Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561929 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2070 Dátum: 2011.03.08 21:24:22 »

nekem inkább egy bal oldali féltengelyt, vagy féltengely csuklókat szerezzetek. Tropa lett így 105.000 km-nél. OLÉ :eek:

Nem akarlak elkeseriteni, de 105.000 km-nel nem megy tonkre... Vagy sokkal tobb van benne vagy nagyon nem megfeleloen lett hasznalva...

Ha budapesti vagy akkor oket tudom ajanlani, nagyon korrektek es segitokeszek  :flowers:.

Sőt, 205-nél sem és 305-nél sem. Ha nem jártak kiszakadt gumiharangal vagy nem lett minden induláskor rugatva, akkor az élettartama egyenlő az autóéval!
Xanyi

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2071 Dátum: 2011.03.08 22:45:57 »

nekem inkább egy bal oldali féltengelyt, vagy féltengely csuklókat szerezzetek. Tropa lett így 105.000 km-nél. OLÉ :eek:

Nem akarlak elkeseriteni, de 105.000 km-nel nem megy tonkre... Vagy sokkal tobb van benne vagy nagyon nem megfeleloen lett hasznalva...

Ha budapesti vagy akkor oket tudom ajanlani, nagyon korrektek es segitokeszek  :flowers:.

Ne haragudj, de ez nevetséges. 67.000 km-el vettem, első tulajdonostól. Szervizeken mind jelen volt (lenyomoztattam). Városi autó volt, ez tény. Én is városba használom (elvégre ezért vettem kisautót). A fogyasztásom 6,4 liter, ez szerintem mindent elmond a használat módjáról. 3000 fölé ritkán forgatom (kizárólag autópálya) szóval nálam kíméletesebb TS tulaj a FÖLDÖN nincsen!!! Úgyhogy igenis tönkremegy.

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2072 Dátum: 2011.03.08 22:46:42 »
Sőt, 205-nél sem és 305-nél sem. Ha nem jártak kiszakadt gumiharangal vagy nem lett minden induláskor rugatva, akkor az élettartama egyenlő az autóéval!

Ezt remélem Te sem hiszed el.  ;)

Javítottam az idézetet. Szilvi
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.08 22:52:43 írta Szilvi »

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2073 Dátum: 2011.03.09 05:58:07 »
Akkor nagyon egyszeru a magyarazat: vagy az elozo tulaj hasznalta nem "megfeleloen" vagy az a 67ezer km messze nem volt valos...  :no:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2074 Dátum: 2011.03.09 08:36:07 »
Azért ezeken a magyar utakon nem kell csodálkozni ha tönkremegy főleg Bp-en... Ha 105nél megadta magát akkor valszeg az előző tulaj nem volt hiperszuper óvatos, de nem nagy dolog..

Azért egy elsőkerekes kocsinál ha elmegy az első féltengely nem kéne annyira fejreállnotok  :D

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2075 Dátum: 2011.03.09 09:18:26 »
Azért ezeken a magyar utakon nem kell csodálkozni ha tönkremegy főleg Bp-en... Ha 105nél megadta magát akkor valszeg az előző tulaj nem volt hiperszuper óvatos, de nem nagy dolog..

Azért egy elsőkerekes kocsinál ha elmegy az első féltengely nem kéne annyira fejreállnotok  :D

Dehát egy japánban gyártott japánon tönkremegy valami? Hogy lehet az?  :devil: (megairónia)  :D

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2076 Dátum: 2011.03.09 09:22:57 »
Akkor nagyon egyszeru a magyarazat: vagy az elozo tulaj hasznalta nem "megfeleloen" vagy az a 67ezer km messze nem volt valos...  :no:

Hát persze, 999.000 km-ről pörgették vissza 67-re. Ezért sem volt semmi kopás sem a kormányon (biztos olcsó kicserélni) meg az üléseken (azokat is). A váltógomb igaz, csak 6-9.000-es tétel, no meg a pedálok gumijai. Gyári nyári gumi volt rajta (gyártása is abból a korból való), s a téli is 3 éves volt.
Eleve úgy csinálták, hogy mindent leszedtek 0 kilométeresen, s erre készültek az elejétől fogva, hogy majd át :censored: 3,5 év múlva.

A km futás valós 67k volt! PONT.

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2077 Dátum: 2011.03.09 09:39:44 »
Akkor a tied egy selejtes sorozat vagy evjarat mas otletem nincs...  :hug:

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2078 Dátum: 2011.03.09 09:51:19 »
Akkor a tied egy selejtes sorozat vagy evjarat mas otletem nincs...  :hug:

Nem hiszem, hogy selejtes sorozat/évjárat. Ez tényleg nevetséges!  :nono:
Lehet hétfőn gyártották  [rohog]
Vagy inkább a BUDAPESTEN töltött kb 70.000 km 5x-ös szorzóval nulláza az alkatrészeit.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2079 Dátum: 2011.03.09 10:26:37 »
Dehát egy japánban gyártott japánon tönkremegy valami? Hogy lehet az?  :devil: (megairónia)  :D

Gondolom a japán gyárban a japán utaknak megfelelően rakják össze a kocsikat és nem elsősorban a balkánra szánják őket... :)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris Ts
« Válasz #2080 Dátum: 2011.03.09 10:30:58 »
Akkor a tied egy selejtes sorozat vagy evjarat mas otletem nincs...  :hug:

Nem hiszem, hogy selejtes sorozat/évjárat. Ez tényleg nevetséges!  :nono:
Lehet hétfőn gyártották  [rohog]
Vagy inkább a BUDAPESTEN töltött kb 70.000 km 5x-ös szorzóval nulláza az alkatrészeit.

Hát nem tudom. Igaz nekem 1.0-ás yarisom volt, de szerintem fővárosi használati viszonylatban nincs különbség a használati körülmények között. Amikor exapósomékhoz került az autó, elmúlt 6 éves, több mint 70 ezer volt benne és az ablaktörlő lapátokon, az olajon és a gyertyákon kívül nem kellett benne semmit kicseréltetni, pedig 95%-ban Pesten használtam a kocsit.  Szóval itt valami baromira nem stimmel. Ha az előző tulaj vigyázott volna a kocsira nem lenne most ennyi gondod vele. Vagy a km nem valós.

Nem kellene a jó tanácsokat szerintem támadásnak venned rögtön és bebizonyítani mindennek az ellenkezőjét. Segíteni akarnak neked. Ha ennyire biztos vagy a km-ben és szerinted az előző tulaj és te is úgy vigyáztatok a kocsira, mint egy hímestojásra, akkor nem értem miért van ennyi gondod a kocsival. Van itt olyan, akinek fél millió km van már a Yarisában mégsem kellett neki még cserélni a féltengelyt és lehetne még a példákat sorolni.
Szilvi 62

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris Ts
« Válasz #2081 Dátum: 2011.03.09 11:46:20 »
Sőt, 205-nél sem és 305-nél sem. Ha nem jártak kiszakadt gumiharangal vagy nem lett minden induláskor rugatva, akkor az élettartama egyenlő az autóéval!

Ezt remélem Te sem hiszed el.  ;)

Javítottam az idézetet. Szilvi

A féltengely élettartama kizárólag a használón múlik, nem pedig a hitben leledzik.
Ismeritek a jelenséget amikor kitekert kormánnyal valaki lendületesen indul el, pl fordul ki valahonnan. Na ezzel a "technikával" bármilyen féltengelycsukló meghal 20-30 ezer km alatt. Tudom most jön, h egy ts arra való h lendületesen induljon vele az ember. Persze egyenesben, mert olyankor csak a kupplung sínyli meg. Kitekert kormánnyal ehhez hozzájön a féltengelycsukló is.
Nem azt mondtam h te okoztad. De vki igen.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris Ts
« Válasz #2082 Dátum: 2011.03.09 11:53:34 »
Arról pedig, hogy lehúzós szervízbe viszed az autód nem az autód tehet. Ilyen szerizek mindig is voltak lesznek. Akksicserere gondolok.
Korabban parszor leirtuk/tam melyek az ajanlott toyotaszervizek. Ha nem oda viszed arról megint nem mi tehetünk.


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris Ts
« Válasz #2083 Dátum: 2011.03.09 12:02:01 »
Dehát egy japánban gyártott japánon tönkremegy valami? Hogy lehet az?  :devil: (megairónia)  :D

Gondolom a japán gyárban a japán utaknak megfelelően rakják össze a kocsikat és nem elsősorban a balkánra szánják őket... :)

Ha Jaoánba szánnák őket, jobbkormányosak lennének  :tt2:
kisa
born to ride

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2084 Dátum: 2011.03.09 12:45:43 »

Ebben van valami, nem tudom, hogyan használták abban a 67k-ban. Úgy tűnik megtanultam a leckét, női tulajokat nagy ívbe kerülni, meg az idős papákat is.
Most szépen rendbe lesz tetetve, aztán remélem egybe marad a következő 150.000 km-en is (250.000-ig megakarom tartani).