Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1243815 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8430 Dátum: 2015.06.18 19:21:14 »
Nekem csak egy egyhetes krétai nyaralás rémlik, amiről két nappal a szóbelik előtt értünk haza  :innocent:
Gabe 254.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8431 Dátum: 2015.06.19 07:20:53 »
Én nem emlékszem semmiféle vizsgára érettségi előtt.  :eek:
Arra gondolok, hogy (mint minden év végén), 11., 12. évfolyam végén is van osztályozó/évzáró/akármi vizsga minden tantárgyból. Vagy nem?  :hmmmm: Lehet, rosszul fogalmaztam :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8432 Dátum: 2015.06.19 07:25:16 »
Én nem emlékszem semmiféle vizsgára érettségi előtt.  :eek:
Nem azt hívják kisérettséginek? :hmmmm:
Pár hónappal az érettségi elött felmérő, hogyan is áll tunulásilag a tanuló :szemez:
Ma már nincs esti vagy levelező gimnázium?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8433 Dátum: 2015.06.19 07:35:07 »

Van a távoktatás, ott meg szinte egyedül kell mindent megoldani, ugyan kap segítséget elektronikus formában a diák, van konzultáció is, de mindenképpen kell nyelvtanárhoz járni, vagy kinek mi a gyengéje, illetve miben kell plusz segítséget...
Az a legnagyobb baj, hogy nem tanítják meg a gyerekekkel hogy hogy kell tanulni :D
Ezt elöször az egyetemen kezdik kapisgálni és talán a diplomamunkában, vizsgára tanulják meg.
Mert felnőtt fejjel , ha tudnánk hogy kell tanulni, akár 1 év alatt is le lehetne érettségizni.
Kivéve persze a nyelvtudás, az egy magyarnak messze nem megy olyan könnyen.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8434 Dátum: 2015.06.19 07:37:10 »
A kisérettségi más, szerintem :)
Benneteket nem osztályoztak év végén általános, középiskolában? Én sem ma jártam, de nálunk voltak év végén dolgozatok, felelések egész éves anyagból, zömében az határozta meg az év végi jegyet :)

Vannak még ma is, sőt, távoktatásban is van, kihasználva az internet adta lehetőségeket (feladatsorok e-mailben, ha azok stimmelnek, akkor lehet menni negyedéves, féléves vizsgára, meg hasonlók...)

Az a legnagyobb baj, hogy nem tanítják meg a gyerekekkel hogy hogy kell tanulni :D...
Ez nagyon igaz  :cry: Én mondjuk pont a nyelvvel vagyok úgy, hogy megy (ment régen, szinte semmi tanulással...)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8435 Dátum: 2015.06.21 14:57:27 »
Voltak év végi témazárók, de az csak az adott év jegyét befolyásolta, szerintem nem tekintették vizsgának. Annak csak az osztálynaplóban volt jelentősége.

Érettségihez szerintem nem kell semmi előzetes vizsga.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8436 Dátum: 2015.09.12 16:50:33 »
Az eme egyenruhát viselőknek lehet a jelmondata, hogy " Csak szájalunk és félünk"
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8437 Dátum: 2015.09.12 18:01:19 »
Nem tudom mit kellett volna tenniük. Ha megpróbálják lelőni és nem hal meg rögtön - ahogy a hajléktalan se halt meg -, akkor még bőven megölheti a nőt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8438 Dátum: 2015.09.13 07:44:35 »
Nem tudom mit kellett volna tenniük. Ha megpróbálják lelőni és nem hal meg rögtön - ahogy a hajléktalan se halt meg -, akkor még bőven megölheti a nőt.

Ez nem baj.Ellenben, hogy az egyenruhások sem az egy ember életébe került. A videón látszik egy rész, ahol a fegyveres elég tiszta célt  mutat, ráadásul a túsza le is fogta és a fegyvert sem kontrollálta (0:36-tól 0:52-ig).
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8439 Dátum: 2015.10.01 21:54:45 »
Érdekességképpen leírom...
Tavaly tavasszal vettem egy vérnyomásmérőt a mall.hu-nál, Omron M400. Egy idő után olyat csinált, hogy nem eresztett le a mandzsetta mérés után. Nem nagy hiba, inkább kényelmetlen, de mivel garanciális volt, elvittem egyből a márkaszervizbe. Ott néztek rám kerek szemmel, milyen készülék ez? Elmondtam, honnan van, a hölgy mosolyogva közölte, oda kell vinnem vissza, ahol vásároltam, lévén, szlovák cég, ők hozzák be azt a típust. Azért megkérdezte, mi baja van, mondta, csak a leeresztő szelepet kell kicserélni, 3-4e Ft, de nincs bent a műszerész.
Elvittem a mall.hu-hoz, felvették a jegyzőkönyvet, elkérték a készüléket. 2 hétig nem történt semmi, hívtam őket, hogy mizu? Nagyon sajnálják, de ki kell cserélni a készüléket. Közben nézi a hölgy a rendszert, még jobban sajnálja, de már nem forgalmazzák, kellene választanom egy hasonló árú készüléket. Én erre most nem érek rá, térjünk vissza rá máskor... Semmi gond, uram, van egy olyan lehetőség is, hogy vissza adják a készülék árát!!! Hölgyem, mondom a címem, hova küldhetik a pénzt! :D 2 nap múlva csengetett a postás... Az árából vettem egy másikat a hivatalos magyar forgalmazónál, garanciával stb...
Mall.hu jól teljesített :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8440 Dátum: 2015.10.02 13:42:15 »
Igen pár dolgot én is vettem tőlük, rendesek. Csak a parkolás necces körülöttük személyes átvétel esetén.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8441 Dátum: 2015.10.02 17:56:41 »
Igen pár dolgot én is vettem tőlük, rendesek. Csak a parkolás necces körülöttük személyes átvétel esetén.

Ne is mond, a nagy lapos tévé elhozatalakor  karácsony előtt megküzdöttem a parkolóhelyért, de győztem.  :devil: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8442 Dátum: 2015.10.02 18:05:41 »
Mai meglepetés... Korábban vettem jóféle munkavédelmi cipőt, levált a sarka, visszavittem. Egy hónap alatt nem történt semmi, írtam nékik, hogy fogyasztóvédelem bla-bla... Ez volt tegnap, ma mehettem levásárolni a cipő árát, úgy, hogy visszakaptam a megragasztott cipőt (a gyártó elutasította egyébként a reklamációt), és még 10% kedvezményt is kaptam :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8443 Dátum: 2015.10.02 20:42:23 »
Igen pár dolgot én is vettem tőlük, rendesek. Csak a parkolás necces körülöttük személyes átvétel esetén.
Korábban Budán voltak a Prielle Kornélia utcában, ami eleve nem fizetős övezet, ráadásul ott volt egy saját belső 6-8 férőhelyes parkolójuk, azt jobb szerettem...
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8444 Dátum: 2015.10.05 00:00:40 »
Korábban Budán voltak a Prielle Kornélia utcában, ami eleve nem fizetős övezet, ráadásul ott volt egy saját belső 6-8 férőhelyes parkolójuk, azt jobb szerettem...
Miért most hol vannak?
Fery