Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 566274 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2100 Dátum: 2011.03.09 20:03:58 »
Idézet
Mennyire horrorisztikus az ára egy márkakereskedésbe a féltengelycsuklónak?
Nem tudom, megnézni megtudom ha kell. De külső féltengelycsukló gyáriba, csak tengellyel együtt... Tehát szerintem van ára...

Idézet
Egyébként Te hol/melyikbe dolgozol?
Szombathelyen

Idézet
komolyan mondom, annyira bevinném hozzátok, hogy Ti cseréljétek ki és elmondhassátok, hogy IGENIS ki kellett cserélni egyet 200.000 km alatt is, hogy el nem tudom mondani. De sajnos nincs több pénzem (erre) így a motorkiállítás környékén.
Félreértettél. Én elhiszem, hogy ki kell cserélni. Csak azt mondtam, hogy az nem szokott csak úgy tönkremenni. Vagy ütött volt vagy sokat kapott... De mivel mondod, hogy megkímélt, így csak az lehet, hogy kifogtad az egyetlen rossz db-ot  ;)

Huhh, Szombathely tényleg kívül esik a vonzáskörzetemen. Egyébként ... ha már így belefutottál a csapdámba, hétfőn belefutottam egy ORBITÁLIS kátyúba (márkaszervizbe menet egyébként), lehet, hogy attól az egy ütéstől adta meg végképp magát? :(

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2101 Dátum: 2011.03.09 20:14:51 »
Idézet
Nevetséges!!!
Micsoda?

Idézet
Egyébként ... ha már így belefutottál a csapdámba, hétfőn belefutottam egy ORBITÁLIS kátyúba (márkaszervizbe menet egyébként), lehet, hogy attól az egy ütéstől adta meg végképp magát?
Miféle csapdába futottam bele? Amúgy egy gödörtől nem hinném  ;) De amúgy mi a baja annak a féltengelynek? Ropog kanyarban vagy mi?
Xanyi

celicáss

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2102 Dátum: 2011.03.09 20:20:30 »
mondjatok jó sportgyertyát ts-be, légyszi. Az ngk "r" gyertyának mi a pontos neve/cikkszáma?


Nekem BKR6EYA-11 gyertyáim vannak és eladóak.
500 ft/db.
Nagyon keveset voltak autóban.

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2103 Dátum: 2011.03.09 20:24:18 »
Idézet
Nevetséges!!!
Micsoda?

Idézet
Egyébként ... ha már így belefutottál a csapdámba, hétfőn belefutottam egy ORBITÁLIS kátyúba (márkaszervizbe menet egyébként), lehet, hogy attól az egy ütéstől adta meg végképp magát?
Miféle csapdába futottam bele? Amúgy egy gödörtől nem hinném  ;) De amúgy mi a baja annak a féltengelynek? Ropog kanyarban vagy mi?

Nevetséges a 160.000 HUF, ez az autóm jelenértékének körülbelül 9-10%-a :D

Arra lettem figyelmes, hogy lassan kanyarodva balra, ütemes kopogó hang jön a bal oldalról.
Majd teszteltem, hogy picivel nagyobb sebességgel ugyanezt, (akkor nem volt hallható) míg végül kinyomott kuplunggal vettem a lendületes kanyart, s akkor szintén hallottam.
Szerelőhöz elvittem, nála már ropogott, de csak lassú menetben, majdnem ütközésig kitekert kormánynál, terhelten és terheletlenül is.
Azt hiszem idejébe sikerült észrevennem. Holnap már ki is cserélik a bal külsőt. (Reméljük az a hibás alkatrész).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2104 Dátum: 2011.03.09 21:36:35 »
Mennyiért sikerült szerezni külső csuklót, és honnan? Hátha egyszer másnak is kell  ;)
Xanyi

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2105 Dátum: 2011.03.09 21:41:55 »
Mennyiért sikerült szerezni külső csuklót, és honnan? Hátha egyszer másnak is kell  ;)

25.000ért minden kellékkel együtt. (fém pánttal együtt, amit ha jól tudok van ahol nem adnak...)
Holnap rákérdezek, hogy pontosan honnan van ez és milyen gyártmány (G és még 2 betű, GW valami..)

De pl már kaptam ajánlatot (innen), hogy 20-ért hoztak volna (nem tudom milyet), ill féltengely is van 55k-ért.

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Yaris Ts
« Válasz #2106 Dátum: 2011.03.09 22:32:48 »
mondjatok jó sportgyertyát ts-be, légyszi. Az ngk "r" gyertyának mi a pontos neve/cikkszáma?


Nekem BKR6EYA-11 gyertyáim vannak és eladóak.
500 ft/db.
Nagyon keveset voltak autóban.
csábító az ajánlatod, de megtaláltam a gépkönyvét és abban a te általad írt számú gyertyát az 1.3-as motorhoz rendelik hozzá. Nekem sajnos nem ezt ajánlják:(

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2107 Dátum: 2011.03.16 14:13:53 »

Csere érettek a fékbetéteim. Mit javasoltok? Visszaolvastam jó néhány hozzászólást, s körvonalazódott, hogy egy bizonyos "kék"-et kéne venni/találni. Honnan lehet beszerezni? (Márkakereskedés KIZÁRVA!)

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2108 Dátum: 2011.03.16 17:31:25 »

Csere érettek a fékbetéteim. Mit javasoltok? Visszaolvastam jó néhány hozzászólást, s körvonalazódott, hogy egy bizonyos "kék"-et kéne venni/találni. Honnan lehet beszerezni? (Márkakereskedés KIZÁRVA!)


Vegyel zoldet! A kek gondolom a gyarit jelenti azt meg nem tudom, hogy markakereskedesen kivul hol tudjak beszerezni.
Az EBC Greenstuff tobb embernek is bevalt, ugyhogy azt batran ajanlom. A Textart es tarsait felejtsd el szerintem, bar van akinek az is bevalt mas auton...  :ph34r:

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2109 Dátum: 2011.03.16 17:42:46 »

Csere érettek a fékbetéteim. Mit javasoltok? Visszaolvastam jó néhány hozzászólást, s körvonalazódott, hogy egy bizonyos "kék"-et kéne venni/találni. Honnan lehet beszerezni? (Márkakereskedés KIZÁRVA!)


Vegyel zoldet! A kek gondolom a gyarit jelenti azt meg nem tudom, hogy markakereskedesen kivul hol tudjak beszerezni.
Az EBC Greenstuff tobb embernek is bevalt, ugyhogy azt batran ajanlom. A Textart es tarsait felejtsd el szerintem, bar van akinek az is bevalt mas auton...  :ph34r:


Hmm, kérek rá árajánlatot. Ferodoról mi a véleményed? :p
Az EBC ugye nem eszi meg a gyári tárcsákat?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2110 Dátum: 2011.03.16 17:46:27 »
A kék fékbetét a japán Yaris gyári elsőszerelésü fékbetétje. Csak abba tehető be, a franciába nem!

Tudni kell róla, hogy 100 ezret még akkor is kibír, ha állat módjára használták (én 130 ezernél cseréltem az akkor kb 1 mm-es betétet). Márkakereskedésben szerezhető be, és kb 20 ezer Ft.
Ha ilyen volt benne, akkor nagy váltás lesz egy másik, mert fékporos lesz a felni  :D Ezzel zéró fékpor...
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2111 Dátum: 2011.03.16 17:59:17 »
A kék fékbetét a japán Yaris gyári elsőszerelésü fékbetétje. Csak abba tehető be, a franciába nem!

Tudni kell róla, hogy 100 ezret még akkor is kibír, ha állat módjára használták (én 130 ezernél cseréltem az akkor kb 1 mm-es betétet). Márkakereskedésben szerezhető be, és kb 20 ezer Ft.
Ha ilyen volt benne, akkor nagy váltás lesz egy másik, mert fékporos lesz a felni  :D Ezzel zéró fékpor...

A kekre vonatkozo dolgokat meg tudom erositeni.

Ezt a nagy valtast honnan veszed? Minden mas betetet probaltal mar? :)
Eddig 3-t probaltam:
- kek: nincs fekpor es tartott sokaig
- Textar : csupa fekpor minden es ezzel egyenesen aranyosan par honap alatt vege lett raadasul nem is volt jo a fekhatas
- EBC GreenStuff : csak 2 honapja van benn, azota nem tapasztaltam fekport bar palyan meg nem volt kiprobalva. Ebbol kifolyolag nem tudom mennyire eszi a tarcsat, bar az sem gyari, ugyhogy nagyon nem lenne mervado a tapasztalat...

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Yaris Ts
« Válasz #2112 Dátum: 2011.03.16 18:05:30 »

Milyen tárcsád van? Én is néztem sok-sok félét de nem tudom melyik a legjobb ár/érték arányú. Kisebb/nagyobb átalakításokat tervezek a gépen, de nem tudom hol fogjak bele. Ellenben ha elkopott valami jó lenne már alapból a jobbra cserélni.
Futóműved gyári vagy azon is cseréltél valamit?
Kárászy-val beszéltem pénteken, volt néhány jó ötlete. S minthogy én CSAK és kizárólag utcán használom lehet KONI + EIBACH upgrade lesz hamarosan.

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2113 Dátum: 2011.03.16 18:25:09 »

Milyen tárcsád van? Én is néztem sok-sok félét de nem tudom melyik a legjobb ár/érték arányú. Kisebb/nagyobb átalakításokat tervezek a gépen, de nem tudom hol fogjak bele. Ellenben ha elkopott valami jó lenne már alapból a jobbra cserélni.
Futóműved gyári vagy azon is cseréltél valamit?
Kárászy-val beszéltem pénteken, volt néhány jó ötlete. S minthogy én CSAK és kizárólag utcán használom lehet KONI + EIBACH upgrade lesz hamarosan.

Szinten EBC, a furt-mart fajtabol. Utcara boven eleg a sima is, mert fekhatas nem lesz rosszabb, max jobban melegszik, de az ugysem fordulhat utcan elo... foleg az alatalad leirt vezetesi stilusban.
Futomu Tein allithato magassagu es kemenysegu. Bemerettem Karaszyeknal a gatlokat es ossze sem lehet hasonlitani a Koni ertekeivel, bar utcara az is boven eleg. Ha modositani akarsz akkor a futomuvel (fek az nem rossz gyarilag sem, ugyhogy nagyobb nem kell; rugokat, gatlokat erdemes cserelni, mert a gyari magassag nagyon magas; tornymerevito; kerekek (nem atmeroben hanem felniszelessegben, esetleg gyarinal picivel kisebb ET szamban)) kezd. Utana gondolkodnek a loerok szamanak novelesen...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Ts
« Válasz #2114 Dátum: 2011.03.16 18:48:37 »
A kék fékbetét a japán Yaris gyári elsőszerelésü fékbetétje. Csak abba tehető be, a franciába nem!

Tudni kell róla, hogy 100 ezret még akkor is kibír, ha állat módjára használták (én 130 ezernél cseréltem az akkor kb 1 mm-es betétet). Márkakereskedésben szerezhető be, és kb 20 ezer Ft.
Ha ilyen volt benne, akkor nagy váltás lesz egy másik, mert fékporos lesz a felni  :D Ezzel zéró fékpor...

A kekre vonatkozo dolgokat meg tudom erositeni.

Ezt a nagy valtast honnan veszed? Minden mas betetet probaltal mar? :)
Eddig 3-t probaltam:
- kek: nincs fekpor es tartott sokaig
- Textar : csupa fekpor minden es ezzel egyenesen aranyosan par honap alatt vege lett raadasul nem is volt jo a fekhatas
- EBC GreenStuff : csak 2 honapja van benn, azota nem tapasztaltam fekport bar palyan meg nem volt kiprobalva. Ebbol kifolyolag nem tudom mennyire eszi a tarcsat, bar az sem gyari, ugyhogy nagyon nem lenne mervado a tapasztalat...


Nem próbáltam mindent az autómba, de azért figyelgetem a szervízbe, hogy melyikek poroznak, és gyárin kívül az összes. Mondjuk bizonyára nálunk se járt még mindenféle, úgyhogy ha találtok utángyártottat ami jó, és nem porozza össze az alufelnit, akkor szóljatok  ;)
Xanyi