Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 910081 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2100 Dátum: 2009.12.23 17:00:44 »
A kolléga szerintem az első S80 turbo nélküli és csupán elsőkerekes 2.9-es verzióját említette, de akkor is nonszensz.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2101 Dátum: 2009.12.23 17:31:45 »
Én változatlanul csak annyit tudok hozzátenni, hogy teljesen rossz vásár volt a Yaris nektek, egyáltalán nem a ti igényeiteknek való semmilyen szempontból. Másoknak mások az igényeik, annak megfelel, nektek nem.
 
Csak érdekesség: Szilvi az 1.3-as Yarisával csak Pesten, városban 5 liter körül jár el, a két nagy fogyiguru Zénóka és Leszilaci még kevesebbel, bár nem csak városban.

Adjátok el.  :flowers:
Nálam most 6,5-en a fogyimutató városban, hozzájuk képest rengeteg, biztos a jobb lábamban van a hiba. :D
A viccet félretéve nálam sok a hidegindítás és a 4-5 km használat, utána újra kezdődik elölről. Gondolom ők azért hosszabb távokat is lenyomtak egy füst alatt, azért jön ki ilyen alacsonyra.


Pontosítok, a Yarisom 1.0-ás. Viszont az Aurisunk fogyija is kiemelkedő a maga 6 körüli átlagával, csak városban. :D Saját magamon látom mennyit számít a vezetési stílus. Az elején simán a 8 lityit is kitapostam a drágámból. De a mostani fogyimat is lehetne még lejjebb tornázni.
Tényleg el kell adni ezt a kicsi kocsit, mert nem nektek lett kitalálva. A Yaris nem családi autó, egyszerűen nem erre lett kitalálva. Ennyi.
Szilvi 62

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2102 Dátum: 2009.12.23 17:41:05 »
A kolléga szerintem az első S80 turbo nélküli és csupán elsőkerekes 2.9-es verzióját említette, de akkor is nonszensz.
Akkor legyen korrekt adat: 7,6/14,6/10,1 :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2103 Dátum: 2009.12.23 17:44:12 »
Pontosítok, a Yarisom 1.0-ás. Viszont az Aurisunk fogyija is kiemelkedő a maga 6 körüli átlagával, csak városban. :D Saját magamon látom mennyit számít a vezetési stílus. Az elején simán a 8 lityit is kitapostam a drágámból. De a mostani fogyimat is lehetne még lejjebb tornázni.
Tényleg el kell adni ezt a kicsi kocsit, mert nem nektek lett kitalálva. A Yaris nem családi autó, egyszerűen nem erre lett kitalálva. Ennyi.
Az a fura, hogy nála autópályán sok, mégha 130-at is megy. Mivel ott javarészt állandó tempó van, nem nagyon mehetne fel a fogyasztás, a város az a hely, ahol sokat lehet spórolni a megfelelő ritmussal, motorfék használattal stb. De valóban, egy benzines kiskocsi nem ilyen használatra termett.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2104 Dátum: 2009.12.23 17:54:00 »
Pontosítok, a Yarisom 1.0-ás. Viszont az Aurisunk fogyija is kiemelkedő a maga 6 körüli átlagával, csak városban. :D Saját magamon látom mennyit számít a vezetési stílus. Az elején simán a 8 lityit is kitapostam a drágámból. De a mostani fogyimat is lehetne még lejjebb tornázni.
Tényleg el kell adni ezt a kicsi kocsit, mert nem nektek lett kitalálva. A Yaris nem családi autó, egyszerűen nem erre lett kitalálva. Ennyi.
Az a fura, hogy nála autópályán sok, mégha 130-at is megy. Mivel ott javarészt állandó tempó van, nem nagyon mehetne fel a fogyasztás, a város az a hely, ahol sokat lehet spórolni a megfelelő ritmussal, motorfék használattal stb. De valóban, egy benzines kiskocsi nem ilyen használatra termett.

Tudomásul kell venni, hogy a Yaris nem autópályás autó. Azért volt amikor mentünk Veszprémbe és végig szembeszél volt 140-160 tempóval és akkor volt a fogyi 10 liter környéként. De ez tényleg nagyon extrém fogyasztás volt már és akkor nem én vezettem, hanem Zénóka.  :D De őszintén szólva még az én Yarisom sem megy fel 7 lityi fölé, ha 130 körül nyomom neki autópályán, pedig ez "csak" egy ezres mocis ékszerdoboz.
Szilvi 62

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2105 Dátum: 2009.12.23 18:08:50 »
Tudomásul kell venni, hogy a Yaris nem autópályás autó. Azért volt amikor mentünk Veszprémbe és végig szembeszél volt 140-160 tempóval és akkor volt a fogyi 10 liter környéként. De ez tényleg nagyon extrém fogyasztás volt már és akkor nem én vezettem, hanem Zénóka.  :D De őszintén szólva még az én Yarisom sem megy fel 7 lityi fölé, ha 130 körül nyomom neki autópályán, pedig ez "csak" egy ezres mocis ékszerdoboz.
Igen, de ha benzinest nézzük, az a 6 sebességes váltójával talán még lehetne alternatíva, az valahol 3500 környékén foroghat pályatempónál. 130-nál az 1,3-as sem lehet sokkal több, mint a tiéd. Nekem a 7 literes fogyasztás télen városban szokott kijönni.:D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2106 Dátum: 2009.12.23 18:11:56 »
Érdekes lenne egyébként összehasonlítani seducerttnek a spritmonitoron a pontosan ugyanolyan yarisokat, mint az övé, mivel rengeteg német teszi fel oda a fogyi adatait és meg lehet nézni a megjegyzésekben, hogy ki használja csak autópályán.  :)
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2107 Dátum: 2009.12.23 18:18:23 »
Érdekes lenne egyébként összehasonlítani seducerttnek a spritmonitoron a pontosan ugyanolyan yarisokat, mint az övé, mivel rengeteg német teszi fel oda a fogyi adatait és meg lehet nézni a megjegyzésekben, hogy ki használja csak autópályán.  :)

Az 1,3-asok közül a legmagasabb 8 liter volt, autópályás-országutas vegyesen, átlagos vezetési stílussal. Csak a német pályán nem biztos hogy csak 130-al ment. :whistling:
Találtam egy olyat, akinek 3 egymást követő tankolása tiszta autópálya után volt, 7,4-7,9 közötti fogyasztással.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.23 18:20:28 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2108 Dátum: 2009.12.23 21:26:20 »
A probléma a következő:

Idejön a fórumra valaki. Ennek örülünk. Segítségre szorul, segítünk.  Leírta anno, hogy szerinte sokat fogyaszt a yaris, kiderültek a részletek, számoljátok meg hány hozzászólásba próbáltunk rajta segíteni. Azóta szépen lassan eljutottunk odáig, hogy Xanyi hülye az abs-hez (no meg bunko, mert bunkón feltett okoskodásra megunta a válaszadást), Leszilaci meg én pedig nem ültünk még életünkben sem egy rendes autóban, ezért nincs összehasonlítási alapunk.
Megtudtuk azt is, hogy a toyota is ugyanolyan xar autó mint az opel, mert 150 ezer után jönnek a gondok. Írtunk ellenpéldát, próbáltunk jó példákkal érvelni, annyira nem volt képes, hogy rákattintson a hozzászólásaim alatt a kis piros ikonra  :)
Írtuk, hogy miért nem tesz jót a fogyinak az E85, kiderült hót hülyék vagyunk az alkoholhoz, megírtuk milyen olaj, szűrők, kerék, gumi segítene a dolgon.
Mindennek éppen az ellenkezője történt, majd mikor finoman próbáltuk óvni a hibásan választott gumimérettől, kiderült a számokhoz sem értünk, a kettő meg kettő ugyanis kettő, véletlenül sem négy.
Szép lassan kiderült méregdrága minden alkatrész a toyotához, igaz a legdrágább a légszűrőház lett volna, amit ugye a kollega a konyhaasztalon konyhakéssel reszelgetett volna a jobb fogyasztás reményében olyan gázlengéstani magasságokban repkedve, amit mi még elképzelni sem tudunk. A sportkipufogóról nem is szólva amit szintén egy neves szakműhely alakított volna hegesztővel és kalapáccsal a 3 literes fogyasztást szem előtt tartva, no meg a sportos hang szellemében, ami ugye a naponta debrecen-bp táv hihetetlen komfortérzetének javulását hozta volna eredményül.
Közben megtudtuk, hogy a szóban forgó járművet előző birtoklója egy éppenhogy alig sportos érzelmű fiatal 45 mm-el leültette, de ennek ellenére nagyon vigyázott rá és egy végletekig megóvott és jó karban lévő szinte új négykerekű került alig féláron az ifjú szakértőnk kezébe.
Most valahol ott tart a novella, hogy a yaris és úgy általában a toyota egy mindenre alkalmatlan tejfölösdoboz. Hiszen, hol van a yaris egy bmw525 től, hiszen ti is tudjátok ez éppen egy méret és árkategória.
Végre eljutottunk odáig, hogy hozzáértő gazdája megszabadul a csotrogánytól, és családi méretű turbódízel gépjárművet vásárol. Mint alternatíva felmerült a bmw z3, persze "M" verzióban, hiszen abban az amúgy aygonál kisebb méretű cipősdobozban ugye rengeteg hely van, no meg a fogyasztása is üdvőzítő lesz a yaris "benzinfaló szörnyeteg" után. No persze már a z3m leirása közben szembesült álmodozó királyfink azzal a röpke problémával, hogy a z3m-ből maximum a két első felnire futja az összeudvaolt hozományból, így inkább mint "következő takarékos ingázóautó" a huszonéves bmw-t választaná, esetleg egy 15 év körüli opelt, persze csakis svájci importból.

Kivételes építő gondolat: a legszebb karácsonyi ajándék lenne, ha királyfink meghirdetné a gépsárkányt no persze csak azután, hogy angolul magában mormolva bal kéz kis ujjának játékával megoldja felettébb összetett abs problémáját, majd a királyság legjobb ötletétől vezérelve magáévá teszi a kiszemelt csodahintót, mely termeli a benzint, gyorsul mint a vadló és akkor is lehet szarvával kormányozni, amikor tükörjégre tévedt az a bamba kerék....

Felettébb hálával töltené el ünnepi szivünket, ha ezekről az eseményekről nem szerezne számunkra tudomást, kihagyhatatlan szellemi értékű segítő gondolatait pedig az új csodahintónak megfelelő valamelyik (másik) fun fórumon osztaná meg az arra érdemes pórnéppel.

(utolsó) baráti üdvözlettel kívánok áldott karácsonyt
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.23 21:42:27 írta Zénóka »


dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2109 Dátum: 2009.12.23 21:59:38 »
'A szakaszos törlés állítását tudta az Almera is, vagy az már luxus autó?!"
Nem  ...meg, nem luxusautó! Almera sem a KISAUTÓ, mégegyszer mondom, nem KISAUTÓ kategória! Teccik ÉÉÉÉRTENI?

A többi ökörségre meg csak ennyit: BÖÖÖFFF

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2110 Dátum: 2009.12.23 22:02:16 »
Zénóka
Ezt nagyon jól összefoglaltad! :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.23 22:04:00 írta dert »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2111 Dátum: 2009.12.23 22:04:00 »
Zénóka! Mit ittál? Kérek én is :clap:
Gabe 254.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2112 Dátum: 2009.12.23 22:10:20 »
Nagyon jól össze lett foglalva a lényeg :clap:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2113 Dátum: 2009.12.24 13:27:57 »
A probléma a következő:

Idejön a fórumra valaki. Ennek örülünk. Segítségre szorul, segítünk.  Leírta anno, hogy ........
ezen hozzaszolasod hatasara visszaolvastam a sedu irasait.  8] azzal a tennyel szembesultem, hogy az en 1.6-os regebbi rendszeru EFI motorom nem eszik annyit mint sedu kocsija.  ha 7l-t enne, mar aggodnek.  8]
 az auto minosegerol szinte ugy irt, mint a kovetkezo  helyeken a legkevesebb csillagot kapott beirasok:
(klikk az itelet oszlopra a csillagok szerinti rendezeshez)
http://nepitelet.hu/autok/oltcit/club/ vagy http://nepitelet.hu/autok/fiat/126_1972/  ...stb.  8]  neha konnyesre rohogtem a szemem, plane hogy nekem is volt szerencsem egy ilyen peldanyhoz. 8]
 felmerul a kerdes: ha elmeletben osszeallitanank egy yarist ami megfelelne, vajon milyen lenne? pl.: 3.0 v6, 3.5l/100km-es atlag fogyi  200km/h feletti hasznalatnal, 205-os peres gumikkal, kamionyi rakodoterrel, stb, stb ...?
 tehat en is azt mondom: bizony el kell adni.  8]

mindenkinek boldog karacsonyt!
Lehettem volna halasz ...

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2114 Dátum: 2009.12.24 18:00:01 »
Nem vagyok egy feleslegesen "írkálós" típus ,de Zénoka összefoglalására helyeselnem kell :clap: :clap:Boldog karácsonyt!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.24 18:02:33 írta Toya »