motorok próbálják kiküszöbölni az elégetlen üzemanyag csökkentése érdekében. Így aztán még kinyomott kuplunggal is úgy érzékeli, hogy adod a gázt.

Amúgy a 3000-nél elváltás miért nem esik jól? Sok vagy kevés?  ::) Szerintem egy 1,4-es benzinesnél a 3000 az pont ideális váltási pont. Ha túl korán váltasz az sem feltétlenül jó, a motor fajlagos fogyasztása és hatásfoka mindig a nyomatékcsúcs környékén a legjobb  :yes: Vagy a kis váltást segítő nyilacska mit mond?
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3603 Dátum: 2008.12.04 13:46:09 »
A kis nyil mar eleg alacsony fordszamon megjelenik de nem aszerint vezetek. Itt a megoldast ugy "talaltam" meg a magam reszere hogy az elengedett gazpedal utan 1 minimalisat varok a kuplung kinyomasaval. Ilynekor nem zavaro. Persze nehez "atszokni" mert a regebbi autoimon nem igy kellett a valtast "elokesziteni". Most mint aki kicsit benazik :) Persze ez is csak akkor jelentkezik ha figyelem, de ha lekot a forgalom akkor eszre sem veszem.

Viziborz

Ui. es meg fenyszoro allitasom is volt!
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3604 Dátum: 2008.12.04 16:13:04 »
Amúgy a 3000-nél elváltás miért nem esik jól? Sok vagy kevés?  ::) Szerintem egy 1,4-es benzinesnél a 3000 az pont ideális váltási pont. Ha túl korán váltasz az sem feltétlenül jó, a motor fajlagos fogyasztása és hatásfoka mindig a nyomatékcsúcs környékén a legjobb  :yes: Vagy a kis váltást segítő nyilacska mit mond?

Spórolás szempontjából a 3000-ig húzatás nagyon rossz - 1.4-es benzinesnél is. Inkább 2000-2200. Persze ekkor nem lesz valami fürge a gép, de ilyenkor nem is ez a cél, ugye.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3605 Dátum: 2008.12.04 16:17:53 »
 :yes:
         

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3606 Dátum: 2008.12.04 20:13:34 »
Nekem 9500km utan ugyanugy felugrik a fordulatszam (ahogy irtam mar csak tokhideg motornal, azaz kb 2-5 perc utan megszunik) es "normalisan" vezetve ezen nem lehet valtoztatni - egyedul akkor nem ugral annyira ha 3000 korul valtok el, az viszont nem esik jol
Amúgy a 3000-nél elváltás miért nem esik jól? Sok vagy kevés?  ::) Szerintem egy 1,4-es benzinesnél a 3000 az pont ideális váltási pont. Ha túl korán váltasz az sem feltétlenül jó, a motor fajlagos fogyasztása és hatásfoka mindig a nyomatékcsúcs környékén a legjobb  :yes: Vagy a kis váltást segítő nyilacska mit mond?
Sok. Nem nagyon nezem a nyilacskat es nem is fogyasztas miatt, de nekem inkabb 2000-2500 kozott "esik jol" valtani. 3000 fole csak akkor porgetem ha menni kell (akkor 5ig is siman ;)

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3607 Dátum: 2008.12.07 19:47:28 »
Kiprobaltam, a kulfoldi oldalon olvasott trukk az Aurisnal is muxik, legalabbis nalam igy, ahogy leirom, mukodik. Ha valakit zavarna a biztonsagi ovre figyelmezteto hangjelzes es ki szeretne kapcsolni (RAV4-nel is ugyanigy):

1., Gyujtast raadni (gombosnal ket gombnyomas kuplung nelkul)
2., Km-szamlalot ODO-ra allitani, ha nem azon van
3., Gyujtast levenni
4., Gyujtast raadni ujra
5., 5 mp-en belul benyomni a km-nullazo/kijelzovalto gombot es 10 mp-ig ugy tartani
6., Benyomott gomb mellett becsatolni az ovet (vezeto oldali!), mire megjelenik egy B-On felirat
7., Elengedni a gombot es atvaltani egy gombnyomassal B-OFF-ra (RAV4-nel a gomb felengedesevel automatikusan atvalt, Aurisnal kell egy gombnyomas)
8., Gyujtast levenni

Kesz. A hang megszunik, a muszerfali piros villogo jelzes viszont megmarad tovabbra is.
Persze az ovet ettol meg tessek bekotni...

Krinyo

nbs86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3608 Dátum: 2008.12.07 23:00:37 »
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy Auris-ba lehet-e beleteteni ledes nappali fénysort? És ha igen, akkor mekkora kell a lámpába?
Valamint még olyan kérdésem is lenne, hogy ez a projektoros lámpa nem világítja meg a közlekedési táblákat sem, erre létezik valami megoldás, ki lehet cserélni ezt a rendszert valami normálisra?
Előre is köszi a választ!


nbs86

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3609 Dátum: 2008.12.08 10:20:41 »
A gyari lampabeallitas nem jo, rendkivul alacsony, szervizben beallitjak, ha beviszed az autot...

Krinyo

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3610 Dátum: 2008.12.08 10:49:46 »
Na meglett az első ezer km az autóban. Egyelőre meg vagyunk elégedve a kocsival, kivéve egyetlen a dolgot.
A FÉK. Mikor elhoztuk az autót, szóltam, hogy cseréljék le a gyáriakat, mert nem szeretnék ezzel visszajönni. Persze nem történt meg. 500km-nél kicserélték végül. Most hogy elértük a 1000 kmt megint megyünk cserére. Bosh fékpofákat raktak be a múltkor, amit most tuti nem fogok megengedni. Rohadtul nem érdekelnek a szabályok, előírások, mellébeszélés. Egyszerűen oldják meg a gondot és nem érdekel hogyan. Ennél még a Yaris kuplunk nyekergése is jobb. Azt legalább, ha bezsírozom, egy évig kus van. De ez a fék. áááááá  :2guns: Az ember fejéről leég a bőr, ha fékezik az utcán, messziről tudni, hogy jövünk. Egyszerűen se időnk, se energiánk arra, hogy a kocsival 500 km-enként rohangáljunk garanciális szervízre. Édesapám off autójának semmi gondja nincsen, pedig már 6 éves. Az egekig felmagasztalt Toyotának meg ilyen gyerekbetegségei vannak. Baromira dühös vagyok, mert az egész vezetési élményt elrontja ez a fülsértő hang a fékektől. Na most jól kipanaszkodtam magamat, de annyira dühít.
Szilvi 62

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3611 Dátum: 2008.12.08 10:54:10 »
Engem nem az duhit, hogy van ilyen, mert elofordulhat egy uj modellnel, hanem hogy masfel ev alatt nem sikerult az egekig magasztalt Toyotanak megoldani a problemat. Vagy csak itthon nem sikerul?

Krinyo

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3612 Dátum: 2008.12.08 11:07:22 »
Az egekig felmagasztalt Toyotának meg ilyen gyerekbetegségei vannak. Baromira dühös vagyok, mert az egész vezetési élményt elrontja ez a fülsértő hang a fékektől. Na most jól kipanaszkodtam magamat, de annyira dühít.

En itt mar tobbektol hallottam olyat, hogy letezik a nemcsikorgo fekpofa es nekik azt tettek bele. Nekem csak csiszoltak a szelein az elso szerviznel, amitol csak rosszabb lett. Az enyemben ha hatul 3-an ulnek akkor lassu menetnel, hatulrol fekezes nelkul is nyikorog ritmikusan. Gondold el ezt egy dugoban... allati ciki.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3613 Dátum: 2008.12.08 11:12:56 »
Sziasztok!

Valamint még olyan kérdésem is lenne, hogy ez a projektoros lámpa nem világítja meg a közlekedési táblákat sem, erre létezik valami megoldás, ki lehet cserélni ezt a rendszert valami normálisra?
Előre is köszi a választ!

nbs86

En magamnak allitottam be. Nemreg itt leirtak, hogy hol talalod a kis csavarokat. (Kis feher muanyag csavar, nimbuszos fejjel. Mondjuk en kezzel allitottam.) Egy kocsi mogott alltam kb 10 meterre es neztem, hogy mennyire magasan vilagit, az alapjan allitottam be. Eleg jol sikerult, mert 0 allasban senki nem villogott meg es nagyon jol latok vele azota. Jol beallitva az Aurisnak sztem nagyon jo vilagitasa van.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3614 Dátum: 2008.12.08 11:38:13 »
En itt mar tobbektol hallottam olyat, hogy letezik a nemcsikorgo fekpofa es nekik azt tettek bele. Nekem csak csiszoltak a szelein az elso szerviznel, amitol csak rosszabb lett. Az enyemben ha hatul 3-an ulnek akkor lassu menetnel, hatulrol fekezes nelkul is nyikorog ritmikusan. Gondold el ezt egy dugoban... allati ciki.

Nem fogunk sokáig szenvedni. Még elvisszük szervízba, hátha... Ha nem tudják megoldani, vagy komolyabban utánanézek a garanciális és egyéb gondoknak, jogoknak, kötelezettségeknek. De még az is lehet, hogy eladjuk az autót, mert ezt egyikőnk sem fogja hallgatni. De akkor ez volt az uccsó Toyota, amit vettünk.
Szilvi 62