Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351562 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6045 Dátum: 2009.11.20 09:53:21 »
Múlthéten - vagy előtte, már nem emléxem, feleségem hív, hogy beült a kocsiba, és az aksi teljesen lemerült, a műszerfal nem világít...
-reggel még simán bement, leparkolt a metro mellett, erre délután semmi, szerencsére épp ott voltam 2 utcával arrább, így 3 perc múlva megérkeztem, mint szervizkocsi. - A + akkusaru meg volt lezulva, megmozgatam, és indult; aztán meghúztam a csavart - elég sokat kellett rajta húzni. - biztos összement az akkusaru a hidegben  :lol:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6046 Dátum: 2009.11.20 14:52:38 »
Mai napig nem van kész a kocsim.  :cry: :cry: :cry: :cry:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6047 Dátum: 2009.11.20 17:14:53 »
Hát mostanában mindenki az akksival szív??

Én ne maradnék ki a sorból? :devil: :devil:

A Dai-n - amiben egyébkébt zsír új akksi van - lemeröült. Lányom nem csukta be az ajtót rendesen és a belső világítás 4 nap alatt lenullázta az akksit.  :hug: :censored:

Szerencsére van saját gyártású bika bikakábel, így aztán csak egy negyedóra kellett, míg az SC rövid orrában kiszedtem az öszes csavart és patentot a műanyag takarókból, visszabontottam a fedeleket és máris lehetett bikázni.  :1eye:

Ez három napja volt, természetesen, ma ismét csak bikával indult, nem csoda 3-4 km-t megy vele a lány, és kell a világítás, mifene. Holnap felteszem töltőre, hogy egy kicsit szívjon magába tápot. Megjegyzem, hogy nem kellett volna sok, hogy beindítsa, de mégsem volt elég a kratf.  A mai napban az volt a jó, hogy nem az SC-t kellett lebontanom, hanem egy H Astrát. Ezen meg gyakorlatilag nulla a műanyag takaróelem.  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6048 Dátum: 2009.11.20 17:16:20 »
Én a következőt tenném: bebikáznám, majd az első utam abba a Toyota szalonba vezetne, ahol az akksit vetted tavaly. Ők ki fogják mérni, és még az is lehet hogy kicserélik garanciában (2 év gari van rá) ha rossz. Ha viszont azt írja ki nekik a teszter, hogy az akksi jó csak tölteni kell, akkor sem az a megoldás hogy menni kell vele... Ilyen szinten lemerült akksinál ha most nem töltővel töltöd csak az autó generátorával, az az élettartamából 1-2 évet simán lekap! Fel kell tenni tölteni minimum egy éjszakára, és kész!

Palaczk! Én inkább a betolást kerülném ezeknél a modern autóknál!
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6049 Dátum: 2009.11.20 17:46:58 »
Hééé nálunk is így volt:D Anyám leparkolt a metró melett. Este ment beindítani amikor megérkezett és sekép sehang...az akufelé menő +kábelen van egy kis biztosíték...az adta meg magát.  Én nem voltam közel szal két nap múlva mentem oda és miután összenyomtam a ketté szakadt szálat hazajött a lábán és ma cseréltem is:) Mindenkivel ez van... Az én exide akkum is már csak nehezen indult félóra világítás és rádióhallgatás után...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6050 Dátum: 2009.11.20 18:22:28 »
bebikáznám

Palaczk! Én inkább a betolást kerülném ezeknél a modern autóknál!
Tudom, hogy 1 Pug 307 nem mérvadó, de haver apjának az autója 1szer beszart a bikázástól. Letiltott a központi zár, mert meghülyült a kompjúter, és se kép, se hang. Trélerrel kellett bevinni.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6051 Dátum: 2009.11.20 20:12:03 »
nemtom mi van az autókkal a múlt héten a házban lakó srác e36 bömösét bikáztuk az enyémről -még jóhogy otthon voltam szabin :D
ma reggel meg melóba rohanva egy néni megkért hogy toljam be a trabantját. egy sráccal betoltuk de jó kis szórakozás volt.
nincs is hideg :hug:
Én kollégám 2003-as PUG 206-osát bikáztam a múlt héten, Szutyikáról  :) ... Gyári akksi volt még a kis Pugban, elfáradt. Én ilyen akkumulátort amúgy még nem láttam: parányi, és négyszögletes (vmi 18x18 centi vagy ilyesmi)  :eek: ... Asszem 36 Ah.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6052 Dátum: 2009.11.20 20:17:25 »
Mai napig nem van kész a kocsim.  :cry: :cry: :cry: :cry:
És haladtok már valamerre, hogy mi lehet a baja?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6053 Dátum: 2009.11.20 20:20:21 »
Ez három napja volt, természetesen, ma ismét csak bikával indult, nem csoda 3-4 km-t megy vele a lány, és kell a világítás, mifene. Holnap felteszem töltőre, hogy egy kicsit szívjon magába tápot. Megjegyzem, hogy nem kellett volna sok, hogy beindítsa, de mégsem volt elég a kratf.  A mai napban az volt a jó, hogy nem az SC-t kellett lebontanom, hanem egy H Astrát. Ezen meg gyakorlatilag nulla a műanyag takaróelem.  :D :D
Sajnos ez is sok modern autó tervezési hibája, hogy el van ásva bennük az akkumulátor  ::) ...

Tölteni pedig tényleg kell ilyen szitu után az akksit - a járogatás nem téríti magához. Mekkora akksi van amúgy benne?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6054 Dátum: 2009.11.20 20:21:07 »
Palaczk! Én inkább a betolást kerülném ezeknél a modern autóknál!
Stimmel; ez csak akkor megoldás, ha nincs más lehetőség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6055 Dátum: 2009.11.20 20:25:14 »
Tudom, hogy 1 Pug 307 nem mérvadó, de haver apjának az autója 1szer beszart a bikázástól. Letiltott a központi zár, mert meghülyült a kompjúter, és se kép, se hang. Trélerrel kellett bevinni.
Vmit olvastam erről, hogy ilyenkor tényleg lehet necc, mert amikor már jár a beindított autó motorja és leveszed a bikakábelt, akkor hirtelen feszültség-ugrás vagy mi következik be, nem vágom de vmi ilyesmi  ::) ... Ennek elkerülésére azt javasolta a cikk, hogy a kábel levétele előtt be kell kapcsolni pár elektromos fogyasztót. De nem emlékszem, hogy melyik autóban kell bekapcsolni - és arra sem, hogy a dolog az indító vagy az indított autót veszélyezteti-e  :?: ... Úgy rémlik, hogy az indítottat.

Mindenesetre, mikor a Corolláról ill. az Avensisről bikáztuk a Camryt, eléggé stresszeltem  :wacko: ... Aztán szerencsére nem volt gond.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6056 Dátum: 2009.11.20 21:11:06 »
Az én exide akkum is már csak nehezen indult félóra világítás és rádióhallgatás után...

Ha 300w-al megy az erősítő, meg 2x100 fényszóró, megy 2x100 ködpilács, az kb 700W ~ 60A fél órán keresztül, nem csodálkoznék rajta, ha nem indulna többé :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6057 Dátum: 2009.11.21 08:06:37 »
Sziasztok!

A VDO T22 típusú km órám már csak a sebességet mutatja. Tud valaki valami tutit,  :helpsmilie: vagy tuti a csere   :?: Sajnos bontottat sehol sem lelek.  :hmmmm:

üdv
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

TZoli

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6058 Dátum: 2009.11.21 10:48:49 »
Sziasztok!

A VDO T22 típusú km órám már csak a sebességet mutatja. Tud valaki valami tutit,  :helpsmilie: vagy tuti a csere   :?: Sajnos bontottat sehol sem lelek.  :hmmmm:

üdv

www.automuszer.eu

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6059 Dátum: 2009.11.21 11:31:40 »
Segítsetek lécci beszélgessünk topicban please