Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681112 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4380 Dátum: 2009.07.31 08:42:00 »
Hát akkor megpróbálkozok egy klíma tisztítással... Hátha bejön az a Tescos valami :hmmmm:
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

nmhu77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4381 Dátum: 2009.07.31 15:00:22 »
Tudja valaki, hogy mi az igazság? ez jó lesz vagy nem?
m.
Szia nmhu77!
Nem lesz jó az ajánlott  szonda, mert a 89465-05020 jelű az a normál szonda, nem szegénykeverékeshez való!
A szegénykeverékeshez csak a 89463-20060 vagy 89463-20070 régi cikkszámú szondák jók. A szegénykeverékes szonda új cikkszáma az EPC szerint 89463-29055. Ha az utóbbi 3 cikkszámmal találsz szondát, nyugodtan vedd meg. Nekem is szegénykeverékesem van, ezért tudom mik a helyes cikkszámok. Én is bontóban vettem anno, elég nehéz ráakadni, de van egy tartalék példányom is.
Üdv: FLInt

Nagyon köszönöm!!!
Sikerült találni 20070-es végűt.
Remélem működik is :)

Üdv,
m.
m.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4382 Dátum: 2009.08.02 09:40:12 »
Hát akkor megpróbálkozok egy klíma tisztítással... Hátha bejön az a Tescos valami :hmmmm:

Tegnap én is kitisztitottam a klímát, úgy hogy kivettem a szellőző motorját is mert álltak benne a falevelek, onnan már szabad út volt betolni a Motip tisztitó csövét. Remélem így eltűnik a mocsárszag egy időre.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4383 Dátum: 2009.08.02 10:33:01 »
Tegnap én is kitisztitottam a klímát, úgy hogy kivettem a szellőző motorját is mert álltak benne a falevelek, onnan már szabad út volt betolni a Motip tisztitó csövét. Remélem így eltűnik a mocsárszag egy időre.

Ha már így belejöttél  :tt2: - hogy lehetne egyszerűen a pollenszűrő UTÁNI részt kipucolni kompletten? A kifújóknál jó kis por van, gondolom végig a rendszerben.... Létezik ehhez vmi célszerszám (vmi sztatikus "üvegmosókefe" hajlékony nyéllel, ami nem tölti fel a redszert magát sztatikusan "kefélés közben"), vagy csak a szétszerelés?

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4384 Dátum: 2009.08.02 21:02:10 »
Én csak a középső kifújókat tisztítottam ki, mert a középkonzolt elég könnyű leszedni, aztán jól be lehet nyúlni egy ronggyal a dupla kifújóba akár kézzel is. Nem tudom a többihez milyen célszerszám kellene.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4385 Dátum: 2009.08.02 21:03:46 »
Én csak a középső kifújókat tisztítottam ki, mert a középkonzolt elég könnyű leszedni, aztán jól be lehet nyúlni egy ronggyal a dupla kifújóba akár kézzel is. Nem tudom a többihez milyen célszerszám kellene.

No, eddig jutottam én is... :-(

(Ehh, a japán és az angol Carina kábelezése nem kompatibilis az elektromos tükrök terén, így nem lesz elektromos tükröm, brühhühü.. :-(

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4386 Dátum: 2009.08.02 21:07:10 »

No, eddig jutottam én is... :-(

(Ehh, a japán és az angol Carina kábelezése nem kompatibilis az elektromos tükrök terén, így nem lesz elektromos tükröm, brühhühü.. :-(

A szélső szellőzőrácsokat ki tudtad szedni? Én még nem mertem feszegetni...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4387 Dátum: 2009.08.02 22:32:52 »

No, eddig jutottam én is... :-(

(Ehh, a japán és az angol Carina kábelezése nem kompatibilis az elektromos tükrök terén, így nem lesz elektromos tükröm, brühhühü.. :-(

A szélső szellőzőrácsokat ki tudtad szedni? Én még nem mertem feszegetni...

Nem, csak a középkonzolt. Félek sokra nem megyek vele, mert ugysem érek be sokáig...

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4388 Dátum: 2009.08.03 13:51:03 »
Sziasztok! Egy '97-es liftback carina boldog tulaja vagyok 4 hónapja. 1 hete, kb 3-4 napos állást követően a csillaggarázsából elindultunk párommal, és induláskor, meg megálláskor rándult egyet az autó egy nyekkenéssel kísérve. Nagy tapasztalatommal (1. autóm) rájöttem, hogy az jobb első  fék megszorult, és a rándulás akkor keletkezett, amikor a tapadás legyőzte a gördülést, vagy fordítva. Hazaérve (kb. 5-6km, 10 perc) elég forró volt a felni. Vettem féktisztítót, mindenhova fújtam, ahol értem. Ennek eredményeként már nem tapad a tárcsára a betét, de még mindig nem forog úgy a kerék, mint a bal első. Most hétvégén ismét mentem vele kb 6-7km, 15perc, és egy kicsi éreztem melegebbnek, mint a balt.
Szia!
Velem (vagy az autóval) is hasonló történt. Nekem sajnos cserélni kellett a féknyerget is, mert a porvédő gumija ki volt szakada, valami kosz aláment, és hosszas munkával szépen belekarmolt a dugattyúba, meg a falába,  és nem lehetett kicsiszolni, se kijavítani. Így lett új féknyereg, a 30-40e km múlva esedékes féktárcsa csere, plusz fékbetétek (a súrlódástól megégtek egy kicsit). Nem örültem annyira, 60e lett a vége. Kicsi öröm az ürömben, hogy eredeti Toyota nyerget sikerült 25ért beszerezni. Vegyétek el a kedvem, ha drága volt. Most egy futóműbeállítás lesz erőtelljesen esedékes, mert elől ki lett cserélve 1-2 alkatrész, és 50-nél a körforgalomban csikorog a kerék. Szerintem ez amiatt van. Egy ilyen beállítás  kb mennyi idő, és hol tudom ezt megcsináltatni? Az Örs közelében lakom, az EmilFrey-t néztem, a szervizek között volt aki ajánlotta, de már régi a hozzászólás. Mostanában mi a helyzet velük? Kösz, Norbi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4389 Dátum: 2009.08.04 10:42:51 »
Ezt megoldja bármelyik futóműves szakműhely, és szerintem 4-5 ezerből maximum ki kell jönnie (itt Pécsett 3500-ért csinálják azon a helyen, ahová én szoktam vinni).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4390 Dátum: 2009.08.07 20:17:07 »
mostanaban figyeltem fel hogy nagyon lent fog a kuplungom. igaz, eddig is lent fogott de most mar kezd zavaro lenni. gondolom nem kuplungtarcsa mert akkor fent fogna. kuplungszerkezettel lehet a baj vagy lehet utanallitani? mennyibe kerul kb. egy ilyen javitas ha cserelni kell a kuplungszerkezetet?
Lehettem volna halasz ...

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4391 Dátum: 2009.08.08 10:15:49 »
Sziasztok!

Sajnos azt vettem észre, hogy a tolatólámpák nem világítanak ha kell. Néha felvillannak hátramenetben. Szerintem a tolatólámpa kapcsolója romlott el, vagy lehet valami más is a hiba oka?. Estleg halottatok már hasonlonló hibáról más Carinánál? Házilag ki tudom cserélni a kapcsolót? (akna, szerszám van) Nagyjából mi az ára egy kapcsolónak?  :helpsmilie:
Különben vegyesben 7,5l mértem a gépnek 100 km-en sok klímával. Szerintem annyira nem rossz egy 3SFE től.  :clap:

Üdv mindenkinek
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4392 Dátum: 2009.08.09 16:55:32 »
Volt egy olyan problémája a kocsinak mikor megvettem, hogy a vezető felőli ablaktörlőkar beleért a motorháztetőbe felnyitáskor :censored:.
Fentebb állítottam, így nem ér bele, viszont szerintem így magasan áll. Másnak is így néz ki, illetve így áll az ablaktörlője?
Katt 1      Katt 2
 :helpsmilie:

A képeket linkké alakítottam, mert a nagy méret miatt csúnyán széthúzták az oldalt.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.10 16:43:56 írta kleingy »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4393 Dátum: 2009.08.09 20:06:18 »
nem volt vmi törve?  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4394 Dátum: 2009.09.07 15:27:38 »
Volt egy olyan problémája a kocsinak mikor megvettem, hogy a vezető felőli ablaktörlőkar beleért a motorháztetőbe felnyitáskor :censored:.
Fentebb állítottam, így nem ér bele, viszont szerintem így magasan áll. Másnak is így néz ki, illetve így áll az ablaktörlője?
Katt 1      Katt 2
 :helpsmilie:

A képeket linkké alakítottam, mert a nagy méret miatt csúnyán széthúzták az oldalt.  :flowers:
Szia ez érdekes nekem is beleér a bal lapát a motorháztetőbe és feljebb állítottuk de nem tökéletes. Olyan mindha lógna az egész szerkezet !
Ha van valakinek tapasztalata azt szívesen fogadnám!