Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 327912 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #840 Dátum: 2014.02.10 20:08:40 »
Csiki-csuki azt jelenti, mikor baromi szűk helyre parkolsz, esetleg érinted a másik autót is ?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #841 Dátum: 2014.02.10 20:24:54 »
érinted a másik autót is ?
Nem az olaszoknál,vagy a franciáknál tanultam vezetni.-) Az érintés kizárt, csiki-csuki=  többszöri előre-hátra mozgással kis helyre bepaszírozni. Ilyenkor általában az előttem mögöttem parkoló is csak igy tudna kiállni, ezért ezt a saját autómnál hanyagolom. Sajnos sokkal nagyobb távolság esetén is átfazonirozták már a kocsijainkat.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #842 Dátum: 2014.02.10 21:00:17 »
Majd megemlítem. ;)  De túl nagy jelentősége nincs. Úgyis vissza kell menni az ablakemelő modul miatt, meg ha a TMH válaszol a konnektoros előmelegítő ügyében. Meg a hátsó rendszámtáblát kell lerögzíteni, mert borzalmasan zörög.
Meg tudják már oldani az ablakemelő modult, mert amikor én vettem az autót ezt se tudták megoldani. Meg még mást se.  :wacko:

Volt egy elég jó fogyi adatom, ~100 km-en 4.6, de az asszony ment vele vagy 15 km-t és feltornászta 5.0-ig  :wacko:
Asszem örülni fogok, ha egyáltalán 5-össel fog kezdődni az átlag...
Akkor asszony még mindig B?  :D Láttam reggel a piros hörcsöggel mentél dolgozni.  :1eye:
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #843 Dátum: 2014.02.10 21:04:26 »
Sehogy. Ahol csiki-csukizni kell, oda a saját autóval nem parkolok, inkább gyalogolok 100m-ert. Nem szeretek közel állni máshoz, mert a végén még kárt tesz a kocsimban. Sajnos sokan még szellős parkolás esetén is bénáznak.-(

Én is utálok így parkolni, de az Andrássy úton és környékén sok választási lehetőségem nincsen. Főleg, ha még nálam van egy halom könyvelés, akta, stb. Mindig benne van a pakliban, hogy valaki meghúzza az autómat. Hozzáteszem, anyuéknál, a lakótelepen húzták meg egytől egyik az autóimat és nem a belvárosban a csiki-csuki helyeken. Már a HSD jobb első kereke felett is van egy ajtó nyom (szép zöld színű).  :wacko:
Szilvi 62

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #844 Dátum: 2014.02.10 21:12:33 »
Nem az olaszoknál,vagy a franciáknál tanultam vezetni.-) Az érintés kizárt, csiki-csuki=  többszöri előre-hátra mozgással kis helyre bepaszírozni. Ilyenkor általában az előttem mögöttem parkoló is csak igy tudna kiállni, ezért ezt a saját autómnál hanyagolom. Sajnos sokkal nagyobb távolság esetén is átfazonirozták már a kocsijainkat.

Danke, akkor ez Engem nem érint!!  :no: :no:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #845 Dátum: 2014.02.10 21:29:38 »
Meg tudják már oldani az ablakemelő modult, mert amikor én vettem az autót ezt se tudták megoldani. Meg még mást se.  :wacko:
Akkor asszony még mindig B?  :D Láttam reggel a piros hörcsöggel mentél dolgozni.  :1eye:
Rendeltek hozzá egy új riasztót, ami megy a központi egységgel és az ablakokat is vezérli. A mostanit sajna nem tudták összehangolni.

Az asszony meg vagy a gázt nyomja vagy a féket. De mindkettőt nagyon.  :ph34r:  Így az energia mód mutatója általában kiakad a Power tartomány tetején. Javasoltam, hogy az Eco tartomány alsó felében legyen, és a bejáratás alatt lehetőlen ne szaladjon a Power mezőbe, már ha egyáltalán valamikor is ránéz a műszerfalra  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #846 Dátum: 2014.02.10 21:38:48 »
piros hörcsög
[rohog] Ez találó. :clap:
Mindig benne van a pakliban, hogy valaki meghúzza az autómat.
Úúútálok saját kocsival parkolni. Lehetőleg más kocsiktól távol és bekamerázott helyen teszem le, még ha többet kell gyalogolni, vagy drágább akkor is.

nem érint
Jössz Te még Nagyfaluba.-)

ha egyáltalán valamikor is ránéz a műszerfalra  ;)
Ez azért jó tanulóautó, mert rossz füllel is könnyen meg lehet tanulni takarékosan vezetni- annak aki akarja.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.10 22:04:17 írta Agyarka »

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #847 Dátum: 2014.02.10 23:02:12 »
Az asszony meg vagy a gázt nyomja vagy a féket. De mindkettőt nagyon.  :ph34r:  Így az energia mód mutatója általában kiakad a Power tartomány tetején. Javasoltam, hogy az Eco tartomány alsó felében legyen, és a bejáratás alatt lehetőlen ne szaladjon a Power mezőbe, már ha egyáltalán valamikor is ránéz a műszerfalra  ;)

Akkor nem változott semmit asszony vezetési stílusa. Majd beállítja a kicsi Yaris negatív fogyasztási rekordját.  :D :D
Szilvi 62

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #848 Dátum: 2014.02.11 20:00:53 »
Most tanuló fázisban van  ;)

Írtam még egy levelet  TMH-nak, mert nem nagyon reagáltak a múlt heti megkeresésemre  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #849 Dátum: 2014.02.11 21:14:03 »
csiki-csuki=  többszöri előre-hátra mozgással kis helyre bepaszírozni.
Itthon az udvaron is kell néha ilyet játszani.  ;)
Ma viszont araszoló kocsisornál lefelé egy lejtőn is tapasztaltam ezt a "fék dolgot": mivel a motor ugye nem járt és mire a lejtő aljára csorogtunk, elég sokszor kellett a fékre lépni,  a többedik lenyomásra már sokkal mélyebben fogott a pedál. Egyébként meg tolatáskor a legfeltűnőbb, ott még hamarabb elfogy a tartalék nyomás a rendszerből.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #850 Dátum: 2014.02.14 11:29:52 »
Én elég egyszerűen parkolok: pl bevásárlás alkalmával a lehető legtávolabb állok meg a bejárattól, így más örült nem nagyon akar odaállni. Meg sokszor a vonalra állok "véletlenül". Egy nő könnyen mondja, sorry így sikerült.
 ::)
Úrinő benzinessel jár...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris HSD
« Válasz #851 Dátum: 2014.02.14 12:26:27 »
Meg sokszor a vonalra állok "véletlenül". Egy nő könnyen mondja, sorry így sikerült.
 ::)
Na az ilyeneket szoktuk mi melegebb éghajlatra küldeni mindig... :nono:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #852 Dátum: 2014.02.14 13:02:56 »
Bevallom őszintén, mostanában velem is előfordult az, hogy hipermarket parkolóban a vonalra állok. Bakker, így nem nyitják nekem az ajtóikat a figyelmetlenek. Nem kérkedek vele, nem vagyok rá büszke, de tény.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #853 Dátum: 2014.02.14 15:35:15 »
Ha van egy csomó üres hely, nem számít, de ha percekig csak bolyongok a parkolóban, mert nincs hely, akkor azért nagyon anyázok a dupla helyet foglalókra.
Van tömegközlekedés, ha ennyire féltitek az autót  ;)

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #854 Dátum: 2014.02.14 16:18:24 »
Na az ilyeneket szoktuk mi melegebb éghajlatra küldeni mindig... :nono:

Attól még úgy sikerült. :)))

Itt azért más helyzet van parkolásban, mint mondjuk a fővárosban.
Nem az utolsó két hely középvonalára parkolok. :)
Úrinő benzinessel jár...