Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 605029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1065 Dátum: 2012.09.07 12:20:47 »
Néha a laposelemek lemerülnek :D
Képzeld ha akut kellene cserélni a hibridben:  :banging:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1066 Dátum: 2012.09.07 12:24:29 »
Lássuk csak: ember azért dolgozik javarészt hogy ilyeneket vásároljon és ne azt nézze hogy mi éri meg :D
Van aki lakásba, házba fektette a munkáját, jött egy vihar, háború, vörösiszap és mindent vitt.
Olyat is láttam hogy 15 éve öregek otthonában van a néni, 2 gyerek eladott alóla mindent és kiment dolgozni külföldre.
Szal nem érdemes nézni mi éri meg és mi nem. Egy életet le lehet élni hogy megvonsz minden örömet és irracionális döntést magadtól, nem sok értelmét látom :)
Nem is érterm miért nem veszel egy uj Avensist? [rohog]

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1067 Dátum: 2012.09.07 12:31:30 »
Nem is érterm miért nem veszel egy uj Avensist? [rohog]
Következő autóm jelenlegi érzelmi szintem szerint Lancia K lesz, még kérdéses hogy 2.4TD vagy 2.0t Benzin/gáz vezióban :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1068 Dátum: 2012.09.07 12:38:35 »
...
Szoval ezert baromi csaloka csak a benzinkoltseggel szamolni, es szidni a Volant, hogy miert olyan qrva dragan visznek. Es arrol nem is beszeltunk, hogy nekik meg adozni is kell, es berkoltseget fizetni, jegyirodakat fenntartani, az autobusz karbantartasan es uzemeltetesen felul.

Remelem most elvettem mindenkinek a kedvet az autozastol :D
Bocs, ha OFFolnék.
Akkor lássuk csak. Ha az amortizációt is beleszámítom, mondjuk 100Ft/km. Motorgenerállal, szerszámokkal, mindennel. Elmegyünk rokonlátogatóba, kijön 80km-re 8000Ft. Busszal lett volna 4000, két felnőttet és egy 2 éves kislányt számítva, vagyis van még hely bőven. Meg az időre rohangálás, cipekedés, ázás-fázás, stb. Egyrészt már megér nekem plusz négyezret ezek elmaradása, jön-megy az ember, amikor akar, nem cipekedik, udvarból udvarig. Rövid távolságon meg pl. 5,1 km-es távra is 10-es jegyet kaphatok, akkor  meg már ugyanannyi a busz, mintha egyedül mennék autóval. Minden további ember nagyjából ingyen utazik. Másrészt meg a busz fogyasztása fajlagosan sokkal jobb az autónál, plusz mekkora támogatásokat kap a volán a köz pénzéből?  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 12:47:02 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1069 Dátum: 2012.09.07 12:46:53 »
1155e, mondjuk 1,2millió, elég durva, ahogy vártam  :surrender:
Persze tuti nincs benne minden, de egy nagyságrend mégis. Új autó vásárlása esetén a fenntartásnál beljebb lenne 230 ezerrel...

Ugye akkor ebben nincs benne még a különböző kopó dolgokra költött összeg (vezérszíj, futómű, folyadékok, stb...) ?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1070 Dátum: 2012.09.07 12:48:08 »
Ugye akkor ebben nincs benne még a különböző kopó dolgokra költött összeg (vezérszíj, futómű, folyadékok, stb...) ?
De benne van, motorgenerálba beszámoltam ezeket is, meg fölfelé kerekítettem, ebbe belefér a gyújtáskarbantartás is. Ezért reménykedek a költségek csökkenésében: kevesebb olajat kell venni, nagyobb ellenőrzések kb. 100.000km múlva, új vezérműszíjkészlet pár hetes  :yes:
Futóműre nem kellett költeni még hála Istennek.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 12:51:39 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1071 Dátum: 2012.09.07 13:09:22 »
Akkor még egész jó! Én 2.5 éve 1 milkáért vettem a Carina-t plusz papírok. Új nyári gumi szett 80 ropi, szervizköltségek 350ezer (csak kopó dolgok teljesség igénye nélkül: vezérszíj, folyadékok, motorolaj, fékek, szilentek, tömítések, klímatöltés, féltengelycsukló munkadíjjal együtt). Biztosítás évi 40ezer (egy két casco elem is van benne), adó évi 11ezer. Benzint nem is számolom :) (kb. 600ezer Ft, de ennek egy részét nem egyedül fizettem). 30ezer km-t mentem azóta, hogy nálam van. Erre jön még majd most váltócsapágycsere  :wacko: meg majd valamikor motorfelújítás (186ezer km-nél vagyok, lehet majd 250-300ezer körül lesz rá szükség).
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 13:12:16 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1072 Dátum: 2012.09.07 13:15:17 »
Következő autóm jelenlegi érzelmi szintem szerint Lancia K lesz, még kérdéses hogy 2.4TD vagy 2.0t Benzin/gáz vezióban :)
Ha érzelmekre hagyatkozol, hamar megbánod.Elöbb utobb a racionalitás győz az emberben.
Hány motort vettem már amit elképzeltem,ezt azt (milyen jókat fogok döntögetni, milyen kellemes lesz a menetszél melegben, nem fogok dugóban állni, tudok rajta olcsón gyorsan szállitani....) Az élet ezeket mind megcáfolta :surrender:
Mi lett: jött az eső, hideg, időhiány, nem fért rá a cucc, rámrohadt a ruha....

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1073 Dátum: 2012.09.07 13:27:28 »
Ha érzelmekre hagyatkozol, hamar megbánod.Elöbb utobb a racionalitás győz az emberben.
Hány motort vettem már amit elképzeltem,ezt azt (milyen jókat fogok döntögetni, milyen kellemes lesz a menetszél melegben, nem fogok dugóban állni, tudok rajta olcsón gyorsan szállitani....) Az élet ezeket mind megcáfolta :surrender:
Mi lett: jött az eső, hideg, időhiány, nem fért rá a cucc, rámrohadt a ruha....
Hát ha jobban megnézed a vételár és a szervízre költött összeget 1.5 év alatt rájössz hogy nincs nagyon mit megbánnom. Persze ez egy másik téma, ami miatt boxmeccs megy Corolla topicokban és Facebookon :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1074 Dátum: 2012.09.07 13:34:29 »
Hát ha jobban megnézed a vételár és a szervízre költött összeget 1.5 év alatt rájössz hogy nincs nagyon mit megbánnom. Persze ez egy másik téma, ami miatt boxmeccs megy Corolla topicokban és Facebookon :D
Pechhes ember ne menjen a jégre ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1075 Dátum: 2012.09.07 13:39:30 »
na gyerekek akkor mást számoljuk bele az értékvesztést is: amikor eladtam a Mazda5-öt (hogy átülhessek az avesnisbe), kiszámoltam: értékvesztés+üzemanyag+biztosítás+szerviz együtt havi százezer forintomba került. Ennyi volt az ára anna, hogy volt egy kocsim, pedig a naftát féláron kaptam...igaz, hogy újonnan vettem, és jól járt vele, aki megkapta...
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 13:42:23 írta csufár »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1076 Dátum: 2012.09.07 13:50:56 »
Pechhes ember ne menjen a jégre ;)
Valahogy ki kellett derítenem hogy peches ember vagyok :D
Bár ahogy elnézem, elég sokan a szerencséjükre hagyatkoznak amikor a forgalomban részt vesznek. Ezt figyelembe véve a 0 rutinomhoz képest sikerült balesetmentesen túlélni az elmúlt időszakot :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1077 Dátum: 2012.09.07 13:53:06 »
Én most 5,5 év távlatában az értékvesztésem (átlag) 35 eFt/hó-ra saccolom.
Azaz ~2,3 millió értékcsökkenés.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1078 Dátum: 2012.09.07 13:58:13 »
Valahogy ki kellett derítenem hogy peches ember vagyok :D
Bár ahogy elnézem, elég sokan a szerencséjükre hagyatkoznak amikor a forgalomban részt vesznek. Ezt figyelembe véve a 0 rutinomhoz képest sikerült balesetmentesen túlélni az elmúlt időszakot :D
OK, igazad van! Én inkább arra gondoltam, hogy egy Corollánál kifoghattál volna egy megbizható,kevés költséggel járó példányt, de egy olasszal boritékolható , hogy sok gondod és költséged lesz és akkor az öröm(érzés) hamar elszáll.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1079 Dátum: 2012.09.07 14:23:26 »
OK, igazad van! Én inkább arra gondoltam, hogy egy Corollánál kifoghattál volna egy megbizható,kevés költséggel járó példányt, de egy olasszal boritékolható , hogy sok gondod és költséged lesz és akkor az öröm(érzés) hamar elszáll.
Hát ha azt mondom hogy adott típus és árkategóriában ez volt a legépebb példány, akkor azt hiszem sokat elárultam. Ez még javítható, csak kicsit sűrűn a szervizintervallum.
Vicces hogy olvastam néhány népitéletet a Kappáról ott lényegében ugyanazokat az alkatrészeket sorolták fel, amiket én idén cseréltem :D
Na mindegy, majd imprózok, vagy veszek hitelre egy új verdát :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer