Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 328000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yaris HSD
« Válasz #855 Dátum: 2014.02.14 16:20:32 »
Ha van egy csomó üres hely, nem számít, de ha percekig csak bolyongok a parkolóban, mert nincs hely, akkor azért nagyon anyázok a dupla helyet foglalókra.
Van tömegközlekedés, ha ennyire féltitek az autót  ;)
úgyvan. vagy taxi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #856 Dátum: 2014.02.15 13:29:38 »
Ti meg akik nem féltitek az autótokat ne ***kodjátok ránk az ajtókat és akkor nem állunk vonalra. Köszönjük  ;)
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #857 Dátum: 2014.02.16 15:11:39 »
Én elég egyszerűen parkolok: pl bevásárlás alkalmával a lehető legtávolabb állok meg a bejárattól, így más örült nem nagyon akar odaállni. Meg sokszor a vonalra állok "véletlenül". Egy nő könnyen mondja, sorry így sikerült.
 ::)
Volt már, hogy tök messze álltam meg, ahol környéken nem volt egy autó sem. Mire kijöttem, állt mellettem 2-3 autó, pedig  50-60 méteres körzetben minden hely üres volt.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #858 Dátum: 2014.02.16 15:13:36 »
A TMH megküldte a választ: egyik jelenleg forgalmazott Toyota előmelgítő sem kompatibilis a Yaris III HSD NZ-FXE motorjával.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #859 Dátum: 2014.02.16 17:10:13 »
A TMH megküldte a választ: ... előmelgítő sem kompatibilis
Ismét bizonyítottak. Nálam legutóbb azt válaszolták, hogy bármelyik márkakereskedés a rendelkezésemre bocsátja a TGMO dokumentációit (PDS, MSDS). Az eredmény ismert.

Az előmelegítőről nincs Toyota leírásuk, utána nézni körülményes, így megadták a legkényelmesebb választ.
Végül is csak 2 autóba építik be ugyanazt a szettet, ami a mellékelt leíráson kívül másban nem különbözik. A gyári beszállítójuk is ua. szettet ajánlja mindhárom gépjárműhöz.

Rájöttem, az inkompatibilitást a típusspecifikus beszerelési utasítás hiánya okozza. Mivel nincs szerelési utasítás, és a kedvedért nem készítenek, ezért garanciát sem vállalhatnak egy általuk egyértelműen nem leszabályozott beépítésre.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.16 17:12:00 írta Agyarka »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #860 Dátum: 2014.02.16 17:44:00 »
Rájöttem, az inkompatibilitást a típusspecifikus beszerelési utasítás hiánya okozza. Mivel nincs szerelési utasítás, és a kedvedért nem készítenek, ezért garanciát sem vállalhatnak egy általuk egyértelműen nem leszabályozott beépítésre.
Ez sajnos így van.
De nem tudom elképzelni, hogy tőlünk északabbra (skandinávok, Kanada) még egyik márkaszerviz sem szerelt volna előmelegítőt és azt ne osztotta volna meg az anyacéggel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #861 Dátum: 2014.02.16 22:34:12 »
nem tudom elképzelni, hogy ...  még egyik márkaszerviz sem szerelt volna előmelegítőt és azt ne osztotta volna meg az anyacéggel.
A már korábban emlegetett finn srácnak a kereskedő szerelte be a Defa előmelegítőt.

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #862 Dátum: 2014.02.17 09:20:51 »
Ez sajnos így van.
De nem tudom elképzelni, hogy tőlünk északabbra (skandinávok, Kanada) még egyik márkaszerviz sem szerelt volna előmelegítőt és azt ne osztotta volna meg az anyacéggel.
Azt le is kell magyarra forditani, ami penz es ido... Lattunk mar ilyet pl. Agyarka hasznalatijanal.... :whistling:

Amugy Whis, ne aggodj a fogyasztas miatt, ha parod eleg sokat ment rovidebb tavon, akkor teljesen jo a fogyasztas. Nalam most 5.7, mindezt ugy, hogy le van burkolva a rendszamtabla korul a racs, bar igaz ami igaz, 3-4 km-es tavon is kepesek a noi rokonok felcsavarni maxra a futest... (en meg volt mar olyan, hogy majdnem bealudtam :helpsmilie: ) Viszont ha csak kicsit is sikerul a pesti dugobol kikerulni, akkor olyan 4.4-4.5, bar ez meg az elozo OMV Max-Motion uzemanyaggal volt, most sima OMV 95 van benne. Ahogy nezegetem az adatokat olyan jo 4-5 decivel tobbet eszik belole  :cry:
Ti hol tankoljatok a piroskat?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #863 Dátum: 2014.02.17 12:33:35 »
Nagyon rövid távok nincsenek, olyan tizenpár km.
A fűtés be van állítva 21.5-re és nem mutattam meg, hogyan kell a fokot fentebb venni  :devil: csak a ventillátor fokozatát meg a kikapcsolást. Mondtam, hogy először ablakot kissé lehúzva induljon és ha már kicsit melegszik a motor, akkor mehet a fűtés. Sajnos vízhőfokmérő nincs, így nem kontrollálható. (Nálam nem jelenik meg a hőmérő ikon C jelzéssel, pedig könyv szerint van benne ilyen)
A hűtőtakarást majd jövő télen én is applikálnám, idén szerintem már nem érdemes.
Mi bő két éve óta már egy bizonyos MOL kútnál tankolunk, bevált. Majd időnként kipróbáljuk az EVONeo benzint, a múltkor volt kuponom és EvoNeo dízelt vettem, az Ave nagyon szerette  :yes: Kupon nélkül viszont drága.

A múlt héten kétszer is kigyulladt a sárga színű "csúszós út" ikon, pedig nem is fékeztem erősen és az út sem volt csúszós  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #864 Dátum: 2014.02.17 14:59:37 »
Nagyon rövid távok nincsenek, olyan tizenpár km.
A fűtés be van állítva 21.5-re és nem mutattam meg, hogyan kell a fokot fentebb venni  :devil: csak a ventillátor fokozatát meg a kikapcsolást. Mondtam, hogy először ablakot kissé lehúzva induljon és ha már kicsit melegszik a motor, akkor mehet a fűtés. Sajnos vízhőfokmérő nincs, így nem kontrollálható. (Nálam nem jelenik meg a hőmérő ikon C jelzéssel, pedig könyv szerint van benne ilyen)
A hűtőtakarást majd jövő télen én is applikálnám, idén szerintem már nem érdemes.
Mi bő két éve óta már egy bizonyos MOL kútnál tankolunk, bevált. Majd időnként kipróbáljuk az EVONeo benzint, a múltkor volt kuponom és EvoNeo dízelt vettem, az Ave nagyon szerette  :yes: Kupon nélkül viszont drága.

A múlt héten kétszer is kigyulladt a sárga színű "csúszós út" ikon, pedig nem is fékeztem erősen és az út sem volt csúszós  :hmmmm:
Hmmm, akkor nehez a tappancs, meg hagyni kell bejaratodni  ::)
Melyik C ikonra gondolsz? Ami az eco meter es a km ora kozotti kis kek lcd-nel van? Mert ha az nincs ott, akkor az para.
Mi is visszaszoktunk a bevalthoz, a multkori affer ota. Amugy lehet, hogy nem is draga a "dragabbik" uzemanyag, ha javit annyit a fogyasztason es tenyleg jobb a motornak, majd ha ez a tank benzin is lemegy, akkor szamot vetek, igyekszek ugyanugy hasznalni az autot, hogy valos legyen az adat  :innocent:

A csuszos ut ikon meg a VSC aktivalodasat mutatja, itt a belvarosban egy temposabb szakaszon ha van egy kis bukkano es sikerul pont ott fekezni (ami baromira nem tesz jot az uzemi feknek, probalom is elkerulni), akkor siman kepes bekapcsolni, hiszen kisebb lesz a suly 1-1 kereken es ugy erezheti, hogy megcsuszik, na meg persze a jol kifoltozott utakon, ahol ki van toltve egy csomo hezag katranyos-csuszos-szurkos sz@rral... Ilyenen sajnos mar egyszer majdnem eltaknyoltam motorral is. Szerintem emiatt ne aggodj, az auto teszi a dolgat es probal a leheto legjobban megvedeni (szerinte  :whistling: :devil:)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #865 Dátum: 2014.02.17 15:05:44 »
Melyik C ikonra gondolsz? Ami az eco meter es a km ora kozotti kis kek lcd-nel van? Mert ha az nincs ott, akkor az para.
Igen, reggeli, udvari indulásnál sem jelenik meg a kék vízhőfok-visszajelző ikon.  :hmmmm: Ami Toyotákat eddig vezettem és nem volt bennük mutatós vízhőmérő, ott legalább kéken világított az ikon egy darabig.
A könyv szerint van ilyen, de a könyv sok helyen láthatóan butaságot ír, amit a következő oldalon pont másképp ír le.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #866 Dátum: 2014.02.17 15:47:23 »
reggeli, udvari indulásnál sem jelenik meg a kék vízhőfok-visszajelző ikon.
Nálam sincs benne.

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #867 Dátum: 2014.02.17 19:08:36 »
Igen, reggeli, udvari indulásnál sem jelenik meg a kék vízhőfok-visszajelző ikon.  :hmmmm: Ami Toyotákat eddig vezettem és nem volt bennük mutatós vízhőmérő, ott legalább kéken világított az ikon egy darabig.
A könyv szerint van ilyen, de a könyv sok helyen láthatóan butaságot ír, amit a következő oldalon pont másképp ír le.  :wacko:
Na varj, mert en konkretan a kulso homerseklet visszajelzojere gondoltam  :D Ha az van, akkor nincs para, hofokot max. OBDrol tudsz olvasni  :wacko:

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #868 Dátum: 2014.02.17 23:06:42 »
Bevallom őszintén, mostanában velem is előfordult az, hogy hipermarket parkolóban a vonalra állok. Bakker, így nem nyitják nekem az ajtóikat a figyelmetlenek. Nem kérkedek vele, nem vagyok rá büszke, de tény.

Szerintem nem kell ebből lelkiismereti kérdést csinálni. Az se teszi, aki nekedvágja az ajtót az autódnak, vagy odavágja a táskáját, vagy még sorolhatnám. Én se lelkizem ezen sokat.  :D
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #869 Dátum: 2014.02.17 23:08:25 »
A TMH megküldte a választ: egyik jelenleg forgalmazott Toyota előmelgítő sem kompatibilis a Yaris III HSD NZ-FXE motorjával.  :hmmmm:

Hogy ezen miért nem lepődöm meg. Úgy néz ki nagyon különleges autó ez a Yaris HSD. Semmit nem tudnak beletenni, amit eddig kértem. Ja, de a gumiszőnyegeket megugrották. [rohog] [rohog]
Szilvi 62