Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 566223 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Yaris Ts
« Válasz #2415 Dátum: 2012.03.11 20:53:11 »
Ha jó gumit szeretnél, akkor amit megspórolsz a méretváltáson, azt ráköltöd ;)
Mik a szempontok, avagy miért a dunlop?
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Yaris Ts
« Válasz #2416 Dátum: 2012.03.12 20:07:33 »
Ha jó gumit szeretnél, akkor amit megspórolsz a méretváltáson, azt ráköltöd ;)
Mik a szempontok, avagy miért a dunlop?

17.000Ft/db áron sztem nagyon jó.(ebben most akciós házhozszállítás díj is benne van)
 Amiket olvastam róla:

Dunlop SP Sport 01: Bármennyi sofőr is rejtőzzön benned .

Innovatív három felületű mintázatával az aszimmetrikus SP Sport 01 egyesíti a nyugodt gördülést, a sportosságot és a magas aquaplaning ellenállást. A mintafelület három részre osztása gondoskodik az egyensúlyról, legyenek bármilyenek is az útviszonyok. .

Az SP Sport 01 a közép és felső osztályú autók ideális választása. A 100% -os szilika mintakeverék alacsony gördülési ellenállást, kitűnő úttartást nedves és száraz utakon és magas futásteljesítményt jelent.

Tulajdonságok és előnyök
- 3 zónás mintázat, kiváló menetteljesítmény minden helyzetben
- Hatékony vízelvezetés nagy sebességnél is
- Magas biztonsági tartalék kritikus helyzetekben
- Extra alacsony gördülési ellenállás
- Nagyon alacsony zajszint


Tehát mindent tud amire szükségem lehet :) ezenkivül ismerősőm is ezt használja,és meg van elégedve...

hát ezért esett rá a válsztás
Yaris Ts 05'

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris Ts
« Válasz #2417 Dátum: 2012.03.12 21:24:18 »
Ez a szöveg egy rizsa, egy marketing, azért írják, hogy eladják vele a gumit. Nézz ADAC teszteket, és középmezőnyben találod a Dunlop gumikat. Perzse ez nem jelent rosszat, pláne 17k-ért nem rossz vétel. Én most vettem Continentalt 24-ért...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Yaris Ts
« Válasz #2418 Dátum: 2012.03.12 21:47:05 »
17-ért már akkor valami sportgumit vennék. Pl.: Yokohama Parada, Toyo T1R, Marangoni Zeta Linea...
Józsi vagyok :-)

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Yaris Ts
« Válasz #2419 Dátum: 2012.03.12 23:07:43 »
A felsoroltak közül a Parada nem kapható méretben, T1R 23k, Maragoni szintén nem kapható. (persze csak ha a gyári 185/55 -ös méretről beszélünk)
Továbbá Parada vizen nem fog semmit és durván gyorsan kopik, T1R semmi extra, csak "menő" mintázat, Maragoni meg... inkább hagyjuk :)
Szerintem nem járt rosszul a Dunloppal.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Yaris Ts
« Válasz #2420 Dátum: 2012.03.13 00:29:27 »
Mi bajod a Marangonival? 100x jobb szerintem, mint a Parada /bocs Lizard  :surrender:/, 3. éve nyúzom, ez lesz a 4., Tőlem is kapott sok jót már és még mindig van rajta 4mm, most kezdem érezni, hogy vizen nem a legtutibb. 195/50-ben 14/db. Ergo a 4db kijönne neki , nekem bevált mind a 120LE-s autón, mind a Celicán. 30.000 km-t mentem vele, volt pályán is nem keveset, szóval szerintem hibátlan gumi.
Tudom hangos gumi, nem épp ECO, de én szeretem, ha tapad az autó vizen is :)
Parada is jó, de vizen tényleg egy katyvasz. :(
Szerk: 195/50-ben van Parada, eddig erről a méretváltásról volt szó.  :surrender:

« Utoljára szerkesztve: 2012.03.13 00:32:50 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Yaris Ts
« Válasz #2421 Dátum: 2012.03.13 13:43:46 »
17-ért már akkor valami sportgumit vennék. Pl.: Yokohama Parada, Toyo T1R, Marangoni Zeta Linea...

Toyo T1R-t ha mutatsz nekem ennyiért (195/50-es méretben) akkor azonnal azt veszem!
195/50-es lesz a dunlop is.a 185/55-ös horror áron van.  :nonono:
Yaris Ts 05'

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Józsi vagyok :-)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Yaris Ts
« Válasz #2423 Dátum: 2012.03.13 16:46:42 »
Mi bajod a Marangonival? 100x jobb szerintem, mint a Parada /bocs Lizard  :surrender:/, 3. éve nyúzom, ez lesz a 4., Tőlem is kapott sok jót már és még mindig van rajta 4mm.
Ami alattad 3 évig bírja és 4mm van még rajta, azt kizárt dolognak tartom, hogy jobb, mint a parada. Nem próbáltam a marangonit, de ez fizika töki. Ami puha, az tapad, de gyorsan kopik. Parada a mintája miatt szar vízen. Ott is csak egy bizonyos mennyiség fölött. Tavaly Taszáron szemerkélő esőben mindenki pislogott a 60 lábakon ;)

Szerintem hogy eco és tapad, na olyan nincs. Ha egy egyenesen kéne ábrázolni, akkor ez a két fogalom az ellentétes irányban lakik.  :flowers:

Az én véleményem a paradáról: Egy bazi jó gumi utcára, alap futóművel még pályára is, de csak száraz úton. Nálam hungaroringen kiváló volt, de euroringen melege volt és megcsipkedte a rázókő az oldalát.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Yaris Ts
« Válasz #2424 Dátum: 2012.03.13 16:51:36 »
Nekem a következő utcai vagy Yokohama S-drive vagy Yokohama ad08 neova lesz.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Yaris Ts
« Válasz #2425 Dátum: 2012.03.13 23:40:36 »
Ami alattad 3 évig bírja és 4mm van még rajta, azt kizárt dolognak tartom, hogy jobb, mint a parada. Nem próbáltam a marangonit, de ez fizika töki. Ami puha, az tapad, de gyorsan kopik. Parada a mintája miatt szar vízen. Ott is csak egy bizonyos mennyiség fölött. Tavaly Taszáron szemerkélő esőben mindenki pislogott a 60 lábakon ;)

Szerintem hogy eco és tapad, na olyan nincs. Ha egy egyenesen kéne ábrázolni, akkor ez a két fogalom az ellentétes irányban lakik.  :flowers:

Az én véleményem a paradáról: Egy bazi jó gumi utcára, alap futóművel még pályára is, de csak száraz úton. Nálam hungaroringen kiváló volt, de euroringen melege volt és megcsipkedte a rázókő az oldalát.

Nekem még egy szezont lemegy a Marangoni és vége van. Már körbeforgattam a felniken, volt lassan mind elől, hátul is, meg a bal első most megy jobb hátra. Tudom, nem megy az autóhoz, mert olasz, japán autón nem áll jól :)

Ami ECO az nem tapad, ez tény, ebben egyet értünk.

Így van, jól mondod, száraz úton, bizonyos mennyiségig. Én eső miatt vettem a gumit, akkor még nem volt jó áron se Parada, se T1R, akkor is csóró voltam, most is az vagyok, egy jó választás, jó áron, tapadása ott van nagyon, vizen meg brutális. Most kezd eljutni arra a szintre, hogy már nem képes kinyomni a vizet. Bár a kettőnk utcai vezetési stílusa más...  :surrender:
Nem fikázom a Paradát, de én imádok esőben haladni, csak mások nem tudnak, mert nekik jó az ECO gumi, azt mikor nem ECO driving megy meglepődik, hogy mi a fene, hogy nyúlik a ballonos gumija...
T1R-em nem volt, csak olvastam róla, én tavaly néztem ezt az AD08-at, akkor 21/db volt, MoZso vett ilyet, nem tudom milyen, de ha lesz rá keret, akkor én következőnek utcára AD08-at vennék.
Józsi vagyok :-)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Yaris Ts
« Válasz #2426 Dátum: 2012.03.14 19:13:26 »
Toyo T1R -el van valakien tapasztalata?
Yaris Ts 05'

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Yaris Ts
« Válasz #2427 Dátum: 2012.03.14 19:16:03 »
A felsoroltak közül a Parada nem kapható méretben, T1R 23k, Maragoni szintén nem kapható. (persze csak ha a gyári 185/55 -ös méretről beszélünk)
Továbbá Parada vizen nem fog semmit és durván gyorsan kopik, T1R semmi extra, csak "menő" mintázat, Maragoni meg... inkább hagyjuk :)
Szerintem nem járt rosszul a Dunloppal.

Én 4 éve nyúzom a T1R-t, és az a menő mintázat azért pozitív meglepetést tud okozni esőben..Pályán meg sem zizzen az autó egy nagyobbacska tócsánál..  :) Mondjuk ettől még jó vétel 17k-ért az SP...Feltéve hogy nincs 20k alatt Toyo
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.14 19:17:56 írta Hanok »

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Yaris Ts
« Válasz #2428 Dátum: 2012.03.14 19:29:59 »
Én 4 éve nyúzom a T1R-t, és az a menő mintázat azért pozitív meglepetést tud okozni esőben..Pályán meg sem zizzen az autó egy nagyobbacska tócsánál..  :) Mondjuk ettől még jó vétel 17k-ért az SP...Feltéve hogy nincs 20k alatt Toyo

195/50 r15:

dunlop sp 1 : 17k
Yokohama Parada: 17,5k
Toyo PROXES T1-R :18k

Na szerintetek?
Yaris Ts 05'

TSityu

  • Vendég
Re:Yaris Ts
« Válasz #2429 Dátum: 2012.03.14 20:34:29 »
Ha én is szavazhatok akkor T1-R.  :yes: