Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 327989 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #825 Dátum: 2014.02.07 11:14:18 »
Főleg ő, mivel a héten BKV-zott  :cool2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #826 Dátum: 2014.02.07 11:19:00 »
Tényleg, a tavaszira a Yariskával jöttök majd, vagy azért az hosszabb út és Avéztok?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #827 Dátum: 2014.02.07 17:42:28 »
Ez majd még kiderül.

Fékkel kapcsolatban kérdezném, hogy parkolásnál, tehát amikor már a generátorok nem fékeznek, csak előre-hátra centizés van, akkor mindenkinél brutálisan be kell nyomni a pedált? Mert egyébként nagyon neki akar menni a környező tárgyaknak, ha nincs szinte padlóig nyomva a pedál.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #828 Dátum: 2014.02.07 17:46:44 »
Azt viszont már most látom, hogy nagyon kíván a kocsi valami sötétítő fóliát, elszoktam már attól, hogy ennyire átlátni kívülről az utasteren.

A nyári gumik Dunlop Sport Fastresponse, a téliek Bridgestone LM30.
Kemény 4 km volt az órában  :D Most egyelőre ismerkedünk.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Yaris HSD
« Válasz #829 Dátum: 2014.02.07 17:51:12 »
Kemény 4 km volt az órában  :D Most egyelőre ismerkedünk.
Gratulálok, balesetmentes km-eket kívánok! :sorcerer:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #830 Dátum: 2014.02.07 21:14:48 »
Ez majd még kiderül.

Fékkel kapcsolatban kérdezném, hogy parkolásnál, tehát amikor már a generátorok nem fékeznek, csak előre-hátra centizés van, akkor mindenkinél brutálisan be kell nyomni a pedált? Mert egyébként nagyon neki akar menni a környező tárgyaknak, ha nincs szinte padlóig nyomva a pedál.  ::)
Nekem padloig nem kell nyomni, eleg csak picit nyomni, kb. erot se kell kifejteni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #831 Dátum: 2014.02.08 19:29:11 »
mindenkinél brutálisan be kell nyomni a pedált?
A regeneratív fékezéshez képest valóban kicsit mélyebbre és erősebben kell nyomni a fékpedált, de ez nem erősebb mint egy normál automata váltós személygépkocsinál.
Kemény 4 km volt az órában
Biztosan külföldről behozott, tekert.-)

Sok balesetmentes km-t kívánok!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #832 Dátum: 2014.02.08 23:16:37 »
Köröztünk ma kicsit a városban össze-vissza, 4.7 lett az átlag a végén.

A fék meg úgy tűnik, hogy amikor nem megy a benzinmotor, akkor mintha a fékrásegítés a sok nyomkodástól eltűnne és emiatt kell jobban nyomni a pedált. Tehát ha lámpánál kell megállni, akkor a fék sokkal fentebb fog és lehet vele állóra fékezni a kocsit, de ha parkolóban kell csiki-csukizni, akkor sokkal mélyebbre kell nyomni az 5-6 lenyomás alkalmával, hogy megálljon.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #833 Dátum: 2014.02.09 06:19:44 »
mintha a fékrásegítés a sok nyomkodástól eltűnne és emiatt kell jobban nyomni a pedált. ... ha parkolóban kell csiki-csukizni, akkor sokkal mélyebbre kell nyomni az 5-6 lenyomás alkalmával, hogy megálljon.  ::)
Nem tudom, hogyan oldották meg a fékrásegítést, csiki-csukizni meg nem szoktam, mert az automata parkoló rendszerem egyből beáll.
26 éve megbízhatóan működik, de az utóbbi időben szívesen használok segédeszközöket (parkoló kamera/ radar). :D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #834 Dátum: 2014.02.09 09:17:01 »
Nem tudom, hogyan oldották meg a fékrásegítést, csiki-csukizni meg nem szoktam, mert az automata parkoló rendszerem egyből beáll.
26 éve megbízhatóan működik, de az utóbbi időben szívesen használok segédeszközöket (parkoló kamera/ radar). :D

Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy zsebkendőnyi helyre hogyan teszed be az autót minimális csiki-csuki nélkül.  :D (anélkül, hogy használnád a kézi féket  :D :D)

A fék meg úgy tűnik, hogy amikor nem megy a benzinmotor, akkor mintha a fékrásegítés a sok nyomkodástól eltűnne és emiatt kell jobban nyomni a pedált. Tehát ha lámpánál kell megállni, akkor a fék sokkal fentebb fog és lehet vele állóra fékezni a kocsit, de ha parkolóban kell csiki-csukizni, akkor sokkal mélyebbre kell nyomni az 5-6 lenyomás alkalmával, hogy megálljon.  ::)
Nekem nem tűnt fel parkolás közben a fék ilyen jellegű problémája, de majd megfigyelem, amikor a belvárosban parkolászom. Nekem egy dolgot kellett megszoknom. Menet közben alig lépek rá a fékre és már "fejelem" a szélvédőt. Főleg az első Yarisom után volt szembetűnő, ahol elég erősen kellett a féket nyomnom.  :1eye:
Szilvi 62

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #835 Dátum: 2014.02.09 19:22:13 »
Köröztünk ma kicsit a városban össze-vissza, 4.7 lett az átlag a végén.

A fék meg úgy tűnik, hogy amikor nem megy a benzinmotor, akkor mintha a fékrásegítés a sok nyomkodástól eltűnne és emiatt kell jobban nyomni a pedált. Tehát ha lámpánál kell megállni, akkor a fék sokkal fentebb fog és lehet vele állóra fékezni a kocsit, de ha parkolóban kell csiki-csukizni, akkor sokkal mélyebbre kell nyomni az 5-6 lenyomás alkalmával, hogy megálljon.  ::)
Nagyon jo! Gratulalok en is nektek! :clap: Sok sok balesetmentes es kellemes utat kivanok!

Amugy nem tudom ki, hogy van vele, de szemfules rokonok is jelentettek, hogy egyre tobb hybrid yarist latnak a varosban  :yes:

Ma "raneztem" en is a fekre, parkolasnal mikor centizget az ember tenyleg picit jobban le kell nyomni, de ahogy en eszrevettem ez azert van, mert ha pl. gurulunk a lampahoz ott csak finoman, folyamatosan es egyenletesen fekezunk, mig parkolasnal sokkal tobb a jateka a fekpedalnak, illetve regenerativ fekezes van eloterben. Sejtesem szerint ez jarul hozza, hogy picit melyebbre kell nyomni a pedalt, hiszen a rendes uzemi feket kell mukodtetni illetve gondolom a vezerles is szamolgat valami relativ pedal allasokat stb.
Gondoljatok mikor az aygot viszem olajcserere, akkor rakerdezhetek nektek, ugyis ott fogok allni a szerelok mellett.
(igen, meg ugy se adom ki a kezembol a kocsi kulcsot, ha egy uvegablakon keresztul nezhetem... lehet, hogy paranoia, de ha ott allok mellette, akkor biztos mindent megcsinalnak meg persze addig lehet beszelgetni, hatha hallok valami "okosat" is ::) )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #836 Dátum: 2014.02.09 20:23:16 »
Ma végre rábírtam az audió egységet, hogy felismerje a pendrive-ot.
Tegnap egy USB-microSD olvasóval próbálkoztam, sikertelenül. Ma viszont második nekifutásra felismert egy normál pendrive-ot és nyomta a muzsikát.  :clap: Viszont a kesztyűtartóban lévő csatlakozóknak a kézikönyvben jelölt fedele nálam nincs. Nálatok sincs? Na, nem mintha hiányozna, csak először azt kerestem. És elég hülye helyen van, J1-ben ülve nem látod, max kitapogatod.

A legjobb üléspozíciót még nem sikerült megtalálni, a kormány mehetne kicsit magasabbra, a háttámla meg pont két fokozat között lenne kényelmes. A kormány fogása viszont nagyon jó, a szabványos fogási helyen vaskos, kellemes tapintású és nagyon könnyű tekerni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #837 Dátum: 2014.02.09 21:54:04 »
Viszont a kesztyűtartóban lévő csatlakozóknak a kézikönyvben jelölt fedele nálam nincs. Nálatok sincs? Na, nem mintha hiányozna, csak először azt kerestem. És elég hülye helyen van, J1-ben ülve nem látod, max kitapogatod.

Nálam meg van a fedele, lehet nálad csak szimplán lemaradt. Reklamáld meg. :D Szerintem is elég hülye helyen van, de vettem oda egy 32 gb-s mini pedrivet, teletoltam egy halom zenével és abból válogatok.
Bár mostanában a gyerek vezérli a zenei repertoárt a ipad-ról.  :D A legjobb, amikor mesét néz és az autó hangszoróin bömböl a szöveg.  [rohog] [rohog]
Szilvi 62

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #838 Dátum: 2014.02.10 17:35:18 »
Nálam meg van a fedele, lehet nálad csak szimplán lemaradt. Reklamáld meg. :D  [rohog]
Majd megemlítem. ;)  De túl nagy jelentősége nincs. Úgyis vissza kell menni az ablakemelő modul miatt, meg ha a TMH válaszol a konnektoros előmelegítő ügyében. Meg a hátsó rendszámtáblát kell lerögzíteni, mert borzalmasan zörög.

Volt egy elég jó fogyi adatom, ~100 km-en 4.6, de az asszony ment vele vagy 15 km-t és feltornászta 5.0-ig  :wacko:
Asszem örülni fogok, ha egyáltalán 5-össel fog kezdődni az átlag...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #839 Dátum: 2014.02.10 18:52:35 »
Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy zsebkendőnyi helyre hogyan teszed be az autót minimális csiki-csuki nélkül. 
Sehogy. Ahol csiki-csukizni kell, oda a saját autóval nem parkolok, inkább gyalogolok 100m-ert. Nem szeretek közel állni máshoz, mert a végén még kárt tesz a kocsimban. Sajnos sokan még szellős parkolás esetén is bénáznak.-(
Amit még mindig szokatlan,az ahátsó kerekek fordulási íve, jóval később kell elkezdeni tekerni a kormányt mint eddig bármelyik általam vezetett autón ide értve a hasonló tengelytávúakat is.
Meg a hátsó rendszámtáblát kell lerögzíteni, mert borzalmasan zörög.
Asszem örülni fogok, ha egyáltalán 5-össel fog kezdődni az átlag...
A hátsó rendszámtábla nálam csak az ajtó lecsapásánál hallatszik. Mivel a tesóm E12-jénél látható nyomot hagyott a fényezésen, ezért az érintkezési felületeket karosszéria védő fóliával lefedtem.