Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351585 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7500 Dátum: 2011.06.21 21:34:23 »
Csak azért kérdeztem, hogy mit mondjak az illetékesnek, hogy mit nézzen meg, de kiderült, hogy mivel fa alatt áll 1 éve, tele ment falevéllel meg ágdarabokkal a lefolyó és a hétvégi nagy esőben ott felgyűlt a víz, ami szépen befolyt az ablaktörlő motorba. Ma nyitott motorháztetővel a nap felé állva száradt egész nap. Holnap kiderül milyen lett.

Az ablaktörlő rudazata van megszorulva (Polo-Cordoba-Ibiza betegség), ki kell venni a rudazatot a motorral együtt.
Két csap van összegyógyulva, múltkor egy Polo-n csak lánggal tudtam szétszedni a csapokat, úgy meg volt rohadva.
Eltakarítani, bezsírozni, évekig jó lesz.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7501 Dátum: 2011.06.21 22:27:23 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.
Nem feltétlen kell ahhoz hideg motornak lennie, amúgy is Te hideg motort szoktál padlózni? :flowers:
Két malomban őrlünk. Természetesen nem szoktam hideg motort padlózni, meleget is csak évente 1-2 alkalommal. Amit leírtam, azért írtam le, mert annak tudom az okát (hideg motornál egy rántás.), és az egy fojtószelep tisztítással orvosolható.

De Én ne haragudj már de nem értem akkor pontosan hogy mit értesz a hideg motornál való rántásnál?
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.21 22:50:39 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7502 Dátum: 2011.06.21 22:46:44 »
Pl. amikor elindulsz, és gyorsítasz, váltás után, amikor gázt adsz, mintha kihagyna egy picit, és ránt.
music     

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7503 Dátum: 2011.06.21 22:56:59 »
Pl. amikor elindulsz, és gyorsítasz, váltás után, amikor gázt adsz, mintha kihagyna egy picit, és ránt.

 :hmmmm: hát nem tapasztaltam még ilyet, olyat viszont igen hogy megy magától az autó hidegen, (főleg nagy hidegbe) gázadás nélkül és ott ránt egy kicsit mikor lentebb esik a fordulat és felengedtem a gázt előtte és így hagyom gurulni.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7504 Dátum: 2011.06.22 12:52:00 »
Csak azért kérdeztem, hogy mit mondjak az illetékesnek, hogy mit nézzen meg, de kiderült, hogy mivel fa alatt áll 1 éve, tele ment falevéllel meg ágdarabokkal a lefolyó és a hétvégi nagy esőben ott felgyűlt a víz, ami szépen befolyt az ablaktörlő motorba. Ma nyitott motorháztetővel a nap felé állva száradt egész nap. Holnap kiderül milyen lett.

Az ablaktörlő rudazata van megszorulva (Polo-Cordoba-Ibiza betegség), ki kell venni a rudazatot a motorral együtt.
Két csap van összegyógyulva, múltkor egy Polo-n csak lánggal tudtam szétszedni a csapokat, úgy meg volt rohadva.
Eltakarítani, bezsírozni, évekig jó lesz.

Ez lesz a baja. A szárítás után is eléggé darabosan mozog. Majd egyszer meg lesz csinálva, addig nem járunk vele esőben - ezt a választ kaptam arra, hogy mikor lesz megcsinálva.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7505 Dátum: 2011.06.22 13:23:01 »
Lehet más hiba is, minthogy az ablakspricc motorja kampec?
Vezeték, kapcsoló. Próbalámpával nézd meg jön-e delej a motorra, illetve adj áramot rá, elindul-e!
Negatív. Még szerencse, hogy egy új motor kb. 5500-ba kerül. (Nem gyári, az 13,5 lenne.)
music     

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7506 Dátum: 2011.06.22 13:57:15 »
Bontóban keress! Én is ott vettem potom összegért. Van elég bontott Corsa. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7507 Dátum: 2011.06.22 21:36:14 »
Most már mindegy...
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7508 Dátum: 2011.06.23 09:12:24 »
Lehet más hiba is, minthogy az ablakspricc motorja kampec?
Vezeték, kapcsoló. Próbalámpával nézd meg jön-e delej a motorra, illetve adj áramot rá, elindul-e!
Negatív. Még szerencse, hogy egy új motor kb. 5500-ba kerül. (Nem gyári, az 13,5 lenne.)

Music!
Lehet, hogy én maradtam le valamiről, de áruld már el, hogy mit jelent az előző hozzászólásaidban az hogy "negatív" ill. "most már mindegy".
Mire jutottál végülis?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7509 Dátum: 2011.06.23 21:55:50 »
Az áram eljut a motorig, de az nem működik. Az negatív, hogy esetleg kontakthiba van, sajnos a motor a rossz.
A most már mindegy arra vonatkozik, hogy vettem újat, nem kerestem bontottat.
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7510 Dátum: 2011.06.23 21:59:07 »
Az áram eljut a motorig, de az nem működik. Az negatív, hogy esetleg kontakthiba van, sajnos a motor a rossz.
A most már mindegy arra vonatkozik, hogy vettem újat, nem kerestem bontottat.

Egy próbát megér, hátha meg van szorulva, hogy forditva kötöd rá az áramot. Most már csak kiváncsiságból...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7511 Dátum: 2011.06.23 22:02:05 »
Vesztenivaló már nincs, de ilyen esetekben azt nem értem, hogy tizenkét évig jó volt, egyszer csak mitől szorul meg?
music     

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7512 Dátum: 2011.06.23 22:09:09 »
A levegő szűrő csere km-hez vagy időtartamhoz kötött inkább?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7513 Dátum: 2011.06.23 22:21:49 »
A levegő szűrő csere km-hez vagy időtartamhoz kötött inkább?
km-hez

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7514 Dátum: 2011.06.23 22:36:17 »
A levegő szűrő csere km-hez vagy időtartamhoz kötött inkább?
km-hez

30ezrenként jó akkor, független hogy ha már vagy 4éve az autóban van? (de rendszeresen tisztítva) Arra akarok csak kitérni hogy a szövetszálak idővel elérnek-e annyira problémás legyen a szűrés....
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.23 22:40:51 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J