Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351585 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8715 Dátum: 2013.01.12 13:50:57 »
@Yautja
Köszönöm a válaszodat.
Lehet szorítani valamit a hosszbordàsszijat mozgato alkatrészeken, vagy ha ott van a baj, akkor feltétlenül ki kell cserélni a feszítőt, csapàgyat, görgöt stb.?
Ez a beavatkozás költséges, vagy nem annyira vészes?
Azt hiszem jobb lesz, ha ezt a kivizsgálàst és esetleges javitàst egy hozzaàértö szerelöre, vagy a màrkaszervizre bizom…

Olyasmit is olvastam, hogy ez a hang meglazult vezérmülànctol is jöhet. Ott meg lehet valamit szoritani, vagy akkor is cserés inkàbb a dolog?

Amit nem értek: ha görgö, csapàgy vagy feszitö sùrlodàsi zaja hallatszik, akkor logikus-e, hogy üzemmeleg motornàl (mondjuk autopàlyàzàs utàn) a motor hangja eléggé lecsendesedik (màr a hideg motor zajàhoz képest)?

Lehet ez valami szelepbeàllitàsi gond is?

Én már mentem legalább 20.000 kilométert igy az autoval... Mit lehet kockáztatni, ha a nem derül ki hamarosan a zaj forràsa ?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8716 Dátum: 2013.01.13 12:12:04 »
Sziasztok, jó régen jártam erre... itt egy 2007-es (!) kérdésem, amire akkor NEM a kuplungkinyomó-csere volt a jó válasz. Itt kaptam valakitől egy kontaktot a Váci úti szervízből, de már elfeledtem, ki volt az. Mindenesetre szeretném felgöngyölíteni az esetet. Annyi rémlik, mintha valamilyen tengely csapágya lenne, de nem akarlak titeket ezzel befolyásolni :-)

"a Carinám fura dolgot csinál: üzemmeleg motornál is van egy fura, kattogó hangja, mintha dízel volna. Alapjáraton ha benyomom a kuplungpedált szépen kisimul, eltűnik. Forgalomban nem hallom már 30-nál sem. Felnyitott motorháztetôvel a motor hátsó-közepe felôl hallom, tehát nem a szíjak oldaláról."

Ha van tippetek, lsz írjátok meg.

köszi
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8717 Dátum: 2013.01.13 14:11:09 »
Bcsabai az az A1 toyota szerviz?
Bepi kartárs jókat mondott arról a márkaszervizről!
Vagy kéne neked is venni egy obd2 kütyüt,android teló biztos van a közeledben!?

nekem van OBD II olvasom mégpedig ez:

"Vag-Com ODB2 Interface VW Audi Seat Skoda USB hibakódolvasó
2005 előtt gyártott minden VW, AUDI, SEAT, Skoda gépjárművekhez használható."

nem hinném hogy jó toyotához de ha gondoljátok kipróbálhatjuk VW-re VAG progival össze van rakva a rendszer.   androidot felejtsük el, csakis Xp-vel látja egy hagyományos noti az autót.
kockázat nagyon nibncs benne de a toyota specifikus diag szoftver kéne sztem azt meg nem lehet otthon barkácsolni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8718 Dátum: 2013.01.13 15:00:32 »
Vag nem viszi a toyotát.
Én használom.
Ahol dolgozom, Delphi olvasót használok a toyotához, az megbízhatóan kiolvassa.

@espero1

Automatikusan szorít.
Ha nem a hosszbordástól jön, én egy új láncfeszítővel és egy OCV tisztítással próbálkoznék első körben.
Hosszbordás feszítő eléggé húzós árban, de vezető görgő se olcsó...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.13 15:05:26 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8719 Dátum: 2013.01.13 15:05:58 »
Sziasztok, jó régen jártam erre... itt egy 2007-es (!) kérdésem, amire akkor NEM a kuplungkinyomó-csere volt a jó válasz. Itt kaptam valakitől egy kontaktot a Váci úti szervízből, de már elfeledtem, ki volt az. Mindenesetre szeretném felgöngyölíteni az esetet. Annyi rémlik, mintha valamilyen tengely csapágya lenne, de nem akarlak titeket ezzel befolyásolni :-)

"a Carinám fura dolgot csinál: üzemmeleg motornál is van egy fura, kattogó hangja, mintha dízel volna. Alapjáraton ha benyomom a kuplungpedált szépen kisimul, eltűnik. Forgalomban nem hallom már 30-nál sem. Felnyitott motorháztetôvel a motor hátsó-közepe felôl hallom, tehát nem a szíjak oldaláról."

Ha van tippetek, lsz írjátok meg.

köszi
Üdv!

Tehát a választ már tudod és úgy kérdezel?

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8720 Dátum: 2013.01.13 18:36:10 »
Tudtam akkor, de nem volt rá pénzem, most meg már annyira zavar, hogy nekiállnék... Frissen nem tudtam hogy hány évig lesz meg a toyo, de most már szívesebben költök rá :-)
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8721 Dátum: 2013.01.13 21:56:35 »
Tudtam akkor, de nem volt rá pénzem, most meg már annyira zavar, hogy nekiállnék... Frissen nem tudtam hogy hány évig lesz meg a toyo, de most már szívesebben költök rá :-)

üdv!

Nocsak egy újabb sötétkék tesó??
Várunk a Carina topicban!!  :clap:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8722 Dátum: 2013.01.16 17:58:06 »
Ma elvittem az autot a szerelöhöz. Ö arra gondol, hogy a hosszbordàsszij feszitö-görgöje (aminek a képét @Yautja fentebb belinkelte) okozza a zajt és tehàt ezt kell cserélni.

Ez a beavatkozàs nehéz, idöigényes müvelet? Holnapra igért àrajànlatot.

Az alkatrész làtom nem a legolcsobbak közé tartozik és talàltam SNR, Gates és SKF gyàrtoktol is. Van valami preferenciasorrend ezek között?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8723 Dátum: 2013.01.25 13:00:41 »
Egy màsik szerelö szakvéleményét is kikértem.
Szerinte is a hosszbordàsszij feszitögörgöje körül lehet a gond, de nem tudom, hogy ennek az alkatrésznek mi a pontos neve. Meg is mutatta, hogy egy kicsit mozog a hosszbordàsszijat vezetö legbelsö hosszvàjatos kerék, ami a feszitögörgöhöz kapcsolodik... Nem tudom mennyire érthetö ez a magyaràzatom?
A szerelö szerint ott van megmenve egy csapàgy. De sehol sem talàlom ezen alkatrész toyodiy-as kodjàt.
Valaki meg tudnà mondani vagy egy képen megmutatni, hogy pontosan milyen csapàgy(ak)rol lehet szo?
Elöre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.25 13:02:14 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8725 Dátum: 2013.01.25 13:12:58 »
Egyelőre ezt találtam.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2005_TOYOTA_COROLLA_ZZE121L-DHMNKW_1601.html
Mivel külön nem jelöli benne a csapágyat, azt lehet megnézni, hogy ha kivettétek, hogy cserélhető-e rajta a kerék a csapággyal, vagy csak a csapágy, vagy kompletten kellene az egészet cserélni (egyben sajnos nem olcsó a dolog...).
Ahogy nézem a boltokban, sajnos nem igazán tartom cserélhetőnek a görgőt a feszítőn, mármint egyszerűen nem. Kis akarással megoldható persze, de kockázatos, ha nem pontos a munka. A fogyasztói társadalom átka  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.25 13:19:24 írta vd1234 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8726 Dátum: 2013.01.25 13:15:03 »
A szerelö szerint ott van megmenve egy csapàgy.

Ez Péchy Blanka-díjra jogosult. De komolyan.

Így még nem láttam jellemezni, egy lógó csapágyat.  :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8727 Dátum: 2013.01.25 13:25:22 »
Köszi a vàlaszokat.
Valoszinü ezekröl lehet szo. Amit @Robi belinkelt, ott a harmadik oszlopban lévö csapàgy az akkor belül lehet, nem làthato...
Vajon ez a csapàgy akkor eleve benne van az elsö képen làthato szijfeszitö csapàgyban, vagy ez egy különàllo csapàgy? Ez nem egyértelmü szàmomra, hogy hàny csapàgy van ott?

Talàltam két képet ami hasonlit arra a hosszbordàsszijat vezeto legbelsö kerékre, aminek van egy kis jàtéka. (végül is több hasonlo de vàltozo méretü kerék is vezeti a hosszbordàsszijat):

http://data.hu/get/6118266/poulie_dumper.jpg
(gondolom e mögött lehet az a csapàgy?)

http://data.hu/get/6118274/poulie-tendeur-courroie.jpg
(vagy e mögött?)

A szijfeszitö csapàgyastol, azt hiszem alul van, de amit nekem mutogatott a szaki, az akkor inkàbb a hosszbordàsszij vezetö görgö lehet, és ott akkor van szintén egy csapàgy?
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.25 13:40:51 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8728 Dátum: 2013.01.27 11:39:56 »
Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni abban, hogy nem indul az autóm szinte hangot sem ad ki de viszont a műszerfal és a lámpák is világítanak. Ha az aksi lenne lemerülve, akkor ezek nem működhetnének, ugye?
 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8729 Dátum: 2013.01.27 12:23:21 »
Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni abban, hogy nem indul az autóm szinte hangot sem ad ki de viszont a műszerfal és a lámpák is világítanak. Ha az aksi lenne lemerülve, akkor ezek nem működhetnének, ugye?
Ennyiből elég nehéz nyilatkozni, de vagy a gyújtáskapcsoló, vagy az önindító halt meg.

Indításnál van valami kattanó hang az önindító felől?  És ekkor a műszarfali jelzések halványodnak?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.