Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371611 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5205 Dátum: 2012.03.23 23:21:29 »
Másrészt, ha már fogyasztás, van itt egy érdekes cikk, amin a prius III derekasan helyt állt:

http://automotor.hu/aktualis/megismerhetjuk-az-autonk-valodi-fogyasztasat-az-adac-altal-433670

Ahogy nézem a PII sem panaszkodhat.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5206 Dátum: 2012.03.24 10:52:45 »
a lépcsőn is majdnem csak úgy tudtam felmenni, ha zsírral bekennek
Hamár off-olunk: Áruld már el hány kg, cm vagy? /apósom:180kg, 180cm - csak viszonyításképpen- a Priusba eléggé be kell préselnie magát.../
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5207 Dátum: 2012.03.24 10:57:53 »

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5208 Dátum: 2012.03.24 11:03:20 »
Hamár off-olunk: Áruld már el hány kg, cm vagy? /apósom:180kg, 180cm - csak viszonyításképpen- a Priusba eléggé be kell préselnie magát.../

Hát most már egészen filigrán vagyok már a 120 kg / 182 centivel.:D De voltam (psszt!) 140 is. Az apósod szép nagy derék ember lehet. Én a mostani méretemmel teljesen jól elvagyok egy Aurisban, ami szerintem erősen kisebb, mint a Prius. Vagy tévedek?

Amúgy google: Amsterdam narrow stairs vagy Amsterdam small elevator. Legalább 28 millió vélemény esik be ezekről panaszkodva. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5209 Dátum: 2012.03.24 11:09:08 »
Off: Tavaly szeptemberben voltunk pár napra Amsterdamban, a piros lámpás negyedben volt egy pár igen szűk utca  :wub:

Apósom anno ~140kg-os korában béka Corollát vezetett, egészen jól elvolt benne, az én 2003-as Corollámba tavaly már nehezen préselte be magát az anyósülésre. És érzésre a Priusba se tudott könnyebben beülni. Szerintem a Prius leginkább a hátsó sorban (sokkal) tágasabb.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5210 Dátum: 2012.03.24 11:50:59 »
Off: Tavaly szeptemberben voltunk pár napra Amsterdamban, a piros lámpás negyedben volt egy pár igen szűk utca  :wub:

Apósom anno ~140kg-os korában béka Corollát vezetett, egészen jól elvolt benne, az én 2003-as Corollámba tavaly már nehezen préselte be magát az anyósülésre. És érzésre a Priusba se tudott könnyebben beülni. Szerintem a Prius leginkább a hátsó sorban (sokkal) tágasabb.

Ez érdekes. Töredelmesen bevallom, még soha nem ültem be Priusba, csak kívülről nézegettem. Onnan tágasabbnak tűnt. Azért nem érdeklődtem iránta komolyabban, mert úgy gondoltam, ilyen "nagy" kocsira nincs szükségem, akkor meg minek nézegessem.

De most már kíváncsivá tettél. Ahogy lehet, megnézem. Télleg össze kéne már hozni egy találkozót. De úgy látom nem túl nagy a lelkesedés, vagy mindenki ennyire elfoglalt?

Ja, azok a béka corollák legendásan jó kocsik. Az egyik barátomnak is van egy. Szerintem túl fogja élni, pedig nem öreg ember a barátom.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5211 Dátum: 2012.03.24 12:09:46 »
Másrészt, ha már fogyasztás, van itt egy érdekes cikk, amin a prius III derekasan helyt állt:

http://automotor.hu/aktualis/megismerhetjuk-az-autonk-valodi-fogyasztasat-az-adac-altal-433670

Ez érdekes:

Prius III

2,57 / 4,55 / 6,36 l pro 100 km
(Innerorts / Außerorts / Autobahn)

Városban hogy a túróban tud 2.57-et fogyasztani? Másrészt viszont, - ha emlékeztek - korábban erősen kételkedtem az 5 / 5,5 literes autópályás fogyasztásban. Úgy látom, az ADAC is erre jutott. Ez is hozzá tartozik:

Toyota Auris 1.8 Hybrid Executive

2,4 / 4,43 / 5,98 l pro 100 km
(Innerorts / Außerorts / Autobahn)

Eredetileg a Toyota az Auris HSD-re picit magasabb fogyasztási adatokat ad meg, mert nehezebb, mint a Prius III. Ami még érdekes, hogy volt egy Sz.fehévári utam pályán, amit 6.1-ből abszolválta 130-as sebességgel. Ez nagyon közelít az ADAC eredményéhez. Azzal az úttal együtt jelenleg 4.9-es átlagot ír ki a BC. Kb. fél tankom van még. Igen, keveset használom ezt a kocsit. De talán ma előveszem kicsit. Szeretném...
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5212 Dátum: 2012.03.24 12:29:53 »
...
Városban hogy a túróban tud 2.57-et fogyasztani?
...
Úgy, hogy túl rövid a teszt. :) Ha jól látom, akkor csak a Phase 1 tartozik a városi fogyihoz, ami csak 600 mp. Saját tapasztalat alapján legalább 15 perces ciklus kell, ha nem hoszabb, amíg kiegyenlítődik az akku kezdeti töltöttségéből eredő kedvezőbb fogyasztás. Szerintem PII esetén 4-4.5 a hihető városi fogyi szép tavaszi napokon.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5213 Dátum: 2012.03.24 12:36:27 »
Úgy, hogy túl rövid a teszt. :) Ha jól látom, akkor csak a Phase 1 tartozik a városi fogyihoz, ami csak 600 mp. Saját tapasztalat alapján legalább 15 perces ciklus kell, ha nem hoszabb, amíg kiegyenlítődik az akku kezdeti töltöttségéből eredő kedvezőbb fogyasztás. Szerintem PII esetén 4-4.5 a hihető városi fogyi szép tavaszi napokon.

Na jó, de akkor az ADAC mérése is megkérdőjelezhető. A 4 - 4.5 reális lehet. Nekem eddig a legjobb (bár nem szép időben) 3.9 volt ECO módban.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5214 Dátum: 2012.03.24 13:02:57 »
Miért ne lenne megkérdőjelezhető? Talán nem erről szól az általunk teremtett jelenlegi világ, hogy "tudományosan bizonyított" megállapításokat tesznek bizonyos csoportok és a "nép" pedig helyeslően bólogatva elfogadja azokat? :)
Úgyhogy mostmár akkor tessék elfogadni, hogy a Prius kettőésfelet eszik városban és ez tudományos tény. :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5215 Dátum: 2012.03.24 13:20:12 »
... Úgyhogy mostmár akkor tessék elfogadni, hogy a Prius kettőésfelet eszik városban és ez tudományos tény. :D

Jó, ígérem, majd nagyon igyekszem.  :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.


Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5217 Dátum: 2012.03.26 07:02:38 »
 :clap: Szép kis gyűjtemény, avagy az ilyen autót ne vegyünk kategória (bár nem kizárt, van közöttük kevésbé manipulált példány is). Én speciel, az "akár garanciával is", "tartós bérletre is", "színes, nagy navival" és társai kezdetűeket már meg sem nézem... :nono:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5218 Dátum: 2012.03.26 10:32:35 »
Tegnap megmértem a kis akku feszültségét és 10,3 volt, nem vmi sok, elég messze van a 12 től, próbáltam tölteni, de a full automata töltő nem tudott vele mit kezdeni, sztetek?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5219 Dátum: 2012.03.26 11:08:39 »
Tegnap megmértem a kis akku feszültségét és 10,3 volt, nem vmi sok, elég messze van a 12 től, próbáltam tölteni, de a full automata töltő nem tudott vele mit kezdeni, sztetek?

Beszélj a http://forex.hu/ - val. Nagyon vágják az akkumulátoros kérdéseket.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.