Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2351896 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5580 Dátum: 2008.09.02 15:34:23 »
HELP!

a héten még a balcsin vagyok király idő van.
vasárnap fenn voltam a ringen ezen a ferrari dayen hát nem vót nagy szám.ellenben ma reggel észrevettem h kapott egy követ a bal fényszorom!
totál kész van lukas! a bal fényszoro szélétol befelé kb 1 centire egy 1-2mm atmeroju luk.
biztos azon a ***a nulláson a kamionok mögött.
ideges vagyok mert az ok h berakok egy másik féyszorot de a 20éve állo gyári illesztések már ugyse lesznek olyanok.
mit tegyek? nem lehet ezt ugy javitani mint a szélvédőt? ragasztani?
 :online2long: :wacko: :2guns:

Az Asrám fényszóróján volt lyuk, alkohollal letöröltem, és víztiszta 3M ragasztószalaggal ( celux) leragasztottam, 5 évig úgy volt, amíg öcsémnek össze nem törték egy jobbkezesben.

- Mellesleg két vizsgán a Skoda pickup is átment úgy, hogy az egyik hátsó lámpából kitört 5x1cm csíkot piros szigetelőszalaggal pótoltam.  - bezzeg a kiégett rendszámvilágításért majdnem meghúzták!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5581 Dátum: 2008.09.02 18:17:30 »
HELP!

a héten még a balcsin vagyok király idő van.
vasárnap fenn voltam a ringen ezen a ferrari dayen hát nem vót nagy szám.ellenben ma reggel észrevettem h kapott egy követ a bal fényszorom!
totál kész van lukas! a bal fényszoro szélétol befelé kb 1 centire egy 1-2mm atmeroju luk.
biztos azon a ***a nulláson a kamionok mögött.
ideges vagyok mert az ok h berakok egy másik féyszorot de a 20éve állo gyári illesztések már ugyse lesznek olyanok.
mit tegyek? nem lehet ezt ugy javitani mint a szélvédőt? ragasztani?
 :online2long: :wacko: :2guns:

Először is ragaszd be a lukat átlátszó power tape-el, hogy ne jusson be a fényszóróba a víz meg a kosz.

Aztán, ha gondolod, járhatsz így nyugodtan. Én évek óta járok kőfelverődéses, betört, szalaggal beragasztott fényszórókkal. Nem fogom beszerelni az utolsó pár ép fényszórómat, hogy azok is betörjenek  ::) ... A beragasztott pilács tökéletesen működik és világít. Műszakin persze szólnának érte - ha olyan műszakira vinném. De nem olyanra viszem, így nem szólnak.

Egyébként meg is lehet csináltatni, van egy mesterember BP-n, aki ilyesmivel foglalkozik - de elég drágán dolgozik, akkor már jobban megéri beszerezni egy bontott pilácsot. Az illesztések miatt ne aggódj - mi bajuk lehetne? Kiszereled a régi fényszórót, beszereled a másikat, ennyi.

De, mondom, én a helyedben hagynám - illetve legfeljebb közvetlenül a vizsga előtt cseréltetném ki, de ezt se muszáj, ahogy már írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5582 Dátum: 2008.09.04 11:36:34 »
Tegnap felszereltem a hátsó sárvédőket - kicsit tovább tartott, mint amit a leírás prognosztizált, mert ezt igazán akkor lehetne könnyen elintézni, ha vagy megemelik a kocsit, vagy van akna. Mivel nekem a helyszín miatt egyik lehetőség sem állt rendelkezésemre, a legalsó csavart, amelyik a karosszéria aljához rögzíti a műanyagdarabot, nem tudtam rendesen becsavarni, ugyanis látni is kellene, hogy az ember mit csinál, és a megfelelő irányba erővel nyomni, mert nincs sok felület a menet elkapására. Gondolom, olyan szempontból baj nem lesz belőle, hogy oldalt két másik csavar odafogja, de ezek az alsók ki fognak potyogni előbb-utóbb, ha nem rögzítik őket. Csak nincs szerelő, aki emiatt hozzányúl, más baj meg nincs vele...
music     

Serzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5583 Dátum: 2008.09.04 17:53:35 »
Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám. 2004-es évjáratú RAV4-esem van bőrös,nagy navis (B9001) és az a gondom hogy a navigáció elszált benne....
Ez úgy történt (a szerelő bevallása szerint) hogy szerelőnél volt az autó,az aksisarut levette,(gondolom ment a hifi benne) és azóta nem fogadja el a gyári navi dvd-t,sem az írottat.
Azóta se zene se navi se semmi...egy üzenetet ír ki folyamatosan,hogy kéri a megfelelő dvd-t.
Vittem már több szakszervízbe de egyik sem tudta megmondani mi lehet a baja.Ja még annyi hogy belgiumi az autó.
Ha valaki járt már így vagy tud valami spéci szerlőt vagy szervízet az kérem szóljon!

Köszönettel egy eltévedt!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5584 Dátum: 2008.09.04 20:02:04 »
HELP!

a héten még a balcsin vagyok király idő van.
vasárnap fenn voltam a ringen ezen a ferrari dayen hát nem vót nagy szám.ellenben ma reggel észrevettem h kapott egy követ a bal fényszorom!
totál kész van lukas! a bal fényszoro szélétol befelé kb 1 centire egy 1-2mm atmeroju luk.
biztos azon a ***a nulláson a kamionok mögött.
ideges vagyok mert az ok h berakok egy másik féyszorot de a 20éve állo gyári illesztések már ugyse lesznek olyanok.
mit tegyek? nem lehet ezt ugy javitani mint a szélvédőt? ragasztani?
 :online2long: :wacko: :2guns:

Te is voltál a DAy-en? És nem találkoztunk? :) Mondjuk akkor lett volna jó ha vagy VIP jegyed van a boxutcába. Vagy egy Ferrarid, hogy körözhessél vele. :)

Hát ha csak az illesztés a gond amiért nem akarsz cserélni. Akkor megnyugtatlak. A fényszórók teljesen egyforma méretűek. Szóval az új pont annyira nem fog passzolni a helyre mint a régi. Mondjuk nem teljesen ugyanaz de bal első helyzetjelzőt már cseréltem mert megrepesztette egy útjelző. És nem lóg ki a sorból.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5585 Dátum: 2008.09.05 13:41:46 »
szasztok most értem haza. köszi a tanácsokat. mindenki azt mondja h hagyjam mert úgyis kapok még kavicsot...most voltam vizsgán a köv. 2 év mulva lesz.
celluxxal leragasztottam esetleg kiprobálom a power tape- ragasztot.
Koma! ha tudtam volna h jössz szólok. legközelebb ha hasonlo van kereslek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5586 Dátum: 2008.09.05 22:16:03 »
Tegnap felszereltem a hátsó sárvédőket - kicsit tovább tartott, mint amit a leírás prognosztizált, mert ezt igazán akkor lehetne könnyen elintézni, ha vagy megemelik a kocsit, vagy van akna. Mivel nekem a helyszín miatt egyik lehetőség sem állt rendelkezésemre, a legalsó csavart, amelyik a karosszéria aljához rögzíti a műanyagdarabot, nem tudtam rendesen becsavarni, ugyanis látni is kellene, hogy az ember mit csinál, és a megfelelő irányba erővel nyomni, mert nincs sok felület a menet elkapására. Gondolom, olyan szempontból baj nem lesz belőle, hogy oldalt két másik csavar odafogja, de ezek az alsók ki fognak potyogni előbb-utóbb, ha nem rögzítik őket. Csak nincs szerelő, aki emiatt hozzányúl, más baj meg nincs vele...

És ha a kocsi saját emelőjével megemelnéd? Úgy csak jobban hozzá tudnál férni a csavarokhoz...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5587 Dátum: 2008.09.05 22:29:43 »
szasztok most értem haza. köszi a tanácsokat. mindenki azt mondja h hagyjam mert úgyis kapok még kavicsot...most voltam vizsgán a köv. 2 év mulva lesz.
celluxxal leragasztottam esetleg kiprobálom a power tape- ragasztot.
Koma! ha tudtam volna h jössz szólok. legközelebb ha hasonlo van kereslek.

Ne cellux-szal ragaszd le! Az nagyon hamar lejön (észre se fogod venni), és akkor be fog ázni a fényszóró, az viszont hamar be fog tenni neki, megvakul a foncsor, és akkor tényleg cserélheted majd, mert nem fog rendesen világítani. Power tape-el ragaszd le, az tartósan rajta marad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5588 Dátum: 2008.09.06 09:42:24 »
És ha a kocsi saját emelőjével megemelnéd? Úgy csak jobban hozzá tudnál férni a csavarokhoz...
bármilyen hihetetlen, nincs helyem aláfeküdni
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5589 Dátum: 2008.09.06 11:33:13 »
szasztok most értem haza. köszi a tanácsokat. mindenki azt mondja h hagyjam mert úgyis kapok még kavicsot...most voltam vizsgán a köv. 2 év mulva lesz.
celluxxal leragasztottam esetleg kiprobálom a power tape- ragasztot.
Koma! ha tudtam volna h jössz szólok. legközelebb ha hasonlo van kereslek.

Igazuk van. Két évig ráérsz. Addig nem lesz kíváncsi senki a fényszóródra. Még az igazoltató rendőr sem szokott ilyesmit keresgélni. Utána meg majd megálmodod mi legyen.

Hát Koma csak azért voltunk mert volt négy ingyenjegy. :) És összedobtuk négyen a benzinpénzt. Egy Nissan Micrával voltunk. Ahová engem már csak az anyósülésre lehetett bezsuppolni. :) Amúgy a célegyenes elejénél lévő szektorban ültünk kb 10-15h-ig. :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.06 11:37:46 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5590 Dátum: 2008.09.06 20:48:54 »
én is arrafelé voltam. :wacko:
na mindegy. rallyra jarok meg ha az erdekel esetleg.
Palaczk! megneztem a power tape majd 800huf. de az ilyen halos ragastoszalag. azaz? kcsiit drága :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5591 Dátum: 2008.09.07 09:28:28 »
én is arrafelé voltam. :wacko:
na mindegy. rallyra jarok meg ha az erdekel esetleg.
Palaczk! megneztem a power tape majd 800huf. de az ilyen halos ragastoszalag. azaz? kcsiit drága :whistling:
Az, de mennyi is egy utángyártott lámpatest, vagy egy után-foncsoroztatás?? :sorcerer:

Amúgy van víztiszta kiszerelésben is. Vagy menjél el egy fóliáshoz, biztos van neki leeső kis darab víztiszta fólia.... Nem hiszem, hogy sokat kérne érte... :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5592 Dátum: 2008.09.10 23:12:20 »
szasztok most értem haza. köszi a tanácsokat. mindenki azt mondja h hagyjam mert úgyis kapok még kavicsot...most voltam vizsgán a köv. 2 év mulva lesz.
celluxxal leragasztottam esetleg kiprobálom a power tape- ragasztot.
Koma! ha tudtam volna h jössz szólok. legközelebb ha hasonlo van kereslek.

Ne cellux-szal ragaszd le! Az nagyon hamar lejön (észre se fogod venni), és akkor be fog ázni a fényszóró, az viszont hamar be fog tenni neki, megvakul a foncsor, és akkor tényleg cserélheted majd, mert nem fog rendesen világítani. Power tape-el ragaszd le, az tartósan rajta marad.

Megfelelően megtisztítva az üveget nem jön le, ( persze nem a 20 éves made by DDR) -és a ragasztót sem szabad kézzel megfogni, csak ollóval -szikével..
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5593 Dátum: 2008.09.12 09:58:36 »
tegnap megálltam egy szlévédo javitos pasinal asszonta ki kell venni a fényszorot vagy az uveget. :nono:
ma megmutatom neki a lukat
ahgy elnézem ebbol power tape lesz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5594 Dátum: 2008.09.12 17:26:56 »
És ha a kocsi saját emelőjével megemelnéd? Úgy csak jobban hozzá tudnál férni a csavarokhoz...
bármilyen hihetetlen, nincs helyem aláfeküdni

Ezt bárhol megteheted. Én pl. a közeli Lidl parkolójába szoktam járni téli/nyári kerekeket átcserélni, mert az a legközelebbi vízszintes, szilárd burkolatú, biztonságos terület (értem biztonság alatt azt, hogy mégsem az út szélén kell dolgoznod).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )