Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351575 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6420 Dátum: 2010.08.17 07:41:40 »
Esetleg lehet, hogy neked van igazad, de akkor a sima VVTi is D-4. :tt2:
Nem - azért nem, mert a "sima" VVTi (az 1.6-os, az 1.4-es stb) nem direkt befecskendezéses, tehát nem közvetlenül az égéstérbe fecskendezik az injektorok az üzemanyagot, hanem a szívócsatornába.

Úgy fest az ábra, ahogy a kettővel korábbi hsz-omban írtam. Az első D betű a "Direct"-et jelöli, a benzinesnél is és a dízelnél is.
:eek: Persze! Én végig a 2.0-s motorról beszéltem, hiszen a beszélgetés onnan indult. 2.0 D-4 vs. 2.0 D-4D. :flowers: (esetleg félreérthető volt, hogy a "sima" jelen esetben a "nem dízel") ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6421 Dátum: 2010.08.17 16:42:21 »
Na most már nem tudlak követni  :D ... Amit írsz az stimmel, dehát nem is volt kérdés, ezt írtam már a kérdéssel kapcsolatos legelső hsz-omban is tegnapelőtt:

A 2.0 D-4 benzines gyakorlatilag egyidős az első generációs 2.0 D-4D dízellel. Sőt, rémlik hogy mintha még picit régebbi is lenne a dízel, mert az mintha már a facelift előtt debütált volna az Ave I-ben, míg a benzines csak a facelifttel egyidejűleg.

Ez most nem neked szól, csak gyakori kérdés és sokan keverik, ezért nem árt sokszor leírni: a D-4 a direkt befecskendezésre és a hengerszámra utal. Értelemszerűen a D-4D esetében a plusz D betű pedig arra, hogy dízel.

Ezután hoztad be a képbe a "sima VVTi"-t, így én valóban azt hittem, hogy ezzel a többi (nem kétliteres) VVTi benzinesekre utalsz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6422 Dátum: 2010.08.17 21:09:58 »
Jól van na!  :D Egy kicsit elbeszéltünk egymás mellett. A lényeg az, "hogy igazunk van! Nem? De! 7." :devil: :D [rohog] [rohog] [rohog] (az idézet, Besenyő Pista bácsi a hülyeségről című szösszenetből van)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6423 Dátum: 2010.08.17 21:18:54 »
 :D :D :D

... menjünk inkább vissza Gripent nézni, az sokkal jobb volt  :cool2: :clap: :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6424 Dátum: 2010.08.18 22:13:55 »
> Komolyan úgy gondolod, hogy egy kétliteres dízelt évi 18 ezer km-re vesznek? ;) :whistling:

Megeshet, a mienkben is kb. ennyi van.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6425 Dátum: 2010.08.18 22:16:28 »
Nem is eladó, főleg nem jó áron. ;)
         

Hanuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6426 Dátum: 2010.08.20 07:59:32 »
Üdv mindenkinek!

Új vagyok a fórumon, ezért elnézést kérek, ha már lett volna ilyen jellegű kérdés, de nem tudtam a közel 450 oldalnyi hozzászólást elolvasni. Kereső pedig nem adott találatot (vagy nem jól kerestem  :flowers:). Probléma: kárpittisztítás után a rádió kijelzője besötétedett, valamint a pillanatnyi fogyasztás, átlagsebesség és átlagfogyasztás funkció nem működik. Pár nap elteltével a kijelző visszanyerte eredeti formáját, de a menetadatok helyén továbbra is 0 jelenik meg, a pillanatnyi fogyasztás nem mér. Amennyiben valakinek volt már ilyen problémája és sikerült megoldást találnia megköszönném az információt. Lehetőleg rádiócsere nélkül.

Hanuman

Hanuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6427 Dátum: 2010.08.20 08:38:13 »
Üdv mindenkinek!

Új vagyok a fórumon, ezért elnézést kérek, ha már lett volna ilyen jellegű kérdés, de nem tudtam a közel 450 oldalnyi hozzászólást elolvasni. Kereső pedig nem adott találatot (vagy nem jól kerestem  :flowers:). Probléma: kárpittisztítás után a rádió kijelzője besötétedett, valamint a pillanatnyi fogyasztás, átlagsebesség és átlagfogyasztás funkció nem működik. Pár nap elteltével a kijelző visszanyerte eredeti formáját, de a menetadatok helyén továbbra is 0 jelenik meg, a pillanatnyi fogyasztás nem mér. Amennyiben valakinek volt már ilyen problémája és sikerült megoldást találnia megköszönném az információt. Lehetőleg rádiócsere nélkül.

Hanuman

Bocs lemaradt a típus. Corolla HB 1.4D évjárat: 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6428 Dátum: 2010.08.20 09:05:46 »
Mivel tisztítottad? Úgy tűnik, mintha eláztattad volna az elektronikát. Próbáltad az elméleti kiszáradás óta az akkusaru-levételt (nullázást)?
         

Hanuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6429 Dátum: 2010.08.20 16:34:40 »
Mivel tisztítottad? Úgy tűnik, mintha eláztattad volna az elektronikát. Próbáltad az elméleti kiszáradás óta az akkusaru-levételt (nullázást)?

Már 1x próbáltam, de eddig nem jött be

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6430 Dátum: 2010.08.20 16:47:42 »
Mivel tisztítottad? Úgy tűnik, mintha eláztattad volna az elektronikát. Próbáltad az elméleti kiszáradás óta az akkusaru-levételt (nullázást)?

Már 1x próbáltam, de eddig nem jött be
A levétel és a visszatétel között legalább 10 percnek el kell telnie.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6431 Dátum: 2010.08.20 20:44:12 »
Hanuman, miféle kárpittisztítás volt ez  ::) ? Nagynyomású mosóval fürdették a kocsi utasterét  :wacko: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hanuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6432 Dátum: 2010.08.20 20:53:44 »
Hanuman, miféle kárpittisztítás volt ez  ::) ? Nagynyomású mosóval fürdették a kocsi utasterét  :wacko: ?

A 10 perc megvolt, egyébként EzWash mosó volt

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6433 Dátum: 2010.08.20 20:59:35 »
És nem javult meg most sem?

Akkor valahol valami csati beázott (el nem tudom képzelni, hogy hogyan), vagy magában a fejegységben ázott be valami. Bár szerintem inkább csati lesz ez.

Jó eséllyel idővel magától helyre fog jönni; tedd ki a kocsit a napra, lehetőleg nyitott ablakokkal, melegedni & szellőzni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gübyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6434 Dátum: 2010.08.24 17:55:40 »
sziasztok!egy 94-es toyota corollám van és az a problémán h pár 100 km után majdnem teljesen elfogy a hűtővizem a tartályból és olyan barnás színe van.ez miért van? előre is köszönöm a választ!