Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 61898 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #240 Dátum: 2005.10.21 16:20:09 »
Úgy jön ide, hogy az a magyarázat, hogy "ledobom a bombát, mert nem akarok még sokszázezres veszteséget magamnak és 10x annyit az ellenségnek" nem hiteles akkor, amikor az amerikaiak háborúba lépése előre eltervezettnek tűnik. Szóval nem védhető, hogy a folyamat (a háború) végén a veszteségek mérséklésére hivatkoznak, míg ugyanazon folyamat elején éppen hogy veszteségeket generáltak. - "Álszentek összeesküvése".
Yaris Blue Ice 1.0

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #241 Dátum: 2005.10.21 18:11:25 »
Idézetet írta: "Lymphater"

Aha. Tehát ha többen gondolják a tigrisre hogy vegetáriánus, akkor az lesz. Értem  :lol:


Csak elöbb ezt vele is tisztázni kéne mielött csókot nyomsz a homlokára mert sok jó elmélet dőlt már meg a gyakorlat próbáján  :D
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #242 Dátum: 2005.10.21 18:20:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"

Kedves Palaczk!
Úgy érted, hogy a bombá(k) ledobása és a Japán elleni invázió mint két lehetséges út közül az amik a szerintük kevesebb áldozattal járót választották?


Így van . Csak amerikai katonákból több áldozattal járt volna az invázió , mint amennyit a két bomba okozott . A legoptimistább becslések szerint 250-300 ezer amerikai katona életébe került volna az invázió , a korábbi sziget-csaták tapasztalatai alapján . Ehhez jön ennek a két és fél-háromszorosa japán katonákban , és a többszöröse japán civilekben (pl. 44 tavaszán egyetlen , Tokió elleni , hagyományos bombákkal végrehajtott támadás több áldozatot szedett , mint a Nagaszakira ledobott atombomba) .
Szerinted a háborúba való belépésükkel is hasonló elvet követtek? Mármint inkább vállalták a háborús áldozatokat a világ rendje érdekében?


Ez a kérdés hogy jön ide ?


Nekem csak annyi bajom van az elmélettel hogy az amerikai vezetést nagyban nem érdekelte a japán veszteség sőt a sajátja is csak odáig hogy a következő választáson el lehet vérezni vele.
A szövetségesek a világháború végén porig bombáztak egy német várost az oroszok bevonulása elött egy két nappal. Hozzátartozik hogy a várost addig nem nagyon bombázták és tele volt menekülttel.(Nem véletlenül hívták a bombázók parancsnokát a saját emberei MÉSZÁROS HARRIS-nek.) Csak azért hogy az oroszok lássák: Mi erre is képesek vagyunk. Innentől a humanitárius célokat kizárnám és az elrettentésre helyezném a hangsúlyt.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #243 Dátum: 2005.10.21 20:53:21 »
Idézetet írta: "Lymphater"
1, A Marxizmusnak semmi köze hozzá.
2, "azaz pusztán attól a ténytol, hogy valami idoben késobb keletkezik egy másik dolognál, automatikusan jobb is lesz"
 Ilyet nem állít az evolúció.

Akkor olvasd el, mit írtam, mert én nem írtam azt, hogy bármit állítana az evolúció. Én azt írtam, hogy az emberek ebbol mit szurtek le, a marxizmus pedig segített ebben, úgy jon ide - és végkepp nem Rád értettem, ha esetleg úgy szólt volna :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #244 Dátum: 2005.10.21 20:58:18 »
Idézetet írta: "Lymphater"
"Attól valóban nem. De ha teret adok nézeteimnek, és esetleg kiderul, hogy nem vagyok vele egyedul, akkor már van rá esély."
Aha. Tehát ha többen gondolják a tigrisre hogy vegetáriánus, akkor az lesz. Értem  :lol:  

Ezt nem a tigrisre, a világra értettem. Számomra a világ megváltoztathatósága nem= a tigris leszoktatasával a húsevésrol.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #245 Dátum: 2005.10.21 23:27:47 »
Idézetet írta: "baru"
Úgy jön ide, hogy az a magyarázat, hogy "ledobom a bombát, mert nem akarok még sokszázezres veszteséget magamnak és 10x annyit az ellenségnek" nem hiteles akkor, amikor az amerikaiak háborúba lépése előre eltervezettnek tűnik. Szóval nem védhető, hogy a folyamat (a háború) végén a veszteségek mérséklésére hivatkoznak, míg ugyanazon folyamat elején éppen hogy veszteségeket generáltak. - "Álszentek összeesküvése".


Az ellenséges veszteségek elkerülése nyilvánvalóan nem nagyon izgathatta az amikat akkor , amikor a bomba ledobása mellett döntöttek . A tetemes további saját veszteséget akarták elkerülni , és azt is nyilván azért , mert az amerikai közvéleménynek nagyon elege volt már a háborúból . Node olyat én sem írtam , hogy a japán veszteségek csökkentése motiválta volna őket .

Hogy a háborúba lépésük mennyire volt tervezett , az nehéz kérdés . A magukat hófehérnek lefestő verziónak én sem hiszek . A hírszerzésük minden bizonnyal tudott a japán támadásról , és az sem véletlen , hogy direkt úgy intézték , hogy a japánok ne adhassák át a hadüzenetet a támadás előtt . Ezzel együtt , nem ők támadták meg a japánokat , hanem fordítva - ezen nem nagyon van mit variálni . És nem a japánok szándékán múlott , hogy az amik végül is tudomást szereztek arról , hogy támadás készül . Egyszóval , mindez Japán agresszorkénti fellépésén mit sem változtat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #246 Dátum: 2005.10.22 23:42:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Lymphater"
"Attól valóban nem. De ha teret adok nézeteimnek, és esetleg kiderul, hogy nem vagyok vele egyedul, akkor már van rá esély."
Aha. Tehát ha többen gondolják a tigrisre hogy vegetáriánus, akkor az lesz. Értem  :lol:  

Ezt nem a tigrisre, a világra értettem. Számomra a világ megváltoztathatósága nem= a tigris leszoktatasával a húsevésrol.


Na így már értem. Tehát szerinted a világ "háborúskodása" egy tulajdonság, mint pl a lustaság, amit lehet fejleszteni, ha teszünk ellene.

Szerintem pedig a háborúk elhagyása nem ilyen egyszerű, hogy az összeméghető legyen egy emberi élet hosszával. Ez emberiség több millió évet cipel a géneiben. Ezt levetkőzni hosszú idő kell. Reálisan most nem lehetséges, így ezzel "számolni" irreális.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #247 Dátum: 2005.10.22 23:46:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Lymphater"
1, A Marxizmusnak semmi köze hozzá.
2, "azaz pusztán attól a ténytol, hogy valami idoben késobb keletkezik egy másik dolognál, automatikusan jobb is lesz"
 Ilyet nem állít az evolúció.

Akkor olvasd el, mit írtam, mert én nem írtam azt, hogy bármit állítana az evolúció. Én azt írtam, hogy az emberek ebbol mit szurtek le, a marxizmus pedig segített ebben, úgy jon ide - és végkepp nem Rád értettem, ha esetleg úgy szólt volna :!:


"A marxista és a darwinista elméletek legnagyobb baja, - ezen a ponton egymást erosítik - hogy elhitette az emberekkel - és paradox módon leginkább a kapitalista országokban élokkel: az evolúció fejlodése az állandó elorelépést jelent, azaz pusztán attól a ténytol, hogy valami idoben késobb keletkezik egy másik dolognál, automatikusan jobb is lesz."

Ügyes elmélet az evolúció, ha olyan dolgot hitet el az emberekkel, amelyet nem is állít. Ugye ezt nem gondolod komolyan ?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #248 Dátum: 2005.10.23 12:25:41 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Ügyes elmélet az evolúció, ha olyan dolgot hitet el az emberekkel, amelyet nem is állít. Ugye ezt nem gondolod komolyan?

Ezt természetesen nem. Eddig még egyetlen elmélet sem létezett a világban amely bármilyen tette hajtott volna végre, eme tulajdonság az emberek sajátja. Így valóban félreértheto amit írtam.
De, gondolom olyan emberrel már találkoztál, akire illik a fenti (inkriminált) állítás. Vagy nem?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #249 Dátum: 2005.10.23 12:30:16 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Szerintem pedig a háborúk elhagyása nem ilyen egyszerű, hogy az összeméghető legyen egy emberi élet hosszával. Ez emberiség több millió évet cipel a géneiben. Ezt levetkőzni hosszú idő kell. Reálisan most nem lehetséges, így ezzel "számolni" irreális.

Ha az ember mindig cak a reális dolgokkal próbálkozna, sose jutnánk elore.
Nem arra van szukség, hogy egyszemélyben megváltsd a világot, mert az nem fog menni. De az igen, hogy mindenki a maga teruleten azt megtegye, ami módjában áll.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #250 Dátum: 2005.10.24 04:03:36 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
No, ezt tartom én, minden túlzás nélkül, vérlázítónak. Ha azt mondanád, hogy szeretnél meggyőzni, az OK. Ez természetes lenne. Node kimozdítani a gondolkodási rendszeremből ?
Miért, mi a kulonbség a ketto kozott? (Ezek szerint tényleg csak megfogalmazás kérdése minden.) Ha meggyozlek valamirol, akkor onnantól fogva arra a dologra nem úgy fogsz gondolni, mint annak elotte. A kimozdítani alatt természetesen nem azt értem, hogy átalakítani a gondolkodásodat, akkor azt írtam volna, hogy elmozdítani. (Számomra) a kimozdulás feltételezi a visszatérést is, legalábbis a lehetoségét mindenképpen.
Pl.: ha kimegyek kulfordre, valószínuleg vissza fogok jonni, de ha elmegyek otthonról, akkor nem. Persze ha még ezt is vérlázítónak gondolod, az más tészta.

Nem válaszoltál, ezek szerint annak tartod. Tudomásul vettem.
music     

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #251 Dátum: 2005.10.24 13:09:41 »
...
Yaris Blue Ice 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #252 Dátum: 2005.10.24 14:41:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Úgy jön ide, hogy az a magyarázat, hogy "ledobom a bombát, mert nem akarok még sokszázezres veszteséget magamnak és 10x annyit az ellenségnek" nem hiteles akkor, amikor az amerikaiak háborúba lépése előre eltervezettnek tűnik. Szóval nem védhető, hogy a folyamat (a háború) végén a veszteségek mérséklésére hivatkoznak, míg ugyanazon folyamat elején éppen hogy veszteségeket generáltak. - "Álszentek összeesküvése".


Az ellenséges veszteségek elkerülése nyilvánvalóan nem nagyon izgathatta az amikat akkor , amikor a bomba ledobása mellett döntöttek . A tetemes további saját veszteséget akarták elkerülni , és azt is nyilván azért , mert az amerikai közvéleménynek nagyon elege volt már a háborúból . Node olyat én sem írtam , hogy a japán veszteségek csökkentése motiválta volna őket .
Bocs, ha úgy tűnt, hogy Neked tulajdonítok valamit, amit nem a véleményed.  :)
Az amerikai motívumok a japánokat figyelmen kívül hagyva is álságosak. Az agresszióval kapcsolatban egyetértek, és a körülmények még mindig kutathatók. Analógia azonban akad manapság is: ld. az utóbbi években az USA hadbalépéseinek körülményeit.

Az előző hozzászólásom nem vélemény,(...) - csak bénáztam. :oops:
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #253 Dátum: 2005.10.25 16:36:40 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
No, ezt tartom én, minden túlzás nélkül, vérlázítónak. Ha azt mondanád, hogy szeretnél meggyőzni, az OK. Ez természetes lenne. Node kimozdítani a gondolkodási rendszeremből ?
Miért, mi a kulonbség a ketto kozott? (Ezek szerint tényleg csak megfogalmazás kérdése minden.) Ha meggyozlek valamirol, akkor onnantól fogva arra a dologra nem úgy fogsz gondolni, mint annak elotte. A kimozdítani alatt természetesen nem azt értem, hogy átalakítani a gondolkodásodat, akkor azt írtam volna, hogy elmozdítani. (Számomra) a kimozdulás feltételezi a visszatérést is, legalábbis a lehetoségét mindenképpen.
Pl.: ha kimegyek kulfordre, valószínuleg vissza fogok jonni, de ha elmegyek otthonról, akkor nem. Persze ha még ezt is vérlázítónak gondolod, az más tészta.

Nem válaszoltál, ezek szerint annak tartod. Tudomásul vettem.


Nem válaszoltam , mert megmondtam , hogy nem vitázom , és komolyan is gondolom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #254 Dátum: 2005.10.25 16:43:47 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Úgy jön ide, hogy az a magyarázat, hogy "ledobom a bombát, mert nem akarok még sokszázezres veszteséget magamnak és 10x annyit az ellenségnek" nem hiteles akkor, amikor az amerikaiak háborúba lépése előre eltervezettnek tűnik. Szóval nem védhető, hogy a folyamat (a háború) végén a veszteségek mérséklésére hivatkoznak, míg ugyanazon folyamat elején éppen hogy veszteségeket generáltak. - "Álszentek összeesküvése".


Az ellenséges veszteségek elkerülése nyilvánvalóan nem nagyon izgathatta az amikat akkor , amikor a bomba ledobása mellett döntöttek . A tetemes további saját veszteséget akarták elkerülni , és azt is nyilván azért , mert az amerikai közvéleménynek nagyon elege volt már a háborúból . Node olyat én sem írtam , hogy a japán veszteségek csökkentése motiválta volna őket .
Bocs, ha úgy tűnt, hogy Neked tulajdonítok valamit, amit nem a véleményed.  :)
Az amerikai motívumok a japánokat figyelmen kívül hagyva is álságosak. Az agresszióval kapcsolatban egyetértek, és a körülmények még mindig kutathatók. Analógia azonban akad manapság is: ld. az utóbbi években az USA hadbalépéseinek körülményeit.

Az előző hozzászólásom nem vélemény,(...) - csak bénáztam. :oops:


Nézd , kétségtelen , hogy a bombák ledobásánál motívum volt az erődemonstráció is a már majdnem-ellenség SZU felé . De a legfőbb ok mégiscsak az volt , hogy nem akartak további több százezer katonát feláldozni .

Ami az utóbbi két háborújukat illeti : Irak esetében én is egyértelműen gazdasági indítékokat látok a háttérben . Afganisztán más tészta : fölteszem magamnak a kérdést , hogy mi mást tehettek volna szept. 11 után ? (No persze , ha olyan messzire megyünk , hogy azt mondjuk : szept. 11-ét is maguk az amik csinálták , akkor persze bukott az egész dolog - de én ebben nem igazán hiszek .) Mellesleg a világ csak jól járt azzal , hogy a tálib rezsimet elsöpörték . Gondoljunk csak bele akár abba az egyetlen dologba , hogy milyen irtózatos károkat tettek pl. a tálibok az ország területén lévő műkincsekben . És ez tényleg csak egy dolog . Summa summarum : Irakkal kapcsolatosan igen sok kérdőjel van a fejemben , de Afganisztán esetében többé-kevésbé elfogadhatónak tartottam az amerikaiak fellépését .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )