Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351574 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10545 Dátum: 2016.11.17 12:02:38 »
Sziasztok! Van egy 2006-os Toyota Yarisom. Ég a motorhibát jelző lámpa, hibakódnak a P0011-et írja ki. Szerintetek mi lehet a baja? Előre is nagyon köszönöm a választ!

Azt nem tudja...
Keresztkérdés: visszaviszed oda a kocsit javításra?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10546 Dátum: 2016.11.17 12:29:15 »
Sziasztok! Van egy 2006-os Toyota Yarisom. Ég a motorhibát jelző lámpa, hibakódnak a P0011-et írja ki. Szerintetek mi lehet a baja? Előre is nagyon köszönöm a választ!

Mielőtt a jeladót kicserélik neked - aminek minden bizonnyal egyébként semmi baja - jó eséllyel a megnyúlt vezérműlánc okozhatja ezt a hibakódot. De kellene keresned valami rátermett embert (bár ez erősen lakhelyfüggő), aki ezt megcsinálja, mert egyébként nem túl nagy lélegzetvételmű munka egy normális szerelőnek.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10547 Dátum: 2016.11.17 17:16:09 »
Keresztkérdés: visszaviszed oda a kocsit javításra?
remélem nem fogja...
ezt a hibakódot én is kitudtam volna olvasni,de nemtom mi rá a gyógyir..
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10548 Dátum: 2016.11.17 17:18:45 »
Mielőtt a jeladót kicserélik neked - aminek minden bizonnyal egyébként semmi baja - jó eséllyel a megnyúlt vezérműlánc okozhatja ezt a hibakódot. De kellene keresned valami rátermett embert (bár ez erősen lakhelyfüggő), aki ezt megcsinálja, mert egyébként nem túl nagy lélegzetvételmű munka egy normális szerelőnek.
nissan fórumon ugyanezt irták...
egyiknek nyúlott volt a lánc, másiknak meg csak kontakthibás volt a jeladó érzékelöje.
1perces megoldása volt 0ftér...
a szakszerviz cserélte volna a jeladót sokszáz dollárért...wtf?? ???[emoji79] [emoji13]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10549 Dátum: 2016.11.17 19:29:14 »
remélem nem fogja...
ezt a hibakódot én is kitudtam volna olvasni,de nemtom mi rá a gyógyir..
Vannak esetek amikor a Mester elküldi az autó tulajt kideríteni az okosságot, hogy utána legyen mi alapján találomra kicserélni a fél kocsit. És vannak akik elfogadják, hogy ez tényleg így működik. Mielőtt a Mester felvilágosítja, hogy szarjapán. Bezzeg a Lada, abba még vót anyag.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10550 Dátum: 2016.11.18 21:44:15 »
Nem tudom, mindenki szidja a márkaszervízt, de nekem eddig mindig megtalálták a bajt, pedig amikor a gázjeladó ment tönkre, az erősen sokesélyes dolog volt, és akivel beszéltem azok közül sem sokan gondoltak erre, és aki mégis annak sem volt az elsők között.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10551 Dátum: 2016.11.19 11:05:50 »
A másik dolog, hogy a márkaszerviz papírt ad az elvégzett munkáról, így ha hülyeséget csinál, felelősségre vonható.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10552 Dátum: 2016.11.19 20:55:10 »
Nem tudom, mindenki szidja a márkaszervízt, de nekem eddig mindig megtalálták a bajt, pedig amikor a gázjeladó ment tönkre, az erősen sokesélyes dolog volt, és akivel beszéltem azok közül sem sokan gondoltak erre, és aki mégis annak sem volt az elsők között.
Márkaszervize válogatja, néha vannak rémtörténetek amikor a diszfunkcionális szerelő szorgalmas óradíjpörgetéssel és borsos gyári alkatrészárakkal párosul. Toyota esetében nem tudom hogy megy, Mayerék eddig jók voltak mindenben, azért is hordom még mindig oda.

A másik dolog, hogy a márkaszerviz papírt ad az elvégzett munkáról, így ha hülyeséget csinál, felelősségre vonható.
Ahova a VW-t hordom az is ad papírt, pedig nem márkaszervíz hanem családi válalkozás. Sufnigarázsba, ahol nem adnak számlát meg munkalapot, be se szabad menni. Az adórendszerünk brutális, de ennek ellenére szem előtt kell tartani, hogy garancia csak számla és tételes munkalap esetén kérhető számon.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10553 Dátum: 2016.11.19 21:06:40 »
Való igaz, hogy sok OFF márkánál kapásból felejtős a márkaszerviz az általad leírt dolgok miatt. Mind az Avensis, mind a COV vásárlása előtt kacérkodtam más japán márkákkal is (pl. Mazda, Mitsu), és többek között azért zártam ki ezeket végül, mert a márkafórumokat olvasgatva nem tudtam volna hozzánk elérhető távolságra megfelelő szervizt találni.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10554 Dátum: 2016.11.19 21:36:01 »
Mayerék eddig jók voltak mindenben, azért is hordom még mindig oda.
Én is...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10555 Dátum: 2016.11.19 22:21:20 »
Való igaz, hogy sok OFF márkánál kapásból felejtős a márkaszerviz az általad leírt dolgok miatt. Mind az Avensis, mind a COV vásárlása előtt kacérkodtam más japán márkákkal is (pl. Mazda, Mitsu), és többek között azért zártam ki ezeket végül, mert a márkafórumokat olvasgatva nem tudtam volna hozzánk elérhető távolságra megfelelő szervizt találni.
Nálam tök ugyanez volt. Mazda6-ot nézegettem nagyon, de nem találtam szervizt. MX5-ben is gondolkozom, de azt meg legközelebb Budakalászon csinálja hozzáértő akire rá is merném bízni. Így is elég, hogy normális szervizhez Esztergomból Bp-re vagy Pilisvörösvárra kell lemenni a kocsikkal.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10556 Dátum: 2016.11.20 08:01:54 »
MX5-ben is gondolkozom, de azt meg legközelebb Budakalászon csinálja hozzáértő akire rá is merném bízni. Így is elég, hogy normális szervizhez Esztergomból Bp-re vagy Pilisvörösvárra kell lemenni a kocsikkal.

Esztergomhoz Bkalász közelebb van mint BP.  ::)
ráadásul élvezetes az út a hegyen át.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10557 Dátum: 2016.11.20 23:29:24 »
Nálam tök ugyanez volt. Mazda6-ot nézegettem nagyon, de nem találtam szervizt. MX5-ben is gondolkozom, de azt meg legközelebb Budakalászon csinálja hozzáértő akire rá is merném bízni. Így is elég, hogy normális szervizhez Esztergomból Bp-re vagy Pilisvörösvárra kell lemenni a kocsikkal.
Nálam a mazda6 még mindig fókuszban van, de még egyrészt nem fér bele, másrészt a szervíze tényleg jelentősen drágább, mint a Toyota.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10558 Dátum: 2016.11.20 23:46:31 »
Esztergomhoz Bkalász közelebb van mint BP.  ::)
ráadásul élvezetes az út a hegyen át.  ::)
Próbáltál már Budakalász-Esztergom távon tömegközlekedni? Kocsi leadásakor tuti élvezetes, de gyalog hazafele nem annyira.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10559 Dátum: 2016.11.21 05:15:39 »
 :surrender: :offtopic:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.