Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351804 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7335 Dátum: 2011.05.23 16:26:23 »
Én inkább állítgatom :) ... Többnyire a levegőt sem oda fújja, ahova én szeretném. Nekem ne a pofámba nyomassa  :nonono: ... Hűteni-fűteni egyaránt láb & szélvédő állásban szeretek. Ezt magától kvázi sosem választja. Nem akarok én megfázni attól, hogy beülök az autóba izzadtan, ez a hülye meg rám zúdítja direktben a tizenfokos levegőt  :wacko:

Egy mozdulattal lefelé állítod a rostélyt, és minden meg van oldva  :D . Az enyém egyébként szokta láb-szélvédő állásba állítani magát, szóval nekem jó tapasztalataim vannak vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7336 Dátum: 2011.05.23 17:09:23 »
A legjobb a manualis. Oda allitod a fujast, ahova kell, akkor fuj hideget, mikor bekapcsolod a klima reszet a dolognak. Ennyi.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7337 Dátum: 2011.05.23 17:18:01 »
Te gomzol, nem lehet, hogy eddig túl kevés volt benne, és ez a mostani, torpanós tulajdonképpen a normális működése  :hmmmm: ? Nem hangzik ez olyan rendkívülinek, hogy az autó torpan, mikor bekapcsolod a klímát...


Én is pont ezt akartam mondani...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7338 Dátum: 2011.05.23 17:18:42 »
gomzol-nak:

A helyes gázmennyiséget egy Toyota szervizkatalógus tartalmazza. Az enyémben 650g a gyári előírás, nem hiszem, hogy a Tiednek ennyivel kevesebb lenne. 480 helyetti 500g amúgyis elhanyagolható különbség...de lehet, hogy még így is kevesebb, mint az előírt mennyiség...  :hmmmm:

De-de, a régebbiekbe több gáz kellett...
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7339 Dátum: 2011.05.23 17:20:19 »
De-de, a régebbiekbe több gáz kellett...
Így van, nálam már csak 440g  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7340 Dátum: 2011.05.23 17:22:05 »
A legjobb a manualis. Oda allitod a fujast, ahova kell, akkor fuj hideget, mikor bekapcsolod a klima reszet a dolognak. Ennyi.
Az az előnye azért megvan az automatának (nemcsak nyáron!), hogy a beállított hőfokot szépen tartja. Nem kell vacakolni, nem kell tekergetni, hogy most túl meleg, most túl hideg... És ez így működik akkor is, ha a befújás irányába és a venti-fokozatba nem engeded "beleszólni"  :yes: ... Szóval azért nem rossz az automata.

És persze ne felejtsük el azokat, akik nem gépészkednek folyton, mint mi  :) ... Nekik áldás az automata.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7341 Dátum: 2011.05.23 17:23:40 »
De-de, a régebbiekbe több gáz kellett...
Így van, nálam már csak 440g  :D

Az előd Carina dízelbe meg majdnem 800 g kellett ha jól emléxem  :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7342 Dátum: 2011.05.23 17:23:57 »
Egy mozdulattal lefelé állítod a rostélyt, és minden meg van oldva  :D . Az enyém egyébként szokta láb-szélvédő állásba állítani magát, szóval nekem jó tapasztalataim vannak vele.
OK, de én alapban nem szeretem, ha a rostélyokból fúj. Azt az állást max az ilyen köztes időszakokban szoktam használni, mint a mostani - tehát amikor már elég meleg az idő, de a klímát még nem kapcsolom be. Na, ilyenkor szoktam szellőztetésre a rostély & láb állást használni. De télen, fűtésre nem; nyáron, hűtésre meg végképp nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7343 Dátum: 2011.05.23 17:24:34 »
Nálam kis túlzással 365 napot megy egy évben automata klímával. Csak ha szélvédőt kell párátlanítani vagy nyáron 2 utcányit gurulni lehúzott ablakokkal, akkor van kikapcsolva.
Nekem meg így jó  :flowers:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7344 Dátum: 2011.05.23 17:30:09 »
A legjobb a manualis. Oda allitod a fujast, ahova kell, akkor fuj hideget, mikor bekapcsolod a klima reszet a dolognak. Ennyi.
Az az előnye azért megvan az automatának (nemcsak nyáron!), hogy a beállított hőfokot szépen tartja. Nem kell vacakolni, nem kell tekergetni, hogy most túl meleg, most túl hideg... És ez így működik akkor is, ha a befújás irányába és a venti-fokozatba nem engeded "beleszólni"  :yes: ... Szóval azért nem rossz az automata.
Szerintem a hőfok megtartása a fő okosság az automata klímában. A teljesen automata funkciót én sem szeretem, a befújási sebességet és az irányt hadd válassza meg én. A manuálisban nem szertettem, hogy állandóan állítgatni kell.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7345 Dátum: 2011.05.23 20:56:42 »
gomzol-nak:

A helyes gázmennyiséget egy Toyota szervizkatalógus tartalmazza. Az enyémben 650g a gyári előírás, nem hiszem, hogy a Tiednek ennyivel kevesebb lenne. 480 helyetti 500g amúgyis elhanyagolható különbség...de lehet, hogy még így is kevesebb, mint az előírt mennyiség...  :hmmmm:

De-de, a régebbiekbe több gáz kellett...
Megtennéd hogy utánanézel az enyimbe mennyi kell? Tölteni akarom mert keveset használtuk télen...
1. gen. Avensis 4afe 1.6 benzin de az aláirásomba ugyis láccik :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7346 Dátum: 2011.05.23 21:50:18 »
Nálam kis túlzással 365 napot megy egy évben automata klímával. Csak ha szélvédőt kell párátlanítani vagy nyáron 2 utcányit gurulni lehúzott ablakokkal, akkor van kikapcsolva.
És így fogyaszt ennyit?  :eek:
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7347 Dátum: 2011.05.23 22:38:57 »
És így fogyaszt ennyit?  :eek:
Ez van, ezt kell szeretni  :)

Az rendben, hogy spórolok, de a kényelemből nem szoktam engedni. Az előző autómnál is így használtam 7 évig, megszoktam.
Ja és ráadásul mindig lámpával közlekedek, gyújtásra kapcsolódik (DRL)  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7348 Dátum: 2011.05.23 23:46:24 »
Nem olyan nagy csoda ez :) ... Ezek a mai modern autók már nem fogyasztanak annyival többet klímával sem, mint a régebbiek. Hatékonyabban, takarékosabban működik az egész rendszer. Főleg lakott területen kívül elég kicsi az eltérés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7349 Dátum: 2011.05.30 12:11:36 »
Szabad az autóban lévő akkumulátort úgy tölteni, hogy a kábelek a helyükön maradnak?

Én ezt eddig mindig úgy csináltam, hogy lekötöttem őket. De ez egyrészt macera, másrészt további macera utána pl. mindig újra beállítgatni a rádiót... A Yarisban a fedkomp is nullázza magát... Idegesítő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )