Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2805509 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6360 Dátum: 2008.09.16 00:45:53 »
70 és 90 között kerek 1 azaz egy liter a különbség. Ha "csak" ennyivel számolok, akkor 1,2 mill a 400 ezer km-en.
Egyre kevésbé zavar, hogy szerinted "illegálisan közlekedem" és az sem, hogy "jogosan lehet kifogásolni a viselkedésemet"...szerinted :)

Nem mondtam, hogy illegálisan közlekedsz  ::) ... Azt mondtam, hogy a legálisan közlekedőket is feltartod, ami alatt azt értettem, hogy azoknak is meg kell előzniük téged, akik nem hajtanak a megengedettnél gyorsabban.

A kalkulációd meg azért nem stimmel, mert nem folyamatosan országúton közlekedsz. Mondjuk, ha autópályán és városban nem változtatnál a vezetési stílusodon, de országúton a többi autós érdekében fölemelnéd a tempódat 90-re, akkor fölmenne az össz-átlagfogyid, teszem azt, 4.5-ről 4.9-re (pontosabb becsléshez persze tudni kéne, a km-eid mekkora hányadát teszed meg országúton). Persze nyilván még így is kb. ötszázezres különbség jönne ki ilyen bazi sok kilométerre, de ezzel az erővel én is nekiállhatnék kiszámítgatni, hogy az általatok elítélt gyorshajtásommal a félmillió km alatt, amit eddig levezettem, megspóroltam magamnak kb. 90 napnyi időt, és ezt tovább lehetne szorozgatni, hogy munkabérben kifejezve ez mekkora összeg  :whistling: ...

Úgyhogy azért épp akad nálam is valami a mérleg serpenyőjében - de akkor hol van ennek a vége? Ha 70 helyett 50-el mennél országúton, még sokkal többet spórolnál meg - és én is még több időt takarítanék meg, ha 110 helyett 130-al mennék - de akkor hol a határ? Ezzel a logikával, a megtakarítással megmagyarázhatunk kvázi bármit  :innocent: .................
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.16 00:48:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6361 Dátum: 2008.09.16 08:28:47 »
70 és 90 között kerek 1 azaz egy liter a különbség. Ha "csak" ennyivel számolok, akkor 1,2 mill a 400 ezer km-en.
Egyre kevésbé zavar, hogy szerinted "illegálisan közlekedem" és az sem, hogy "jogosan lehet kifogásolni a viselkedésemet"...szerinted :)
A tények makacs dolgok, de ez csak egy kiragadott aspektus.
Ahogy Palaczk is írja, ha az országúti tempót megemeled 90-re, akkor az össz átlagod nem fog egy literrel nőni.
Plusz, számoltál-e azzal, hogy aktuálisan mennyi volt a benzin ára?
Számoltál-e azzal, hogy mennyi idővel többet töltöttél az úton? Mennyivel több idő ment el a pihenésből, munkából?
Az idő pénz. Pénzt lehet szerezni, de időt nem. Az véges. Ez sem egy utolsó szempont.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6362 Dátum: 2008.09.16 09:35:35 »
http://www.vezess.hu/magazin/magyarorszag_legtakarekosabb_autoi/15650/?o=2

Ma eszembe jutott: a yarissal az eddigi átlag kerekítve 4,5 liter, az átlag yarisoké 1.0-1.3-as 6,1. Akkor ez eddig 1.920.000.- azaz közel kétmillió froncsi... nem az összköltség, hanem a különbség. Azért a pár forintért tényleg kár volt spórolosan menni ::)

Innen is látszik milyen tehetős ember az, akit nem érdekel a fogyasztás. Én sajnos ezt nem engedhetem meg magamnak. :)
Utalok szamolgatni, de ha nalad az 1,6 literes fogyasztaskulonbseg majd 2milliot jelentett akkor ehhez bizony menned kellett par kilometert, mondjuk caa 400 ezret? Azert ezt nem neveznem atlagos hasznalatnak   :winkiss:
Nekem ez eltart vagy 15 evig

Zénóka részletes fogyasztási adatait meg lehet nézni a spritmonitoron (nem nehéz megtalálni, mert igen előkelő helyen van a típuson belül  :yes:) - és valóban közel 400 ezer km-nél tart. Mondjuk, a 6.1-es átlag mint viszonyítási alap szvsz picit sántít, mert ebbe az 1.3-as Yaris is bele van kalkulálva, Zénókáé pedig ezres. Az ezres Yaris I-eseknek 5.7 liter az össz-átlagfogyasztása.
az 1.3 pedig 3-4 decivel fogyaszt többet az 1.0-hoz képest....
klikk (nálam "sajnos" sok a városi-pesti közlekedés....)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.16 09:41:41 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6363 Dátum: 2008.09.16 09:39:43 »
....ezzel az erővel én is nekiállhatnék kiszámítgatni, hogy az általatok elítélt gyorshajtásommal a félmillió km alatt, amit eddig levezettem, megspóroltam magamnak kb. 90 napnyi időt, és ezt tovább lehetne szorozgatni, hogy munkabérben kifejezve ez mekkora összeg  :whistling: ...
és mennyiszer idegeskedtél, stresszelted magad? (amivel az egészségedet rombolod) az kifejezhető számszerűen?

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6364 Dátum: 2008.09.16 10:09:47 »
A värosi hasznälat nälam kevesebb mint 5%. A väros szelen, az elkerülöhöz közel van a garäzs. Värosban csak motort/biciklit hasznälok. Meg telen is :)
A 90 napra annyit, hogy bocsässätok meg, nekem van 90 napom. Több is :) . Meg ha nagyon munkära akarom ätszämolni, akkor 90 nap alatt mennyi penzt keresel?
Räadäsul azzal, hogy megsporoltäl 90 napot häny honapot, evet vesztettel el az eletedböl a sok stressz es veszelyhelyzet miatt? Ha mäsert nem a sok lassu halado miatt? :)

Koräbban volt ez a fönök miatt rohantam sztory. Mert inkäbb nem probältad volna ki, mi van ha kesön ersz oda. Ehelyett inkäbb azt probälgattad mi van ha esetleg sohasem ersz oda? Ha ezt igy gondolod, akkor inkäbb en sajnälom. Öszinten.
Vitatkozni nem szoktam, most sem fogok. Nehez olyan emberrel akinek ha azt mondjuk, hogy kek az eg, azt feleli rä, hogy nem mindig mert ejjel fekete. Igy inkäbb zärszoul (reszemröl) csak annyit, hogy mindenki közlekedjen ugy, hogy az lehetöleg ne veszelyeztesse sajät es mäsok eletet. Ha valaki ugy erzi ehhez lassan kell mennie, tegye azt. Ha gyorsan akkor meg tegye azt. Remelem nem leszek ott amikor szembe jön.
Üdvözlettel: Zenoka


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6365 Dátum: 2008.09.16 14:24:06 »
....ezzel az erővel én is nekiállhatnék kiszámítgatni, hogy az általatok elítélt gyorshajtásommal a félmillió km alatt, amit eddig levezettem, megspóroltam magamnak kb. 90 napnyi időt, és ezt tovább lehetne szorozgatni, hogy munkabérben kifejezve ez mekkora összeg  :whistling: ...
és mennyiszer idegeskedtél, stresszelted magad? (amivel az egészségedet rombolod) az kifejezhető számszerűen?

Számszerűen nem fejezhető ki - de biztos, hogy nagyságrendekkel többször jelentett -számokban szintén nem kifejezhető- sikerélményt, örömérzést egy-egy ügyesen, jó menetidővel abszolvált út  :yes: ... Mint ahogy az sem fejezhető ki számokban, hogy mennyi minden mást tudtam csinálni ezalatt az idő alatt, ahelyett hogy az autóban ültem volna. Stresszelni, idegeskedni amúgy csak akkor szoktam, ha tétje van az odaérkezés időpontjának. Ha nincs, akkor is igyekszem rövidíteni a menetidőt (whis elég jól leírta az aspektusokat) - de ez esetben nem stresszelem magam, ha ez adott esetben kevésbé sikerül.

De mondhatnám a hsz-odra válaszként azt is, hogy vajon mennyiszer idegeskedtek, stresszelték magukat mások, akik próbáltak megelőzni benneteket  ::) ...

Nézd, aligha jutunk ebben dűlőre.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.16 14:26:53 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6366 Dátum: 2008.09.16 14:50:53 »
nekem Bp-Aszód-Bp le kertek alatt (Pécel-Isaszeg-Gödöllő), vissza régi 3-as, kb. 5-0 a lassúhajtók javára (nem jegyzeteltem)
És te mennyivel mentél?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6367 Dátum: 2008.09.16 15:00:32 »
nekem Bp-Aszód-Bp le kertek alatt (Pécel-Isaszeg-Gödöllő), vissza régi 3-as, kb. 5-0 a lassúhajtók javára (nem jegyzeteltem)
És te mennyivel mentél?
90-100 óra szerint (mentem volna, soxor 60-80 között inkább)
Más: jócskán megnőtt a fogyim, mert a forgalom is, meg tegnap reggel 8°C volt mikor mentem melózni :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.16 15:11:40 írta schillerasz »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6368 Dátum: 2008.09.16 15:42:11 »
Más: jócskán megnőtt a fogyim, mert a forgalom is, meg tegnap reggel 8°C volt mikor mentem melózni :helpsmilie:
Tegnap délután 5-kor is 9°C-ot mutatott a hőmérő. Enyhe telünk van.  :devil:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6369 Dátum: 2008.09.16 18:13:16 »
Más: jócskán megnőtt a fogyim, mert a forgalom is, meg tegnap reggel 8°C volt mikor mentem melózni :helpsmilie:
Tegnap délután 5-kor is 9°C-ot mutatott a hőmérő. Enyhe telünk van.  :devil:

-két hete melegrekord, most hidegrekord, éljen a szervezet alkalmazkodóképessége.

-Tegnap alig lehetett pesten közlekedni, ma határozottan jó volt, bár már átadták a körgyűrűrt, félek a holnaptól, mindenki elő fogja venni a kocsiját! :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6370 Dátum: 2008.09.16 18:58:57 »
A 90 napra annyit, hogy bocsässätok meg, nekem van 90 napom. Több is :) .

Ezt honnan tudod előre?  :laugh:

Meg ha nagyon munkära akarom ätszämolni, akkor 90 nap alatt mennyi penzt keresel?
90 munkanap az durván 4 hónap. Kérdésedre meg az a válasz, hogy többet, mint a második számításodban lévő összeg. Tehát fifty-fifty.  :laugh:

De megint elcsúszott a dolog. Nem az a gond, hogy vannak, akik spórolnak.  :excl: Igen dícséretes, mert ugye üvegházhatás, meg véges olajkészletek stb. És én is fejet hajtok ez előtt. A gond akkor merül fel, amikor kétszer egysávos úton sorok gyűlnek. Kiemelem, mert fontos: Gyér forgalomnál semmi probléma, mert simán kikerüljük a 70-nel haladókat.
Tehát a probléma gyökere az a gondolkodás, hogy "nem tiltja semmi, hogy 70-nel menjek, leszarom, hogy mögöttem 22 autó nem tud előzni, mert jönnek szembe". Ez pont olyan, hogy ahol nem tilos a dohányzás, ott a dohányzók simán belefüstölnek mások pofájába (buszmegálló, kerthelyiség, szabadtéri rendezvény), mert szerintük ez így okés.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6371 Dátum: 2008.09.16 19:10:34 »
Tehát a probléma gyökere az a gondolkodás, hogy "nem tiltja semmi, hogy 70-nel menjek, leszarom, hogy mögöttem 22 autó nem tud előzni, mert jönnek szembe". Ez pont olyan, hogy ahol nem tilos a dohányzás, ott a dohányzók simán belefüstölnek mások pofájába (buszmegálló, kerthelyiség, szabadtéri rendezvény), mert szerintük ez így okés.

Erről van szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6372 Dátum: 2008.09.16 19:55:54 »
...bár már átadták a körgyűrűrt, félek a holnaptól, mindenki elő fogja venni a kocsiját! :(

Tegnap meg ma is csont üres volt a Hungária (az M3 felé) mikor mentem :clap: amúgy az a napszak full dugós szokott lenni, hacsak nem nyerges vontatókat vesznek elő a garázsból, sztem nem lesz itt gond :yes:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6373 Dátum: 2008.09.16 20:52:54 »
...bár már átadták a körgyűrűrt, félek a holnaptól, mindenki elő fogja venni a kocsiját! :(
Tegnap meg ma is csont üres volt a Hungária (az M3 felé) mikor mentem :clap: amúgy az a napszak full dugós szokott lenni, hacsak nem nyerges vontatókat vesznek elő a garázsból, sztem nem lesz itt gond :yes:
Komolyan erzheto?  :clap: :clap: :clap: Evek ota ahogy csak tudom kerulom a hungariat, mert gyakorlatilag este 8 elott mindig dugo van.
Ha ez igaz akkor azert utalom a politikusokat, amiert ennyit kellett varnunk erre ;)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #6374 Dátum: 2008.09.16 21:15:46 »
durbincs
Azert ez jellemzo a BKV-re: "A BKV szóvivője úgy nyilatkozott, hogy mind a hat gépkocsi tilosban parkolt a helyszínen. "
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.16 21:18:09 írta Gabbara »