Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351587 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7260 Dátum: 2011.04.26 21:46:12 »
Már csak azt kéne tudni mit vegyek kb 600 körül. (tudom az ave többet ér mint 1m, de átírás, kötelező cserék stb elvisz elég sokat.)
Malacorrú Corollát. Csak ne Harmony felszereltségűt.
music     

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7261 Dátum: 2011.04.27 09:48:31 »
Azt mondta 3 teli tanknyi injektortisztítót nyomassak át rajta,
Az egy vagyon! Két deci kerül majd 2000 forintba, 180 liter árát le se merem írni... [rohog] :devil:

Jólvan na :D amúgy nem szeretném azzal teletankolni, vettem a toyotában egy flakonnal, ilyen piros 3800-at kértek érte, tudom az STP is jó a tacskóból, de így nem került pénzbe az átvizsgálás  :innocent:

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7262 Dátum: 2011.04.27 09:52:02 »
Azt mondta 3 teli tanknyi injektortisztítót nyomassak át rajta,
Az egy vagyon! Két deci kerül majd 2000 forintba, 180 liter árát le se merem írni... [rohog] :devil:

Jólvan na :D amúgy nem szeretném azzal teletankolni, vettem a toyotában egy flakonnal, ilyen piros 3800-at kértek érte, tudom az STP is jó a tacskóból, de így nem került pénzbe az átvizsgálás  :innocent:

Tényleg akartam kérdezni már hogy milyen márkájú tisztítót használtál mikor észrevetted már hogy nem kerepel annyira? És most meg a szervízből vettél, az milyen? köszi :)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7263 Dátum: 2011.04.27 10:29:44 »
Szervizben kaptam az elsőt is és már 1km után harmadára csökkent a hang! Ugyanolyan mint a mostani, nem néztem mi van ráírva, de a színekből ítélve Toyota, még megvan a flakon, nincs beleöntve, kb 10 liter van még a tankban, majd ha már 50km alatt lesz a range, akkor tankolok rá és öntöm bele.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7264 Dátum: 2011.04.27 19:10:41 »
Üdv!

Ha esetleg valakinek kellene:
Kép nincs róla, de elvileg AEG gyártmány (papír alapú újságban az van).
ODBII diagnosztizáló készülék

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7265 Dátum: 2011.04.29 10:07:28 »
Off autós kérdéssel jönnék, remélem nem baj.

2008-as Golf 4. 1.6 benzines 76000km. Hétvégén gondolt egyet és indítás után letiltott a motor, azóta van, hogy órákon át elindítani se lehet, van hogy elindul, de minden létező hibát jelez. Amikor nem indul, akkor az önindító megy, indítózni próbál, de semmi eredmény, még csak egy felet sem forog a motor. Hibakódolvasó 832 hibát jelez! Most egy VW szakinál van, aki azt mondta, hogy az immobiliser processzora hülyült be és ezért műszerfalat kell cserélni, plusz még valamit. Nem értek hozzá, de ez nekem gyanús. Nagykanizsán van az autó és mivel ott megszűnt a VW képviselet, ezért lett egy szakihoz menve, legközelebbi VW Kaposváron van, de brutál összegekkel dolgoznak, 50ezres kötelező is 97ezer volt rá. Az a baj, hogy vontatni se lehet, mert nincs fék, szervó, semmi amiatt, hogy nem lehet elindítani. Van esetleg tippetek, hogy kanizsán vagy környékén kihez kéne vinni? Gondoltam rá felhívom a Koto-t, hátha ők is meg tudják nézni, vagy tudnak segíteni egy normális megbízható szerelőt találni.

ja és a garancia január 30.-án járt le, tehát már nem garanciális.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7266 Dátum: 2011.04.29 10:27:21 »
Szerintem hívd fel a Koto-t. Ahová én is szoktam járni szervizbe oda is jönnek suzuki-k opel-ek is, biztos tudnak segíteni.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7267 Dátum: 2011.04.29 10:57:10 »
Szerintem hívd fel a Koto-t. Ahová én is szoktam járni szervizbe oda is jönnek suzuki-k opel-ek is, biztos tudnak segíteni.

Az lesz. Ez a szaki azt mondta lehet kezdeni imádkozni, mert ez akár nagyon sokba is kerülhet, de én úgy gondolom immobiliser lesz a ludas, de hogy ahhoz minek komplett műszerfalat cserélni, azt nem tudom. Kedden mondjuk egy 307-es pug-ot csináltak a Koto-ban, szóval ja, próbát megér.

Beszéltem is a Koto-val, el tudtam érni azt aki az avét megnézte, azt mondta ugyanezzel a hibával egy 11e km-es Polo volt náluk nemrég és abban is műszerfal és immobiliser csere kellett és bizony nagyon húzós. Mi ebből a tanulság? Népautót nem veszünk!
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.29 11:10:39 írta diegho »

Laci76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7268 Dátum: 2011.04.29 11:43:04 »
Off autós kérdéssel jönnék, remélem nem baj.

2008-as Golf 4. 1.6 benzines 76000km. Hétvégén gondolt egyet és indítás után letiltott a motor, azóta van, hogy órákon át elindítani se lehet, van hogy elindul, de minden létező hibát jelez. Amikor nem indul, akkor az önindító megy, indítózni próbál, de semmi eredmény, még csak egy felet sem forog a motor. Hibakódolvasó 832 hibát jelez! Most egy VW szakinál van, aki azt mondta, hogy az immobiliser processzora hülyült be és ezért műszerfalat kell cserélni, plusz még valamit. Nem értek hozzá, de ez nekem gyanús. Nagykanizsán van az autó és mivel ott megszűnt a VW képviselet, ezért lett egy szakihoz menve, legközelebbi VW Kaposváron van, de brutál összegekkel dolgoznak, 50ezres kötelező is 97ezer volt rá. Az a baj, hogy vontatni se lehet, mert nincs fék, szervó, semmi amiatt, hogy nem lehet elindítani. Van esetleg tippetek, hogy kanizsán vagy környékén kihez kéne vinni? Gondoltam rá felhívom a Koto-t, hátha ők is meg tudják nézni, vagy tudnak segíteni egy normális megbízható szerelőt találni.

ja és a garancia január 30.-án járt le, tehát már nem garanciális.

Szerintem meg tedd fel a trélerre és irány jennersdorfi fockvágen szerviz.
Egy haveromnak A4-el volt hasonló probléma, mondták neki hogy müszerfal csere meg ilyenek. Szombathelyi vw 1 millára adott árajánlatot. Kint jennersdorfban 89 euro volt a végösszeg. :D
Azóta tökéletes.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7269 Dátum: 2011.04.29 11:48:55 »
Nem az enyém, kolléganőmé, ráadásul nem beszélnek németül (én mondjuk igen) de végülis, ha gondolják felhívom nekik a kintieket és elmondom mi a gond, vagy írok nekik egy levelet.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.29 11:59:34 írta kleingy »

Laci76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7270 Dátum: 2011.04.29 12:30:40 »
Nem az enyém, kolléganőmé, ráadásul nem beszélnek németül (én mondjuk igen) de végülis, ha gondolják felhívom nekik a kintieket és elmondom mi a gond, vagy írok nekik egy levelet.

Dolgozik ott egy magyar szerelő is, asszem Gábor a neve.
Szerintem érdemes velük megnézetni és egy árajánlatot kérni.

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7271 Dátum: 2011.04.29 14:24:21 »
Off autós kérdéssel jönnék, remélem nem baj.

2008-as Golf 4. 1.6 benzines 76000km. 

2008-ban szerintem már Golf VI is volt, de V mindenképp  :hmmmm:  ;)
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7272 Dátum: 2011.04.29 14:28:38 »
Off autós kérdéssel jönnék, remélem nem baj.

2008-as Golf 4. 1.6 benzines 76000km. 

2008-ban szerintem már Golf VI is volt, de V mindenképp  :hmmmm:  ;)

ja bocs golf 5 természetesen, félrenyomtam. elvileg ma délután megmondja a szaki mi a baja, de beszéltem a koto-val és a karg-al is, mindkettőnél elképzelhetőnek tartják hogy az amit a szaki mond.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7273 Dátum: 2011.04.30 00:31:25 »
Szerintem meg tedd fel a trélerre és irány jennersdorfi fockvágen szerviz.
Egy haveromnak A4-el volt hasonló probléma, mondták neki hogy müszerfal csere meg ilyenek. Szombathelyi vw 1 millára adott árajánlatot. Kint jennersdorfban 89 euro volt a végösszeg. :D
Azóta tökéletes.

Nekem máskor egy taxis mondta (Mazda 6-osa volt), hogy ha olajcserén túl komolyabb dolog is van, akkor Bécsbe viszi, mert még a benzinköltséggel együtt is olcsóbb, vagy kb ugyanott van, és tutira megcsinálják.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7274 Dátum: 2011.04.30 07:59:22 »
Szerintem meg tedd fel a trélerre és irány jennersdorfi fockvágen szerviz.
Egy haveromnak A4-el volt hasonló probléma, mondták neki hogy müszerfal csere meg ilyenek. Szombathelyi vw 1 millára adott árajánlatot. Kint jennersdorfban 89 euro volt a végösszeg. :D
Azóta tökéletes.

Nekem máskor egy taxis mondta (Mazda 6-osa volt), hogy ha olajcserén túl komolyabb dolog is van, akkor Bécsbe viszi, mert még a benzinköltséggel együtt is olcsóbb, vagy kb ugyanott van, és tutira megcsinálják.

Ezt csodálkozva hallom, mert pl. hozzánk meg osztrákok rengetegen járnak át, amit nem is csodálok, hiszen pl. az Oberwarti Toyota szalon rezsióradíja 70-80 EUR körül van...
Xanyi