Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 561960 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1755 Dátum: 2010.01.17 18:23:51 »
PZS, ezt nézd meg, szerintem jó a tiédre: ...


Ha kicsit jobban megnezed, lathatod, hogy 1.0as Yarisra valo :)

Megnéztem és láttam, hogy 1.0-ra írja, de lehet hogy a tiédre is felmegy... Utána kéne nézni.
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1756 Dátum: 2010.01.17 18:26:28 »
PZS, ezt nézd meg, szerintem jó a tiédre: ...


Ha kicsit jobban megnezed, lathatod, hogy 1.0as Yarisra valo :)

Megnéztem és láttam, hogy 1.0-ra írja, de lehet hogy a tiédre is felmegy... Utána kéne nézni.

Arrol mi a velemenyed amirol privatban irtam?

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1757 Dátum: 2010.01.17 19:50:03 »

Arrol mi a velemenyed amirol privatban irtam?


ment válasz
Toyota Yaris T SPORT
153



Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Yaris Ts
« Válasz #1758 Dátum: 2010.01.17 22:08:28 »
Én 25 paciért kompresszororítottam akkor az sem volt egy jó ötlet ugye?Úgy kérdezd meg a dolgot hogy 30-40 paciért szívótuningot érdemes csinálni vagy feltölteni a motort.Mindjárt más lesz a válasz.Ha szívóból akarsz annyit elérni akkor az az enyémre olyan 1 milla lenne stroker kit,apexi power fc és még ki tudja mi más.Ha feltöltöd a motort akkor ha akarsz megállhatsz 30-40 pacinál,de 70-100-at is választhatsz.Így már érted?

tutinet

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1759 Dátum: 2010.01.17 23:57:00 »
Értem, eddig is értettem. Nyilván ha lenne lehetősegem kompit rátenni én is elgondolkodnék, inkább, mint a turbo. Csak az én helyzetem más, mert nekem az alapjában egy  1.4-essel kellett valamit kezdenem kizárva az eladást.
És az 1.4-esnél még szó sem volt turbósításról ha visszaemlékszel.
Én maradtam a szívónál és maradok is, és nyerek 30-40 LE-t vagy többet ugyanazzal az autóval, ami azért nem rossz. Megbízhatóságban szerintem jobb egy szívó , de  ez az én véleményem.

Azt meg Te is tudod, hogyha valaki turbósít és kis nyomáson megy pl. olyan 0.25 bar, akkor nemkell neki sok idő és nyomást fog emelni. Először 0.5 bar-ra és utána majd többre. Ugyis ki fogja próbálni a nagyobb nyomást bárki is az. Ezt biztosan állítom, hogy bárki aki megépíti nem fog megállni 0.2 bar-nál.
De mindenki számolja ki , mivel jár ez és mennyit ér meg neki, majd pénteken részletesen kitárgyaljuk illetve kitárgyalhatjátok .

Te is kompresszort tettél be de nem sok idő telt el utána és már azon gondolkodtál, hogy lehet még többet kihozni belőle, kisebb pulley, emanage rányúlás az ECU-ra, stroker stb., tudod a lehetőségeket. Esetleg eladod a kompit és turbo, bármi lehet még nálad is, ahogyan ismerlek nem hagy nyugodni a dolog. :yes:

A szombati mérésnél meg szerintem 1.1-el meg lehet szorozni a kijött eredményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.17 23:59:09 írta tutinet »

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Yaris Ts
« Válasz #1760 Dátum: 2010.01.18 06:15:24 »
Addig nyúl hozzá sztem bárki a nyomáshoz amíg azt hallja hogy az még biztonságos lehet.Ez az én esetemben 260 paci lehet a Tiédben mivel 1.8 olyan 250 ahogy hallottam Mozsótól és a yarisban olyan 170 körül.

BeaB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Yaris Ts
« Válasz #1761 Dátum: 2010.01.29 10:22:03 »
Sziasztok!

2000-es Yarishoz (1,3 Linea Sol) szeretnék hátsó ablaktörlő kart. A motorja jó, csak 1x kipróbáltam és majdnem végigkarcolta a hátsú szélvédőt. Tud valaki ebben segíteni?
Előre is köszi:)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1762 Dátum: 2010.01.29 11:16:40 »
Sziasztok!

A ts-be milyen égőt javasoltok cserére?Eléggé gyengének érzem a jelenlegi helyzetjelzőmet (gyári nem volt cserélve) és kicsit olyan sárgás is :S Égőtípust szeretnék,ami szép erős és fehér és lehetőleg sokáig bírja :D A xenonnal nem kívánok hülyéskedni.

Köszönöm előre is!
Yaris Ts 05'

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Ts
« Válasz #1763 Dátum: 2010.01.29 11:27:13 »
Az Általános / Minden, ami világít topicban elég sokfélét írtak, leginkább az Osram Nightbreakert vagy a Philips NightGuide-ot tudjuk javasolni fényszórónak.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.29 11:39:14 írta kleingy »
         

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1764 Dátum: 2010.01.29 11:33:03 »
Sziasztok!

A ts-be milyen égőt javasoltok cserére?Eléggé gyengének érzem a jelenlegi helyzetjelzőmet (gyári nem volt cserélve) és kicsit olyan sárgás is :S Égőtípust szeretnék,ami szép erős és fehér és lehetőleg sokáig bírja :D A xenonnal nem kívánok hülyéskedni.

Köszönöm előre is!


Helyzetjelzot nem csereltem, mert nem igazan zavar, hogy gyari a fenye. Kutya se latja a fenyet, ha a masik is vilagit mellette. A H4-et Osram Night Breakerre csereltem ki. Gyonyoru feher fenye van es elnyomja a helyzetjelzo sargas fenyet. Eddig en is vakon kozlekedtem a gyarival kivilagitatlan utszakaszokon :( Tartossagarol nem tudok nyilatkozni, mert en is csak par hete csereltem le (de vettem 4et a biztonsag kedveert :) ). Ha evente, esetleg fel evente cserelni kell akkor is megeri szerintem. Hosszabb utakra inkabb ejszaka indulok el es nekem meger par ezer forintot. Biztonsagosabb es kenyelmesebb is igy vezetni...

Nem tudom honnan irsz, de ha esetleg a fovarosbol, akkor szivesen megmutatom milyen a fenye ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Yaris Ts
« Válasz #1765 Dátum: 2010.01.29 12:47:45 »
Sziasztok!

A ts-be milyen égőt javasoltok cserére?Eléggé gyengének érzem a jelenlegi helyzetjelzőmet (gyári nem volt cserélve) és kicsit olyan sárgás is :S Égőtípust szeretnék,ami szép erős és fehér és lehetőleg sokáig bírja :D A xenonnal nem kívánok hülyéskedni.

Köszönöm előre is!

Gondolom csak baki, hogy helyzetjelzőt (5W) írtál a tompított fényszóró helyett  :flowers:  Tuning-> világítós topic

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1766 Dátum: 2010.01.30 10:07:09 »
Igen baki volt!De ti így is tudtátok mire gondolok.  :flowers:
Én is ezt az OSram félét fogom venni. A yaris I-ben is para nagyon a cseréje?Azt olvastam itt hogy a Yaris II-ben mekkora meló...
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1767 Dátum: 2010.01.30 10:08:08 »
...Nem tudom honnan irsz, de ha esetleg a fovarosbol, akkor szivesen megmutatom milyen a fenye ;)
Szia!

Köszi,onnét irok. Esetleg a  cserében is tudnál segíteni?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.31 10:13:47 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1768 Dátum: 2010.01.30 10:20:17 »
Szia!

Köszi,onnét irok. Esetleg a  cserében is tudnál segíteni?

Szia!

Termeszetesen tudok segiteni, de gondolom nem ma kell... :) Mondjuk en is iden csereltem kb 0 fokban es igy is sikerult 10 perc alatt kicserelni ;)
Viszont akar ma is meg tudom mutatni ha erdekel. Gondolom sotetben lenne erdekesebb osszehanlitani a gyari valamint NBreaker fenyet.
Egyebkent egyik forumos sracnak Philips Extreme Power-je van Ave I-ben es semmivel sem jobb a fenye, arban meg duplaja... Esetleg meg a Night Guide johet szoba. Nekem nagyon egyformanak tunik a 3 fenye. Januarban Metroban jutanyos aron adtak a Night Breakert (3000 Huf/par) igy azt vettem. Nem bantam meg  :hug:
Hanyadik keruletben laksz?

udv,
Zsolti

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1769 Dátum: 2010.01.30 11:39:02 »
Szia!

Nem vagyok most pesten,amúgy VII.
De már úgy beszéljük le a dolgot hogy hozom az égőket is! :)
Szóval előbb most felhajtok belőle egy párat és jelentkezem!
köszi előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.31 10:14:17 írta kleingy »
Yaris Ts 05'