Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351593 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8130 Dátum: 2012.01.29 20:45:54 »
Ja! Van ennek valami érzékelője, ami érzékeli a motor hőmérsékletét? Talán az elromolhatott? Egyenlőre a fogyasztás jó, a gyorsulás szintén.  :hmmmm:
Bandi
Hogyne lenne. Alap-adat a motorvezérlés számára. A beszívott levegő hőmérsékletét is méri pl. tudtommal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8131 Dátum: 2012.01.29 20:52:43 »
Hogyne lenne. Alap-adat a motorvezérlés számára. A beszívott levegő hőmérsékletét is méri pl. tudtommal.

Ha jól látom a 3S-FE motoron (2.0) is külön van a beszívott levegő hőfokjeladója, a légszűrőházban van, esetleg a szivócsőben valahol a szűrő után egy NTK ellenállás.

tápfeszültség: 5 V (csatlakozó lehúzva)
ellenállás: 2 000 - 3 000 Ohm/20 °C
ellenállás: 200 - 300 Ohm/90 °C

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8132 Dátum: 2012.01.29 21:18:58 »
Úgy látom amit biztosan megtudok csinálni, az a féktisztítós eljárás. Ha az nem segít akkor szerelő.  Majd beszámolok. Addig is köszönöm a sok segítséget  :yes:

üdv
Bandi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8133 Dátum: 2012.02.01 08:08:38 »
Tőlem kérték az alvázszámot és azt kaptam, ami oda való! Neked is javaslom, add meg majd!
Megadtam, legelső levelemben, de nem tudták pontosan mi a cikkszáma, azért linkeltem nekik be ezt a képet. :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8134 Dátum: 2012.02.01 08:29:25 »
Akkor nem biztos, de hasonló a dolog!
Toyodiy-en keresd meg a géped és a fojtószelepet! Hasonló lesz.
szia,
Én is leírok egy furcsaságot. Hétvégén egy ötlettől vezérelve kipróbáltam, hogy a MAP szenzorom jól működik-e (úgy tudom a 4AFE-s avensis légszűrőházába MAP szenzor csatlakozik be oldalról).
Fix-en 1700-as fordulatot állítottunk be és a MAP szenzor környékére féktisztítót fújtam, hogy ha fals levegőt szív, akkor elvileg változna a fordulatszám, de nem változott meg. Ekkor kihúztam a légszűrőházból az érzékelőt, és semmi változás nem történt, a fordulat nem változott meg. Lehet a MAP szenzor meghibásodott?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8135 Dátum: 2012.02.01 08:49:15 »
Röviden tömören:
Ez mókás, péntek délután csináltam a sógorral, szinte pont így mint a videón :D Lehet hibáztam, hogy nem alapjáraton végeztem?


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8137 Dátum: 2012.02.01 11:51:59 »
szia,
Én is leírok egy furcsaságot. Hétvégén egy ötlettől vezérelve kipróbáltam, hogy a MAP szenzorom jól működik-e (úgy tudom a 4AFE-s avensis légszűrőházába MAP szenzor csatlakozik be oldalról).
Fix-en 1700-as fordulatot állítottunk be és a MAP szenzor környékére féktisztítót fújtam, hogy ha fals levegőt szív, akkor elvileg változna a fordulatszám, de nem változott meg. Ekkor kihúztam a légszűrőházból az érzékelőt, és semmi változás nem történt, a fordulat nem változott meg. Lehet a MAP szenzor meghibásodott?
Az egy hőmérő, ott a légszűrőházban  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8138 Dátum: 2012.02.01 12:06:30 »
Az egy hőmérő, ott a légszűrőházban  ;)
:D [rohog] Akkor nem csodálkozok, hogy nem történt semmi, hihi.... és hol van a MAP szenzor ebben az autóban?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8139 Dátum: 2012.02.01 13:03:02 »
:D [rohog] Akkor nem csodálkozok, hogy nem történt semmi, hihi.... és hol van a MAP szenzor ebben az autóban?
Nézelődj itt :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8140 Dátum: 2012.02.01 13:14:38 »
Nézelődj itt :otlet:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMNKW_1708.2.html
úgy nézem a 17630 cikkszámú lesz az, kérdés hogy helyileg hol található, az nem derül még ki számomra ebből a rajzból.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8141 Dátum: 2012.02.01 13:30:52 »
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMNKW_1708.2.html
úgy nézem a 17630 cikkszámú lesz az, kérdés hogy helyileg hol található, az nem derül még ki számomra ebből a rajzból.
Az biztosan nem az. Ne ott keresd, hanem az injektornál meg a szívócsonknál.

Nem ártana persze tudni, hogy egyáltalán van-e ilyen ebben az autóban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8142 Dátum: 2012.02.01 15:54:10 »
Ez mókás, péntek délután csináltam a sógorral, szinte pont így mint a videón :D Lehet hibáztam, hogy nem alapjáraton végeztem?

hy

Azért jobb az alapjárat, mert ott venni észre a legkönnyebben, ha valami hibádzik, egyből érezni a járáson, hallani a hangján!
Ezt találtam a map szenzorra a tiédnél:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMNKW_8404.2.html?hl=89421

Nekem Carina van, ott a tűzfalon van felül vékony vákuumcsövek csatlakoznak rá, illetve egy elektromos csatija van!
Az előgyújtásszabályzásba szól bele. Lehúzod a gumicsövet róla és megszívod a szenzort szájjal, (egy segédcsövel esetleg) közben amit lehúztál a motor felé gumicsövet fogd be, ne legyen fals :P! Ha változik a szívásra az alapjárat, működik a szenzor!

Viszont amit belinkeltél vákuumrajzot, na azokat a csöveket vizsgáld végig!  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.01 15:57:10 írta kamikaze »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8143 Dátum: 2012.02.01 18:15:22 »
hy

Azért jobb az alapjárat, mert ott venni észre a legkönnyebben, ha valami hibádzik, egyből érezni a járáson, hallani a hangján!
Ezt találtam a map szenzorra a tiédnél:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMNKW_8404.2.html?hl=89421

Nekem Carina van, ott a tűzfalon van felül vékony vákuumcsövek csatlakoznak rá, illetve egy elektromos csatija van!
Az előgyújtásszabályzásba szól bele. Lehúzod a gumicsövet róla és megszívod a szenzort szájjal, (egy segédcsövel esetleg) közben amit lehúztál a motor felé gumicsövet fogd be, ne legyen fals :P! Ha változik a szívásra az alapjárat, működik a szenzor!

Viszont amit belinkeltél vákuumrajzot, na azokat a csöveket vizsgáld végig!  :yes:
Elvileg tehát a vákumtér vezető oldali részén van a fojtószelep, és a gázpedálállás érzékelő, a másik felén pedig az amit keresünk. Át fogom nézni amit irtál (csak legyen jobb idő).
A vákumcsőnek milyen ára van? Mert ha olcsó, akkor lehet érdemes lenne mindet kicserélni, a rajzon ott a méret hogy (pl. 90mm) milyen hosszúak a csövek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8144 Dátum: 2012.02.01 20:12:51 »
hy

Azért jobb az alapjárat, mert ott venni észre a legkönnyebben, ha valami hibádzik, egyből érezni a járáson, hallani a hangján!
Ezt találtam a map szenzorra a tiédnél:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMNKW_8404.2.html?hl=89421

Nekem Carina van, ott a tűzfalon van felül vékony vákuumcsövek csatlakoznak rá, illetve egy elektromos csatija van!
Az előgyújtásszabályzásba szól bele. Lehúzod a gumicsövet róla és megszívod a szenzort szájjal, (egy segédcsövel esetleg) közben amit lehúztál a motor felé gumicsövet fogd be, ne legyen fals :P! Ha változik a szívásra az alapjárat, működik a szenzor!

Viszont amit belinkeltél vákuumrajzot, na azokat a csöveket vizsgáld végig!  :yes:
Az tényleg az lenne? Mármint a Carinánál? Elég fura megoldás... de nézegetve a Toyodiy-t, én sem találok mást, ami az lehetne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )