Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 548769 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sámpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • http://www.grandvoice.hu
Audio kérdések
« Válasz #645 Dátum: 2008.01.31 22:45:20 »
Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül hol tudnék Corolla Verso és új (2006) Hilux -hoz 1 DIN-es fejegység beépítõ keretet szerezni?
  :hmm:  :?:  Gyáriban ha jól tudom nincsen, a legtöbb autóhifis szerelési anyagos katalógusban már néztem.
Jól érzem hogy egyedileg kell megcsinálnom? :sir:

A válaszokat elõre is köszi!

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
Audio kérdések
« Válasz #646 Dátum: 2008.02.01 07:25:10 »
Próbáld meg ebay-en ott szoktak ilyesmik lenni!
Az élet 6200 felett kezdõdik!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Audio kérdések
« Válasz #647 Dátum: 2008.02.01 09:31:09 »
Idézetet írta: "Sámpi"
Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül hol tudnék Corolla Verso és új (2006) Hilux -hoz 1 DIN-es fejegység beépítõ keretet szerezni?
  :hmm:  :?:  Gyáriban ha jól tudom nincsen, a legtöbb autóhifis szerelési anyagos katalógusban már néztem.
Jól érzem hogy egyedileg kell megcsinálnom? :sir:

A válaszokat elõre is köszi!


Hiluxhoz nem kell, mert sima 1 DIN, csak a toyota/din kábelköteg kell hozzá, meg megszerezni a szalontól a rádió helyén levõ eredeti vakdugót, amiben megvan kiemelve a szabvány 1DIN hely. (én elõre gondolkozva elkértem tõlük, sõt úgy vettem át a gépet, hogy elõttem tette be a srác a rádiót, így keresgélnem sem kell, hogy mit hol kell kiszedni, csavarozni...)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sámpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • http://www.grandvoice.hu
Audio kérdések
« Válasz #648 Dátum: 2008.02.02 00:36:15 »
Aha, köszi! És a Corolla Verso beépítõkeret?  :pofa:

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #649 Dátum: 2008.02.02 09:51:48 »
Idézetet írta: "Sámpi"
Aha, köszi! És a Corolla Verso beépítõkeret?  :pofa:

Elvileg ez jó hozzá.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #650 Dátum: 2008.02.02 22:30:48 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Sámpi"
Aha, köszi! És a Corolla Verso beépítõkeret?  :pofa:

Elvileg ez jó hozzá.


Sztem ez elírás :hmm:  a Corolla rádiója formára is más mint a CVerso-é, kizárt hogy ugyanaz a beépítõkeret menjen hozzá.

Így szemre talán még az Ave Versóba jó lehet, de hogy a sima Avensisba se megy be, az is tuti.

Sámpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • http://www.grandvoice.hu
Audio kérdések
« Válasz #651 Dátum: 2008.02.02 23:55:06 »
Igen, ez a sima Corolla beépítõkeret ami a Versoba sajnos nem jó.  :sir:
Ebbe már én is beleszaladtam. Azért köszi!
Úgy néz ki nem úszom meg hogy magam készítsem el a keretet. :banging:  Lehet érdemes lenne mindjárt többet csinálnom?!
 :hmm:

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #652 Dátum: 2008.02.04 01:37:25 »
Idézetet írta: "Sámpi"
Úgy néz ki nem úszom meg hogy magam készítsem el a keretet. :banging:  Lehet érdemes lenne mindjárt többet csinálnom?!
 :hmm:

Volt már rá példa... :) Ezt nézd meg.

Konkrétan nem tudom, melyik Versóra gondolsz, mindenesetre itt elvileg van keret. Egy üzenetet mindenképp küldenék az eladónak, mert a shopban rákeresve nem találtam a konkrét típust.

Sámpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • http://www.grandvoice.hu
Audio kérdések
« Válasz #653 Dátum: 2008.02.07 15:20:29 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Sámpi"
Úgy néz ki nem úszom meg hogy magam készítsem el a keretet. :banging:  Lehet érdemes lenne mindjárt többet csinálnom?!
 :hmm:

Volt már rá példa... :) Ezt nézd meg.

Konkrétan nem tudom, melyik Versóra gondolsz, mindenesetre itt elvileg van keret. Egy üzenetet mindenképp küldenék az eladónak, mert a shopban rákeresve nem találtam a konkrét típust.


Üdv!

Köszi!
Megnéztem, ez már lehet hogy jó. Megrendelem, bár lehet hogy ez meg a "facelift" elöttié.  :elkeseredett:
Majd beszámolok hogy hogy sikerült a poject. :kacsint:

Totyasrác

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Audio kérdések
« Válasz #654 Dátum: 2008.02.11 14:12:26 »
Sziasztok!

E12-nél az erõlködõnek hol érdemes a tápkábelt átvinni a tûzfalon? (Anno a Mondeomon 7 órát szívtam vele, mire átment, most ettõl megkímélmém magam szívesen :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Audio kérdések
« Válasz #655 Dátum: 2008.02.12 08:15:59 »
Idézetet írta: "Totyasrác"
Sziasztok!

E12-nél az erõlködõnek hol érdemes a tápkábelt átvinni a tûzfalon? (Anno a Mondeomon 7 órát szívtam vele, mire átment, most ettõl megkímélmém magam szívesen :D


A kábelköteg mellett van annyi heyl, hogy a gyári gumin át lehet tolni. -biztos, hogy egy kicsit bontani kell a meglevõ köteg kötegelésén, vagy bõvíteni a meglevõ nyílást a gumiátveztõn, de különösebb fúrás nélkül megoldható.
Praktikus a motortér felõl indulni, tompa végû rúddal, vagy csillagcsavarhúzóval helyet csinálni, és legalább egy behúzó funkciót betöltõ drótot bedugni, mert belülrõl csak ET fér normálisan hozzá, ha nem bontod le az egész mûszerfalat.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #656 Dátum: 2008.02.15 21:12:56 »
A hangtechnikában jártas vagyok, de az autóhifikhez eddig nem volt szerencsém.

Használtan vásároltam a Corollámat (E11 Facelift) és enyhén szólva rosszul szóltak a hátsó hangszórók.
Ekkor leszedtem a burkolatot és láttam, hogy szemét SALáta van benne. Ki is szereltem egybõl, inkább a semmi egyenlõre, mint azok. Boxxer nevû ócskaság, állítólag 45W-os, de szerintem 20W-tól megpusztulna...
Ez a SALáta 4 Ohm-os. A kérdésem az lenne, hogy valóban 4 Ohm-os hangszórók kellenek-e a kocsimban hátulra? Illetve hol lehet kapni bele normális áron normális hangszórót? Elsõsorban márkák érdekelnének, illetve egyéb ötletek.

Az elsõ hangszórók jók, bár lenne azokon is mit csiszolni. Leszedtem a kárpitot, hogy megnézzem, hogy elõl mi a helyzet. Azok gyáriak, ugyanis nem lehet õket valami egyszerûen cserélni. Be vannak szegecselve a hangszóróknak a fülei az ajtó lemezébe. Ekkora barbárságot?! Na mindegy...

Hátul 10,5 cm a lyuk mérete és 3 db felfogatási pont van. Lehet egyáltalán kapni ilyen hangszórót, hogy 3 db felfogatási pontja van?

Még annyit kérdeznék, hogy a gyári fedélzetis hifi-nek van-e valami olyan kimenete, ami egy erõsítõre köthetõ, csak hogy legyen egy kis mélyem is?
Hogyan lehet egy mélyládát rákötni a gyári cuccra? Sokat nem szeretnék rákölteni, nem vagyok egy autó-hifi-s, csak vmi elfogadható és szakszerû megoldást keresek. Ja, és nem szeretném az egész kocsimat átalakítani, illetve szétbarmolni...

Köszönöm a válaszokat!

Barna

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #657 Dátum: 2008.02.15 23:32:33 »
Szia! Sztem ha kulturáltabb hangzást szeretnél, akkor inkább elõre "barkácsolj" be egy 16-os szettet. Nekem az volt, nem túl nagy faragással bement és nagyságrendekkel verte a gyár cuccot. Igaz ment vele egy Kenwood fej is a gyári magnós rész helyére.
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #658 Dátum: 2008.02.16 12:38:29 »
De neked is be volt szegecselve a hangszóró? Ezzel mit kellene tenni? Kifúrni esetleg?
Milyen 16-os hanszórót tettél bele? Külön végfokod van-e? Illetve 4 Ohm-os-e a rendszer? Valamint zárt kosaras hangszórót kellene bele tenni, nem?

Kösz a válaszokat!
Még nem tudom, hogy mit kellene tennem, ez az igazság...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #659 Dátum: 2008.02.16 21:30:47 »
Nekem egy alap közeli Kenwood fejem volt egy DLS PS6-os szettel. Azért ez, mert ennek elég lapos a mélyközepe, így könnyebben elfért a gyári helyen. A gyárit hangszórókat le kellett fúrni róla, de nem volt barkács különösebben. Egy szegedi autóhifis srác csinálta a beszerelést. A hangja kellemes, hosszan hallgatható volt, talán van, aki hiányolna belõle egy kis élt, de sztem hosszú távon jó döntés volt.
Ez nem zárt kosaras volt, ergo dohogott az ajtóba. Azért alapnál kicsit magasabb igényeknek bõven megfelelt
Egyszer majd rászánom magam (lehet, már csak a következõ autómban) és építek egy igazi jó kis rendszert.
Gabe 254.