Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 566158 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1350 Dátum: 2008.09.15 19:40:14 »
Sziasztok!

A zene téma engem is elkezdett érdekelni mostanában, nem szeretnék olyan durvát, meg a csomagtartót is szeretném meghagyni teljes nagyságában, majd utánaolvasok a témának.
Más:
Ugye az 1.3-ashoz való TTE ültetőrugó jó a TS-hez is?
Sürgős lenne (én úgy tudom, hogy jó hozzá, de erősítsen meg, aki tudja). Köszi!

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1351 Dátum: 2008.09.15 20:14:29 »
Sziasztok!

A zene téma engem is elkezdett érdekelni mostanában, nem szeretnék olyan durvát, meg a csomagtartót is szeretném meghagyni teljes nagyságában, majd utánaolvasok a témának.
Más:
Ugye az 1.3-ashoz való TTE ültetőrugó jó a TS-hez is?
Sürgős lenne (én úgy tudom, hogy jó hozzá, de erősítsen meg, aki tudja). Köszi!


Mennyiért lehet ilyen tte ültetőrugókat beszerezni?
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1352 Dátum: 2008.09.15 20:33:02 »
Mennyiért lehet ilyen tte ültetőrugókat beszerezni?

Szerintem újonnan olyan 40-50 ezer körül lehet.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1353 Dátum: 2008.09.15 22:05:11 »
Mennyiért lehet ilyen tte ültetőrugókat beszerezni?

Szerintem újonnan olyan 40-50 ezer körül lehet.

a jelenlegi helyzethez képest mennyivel kerül lejjebb az autó?Ill.mennyivel lesz keményebb?(már így is elég durva a magyar utakra)
Yaris Ts 05'

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1354 Dátum: 2008.09.16 07:49:26 »
Sziasztok!

A zene téma engem is elkezdett érdekelni mostanában, nem szeretnék olyan durvát, meg a csomagtartót is szeretném meghagyni teljes nagyságában, majd utánaolvasok a témának.
Más:
Ugye az 1.3-ashoz való TTE ültetőrugó jó a TS-hez is?
Sürgős lenne (én úgy tudom, hogy jó hozzá, de erősítsen meg, aki tudja). Köszi!

ToTo Ts-ében használt TTE ültetőrugó van most az enyémben.

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1355 Dátum: 2008.09.16 11:36:28 »

ToTo Ts-ében használt TTE ültetőrugó van most az enyémben.


Köszi a megerősítést!

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1356 Dátum: 2008.09.16 12:50:45 »
Sziasztok!

A zene téma engem is elkezdett érdekelni mostanában, nem szeretnék olyan durvát, meg a csomagtartót is szeretném meghagyni teljes nagyságában, majd utánaolvasok a témának.
Más:
Ugye az 1.3-ashoz való TTE ültetőrugó jó a TS-hez is?
Sürgős lenne (én úgy tudom, hogy jó hozzá, de erősítsen meg, aki tudja). Köszi!

ToTo Ts-ében használt TTE ültetőrugó van most az enyémben.


ÉS ő miért cserélte vissza?lejjebb van így az autó mint a sima ts rugóval?
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1357 Dátum: 2008.09.16 14:13:58 »
ÉS ő miért cserélte vissza?lejjebb van így az autó mint a sima ts rugóval?

Asszem a TS 1centit kerül lejjebb tőle.
ToTo egy állítható TEIN rendszert tett be.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1358 Dátum: 2008.09.16 15:03:46 »
ÉS ő miért cserélte vissza?lejjebb van így az autó mint a sima ts rugóval?

Asszem a TS 1centit kerül lejjebb tőle.
ToTo egy állítható TEIN rendszert tett be.

és azon kivül mi más tapasztalható még?
Yaris Ts 05'

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1359 Dátum: 2008.09.16 16:06:39 »
ÉS ő miért cserélte vissza?lejjebb van így az autó mint a sima ts rugóval?

Asszem a TS 1centit kerül lejjebb tőle.
ToTo egy állítható TEIN rendszert tett be.
a ts a "mezei" yarisokhoz képest 1,5cm-t ül.
a tte rugó 3cm-t ültet a "mezei" yarisokon.
ts-en kb 1,5cm-t ültet.

aztán a fene tudja pontyosan :laugh: ugyanis a tte.de honlapján 1, azaz 1 ültetőrugó szerepel az összes típusra...namost
ha ugyanazt a rugót szereled be egy dízelbe, mint az 1.0-ba, akor a dízel sokkal jobban lejjebb lesz, ugyanis az nehezebb jópár kg-mal.

ToTo-t kellene megkérdezni,h neki mennyivel ment lejjebb(de nem lett vele elégedett, és ezért vett állítható magasságú komplett futóművet)...
amikor rendelte a TTE rugót, akkor 2közül lehetett választania: sportos, vagy komfort(de ez a tte honalpon nincsen feltüntetve). Ő az utóbbit vette meg, az van most a kocsimban.

ez a 3. ültetőrugó ami az autómban van. ez ültet a legkevesebbet, és ez a leghasználhatóbb :clap:

hogy cm-re pontosan mennyit ültet, azt nem mértem le...

egyébként optikailag a Ts-yaris jobban ül, ugyanis van egy szép küszöb a tiéteken

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1360 Dátum: 2008.09.16 16:49:49 »
De az igazi egy ts yaris egy tte komfort rúgóval...ToTo véleményére kiváncsi lennék,mennyivel rázott vagy nem jobban az autó meg ilyenek.merre járhat...

Feleslegesen hosszú idézetet kiszedtem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.17 14:27:10 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1361 Dátum: 2008.09.17 22:42:52 »
De az igazi egy ts yaris egy tte komfort rúgóval...ToTo véleményére kiváncsi lennék,mennyivel rázott vagy nem jobban az autó meg ilyenek.merre járhat...

Sziasztok, újra itt...

A Laci leírta a lényeget, a TS-en kb. másfél centit ültet a TTE rugó. Amúgy semmi bajom nem volt maga a rugóval, azért is inkább a comfort mellett döntöttem mivel Budapesten azért rázósak az utak. Szóval ami a komfortérzetet illeti, azzal semmi gond, nekem olyan volt mintha tuti gyári lenne... Viszont a bajom az volt, hogy nekem kevés volt a másfél centi...  :hammer: Ezért döntöttem inkább a Tein Basic állítható magasságú futómű mellett, így most kb. 6 centit ültettem a gépen, elég durva és nehézkes néhol közlekedni, de általában megoldom...  :winkiss:  Szóval a lényeg, a TTE rugó egy TS-en csak kb. másfél centit ültet, egy 1.3-on viszont kb. három centit.

Ki szeretne ültetni, csak Gleris vagy te benji is? Miben gondolkoztok, van már valami konkrét terv vagy termék?
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1362 Dátum: 2008.09.18 10:41:40 »
De az igazi egy ts yaris egy tte komfort rúgóval...ToTo véleményére kiváncsi lennék,mennyivel rázott vagy nem jobban az autó meg ilyenek.merre járhat...

Sziasztok, újra itt...

A Laci leírta a lényeget, a TS-en kb. másfél centit ültet a TTE rugó. Amúgy semmi bajom nem volt maga a rugóval, azért is inkább a comfort mellett döntöttem mivel Budapesten azért rázósak az utak. Szóval ami a komfortérzetet illeti, azzal semmi gond, nekem olyan volt mintha tuti gyári lenne... Viszont a bajom az volt, hogy nekem kevés volt a másfél centi...  :hammer: Ezért döntöttem inkább a Tein Basic állítható magasságú futómű mellett, így most kb. 6 centit ültettem a gépen, elég durva és nehézkes néhol közlekedni, de általában megoldom...  :winkiss:  Szóval a lényeg, a TTE rugó egy TS-en csak kb. másfél centit ültet, egy 1.3-on viszont kb. három centit.

Ki szeretne ültetni, csak Gleris vagy te benji is? Miben gondolkoztok, van már valami konkrét terv vagy termék?

Na hali!

Csak így felmerült bennem a dolog.Igazából én még másfél cm-el meg is elégednék.Több nem is kénne,talán pont annyi.Ez úgy összesen,megrendelés posta beszerelés stb mennyibe állna meg?

És még valami ami fontosabb:
A papa akitől vettem a kocsit felfutott az utolsó nap,mikor még nála volt  :hammer: :hammer: egy patkára egy parkolóban.Fogta hátramnet aztán szépen leszakította az első lőkhárító jobb felét.Visszarakták a szervizben neki,vagy vmi szerelő,de a jobb belső müanyag dob el van törve.(annyira nem látszik hogy azt a müanyag darabot 20ezerért kicseréljem!!!!)Viszont a lökhárító jobb oldalt log egy fél cm-t legalább,ami szintén nem annyira észrevehető,de aki tudja az látja.Főleg a lámpa alatt meg a jobb illesztésnél látszik.Én úgy látom,hogy a jobb oldalt a belső dobnál a tartó meg van forrasztva,legalábbis úgy néz ki mintha.Lehet h az tört el és nem cserélték ki csak megforrasztották.ilyen müanyagforrasztással,mert ahogy néztem ezek a tartók müanyagok.Amúgy magának a lökhárítónak nincs semmi baja.A nagy kérdés:Ilyen esetben lehet hozzá venni tartót és megcsináltatni rendesen,vagy ahoz vennem kénne egy új lökhárítót is,mert az csak azzal együtt jár..? :hammer:
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1363 Dátum: 2008.09.18 20:20:36 »
Ki szeretne ültetni, csak Gleris vagy te benji is? Miben gondolkoztok, van már valami konkrét terv vagy termék?

Én most fogok hozzájutni egy alig használt TTE rugóhoz, hogy mit kezdek vele, azt még nem tudom ::)
Sőt, azt sem tudom, hogy a comfort, vagy a sport verziót szerzem meg...(az egyébként kiderül valahonnan, rá van írva, vagy gyári számából?)
Szerintem az lesz, hogy leviszem Dömsödre a Katona Gáborhoz, hogy durvítson valamit a gyári gátlókon, és akkor fognak bekerülni a TTE rugók.
Mert én azért annyira nem szeretném leültetni (egyelőre legalábbis :) ) majd még jövő nyáron kap 16-os kerekeket, és akkor jól fog kinézni az.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1364 Dátum: 2008.09.19 08:08:11 »

Én most fogok hozzájutni egy alig használt TTE rugóhoz, hogy mit kezdek vele, azt még nem tudom ::)
Sőt, azt sem tudom, hogy a comfort, vagy a sport verziót szerzem meg...(az egyébként kiderül valahonnan, rá van írva, vagy gyári számából?)
Szerintem az lesz, hogy leviszem Dömsödre a Katona Gáborhoz, hogy durvítson valamit a gyári gátlókon, és akkor fognak bekerülni a TTE rugók.
Mert én azért annyira nem szeretném leültetni (egyelőre legalábbis :) ) majd még jövő nyáron kap 16-os kerekeket, és akkor jól fog kinézni az.
itt van pár kép, közöttük a dobozon szereplő azonosítók is....