Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7485 Dátum: 2011.06.20 15:11:04 »
Sajnos én most nem tudok segíteni alkatrészben, mert szabin vagyok, de egyébként keress csak bátran.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7486 Dátum: 2011.06.20 15:14:07 »
Termosztát nem egy óriási összeg, talán 3k lehet, szóval ezen nem fog múlni semmi, de ha lehet 2k-ért is, akkor miért ne. 6 körül tudom írni az adatokat, egyelőre csak annyi van, hogy 94-es Corolla Xli 4E-FE, de majd gyertyát is megnézheted, hátha viccesen olcsó árban van, akkor veszek bele azt is már, meg benzinszűrő is érdekelhet.

Trotter: barátodéknak hogy tetszik az ave? Megnézted már?
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.20 15:18:21 írta diegho »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7487 Dátum: 2011.06.20 15:18:32 »
Ha készen leszek a famunkámmal, ami be van tervezre erre a hétre, akkor átmegyek és megnézem. Kíváncsi vagyok rá.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7488 Dátum: 2011.06.20 17:41:51 »
Termosztát téma: 2-3km után felső cső meleg, alsó langyos. Gyertyák minden hengernél egyformák, nem kormosak. Nem én néztem meg, már ezzel fogadott fater.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7489 Dátum: 2011.06.20 17:47:46 »
Termosztát téma: 2-3km után felső cső meleg, alsó langyos. Gyertyák minden hengernél egyformák, nem kormosak. Nem én néztem meg, már ezzel fogadott fater.

Na látod...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7490 Dátum: 2011.06.20 20:31:40 »
Termosztát téma: 2-3km után felső cső meleg, alsó langyos. Gyertyák minden hengernél egyformák, nem kormosak. Nem én néztem meg, már ezzel fogadott fater.

Azért ezt hideg motorról indulva, álló helyben intenziven tapogatva a csövet lehet biztosabbra mondani!
2-3km-t írsz, nekem azalatt speciel beáll a mutató középre városban, ami korántsem jelent kinyitott termosztátot!

"Nehéz olyannak segíteni aki nem akarja!" - a kedves szülőre értettem, nem rád.  :no: Nem is értem miért vetted magadra? :tt2:

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7491 Dátum: 2011.06.20 21:42:40 »
Ez holnap meg lesz nézve rendesen, szerelő ismerősnél fel is lesz emelve és át lesz nézve az egész futómű, meg minden.

Más: Off 2003-as Polo. Ablaktörlő úgy megy, hogy mozdul 5 centit megáll 10 másodperc megint mozdul 5 centit megáll... ezt okozhatja biztosíték, vagy inkább az ablaktörlő motor a ludas?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7492 Dátum: 2011.06.20 21:45:01 »
Más: Off 2003-as Polo. Ablaktörlő úgy megy, hogy mozdul 5 centit megáll 10 másodperc megint mozdul 5 centit megáll... ezt okozhatja biztosíték, vagy inkább az ablaktörlő motor a ludas?
Vagy olyan mint az enyémnek a hátsó ablaktörlője, beázik és KO. Szedjétek szét a motort, hátha csak meg kéne húzni egy csavart (akármit) vagy tényleg beázik és "csak" takarítani meg szigetelni kell.
         

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7493 Dátum: 2011.06.20 21:53:08 »
Ez holnap meg lesz nézve rendesen, szerelő ismerősnél fel is lesz emelve és át lesz nézve az egész futómű, meg minden.

Más: Off 2003-as Polo. Ablaktörlő úgy megy, hogy mozdul 5 centit megáll 10 másodperc megint mozdul 5 centit megáll... ezt okozhatja biztosíték, vagy inkább az ablaktörlő motor a ludas?

Egy áramtalanítást megpróbálnék...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7494 Dátum: 2011.06.20 22:39:31 »
Tisztázni kéne, hogy rángatásról van szó, vagy arról a jelenségről, hogy hideg motornál viszonylag alacsony fordulatról erősebb gyorsításnál ránt egyet.
Nem feltétlen kell ahhoz hideg motornak lennie, amúgy is Te hideg motort szoktál padlózni? :flowers:
Két malomban őrlünk. Természetesen nem szoktam hideg motort padlózni, meleget is csak évente 1-2 alkalommal. Amit leírtam, azért írtam le, mert annak tudom az okát (hideg motornál egy rántás.), és az egy fojtószelep tisztítással orvosolható.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7495 Dátum: 2011.06.21 19:39:02 »
Ez holnap meg lesz nézve rendesen, szerelő ismerősnél fel is lesz emelve és át lesz nézve az egész futómű, meg minden.

Más: Off 2003-as Polo. Ablaktörlő úgy megy, hogy mozdul 5 centit megáll 10 másodperc megint mozdul 5 centit megáll... ezt okozhatja biztosíték, vagy inkább az ablaktörlő motor a ludas?

Most akkor mégis szerelünk, kolléga úr?

Tegnap még azt írtad, hogy nemhogy már szereljed a céges autót...  :D :D

Amúgy nem feltétlenül az ablaktörlőmotor önmaga a ludas.  Mivel ezekben elektromechanikus a vezérlés (csak feltételezem, hogy ne a kényelmi kompjúter vezérli, mint mondjuk az enyében), ezért arra gondolnék, hogy a végálláskapcsolóval lesz a bibi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7496 Dátum: 2011.06.21 20:55:52 »
Trotter, kevered a szezont a f... azzal. :) Diegho apukája Coriját nézeti át, nem a céges Polot.  :flowers:
         

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7497 Dátum: 2011.06.21 21:03:08 »
Csak azért kérdeztem, hogy mit mondjak az illetékesnek, hogy mit nézzen meg, de kiderült, hogy mivel fa alatt áll 1 éve, tele ment falevéllel meg ágdarabokkal a lefolyó és a hétvégi nagy esőben ott felgyűlt a víz, ami szépen befolyt az ablaktörlő motorba. Ma nyitott motorháztetővel a nap felé állva száradt egész nap. Holnap kiderül milyen lett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7498 Dátum: 2011.06.21 21:28:04 »
Ha már OFF és ablaktörlő, akkor legyen még egy. A Corsán nem működik az ablakspricc. Sem elöl, sem hátul, a tartály félig van löttyel, tehát ettől még lehetne, de nem hallom a motorját búgni, szóval ott lesz valami bibi. Mivel az ablaktörlők járnak rendesen, és a biztosíték-táblán közös biztosítékon vannak - pontosabban csak valószínűsítem ezt, mert az ablaktörlőnek jelez külön biztit, az ablakmosónak nem - ezért ez az ok kizárható. Hogy mikor használtam utoljára, annak idejét sem tudom már, mostanában nem. A 4 héttel ezelőtti műszaki óta biztosan nem - és akkor ott ezek szerint így ment át. Érdekes, hogy egy műszakin ez nem szempont, pedig piszkos ablakkal vezetni elég veszélyes is lehet adott esetben... - tehát azt nem tudom megmondani, mióta rossz.
Hálistennek valami okostojás tervezte a Corsa motorterét, mert - ahogy akksicseréhez is - le kell szedni a szélvédő alatti rostélyt ahhoz, hogy odalásson és -nyúljon az ember, erre még nem volt időm. A motorteret végignézve az is kizárható, hogy egy rágcsáló elrágott volna egy vezetéket.
Lehet más hiba is, minthogy az ablakspricc motorja kampec?
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7499 Dátum: 2011.06.21 21:33:57 »
Ha már OFF és ablaktörlő, akkor legyen még egy. A Corsán nem működik az ablakspricc. Sem elöl, sem hátul, a tartály félig van löttyel, tehát ettől még lehetne, de nem hallom a motorját búgni, szóval ott lesz valami bibi. Mivel az ablaktörlők járnak rendesen, és a biztosíték-táblán közös biztosítékon vannak - pontosabban csak valószínűsítem ezt, mert az ablaktörlőnek jelez külön biztit, az ablakmosónak nem - ezért ez az ok kizárható. Hogy mikor használtam utoljára, annak idejét sem tudom már, mostanában nem. A 4 héttel ezelőtti műszaki óta biztosan nem - és akkor ott ezek szerint így ment át. Érdekes, hogy egy műszakin ez nem szempont, pedig piszkos ablakkal vezetni elég veszélyes is lehet adott esetben... - tehát azt nem tudom megmondani, mióta rossz.
Hálistennek valami okostojás tervezte a Corsa motorterét, mert - ahogy akksicseréhez is - le kell szedni a szélvédő alatti rostélyt ahhoz, hogy odalásson és -nyúljon az ember, erre még nem volt időm. A motorteret végignézve az is kizárható, hogy egy rágcsáló elrágott volna egy vezetéket.
Lehet más hiba is, minthogy az ablakspricc motorja kampec?


Vezeték, kapcsoló.
Próbalámpával nézd meg jön-e delej a motorra, illetve adj áramot rá, elindul-e!