Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371481 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3330 Dátum: 2011.05.18 07:53:38 »
Mintha korábban lett volna szó róla, hogy valaki aludt már Priusban. Jövő 7végén lesz egy vélhetően alkoholmámoros 7vége, ahol elképzelhető, hogy a szállás megközelítése nem lesz egyszerű mutatvány. 1 személyes ágyként hogy szolgál a gép?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3331 Dátum: 2011.05.18 08:27:41 »
Mintha korábban lett volna szó róla, hogy valaki aludt már Priusban. Jövő 7végén lesz egy vélhetően alkoholmámoros 7vége, ahol elképzelhető, hogy a szállás megközelítése nem lesz egyszerű mutatvány. 1 személyes ágyként hogy szolgál a gép?
Jól lehet benne aludni. Fejtámla kiszed, ülés előre és lehajtható síkba. Mi asszonnyal aludtunk benne.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3332 Dátum: 2011.05.18 08:51:22 »
Mintha korábban lett volna szó róla, hogy valaki aludt már Priusban. Jövő 7végén lesz egy vélhetően alkoholmámoros 7vége, ahol elképzelhető, hogy a szállás megközelítése nem lesz egyszerű mutatvány. 1 személyes ágyként hogy szolgál a gép?
Jól lehet benne aludni. Fejtámla kiszed, ülés előre és lehajtható síkba. Mi asszonnyal aludtunk benne.
Asszonnyal. Hát persze, de a kérdés úgy szólt, hogy egyedül?
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3333 Dátum: 2011.05.18 09:26:18 »
Mintha korábban lett volna szó róla, hogy valaki aludt már Priusban. Jövő 7végén lesz egy vélhetően alkoholmámoros 7vége, ahol elképzelhető, hogy a szállás megközelítése nem lesz egyszerű mutatvány. 1 személyes ágyként hogy szolgál a gép?
Jól lehet benne aludni. Fejtámla kiszed, ülés előre és lehajtható síkba. Mi asszonnyal aludtunk benne.
Asszonnyal. Hát persze, de a kérdés úgy szólt, hogy egyedül?
Üdv!
Úgy értettem hogy az egyik oldalon én a másikon ő :)
A végeredményt figyelembe véve (kényelmes e) a válasz ugyanaz :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3334 Dátum: 2011.05.18 10:47:08 »
PriusII tulajok!

Milyen az akusztikája a kocsinak? Nagy különbség van a JBL és a sima fejegység, illetve hangszórók között? Vásárlásnál érdemes inkább olyat nézni, amiben JBL cuccos van?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3335 Dátum: 2011.05.18 11:14:04 »
PriusII tulajok!

Milyen az akusztikája a kocsinak? Nagy különbség van a JBL és a sima fejegység, illetve hangszórók között? Vásárlásnál érdemes inkább olyat nézni, amiben JBL cuccos van?  :?:
Én csak a JBL-est ismerem de az nem rossz, még nagy hangerőn is torzításmentesen, szépen szól, a mélyek gyárilag kissé erősek default-ként én egy picit lejjebb vettem őket.
Persze van akinek a JBL sem elég jó.... :wacko: az majd szereltet bele Bang&Olufsen-t ;)
Viccen kívül: ha nem vagy vájtfülű xtraigényes zenerajongó a rádiók dumáját, tucatzenéjeit mindegy milyenen hallgatod.
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3336 Dátum: 2011.05.18 11:28:56 »
Köszi a választ!  ;)
Asszem, a B&O-ból inkább maradok a szobai dolgoknál...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3337 Dátum: 2011.05.18 12:01:45 »
Milyen az akusztikája a kocsinak? Nagy különbség van a JBL és a sima fejegység, illetve hangszórók között? Vásárlásnál érdemes inkább olyat nézni, amiben JBL cuccos van?  :?:
Én magamat félig vájtfülünek érzem, aki azért sokat adott le az igényeiből az évek során. Elsőre nem tűnt gyengének a JBL, de azt kell mondjam, hogy az Avensis II gyári márkajelzés nélküli cucca háromszor megeszi reggelire a Prius JBL hifijét. Ha osztályoznom kéne, akkor épp csak elégségesnek titulálnám a JBL-t. Egyszerűen nem áll össze a zene, olyan teljesen középszerű. Az Avensisben tere van a zenének, itt semmi. A finom részleteket el kell felejteni. Van magas/mély, de egyik sem igazán szofisztikált. 40-44 körüli hangerő fölött meg rezeg az ajtó, de dinamikát nem érzek benne. Az alap hifit el sem akarom képzelni, ha az lenne benne, tuti a cserén gondolkodnék.
A kérdésedre a válasz: ha teheted mindenképp JBL-t nézz, az alap gondolom még gyengébb.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3338 Dátum: 2011.05.18 12:03:27 »
Jól lehet benne aludni. Fejtámla kiszed, ülés előre és lehajtható síkba. Mi asszonnyal aludtunk benne.
Köszi az infót, megnyugodtam! Érdemes esetleg egy polifoamot berakni, hogy ne legyen olyan kemény az alja?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3339 Dátum: 2011.05.18 12:12:22 »
És nincs valakinek Priusos lepedője?  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3340 Dátum: 2011.05.18 12:24:08 »
Milyen az akusztikája a kocsinak? Nagy különbség van a JBL és a sima fejegység, illetve hangszórók között? Vásárlásnál érdemes inkább olyat nézni, amiben JBL cuccos van?  :?:
A kérdésedre a válasz: ha teheted mindenképp JBL-t nézz, az alap gondolom még gyengébb.
Köszi, sajna még csak álmodozok, csak úgy felötlött bennem kérdésként, hogy érdemes-e olyan autót választani, amiben nem az alap cuccos van. Remélem, 2-3 év múlva csatlakozhatok a Priusosok táborához.
Eldöntöttem, hogy a Corimat csakis ezért fogom eladni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3341 Dátum: 2011.05.18 12:35:27 »
A JBL-mentes is szól :)
Ahhoz hogy a rádió zörögjön benne ahhoz pont jó.
Prémium hangot meg sztem a JBL-től sem nyújt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3342 Dátum: 2011.05.18 12:47:04 »
Nézegetem a mobile.de-n a priusokat, 2005-2006-os autókat Sol, v. executive felszereltséggel. Kérdésem, hogy a "full service history", illetve a feltűntetett km óra állás hiteles a németeknél, vagy Ők is hajlamosak már buherálni és inkább a saját használtautós tapasztalatomnak higgyek? Az érdekes, hogy feltűnően sok Priust hirdetnek Toyota szalonok szerte No.-ban. Ez mennyire jelent a kocsik futására-állapotára garanciát vajon? (Jó kérdéseim vannak, tudom, de hátha tudtok rá használható választ adni...  :hug::?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3343 Dátum: 2011.05.18 13:37:36 »
Szerintem nagyjából hasonló autókkal lehet biztosabbra menni: magánszemély v. márkakereskedés, mindkét esetben vezetett szervizkönyv.
Mivel nem a szomszéd falu kell átugrani megnézni a kocsit, így fokozottabban érdemes kerülni a bizonytalanabb előéletű kocsikat.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3344 Dátum: 2011.05.18 13:39:17 »
Nézegetem a mobile.de-n a priusokat, 2005-2006-os autókat Sol, v. executive felszereltséggel. Kérdésem, hogy a "full service history", illetve a feltűntetett km óra állás hiteles a németeknél, vagy Ők is hajlamosak már buherálni és inkább a saját használtautós tapasztalatomnak higgyek? Az érdekes, hogy feltűnően sok Priust hirdetnek Toyota szalonok szerte No.-ban. Ez mennyire jelent a kocsik futására-állapotára garanciát vajon? (Jó kérdéseim vannak, tudom, de hátha tudtok rá használható választ adni...  :hug::?:
Ha minden egyes autóval kapcsolatban tutira nem is mehetsz, de maradjunk abban, hogy őszinte autó kifogására nagyságrendekkel fényévekkel nagyobb az esélyed, mint itthon.
Ha Toyota szalonból való az a tapasztalatok szerint kissé drágább de teljesen megbízható :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!