Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 420935 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1635 Dátum: 2014.06.10 09:53:22 »
nem eről van szó. majd ha rendben lesznek a papirok,akkor megköttetik az üzlet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1637 Dátum: 2014.07.03 22:12:39 »
http://www.origo.hu/auto/20140604-osszel-donthetnek-a-robogok-rendszamozasarol.html

Mit szóltok ?
Hallottam egy egyszerűbbet is , csak biztosításhoz kapcsolódó rendszám lenne. :hmmmm:
(Azért durva lenne egy 80-100eFt-os motorhoz az összes forgalomba helyzéshez sápot meg kéne fizetni, mint egy nagymotornál/autónál, ami ugye kb másik 100-as lenne)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1638 Dátum: 2014.07.03 22:18:31 »
http://www.origo.hu/auto/20140604-osszel-donthetnek-a-robogok-rendszamozasarol.html

Mit szóltok ?

Teljes mértékben egyetértek... Normalizálódna a robogós futárok közlekedési morálja is (zebrán, járdán, fejtetőre tett sisakkal, cigivel, stb...)
Illetve nem lenne olyan egyszerű a lopott motorokat továbbadni, elbontani, stb...

És végre nem a mutyizóknak állna a világ, akik a 125-ös, 250-es motorokat rendszám nélkül használják, és nem fizetnek semmit érte...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1639 Dátum: 2014.07.03 22:46:29 »
Hallottam egy egyszerűbbet is , csak biztosításhoz kapcsolódó rendszám lenne. :hmmmm:
Ez meg mit jelent, lehet nem tudok magyarul, de tényleg nem értem " csak biztosításhoz kapcsolódó rendszám" :helpsmilie:... most is kell biztosítást kötni az (rendszám nélküli)50cm3-is robikra, ezután rendszám is kell rá, ebből következően még inkább biztosítás is. 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1640 Dátum: 2014.07.04 05:17:16 »
Ez meg mit jelent, lehet nem tudok magyarul, de tényleg nem értem " csak biztosításhoz kapcsolódó rendszám" :helpsmilie:... most is kell biztosítást kötni az (rendszám nélküli)50cm3-is robikra, ezután rendszám is kell rá, ebből következően még inkább biztosítás is.
Úgy tudom Svajcban van úgy a bicajokra, hogy kötsz biztositást és kapsz rá rendszámot.
Lehetne ez nálunk smkp-ra.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1641 Dátum: 2014.07.04 05:29:15 »
Teljes mértékben egyetértek... Normalizálódna a robogós futárok közlekedési morálja is (zebrán, járdán, fejtetőre tett sisakkal, cigivel, stb...)
Illetve nem lenne olyan egyszerű a lopott motorokat továbbadni, elbontani, stb...

És végre nem a mutyizóknak állna a világ, akik a 125-ös, 250-es motorokat rendszám nélkül használják, és nem fizetnek semmit érte...
Robogos futár vagy bicajos egykutya (mondjuk csak az utobbiak szoktak pirosban átmenni)
Egyébként majdnem ugyan annyi a biztositás a kismotorokra mint a nagyra :yes:)
(Nekem 5 e Ft volt, a nagyra, 7eFt, az autóra meg 12 eFt)
Sokkal egyszerübb lenne a smkp-ként használt nagyobb motorok kiszűrése: rendőr MINDIG tudja melyik olyan, csak nem szálltak rájuk. És ahogy írta a cikk máris nincs érvényes biztosítása :no: Plusz: max 45-el mehetnek, tehát akit 80-al ment és megállítják az már nem smkp (ha 50-es tuningolt, vagy nincs fojtása akkor sem :no:)
Ausztriában az ilyent  a helyszinen lemérik és nem használhatod tovább, míg nem igazolod , hogy fojtás benne van, max. tolhatod.)

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1642 Dátum: 2014.07.04 09:58:47 »
A segédmotor az, aminek a max tervezési sebessége 45Km/h. Viszont a magyar szabályok szerint csak 40 Km / val mehetünk.  Kell a bukósisak, a tompított fényszóró használat lakott területen belül is, érvényes kötelező biztosítás , jogosítvány, + megfelelő műszaki állapot /  fék, világítás, jó gumik / . A 40 km/h -val az a baj, hogy nem tudod tartani a város 50km/h -s tempóját,  / nem tartják be általában /  fenn áll a veszélye ,hogy lesodornak. Tény, hogy a robogósok nagy része nem 40-el megy, túl sok a tuningolt, vagy fojtás nélküli gép, sok a nagyobb cm3-es moci / 60-70-80-100-125 cm3, ezek ugyebár már rendszám kötelesek / lehetetlen beazonosítani a motorost szabálysértés esetén. Van Debrecenben egy pizzafutár cég , Vectrix Vx-1 -es elektromos robogót használnak. http://totalbike.hu/tesztek/vectrix/    , ez kapásból A1-es jogsival lenne vezethető, úgy gyorsul mint az állat, a srác simán bemegy az egyirányúba forgalommal szemben. De mivel nincs rajta rendszám, nem lehet megfogni.   A másik dolog, a rengeteg elektromos , pedál nélküli kerékpár, valamint a robbanómotoros kerékpárok. Elözönlötték az utakat, közlekedéséi ismeretek az 0 / tisztelet a kivételnek / simán mennek 40Km/h- val, vagy még többel is , nem kellenek azok a feltételek amit egy segédmotorostól kérnek. Ha egy ilyen jármű neki megy a Toyotádnak, akkor ad betétlapot? HA ők mennek minimum 40-el, akkor te, a műszakilag jó állapotú kismotoroddal, közlekedési ismeretek birtokában, biztosítással, mirt vagy lekorlátozva szintén 40Km/h ra ? Az elektromos kerékpár tartom az egyik legveszélyesebb járműnek, a kerékpárosok után, semmi hangja, gyalogosként esélyed sincs észrevenni, ha a járdán mögötted jön, de a biciklisek is úgy mennek a járdán, mint az állat.  Volt itt Debrecenben , valamelyik nyáron, egy lakótelepen , egy kerékpáros néni, biciklizett a járdán, nem is ment gyorsan. Elé szaladt egy kislány, a néni elütötte, a kislány elesett megütötte magát. pont ott voltak a közterületesek, a nénit megbüntették 30.000 Ft-ra, mert az úttest alkalmas lett volna a kerékpározásra. A biciklisek, úgy mennek át a zebrán, mint a huzat . Egyszer rádudáltam egy biciklisre, aki átsuhant előttem a zebrán, megállt, és felháborodva rám ordított: mi van? Zebra ! Én vissza , akkor toljad a biciklit.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1643 Dátum: 2014.07.04 10:26:15 »
Robogos futár vagy bicajos egykutya (mondjuk csak az utobbiak szoktak pirosban átmenni)
Egyébként majdnem ugyan annyi a biztositás a kismotorokra mint a nagyra :yes:)
(Nekem 5 e Ft volt, a nagyra, 7eFt, az autóra meg 12 eFt)
Sokkal egyszerübb lenne a smkp-ként használt nagyobb motorok kiszűrése: rendőr MINDIG tudja melyik olyan, csak nem szálltak rájuk. És ahogy írta a cikk máris nincs érvényes biztosítása :no: Plusz: max 45-el mehetnek, tehát akit 80-al ment és megállítják az már nem smkp (ha 50-es tuningolt, vagy nincs fojtása akkor sem :no:)
Ausztriában az ilyent  a helyszinen lemérik és nem használhatod tovább, míg nem igazolod , hogy fojtás benne van, max. tolhatod.)

Persze, hogy tudják a rendőrök, de nem foglalkoznak vele, mert ezzel dolgozni kellene, papírokat írni, feljelentést tenni, stb...  Sokkal egyszerűbb trafizni, meg közterületi kamerák alapján büntetni. Persze ezek megint nem vonatkoznak a rendszám nélküliekre. Legyen az smkp, vagy "éppen elhagyott rendszámos"

Itthon még nem jöttek rá, hogy nem az esetleges nagy büntetés, hanem a biztos (akár kisebb összegű) a valós visszatartó erő.

Csazso: +1  :yes:
Én még ide venném a 3/4 kerekű rokkantkocsikat is, azokkal is tudnak kamikaze akciókat végrehajtani...  :no:

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1644 Dátum: 2014.07.04 13:10:46 »
Igen, a kis bordó, 3 kerekű/ esetleg 4 / elektromos masinák. Aminek szintén van annyi előnye, hogy az agyvérzéses, félig lebénult alkoholista , eltud gurulni a kocsmáig, és utána vissza, valószínűleg nem fogják megszondáztatni hazafelé a rendőrök. És piásan,  simán eléd fordul, és elütöd . De persze, a legtöbb esetben, tényleg mozgáskorlátozottak kapják, viszont ott sem játszik a kresz ismeret / tisztelet a kivételnek / viszont van hangtalan suhanás, járdán gyalogosgázolással,kocsi elé fordulással, betétlap nélkül.  :wheelchair: :scooter:
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1645 Dátum: 2014.07.05 17:20:17 »
Úgy tudom Svajcban van úgy a bicajokra, hogy kötsz biztositást és kapsz rá rendszámot.
Lehetne ez nálunk smkp-ra.
Itt most a biztosítás kötelező az smkp-ra, és a jövőben a rendszám is az lesz. Olyan meg nincs, hogy a biztosítás egy robogóra ne legyen kötelező, mert azért sokkal inkább a forgalomban haladnak, mint a bringák, 4-5X -ös a tömegük, és 2X-3X olyan gyorsan közlekednek.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1646 Dátum: 2014.10.05 10:08:43 »
kisa
born to ride

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1647 Dátum: 2014.10.05 10:13:33 »
ÚÚÚ egy száguldó tégla.  :eek: :clap:

Baromi kényelmes motor, igazi túragép.  :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1648 Dátum: 2014.10.05 11:01:33 »
Grat! Már azt hittem motor nélkül maradsz. Gondolom még lesz túra a szezon vége előtt! ;)
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1649 Dátum: 2014.10.05 11:07:06 »
Nem voltam motor nelkul. Ket hete meg megvolt a gs adv is, meg a honda xx is. Csak elkapkodtak oket.
Vsz erre is van vevo amugy. :)
kisa
born to ride