Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2357313 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8040 Dátum: 2012.01.05 20:36:53 »
De bakker hogy átégjen egy szelep mennyire kell meghajtani?
Jár hozzánk rengeteg berepülőpilóta, de szelep beégésre VVT-i Toyotánál csak egyre emléxem, az is D4-es motor volt, azoknál nagyobb rá az esély.

Nem egyszer autópályáztam már a Yarissal tartósan 150 felett, ami 5000 feletti fordulatot jelent TARTÓSAN! Köszöni jól van  ;)
Ahhoz hogy szelep átégjen tartósan!! padlógázzal, azaz teljesen nyitott folytószeleppel kell menni, na de ki az az állat?  :D
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8041 Dátum: 2012.01.05 20:41:05 »
De bakker hogy átégjen egy szelep mennyire kell meghajtani?
...
Ezért is gondoltam, hogy esetleg szelephézag-probléma. Vagy más?

Szmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8042 Dátum: 2012.01.11 13:07:01 »
Sziasztok!

Kész lett az autóm:)! E hét hétfőn el is hoztam. 90e HUF volt mindennel együtt(ebbe benne van az új hőtőfolyadék is). Nem 100% hogy azért ment tönkre az egyik kipufogószelepem mert meg lett hajtva, lehet anyaghiba is.
Azt mondta hogy 3000fölött ne nagyon pörgessem had járódjon be szépen a szelepek, szelepvezetők illetve 500-1000km múlva vigyem vissza, és ránéznek nincs-e sehol olajszivárgás az illesztéseknél(sok új tömítés mindenhol).
Remélem egy darabig le van tudva az autóra költés! októberben kapott új tárcsát+betétet előre:)
Még annyit kap hogy lecserélem a váltóolajat.

Üdv_Szmuki

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8043 Dátum: 2012.01.12 10:11:38 »
Üdv mindenkinek!
Hosszas keresgélés után találtam erre a fórumra. Previa 2,4-es benzines autóm van, benzin-gáz üzemű. Nem régen vettem, és egyszerűen nem tudok rájönni (szerviz sem egyenlőre) mi az oka a következő hibának.
Az autó mindkét üzemmódban!!!! rángat alacsony fordulaton. Bemelegedve még jobban rángat. Például 3-as ban 30 as tempót szeretnék tartani, az lehetetlen, elkezd rángatni mint a bakkecske. Ha hirtelen gázt adok kis fordulatnál, megtorpan és nagyot rántva kezd gyorsulni. Ha elindulok egy lámpánál, mire 2-be rakom, sokszor le is áll.
Gáz üzemben mindezt fokozottabban csinálja. Mindenki gyújtás hibát mond, de trafót, elosztó fedelet, kábeleket pipákkal, gyertyákat cseréltünk. Csak a rotor a régi. Mindenféle lambda szondákat is lekötöttem már próbaképpen, de az sem segített semmit. A motor hibakiolvasásakor szakadt kopogásérzékelőt jelez a rendszer, tehát az a szenzor nincs kapcsolatban az elektronikával. Állítólag ettől nem rángatna...
Tanácsot kérnék, mit tegyek?
Tudnám, ilyenkor miért áll neki mindenki vaktában kicserélni a fél gyújtást  ::) ... Keverékképzéssel lesz a gond szvsz, meg kellene pucolni a fojtószelep-házat, ellenőrizni a különféle érzékelőket. Ha vannak vákuumcsövek, akkor azokat is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8044 Dátum: 2012.01.12 10:15:35 »
Nálam is volt kopogás érzékelő hiba, kicseréltettem, igaz ez 4AFE, de nem kellett a motort kivenni, a tűzfaltól 5-10 centire volt a csatlakozó.
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy nálad csak motorcserével lehet lecsavarozni a helyéről azt a szart! :)
Egy Previáról van szó  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8045 Dátum: 2012.01.12 10:17:45 »
A Toyotákban nincs hidrotőke.
Kivéve, amelyikben mégis  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8046 Dátum: 2012.01.12 10:18:53 »
" Ha jól eméklszem" akkor rosszul vettem ki a szavait. Igen tudom az ismert olajfogyit. De bátyám nőjének Honda Logo-nál egy vastagabb olaj használata miatt(hüléye szerelő ásványit tett bele 15W40 IDIÓTA) tönkrementek a szelepszárszimeringek és emiatt jócskán ette az olajat. Neki 50e-be állt meg a rendbetétele.
Egy 15 W-40-es olaj hogyan tud tönkretenni egy szelepszár-szimeringet?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8047 Dátum: 2012.01.12 10:22:27 »
Nem egyszer autópályáztam már a Yarissal tartósan 150 felett, ami 5000 feletti fordulatot jelent TARTÓSAN! Köszöni jól van  ;)
Milyen olajat használsz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

emachines

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8048 Dátum: 2012.01.12 11:15:11 »
Sziasztok.

Megosztanám tapasztalatomat, hogy nehogy valaki így járjon.
2011-őszén vásároltam egy 2007-es Toyota Corolla 1.6 benzines sedan-t egy kereskedőtől 76.000 km-rel. Az autó végig szakszervizelve volt a Toyota Mayer-ba pillisvőrősváron.
Decemberben észre vettem hogy a kocsiban a nivo pálca minimum jelzésénél van az olaj azonnal bevittem a Toyota Super-ba (Váci út) megnézték azonnal tudták hogy 2007-es 1.6 benzines és közölték "nem az első ebből a típusból" 1 liter olajat töltöttek bele közölték 1000 km múlva vigyem vissza.
Dec. 20-án vissza vittem megnézték közölték motor csere valószínűleg de nem kell megijedni a toyota hungária kicseréli garanciába, kérdeztem, hogy hogy hisz 4 éves az autó garancia már nincs rajta, akkor is ők megoldják 80.000 km-van a kocsiban.
Rendben jan. 2-ra kaptam időpontot bevittem aláíratták a megrendelő lapot melyen "garanciális toyota" "szerelési költség várhatólag: 1"
Közölték egy-másfél hét múlva kész a kocsi, bármi van hívnak. Azonnal szétkapták "rendellenes motor kopás"!!!
Jan. 9-én felhívom őket, hogy állunk közlik baj van a Toyota Hungária visszakozott és letiltotta motor cserét és közölték, hogy a gépkocsi összerakást NEKEMnem kell állnom.
Az előző tulaj egyszer 15.000km helyet 22.000 km-nél vitte szervizbe és szerintük ez okozhatta a rendellenes motor kopást.
Most már 2-hete a kocsi szétszedve a károm 1.500.000 ft.
Ennyit a Toyota megbízhatóságáról és a toyota Hungária hozzá állásról.
Most folyik a levelezés mert az ismerösömnek volt egy Toyota Corolla Verso-ja CÉGES nem volt szakszervizbe hordva hanem valami sufniba vitték és meghalt benne a motor 120.000 km-nél és a Toyota Hungária szó nélkül kicserélte ennyit a korretségről.
Közölték tegnap hogy segítenek 250.000 ft-tal vicc. SOHA TÖBBET TOYOTÁT. inkább veszek egy szar franciát ott legalább a szervizben kinyalják a segged és segítenek.
Annyit a Toyota Hungáriáról hogy 10:10-kor kor küldtem a levelet e-mailbe 10:25-kor vissza kaptam hogy megtanácskozták- kivizsgálták az esetem és újból elutasítanak.
Azért szép, hogy a szervizben nem hivatalosan közölték, hogy benzines Toyotát nem szabad venni mert típushibás a motorjuk!!!

Nem akartam senkit zavarni vagy megbántani csak mi előtt valaki Toyotát vesz gondolja meg!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 11:19:11 írta emachines »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8049 Dátum: 2012.01.12 13:07:47 »
Az előző tulaj egyszer 15.000km helyet 22.000 km-nél vitte szervizbe és szerintük ez okozhatta a rendellenes motor kopást.

Ennyit az előző tulaj megbízhatóságáról! Gondolom ha nem vitte szervízre, nem is kimélte...

:clap: :clap: :clap:
Toyota

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8050 Dátum: 2012.01.12 13:15:41 »
megnézték közölték motor csere valószínűleg de nem kell megijedni a toyota hungária kicseréli garanciába, kérdeztem, hogy hogy hisz 4 éves az autó garancia már nincs rajta, akkor is ők megoldják 80.000 km-van a kocsiban.
Most már 2-hete a kocsi szétszedve a károm 1.500.000 ft.
a szervizben nem hivatalosan közölték, hogy benzines Toyotát nem szabad venni mert típushibás a motorjuk!!!
Vásárláskor hol állt az olajszint?
Ha jól tudom, 7év/180 ezer km-ig vállaltak ilyen motorcserét.
Az a másfél milla mit takar?
Ha az összes benzines Toyota-motor hibás lenne, akkor azért szépen néznénk ki...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8051 Dátum: 2012.01.12 13:20:19 »
SOHA TÖBBET TOYOTÁT. inkább veszek egy szar franciát ott legalább a szervizben kinyalják a segged és segítenek.
Hajrá  :yes: ! Sok szerencsét. Elkel majd.

A sztoridban sok ember hibázott sokmindenben. Te pedig a következtetésedben. De nem baj, ott a Citroen meg a Peugeot, azok tényleg sokkal jobbak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8052 Dátum: 2012.01.12 14:28:18 »
Nem kifejezetten szep dolog eltuntetni a masik hozzaszolasat ugy, hogy abban nem volt semmi tragarsag, semmi politika, semmi szabalytalan.
Sot kifejezetten sunyi dolog.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8053 Dátum: 2012.01.12 14:37:53 »
Nem kifejezetten szep dolog eltuntetni a masik hozzaszolasat ugy, hogy abban nem volt semmi tragarsag, semmi politika, semmi szabalytalan.
Sot kifejezetten sunyi dolog.  ::)
LOREAL...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8054 Dátum: 2012.01.12 15:04:33 »
Nem kifejezetten szep dolog eltuntetni a masik hozzaszolasat ugy, hogy abban nem volt semmi tragarsag, semmi politika, semmi szabalytalan.
Sot kifejezetten sunyi dolog.  ::)

Ki volt az és mikor, mit???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.