Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351604 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7425 Dátum: 2011.06.07 14:17:42 »
Nem kellene pont a levegőszűrőn spórolni.  A Mann filterek jók, de ha éppen nincsen a közelben a Sofima  is simán vállalható minőség.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7426 Dátum: 2011.06.07 14:28:27 »
Nem kellene pont a levegőszűrőn spórolni.  A Mann filterek jók, de ha éppen nincsen a közelben a Sofima  is simán vállalható minőség.
Én Wix-et vettem. Olcsón ugyan, de az azért csak nem lehet olyan rossz. :hmmmm:
Barna legalábbis dicsérte. :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7427 Dátum: 2011.06.07 15:21:00 »
Nezd, megkentem egy helyen pici zsirral a gumi szivocsovet, ami a legszuro utan megy a motorba. Igy teszteltem tobb fele szurot is. Szinte egyik esetben sem lattam semmi lerakodast sem. Pedig, ha atengedne, azert latszana, hogy elszinezodik a felulet, beletapad par nagyon pici porszem. Ilyet sem a Wix, sem a direkt szuronel sem tapasztaltam. Nem hiteles ugyan a vizsgalat, de en nem vettem eszre semmi kulonbseget sem szuro es szuro kozott a szurest tekintve.

A Japanparts sok esetben nem igazan passzolt 100%-osan, ezert nem ajanlom elsosorban, a Wix-szel ilyen problemam sosem volt. Ezert is merem mondani, hogy azzal jo esellyel nem lesz semmi problema sem.

A Mann is jo szuro, de nagyon draga, nem vagyok abban biztos, hogy az jobban szurne feltetlen. Mondom, en nem tapasztaltam lenyegi kulonbseget a szurok kozott, csak a meretben voltak elteresek, illetve a gumik minosegeben.

Nekem a nedves direktszuro sem engedett at semmit sem, igaz, en 3000 km utan mindig megtisztitottam.


Erdekes, de barmirol szo van amugy, mindig azt hallani, hogy az a legfontosabb dolog. Ha olaj, ha legszuro, ha olajszuro, ha gumi, ha fek, stb... Szerintem a gumi, meg a fek a legfontosabb, hogy jo legyen, a motor ezutan jon csak. Ha mar megvettem a legjobb gumit (amit nem fujok fel idiotan 3,5 BAR-ra) es megvan a jo fek is, meg a futomuvem is okes, akkor kezdek el a motoron aggodni, addig jo az olcsobb szuro is. Azert a sajat eletem a legfontosabb, nem az, hogy ket db porral tobb megy-e be a motorba.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7428 Dátum: 2011.06.07 15:28:21 »
Akkor ezt a David Vasco-t nem igazán ajánlja egyikőtök sem.... kár.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7429 Dátum: 2011.06.07 15:31:02 »
Hat en nem ismerem ezt a markat, igy nem merek nyilatkozni.

De miutan lehet mas, ismert markabol is olcson szurot kapni, igy nem kerdes a kerdes. Pl. a Wix olcso, de jo. De egy Japanparts sem rossz, csak max a papir szelebol le kell picit faragni...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7430 Dátum: 2011.06.07 15:40:23 »
Erdekes, de barmirol szo van amugy, mindig azt hallani, hogy az a legfontosabb dolog. Ha olaj, ha legszuro, ha olajszuro, ha gumi, ha fek, stb...
   :yes: :devil:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7431 Dátum: 2011.06.07 19:06:48 »
Én például nem hallottam még a Wix-ről, pedig jelentősen benne vagyok az alkatrészelésben, ha szabad ezt a csúnya szót leírnom. :D

Most ráguglzitam, de nem lettem okosabb. Barna segítenél, kiféle, miféle ez a Wix gyártmány?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7432 Dátum: 2011.06.07 19:11:39 »
Hat en nem ismerem ezt a markat, igy nem merek nyilatkozni.

De miutan lehet mas, ismert markabol is olcson szurot kapni, igy nem kerdes a kerdes. Pl. a Wix olcso, de jo. De egy Japanparts sem rossz, csak max a papir szelebol le kell picit faragni...

Jólvan akkor veszem a gyárit....
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7433 Dátum: 2011.06.07 19:13:26 »
 :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7434 Dátum: 2011.06.07 20:06:17 »
Erdekes, de barmirol szo van amugy, mindig azt hallani, hogy az a legfontosabb dolog. Ha olaj, ha legszuro, ha olajszuro, ha gumi, ha fek, stb...
Én nem tudom, miről beszélsz  :) ... Világosan leírtam, hogy pl. a légszűrő a motor élettartama szempontjából az egyik legfontosabb dolog. Mondd nyugodtan, ha szerinted nem így van  ;) ... A leírt tesztedre annyit, hogy régen rossz lenne, ha bármiféle légszűrő is átengedne olyan méretű porszemcséket, amelyek már láthatóak.

Abban meg természetesen igazad van, hogy a biztonság szempontjából a gumi és a fék az elsődleges. Meg a sofőr  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7435 Dátum: 2011.06.07 20:07:13 »
Jólvan akkor veszem a gyárit....
Jó döntés  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7436 Dátum: 2011.06.07 20:17:17 »
Eddig is így volt minden alkatrésznél....csak a gyári mindenből, jha a fékbetétek nem gyárik, hanem textar-ok...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7437 Dátum: 2011.06.07 21:00:37 »
Én például nem hallottam még a Wix-ről, pedig jelentősen benne vagyok az alkatrészelésben, ha szabad ezt a csúnya szót leírnom. :D
Most ráguglzitam, de nem lettem okosabb. Barna segítenél, kiféle, miféle ez a Wix gyártmány?
http://www.wixeurope.com/
Amerikai cég, ez az európai részleg oldala.

Levi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7438 Dátum: 2011.06.07 21:01:35 »
Sziasztok! Próbáltam végigolvasni a hozzászólásokat, de elvesztem a rengetegben!!! Toyota Avensis 1.8 sol miatt kérem a segítségeteket. Tegnap elkezdett szép lassan eltűnni a fedélzeti computerről minden. Néha bejön, aztán elhalványodik, végül csak nagy fekete semmi látszik a kijelzőn. Ma pedig még hozzátársult az is, hogy nem működik az elakadásjelzőm... minden más teljesen rendben van az autón. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond??? Előre is köszi a segítségeteket!  :otlet:  ??
Szia! Mikori évjáratú autó ez? Elképzelhető, hogy maga a kijelző hibásodott meg.
Szia! 2003-as évjáratú...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7439 Dátum: 2011.06.07 21:27:07 »
Azt azért hozzátenném, hogy szerintem (nem vagyok szakértő!) néha kicsit talán túl van misztifikálva ez a gyári dolog.

Nyilván ha azt veszem, azzal elvileg nem lőhetek mellé, egy stabil minőséget kapok. Ugyanakkor általában azt is csak egy olyan nagy nevű gyár készíti (beszállító), amelyik mellett még van sok másik is, jobb is, rosszabb is. Ezek közül egyet kiválaszt a Toyota az adott alkatrészhez, de ha baj van vele, simán lecseréli a beszállítót egy másikra. Ha körülnézek a motortérben, akkor olyan márkákat látok (Denso, Bosch, Valeo, stb.), amiket külön is meg tudok venni, de ha rajta van, hogy Toyota, akkor gondolom drágábban...

Szóval nem hiszem, hogy abból nagy baj lehetne, ha a nagy, gyári beszállítók termékeit veszem a "gyári" helyett, mert még az is lehet, hogy jobbat kapok, olcsóbban. Vagy nem jól látom?