Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351612 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8610 Dátum: 2012.11.11 23:35:37 »
Ha rendszeresen ennyiket áll, akkor nem lenne hülyeség. Nyáron én is vakartam a fejem, mert a Corsa lassan 4 éve van nálunk, de még nem cseréltem benne akksit, - az egykori Astra aksijai általában 3-4 évig bírták garázsban tartott autóban, ráadásul ezt a kocsit szinte kizárólag városban használjuk, ami nem éppen kedvez a hosszú élettartamnak - de aztán most bejött egy munka, amire hetente 1x vidékre kell menni, és végül is az autó mellett döntöttem a vonattal szemben részben emiatt is, hogy bírja ki még ezt a telet, amit így, hogy minden héten feltölti magát, van esély abszolválni.
Most így visszagondolva azt se tudom, milyen márkájú akksi van benne, mert a szélvédő tövében van, és pont ez nem látszik...
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8611 Dátum: 2012.11.11 23:39:39 »
Ha rendszeresen ennyiket áll, akkor nem lenne hülyeség. Nyáron én is vakartam a fejem, mert a Corsa lassan 4 éve van nálunk, de még nem cseréltem benne akksit, - az egykori Astra aksijai általában 3-4 évig bírták garázsban tartott autóban, ráadásul ezt a kocsit szinte kizárólag városban használjuk, ami nem éppen kedvez a hosszú élettartamnak - de aztán most bejött egy munka, amire hetente 1x vidékre kell menni, és végül is az autó mellett döntöttem a vonattal szemben részben emiatt is, hogy bírja ki még ezt a telet, amit így, hogy minden héten feltölti magát, van esély abszolválni.
Most így visszagondolva azt se tudom, milyen márkájú akksi van benne, mert a szélvédő tövében van, és pont ez nem látszik...
Nekem valami Horse Power, tescóban láttam ilyet :D
Ha hat éves élettartammal számolok, akkor valszeg 3-4 éves a cucc, egyelőre pöccre indít nyáron, most 2-3db 0 fokos éjszaka után azért teker 2-3mat
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8612 Dátum: 2012.11.11 23:43:02 »
Ha már akksi, akkor kérdezek egyet:
Az autó már csillaggarázsban lakik, így rendszeresebben látjuk egymást az ablakomon keresztül, cserébe egyre olcsóbban szerelhető.
Viszont nem használom rendszeresen, van hogy 3-5 napot áll.
Szerintetek érdemes ilyenkor hazavinni az akksiját (szerencsére nem túl nagy, még fogantyúja is van), hogy biztos elinduljon mondjuk -15 fokban?
És amikor használod, akkor mennyit mész?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8613 Dátum: 2012.11.11 23:43:32 »
Corolla E12 és Corolla Verso E12-nek ugyanaz(jó az egyiké a másikba)a fékbetétje és tárcsája van elől-hátul, megtudja valaki írni tutira?
Köszöntem!  :flowers:

Megválaszolva magamnak nagyjából és gyorsan és remélem, hogy jól néztem/tük a Corik fékbetétje (első) sok, lehet minden európai típushoz jók: Verso, TS. Mivel a nyeregnél is 25mm-es féktárcsa vastagsághoz vannak adatok, a tárcsa lehet 275 és 255mm átmérőjű, osztókör 4x100mm, a fékbetétek alakja eltérő viszont de attól még illeszkednie kéne jól a nyeregbe, valaki megcáfolhatna egyébként ha túl hülyeségre lettem figyelmes.  ::)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8614 Dátum: 2012.11.11 23:45:06 »
És amikor használod, akkor mennyit mész?
Hát vagy városon belül ilyen 20km-es távolságba, vagy hétvégén családlátogatás átlag havonta egyszer, akkor 4-500km belemegy. Szal nem sokat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8615 Dátum: 2012.11.11 23:52:47 »
A havi egy hosszú út az jó, olyankor teljesen feltöltődik. De ha bejönnek a nagy hidegek, akkor vagy érdemes kiszerelni, vagy mindennap járatni 4-5 percig, hogy töltődjön egy kicsit. Ennyi kell, a kevesebb nem ér semmit... ;)
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8616 Dátum: 2012.11.12 10:17:07 »
Akksi téma: sztem a Jász-Plastik nem lehet rossz (ElectricPower), úgy tudom Kia és MErci beszállítók(legalábbis itt nálunk azt egyik akkusnál szoktam látni JP-s kamiont, és nagy betűkkel hirdeti a ponyván hogy Kia és MB), ráadásul magyar is, tehát támogathatjuk a hazait :)
Egyébként én is ilyet vettem 1 éve, mert ezt hozta a legolcsóbbnak a bolt :) Mondjuk sztem kicsit alulméreteztem mert 55Ah-s, de ezt adták a típusra(E12). Egyelőre nincs vele gond. Azt leszámítva hogy a magassága kisebb, ezért trükközni kellett berakásnál. De gondolom van más méretben is.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8617 Dátum: 2012.11.12 11:37:05 »
Akksi téma: sztem a Jász-Plastik nem lehet rossz (ElectricPower), úgy tudom Kia és MErci beszállítók(legalábbis itt nálunk azt egyik akkusnál szoktam látni JP-s kamiont, és nagy betűkkel hirdeti a ponyván hogy Kia és MB), ráadásul magyar is, tehát támogathatjuk a hazait :)
Egyébként én is ilyet vettem 1 éve, mert ezt hozta a legolcsóbbnak a bolt :) Mondjuk sztem kicsit alulméreteztem mert 55Ah-s, de ezt adták a típusra(E12). Egyelőre nincs vele gond. Azt leszámítva hogy a magassága kisebb, ezért trükközni kellett berakásnál. De gondolom van más méretben is.
Én most hallottam olyan pletyit borsodban, hogy akksis emberkék már nem igen ajánlják a bosch termékeket, állítólag mára csökkent a minőség. Viszont valamelyik magyar gyártó (lehet pont ez a Jász, már nem emlékszem), megvásárolta a régi technológiájukat és egész jó minőségű cuccokat gyárt jó árban.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8618 Dátum: 2012.11.12 11:45:33 »
Köszi az infókat mindenkinek! Ettől lesz bonyolultabb a vásárlás!  :wacko: :surrender: :devil:  :surrender:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8619 Dátum: 2012.11.12 12:00:06 »
Az Optifit = gyári utángyártott. Tehát nem első szerelésű; az valóban a Panasonic.
Az enyémben Varta volt a gyári.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8620 Dátum: 2012.11.12 12:01:24 »
Ha már akksi, akkor kérdezek egyet:
Az autó már csillaggarázsban lakik, így rendszeresebben látjuk egymást az ablakomon keresztül, cserébe egyre olcsóbban szerelhető.
Viszont nem használom rendszeresen, van hogy 3-5 napot áll.
Szerintetek érdemes ilyenkor hazavinni az akksiját (szerencsére nem túl nagy, még fogantyúja is van), hogy biztos elinduljon mondjuk -15 fokban?
...
Nekem Marutinál kezdi a végét járni, azt 0 fok alatt be szoktam vinni éjjelre. Meleg akku sokkal jobban teker, ha erre kérdeztél rá  :yes:
Carinában valami brutál 7x Ah-s Varta figyel, azzal két hét állás után sem volt gond hála Istennek (pedig csak tető alatt áll).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8621 Dátum: 2012.11.12 12:03:21 »
Akksi téma: sztem a Jász-Plastik nem lehet rossz (ElectricPower), úgy tudom Kia és MErci beszállítók(legalábbis itt nálunk azt egyik akkusnál szoktam látni JP-s kamiont, és nagy betűkkel hirdeti a ponyván hogy Kia és MB), ráadásul magyar is, tehát támogathatjuk a hazait :)
Jász-Plasztik nem beszállító, hanem Mercedes és Kia szalonjai vannak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8623 Dátum: 2012.11.12 14:01:41 »
Jász-Plasztik nem beszállító, hanem Mercedes és Kia szalonjai vannak.
...és emellett (többek közt) akkumulátort is gyártanak, Sülysáp mellett.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8624 Dátum: 2012.11.12 14:04:40 »
...és emellett (többek közt) akkumulátort is gyártanak, Sülysáp mellett.
Igen, csak nem gyári beszállítója a Mercedesnek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...