Szerző Téma: Kivel futottunk össze?  (Megtekintve 260680 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Kivel futottunk össze?
« Válasz #45 Dátum: 2005.07.08 12:38:36 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "squiddy"
... ha a max pulzusodnak 60-70%-val terheled a szíved   8)
Azt honnan lehet tudni, hogy kinek mennyi a max pulzusa?  :roll:
Spec ezt nem tudom, de azt tudom, hogy lehet tréningezni rá. Nem a pulzus szám emelésre, hanem a pulzusszám maximum közelében tartására. Ebben a biztos, hogy a bringások a legnagyobb állatok a folyamatos 120-160-as pulzusukkal. Ja és az is biztos, hogy a bringásoknak a legkisebb a testzsír százalékuk. Minden leég róluk. Minden testépítő olyan szálkás akar lenni, mint egy bringás.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Kivel futottunk össze?
« Válasz #46 Dátum: 2005.07.08 12:40:52 »
A hétvégén összefutok Zénókával (ha a csárdába lesz).

Remélem a molnarl hűtöt sörét is beszippantom végre. Bár jobb lenne, ha a VOLT-on találkoznánk, mert annak aztán van feelingje.
Üdv: Kishaver 74

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Kivel futottunk össze?
« Válasz #47 Dátum: 2005.07.08 12:49:27 »
Ha minden jól megy Profy kollégával találkozok ma délután.
De, psssssszt, Ő még nem tudja! :D  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Kivel futottunk össze?
« Válasz #48 Dátum: 2005.07.08 12:51:02 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "squiddy"
... ha a max pulzusodnak 60-70%-val terheled a szíved   8)

Azt honnan lehet tudni, hogy kinek mennyi a max pulzusa?  :roll:

Akkor egy kis off összefoglalva:

"Pulzustartományok

Vagy más néven: pulzus-célzónák. Eddz aszerint, ami a célod! Fogyni akarsz, maratonra edzel vagy csak az edzettségeden javítanál? Az alábbiakban megtudod, hogyan kapod meg a rád jellemző, célodnak megfelelő pulzustartományt!

Az alábbiakban a maximális pulzusból számított százalékban megadott tartományokat láthatod, az edzés nehézségének fokát és az edzés célját (mit fejleszt?):

50-60% nagyon könnyű terhelés: regeneráló, egészségmegőrző edzésforma, kezdőknek, visszatérőknek
60-70% könnyű terhelés: állóképesség, zsírégetés
70-80% közepes terhelés: aerob fittség növelése, rendszeresen edzőknek gyakori edzéstempó
80-90% erős terhelés: itt található az anaerob küszöb (savasodástűrés fejlesztése - az izomlázat kiváltó tejsav később jelenik meg a vérben)
90-100% nagyon erős terhelés: rövid távú robbanékonyságot fejlesztő edzésforma, versenytempó

A legtöbben hajlamosak vagyunk túlhajtani magunkat. A maximális pulzus 50- 60%-án előfordulhat, hogy megalázóan lassúnak érzed majd a tempót - hidd el, sokan éreznek így. Azonban ha fogyni akarsz vagy hosszú távú állóképességed fejlesztése a cél (pl. maratonra felkészülés miatt), hallgass a szívedre! Ne felejtsd: szenvedő arccal nehezebben égetsz zsírt - válassz inkább egy könnyebb tempót!

A százalékokat kétféleképpen számíthatod a maximális pulzusodból kiindulva.
Egy ökölszabály szerint: 220-életkor=max. pulzusszám
Ez alapján az egyszerű módszer: a maximális pulzusod százalékát veszed. Például, ha maximális pulzusod 200 (továbbiakban max), ennek 70%-a 140 lesz.

Kicsit komplikáltabb módszer:
Karvonen szerint az ébredési pulzus (legyen 70, továbbiakban min) épp olyan egyéni és meghatározó, mint a maximális pulzus, ezért ő a kettő különbségét veszi (200-70 = 130) és elnevezi terheléstartománynak (130). Ez utóbbi százalékaival számol, a következőképpen:

Karvonen képlet = (max-min)*x% + min

Esetünkben (70%-ot érdemes 0.7-ként számolni): (200-70)*0.7 + 70 = 91 +70 = 161

Látható, hogy a két képlet nem ugyanazt a végeredményt adja ki - a második a pontosabb, személyre szabottabb. Az ébredési pulzus változásával más-más eredményt kapunk (pl. 60-as ébredési pulzusnál a 70% Karvonen szerint 144, ami már szinte megegyezik a másik képlet szerinti 140-nel), érdemes tehát nyomon követni (néhány havonta) az ébredési pulzusunkban (tehát edzettségünkben) beálló változásokat, a pontosabb edzésterv érdekében."

ui: egyébként az előbbi képletnél pontosabb módszerrel meg tudja mondani egy komolyabb pulzusmérős óra is,  ami a szívfrekvencia változás alapján (és a súly, kor, magasság stb) állapítja meg a maximális pulzusszámot. Ennél még pontosabb módzser, amikor laboratóriumi körülmények között tesztelnek (pl. biciklire ültetnek és egyre nagyobb terhelésnek tesznek ki, közben pedig vért vesznek és a savasodásból állapítják meg a szív max. terhelhetőségét)
Mégvalami érdekel?

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Kivel futottunk össze?
« Válasz #49 Dátum: 2005.07.08 12:57:24 »
Idézetet írta: "squiddy"
... Mégvalami érdekel?

Ez tényleg nagyon érdekes.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Kivel futottunk össze?
« Válasz #50 Dátum: 2005.07.08 13:17:44 »
Idézetet írta: "squiddy"
.
.
.
.
.
.
Mégvalami érdekel?
Kivel mikor futottál össze?  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Kivel futottunk össze?
« Válasz #51 Dátum: 2005.07.08 14:45:53 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Ha minden jól megy Profy kollégával találkozok ma délután.
De, psssssszt, Ő még nem tudja! :D  :D


Most már igen. :D

Esetleg bemutatom nektek Taby kollégát is. :D Erröl meg te nem tudol. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Kivel futottunk össze?
« Válasz #52 Dátum: 2005.07.08 14:48:41 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Ha minden jól megy Profy kollégával találkozok ma délután.
De, psssssszt, Ő még nem tudja! :D  :D


Most már igen. :D

Esetleg bemutatom nektek Taby kollégát is. :D Erröl meg te nem tudol. :D

Hurááááááá! :D  :D  :D
Minitali?!?! 8)
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Kivel futottunk össze?
« Válasz #53 Dátum: 2005.07.08 14:57:32 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Ha minden jól megy Profy kollégával találkozok ma délután.
De, psssssszt, Ő még nem tudja! :D  :D


Most már igen. :D

Esetleg bemutatom nektek Taby kollégát is. :D Erröl meg te nem tudol. :D

Hurááááááá! :D  :D  :D
Minitali?!?! 8)


Csupa tali az élet. :D
Az holnap lesz leginkább. :D

Résztvevők:6 carina és 1 Ave eddig. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Kivel futottunk össze?
« Válasz #54 Dátum: 2005.07.08 16:29:07 »
Idézetet írta: "kishaver"

Érdekes dolgokat meséltek!!! Nekem volt olyan évem, hogy 16 e km-t mentem bicajjal. Nem vicc!! Nekem soha nem volt gondom rendőrőkkel, pedig soxor mentem tiltott helyen (főút), mentem át piroson (nem 1x látták is) Jó mondjuk az durva volt mikor a Kőszegi úton Sopronba 3 sínpáron húztam át, abból kettőn piros volt. Ott azért megkérdezték, hogy mit néztem, mikor megállítottak 200 méterrel odébb. Annyi mellettem szólt, hogy mindkettő akkor váltott és még a félkar sem zárt le, aztán azt mondtam, hogy akkor még nem volt piros. Húzták a szájukat, de elengedtek.....(Biztos büdös voltam :lol:  :lol: ) Na meg olyat is bemutattam többször, hogy lassú nagy méretű jármű után több 10 km-en keresztül 60-65-el húztam. Most már kicsit veszélyesnek tűnik bukó nélkül, de akkor megúsztam rendőr és baleset nélkül. Na meg rendszerint versenyeztem a városokban is az autókkal. Ott lazán megy az ember 50-60 környékén pillanyatnyi sebbeségeket 30-40-es tábláknál.


Nekem is volt olyan évem, hogy 10ezer km környékén zártam az évet. De régen volt...  :shock:
Akkor még nekem is versenybicajom volt, még olaszoktól hozták. Versenygumikkal, abban az évben kinyírtam 5gumit, ha jól emlékszem. Gumit itthon nem lehetett venni, osztrákoktól vagy olaszoktól tudtam csak behozatni. Bicikli még megvan, csak rendbe kellene tenni...
Busz mögött én is szerettem magam felhúzatni. A gáz akkor volt, mikor meg kellett állni. Egyszer majdnem belecsapódtam a busz hátuljába, mikor blokkolt előttem.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

leszilaci

  • Vendég
Kivel futottunk össze?
« Válasz #55 Dátum: 2005.07.08 16:43:52 »
lehet, hogy csak rémeket láttam, de mintha ma dél körül az 54-es úton Soltvadkert irányába Bócsa előtt egy kanyarban rámvillogott volna 1 piros Ts Yaris.

már csak a tükörben láttam a rendszámtáblát, és nem mernék megesküdni, hogy klubbos keret volt rajt,
csak a lökhárítóról ismertem meg, hogy sport.

esetleg valaki?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Kivel futottunk össze?
« Válasz #56 Dátum: 2005.07.08 17:18:01 »
Idézetet írta: "leszilaci"
lehet, hogy csak rémeket láttam, de mintha ma dél körül az 54-es úton Soltvadkert irányába Bócsa előtt egy kanyarban rámvillogott volna 1 piros Ts Yaris.

már csak a tükörben láttam a rendszámtáblát, és nem mernék megesküdni, hogy klubbos keret volt rajt,
csak a lökhárítóról ismertem meg, hogy sport.

esetleg valaki?

Jól láttad, én voltam az, későn vettem észre a klubos rendszámkereted, meg elég sietős is volt a dolgom, de csak sikerült beazonosítani!
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

leszilaci

  • Vendég
Kivel futottunk össze?
« Válasz #57 Dátum: 2005.07.08 17:24:49 »
Idézetet írta: "Kántor"
Idézetet írta: "leszilaci"
lehet, hogy csak rémeket láttam, de mintha ma dél körül az 54-es úton Soltvadkert irányába Bócsa előtt egy kanyarban rámvillogott volna 1 piros Ts Yaris.

már csak a tükörben láttam a rendszámtáblát, és nem mernék megesküdni, hogy klubbos keret volt rajt,
csak a lökhárítóról ismertem meg, hogy sport.

esetleg valaki?

Jól láttad, én voltam az, későn vettem észre a klubos rendszámkereted, meg elég sietős is volt a dolgom, de csak sikerült beazonosítani!
[smilie=sm03.gif]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kivel futottunk össze?
« Válasz #58 Dátum: 2005.07.08 17:29:35 »
Idézetet írta: "squiddy"
Akkor egy kis off összefoglalva:....

Húvazz!!  :shock:  
Mindentudás Egyeteme különkiadás Toyotaklubosoknak  :D
Köszönjük!  :prayer:  [smilie=sm40.gif]  [smilie=sm66.gif]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Kivel futottunk össze?
« Válasz #59 Dátum: 2005.07.08 17:56:06 »
Idézetet írta: "squiddy"
Akkor egy kis off összefoglalva:....
Te is tanultál edzéselméletet? :D