Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579919 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7500 Dátum: 2012.08.21 16:09:30 »
Én kérem...hogy csináljanak maguknak kistestvért!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7502 Dátum: 2012.08.21 16:40:08 »
Nemtudom észrevettétek-e, de az árat már rég nem az árfolyam határozza meg...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7503 Dátum: 2012.08.21 16:47:02 »
Nemtudom észrevettétek-e, de az árat már rég nem az árfolyam határozza meg...
Igen elsősorban a nyersolaj ára határozza meg :flowers:, de ez mindig is igy volt, az árfolyam csak zavaró tényező :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7504 Dátum: 2012.08.21 17:01:45 »
Lehet akkor visszaszokom az oemvémakszmósönkilencvenötről a lukashoz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7505 Dátum: 2012.08.21 17:14:56 »
Igen elsősorban a nyersolaj ára határozza meg :flowers:, de ez mindig is igy volt, az árfolyam csak zavaró tényező :D
A nagy kerdes viszont az, hogy a nyersolaj vilagpiaci arat mi hatarozza meg. Mert hogy a kereslet a legkevesbe, az biztos. (lasd: http://www.autonavigator.hu/sztori/jelentosen_csokkent_a_hazai_uzemanyag-fogyasztas_2011-ben-6813)
Az utobbi idoben folyamatosan csak csokkent a benzin iranti kereslet, a gazolaj iranti minimalisan nott.
Tehat ha a hagyomanyos makrogazdasagi "kereslet-kinalat" modellt vennenk alapul, akkor a kereslet csokkenesevel az arnak is inkabb csokkennie kellett volna. Es ezzel nem csak Magyarorszag van igy, Amerikaban is visszaesett, bar errol keves ertelmes forrast talalni (itt egy tavaly szeptemberi: http://gas2.org/2011/09/29/u-s-gasoline-demand-hits-a-10-year-low/)
Az aremelkedes szinte minden piacon visszavetette a keresletet, az ar ennek ellenere tovabb novekedik. Ami azert erdekes, mert ez teljesen ellene mond a logikanak.

Kgabe jol osszefoglalta azzal a linkelt keppel: akik ebbol meg akarnak gazdagodni, ugy allitjak be az arakat, ahogy akarjak. A birka emberek meg hetrol hetre lenyelik, hogy az elet egyre dragabb es dragabb. Azt kell eszrevenni, hogy valakik hetrol hetre ujabb es ujabb extraprofitot tesznek zsebre, es mindezt addig fogjak csinalni, amig tul sokan le nem rakjak az autoikat. Akkor egy picit visszabb veszik az arakat (lasd junius vege - julius eleje), aztan megint minden kezdodik elolrol.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7506 Dátum: 2012.08.22 14:58:45 »
Azért az autókon kívül van még egy két olyan hely, ahol nyers olajat használnak fel...
Pl lehet egy erőműben némileg több elmegy egy óra alatt, mint amennyit én egész éveben tnakolok.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7507 Dátum: 2012.08.22 18:09:13 »
Kgabe jol osszefoglalta azzal a linkelt keppel: akik ebbol meg akarnak gazdagodni, ugy allitjak be az arakat, ahogy akarjak. A birka emberek meg hetrol hetre lenyelik, hogy az elet egyre dragabb es dragabb. Azt kell eszrevenni, hogy valakik hetrol hetre ujabb es ujabb extraprofitot tesznek zsebre, es mindezt addig fogjak csinalni, amig tul sokan le nem rakjak az autoikat. Akkor egy picit visszabb veszik az arakat (lasd junius vege - julius eleje), aztan megint minden kezdodik elolrol.

Ennek van nagyobb esélye! Frei Tamás erről írt könyvet.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7508 Dátum: 2012.08.22 18:23:12 »
Igaz, hogy a felhasználásoldalon is van még néhány szereplő (bár most nyáron a fűtés és az erőművek kevesebbet használnak- vagy mégsem a A/C miatt :D)
A kinálat oldalon pedig ott vannak a feszültségek Irán, Sziria stb miatt.
Tény, hogy elég kevés kézben van az egész iparág, igy manipulálhatják az árakat, ha(mert) közös az érdekük.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7509 Dátum: 2012.08.22 20:55:22 »
Az a "baj" ezzel a gazdasági válsággal, hogy az ember többször átértékeli hogy mire van szüksége.
Nekem pl még egy darabig nem lesz 40-80e Ft-om új mobil vásárlására (most hagyjuk az ilyen olyan hűség konstrukciókat, mert nekem olyan nincs), de ha egyik napról a másikra megugrana a fizum a tízszeresére, lehet azt mondanám akkor is hogy ha eddig kibírtam, ezután is ki fogom, majd lecserélem ha tönkremegy.
De lehet az autó jobb példa lett volna: még ha lenne rá 5 misim, akkor sem biztos hogy lecserélném a még működő ócskavasamat :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7510 Dátum: 2012.08.22 21:10:56 »
Sokáig Jet-Lukoil kúton tankoltam. XVII. kerület Pesti út-Esztena sarok. Aztán 1x csak a semmiből elkezdett csörögni a motor. Voltam szerelőnél, hogy mi lehet. Azt mondja, rossz a benzin. Elsőre én nem szelepcsörgésre gyanakodtam, hanem flexicsőre. De mégis csak az volt. Azt javasolta a szerelő, hogy tankoljak rendes kúton, mert sok autó került hozzá Maglódi Auchan benzin és Lukoil benzin hiba miatt. Szűrő eltömődött, csörgött a moci, stb. Shell-t ajánlott. Az kb. 500 méterrel van távolabb tőlünk. Szóval már 3. alkalommal tankolok ott. 2-3 forinttal drágább csak. De nem csörög azóta. Szóval maradok ennél.
Laco 73 :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7511 Dátum: 2012.08.24 18:43:06 »
Tescos(Envi) kúton szabad tankolni?  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7512 Dátum: 2012.08.25 17:32:39 »
Tescos(Envi) kúton szabad tankolni?  :hmmmm:
A teszkónál nem a kagylós árulja már???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7513 Dátum: 2012.08.25 18:08:15 »
azért óbuda elmegy a piba már..itt 448ról indul, ma a száva utcában 430 a nyál.  és még jó levegőkompresszor is van!  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7514 Dátum: 2012.08.26 21:07:53 »
Tescos(Envi) kúton szabad tankolni?  :hmmmm:
A Tesconál Shell van, az Envi a Metro áruházak mellett fordulhat elő. Nekem nem volt vele gondom, bár sokszor nem tankoltam ilyennél.
music