Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971168 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4155 Dátum: 2016.01.09 20:01:17 »
Többségében én is elégedett vagyok velük, de pórul is jártam néhányszor:
- érintés élküli (fül) lázmérő: 3-at próbáltuk (1 lidlis + 2 aldis), mindegyiket vissza kellett vinni, mert össze-vissza mértek, nem kicsi értékhibával
Az elérhető árú fülhőmérők mind ilyenek.
Infrásan mér, elvileg a dobhártyán, de mivel mérés közben nem látsz bele, hova irányul, ezért más-más az eredmény. Fülzsír, kosz, bőr nagyon elviszi az eredményt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4156 Dátum: 2016.01.09 20:53:28 »
Tökéletesen jól és megbízhatóan működő, homlok-lázmérőt sikerült vennünk patikában. Néhány éve hibátlan, semmiért nem cserélném le.
Tudnál márkát írni? Eddig csak olyan homloklázmérőt sikerült venni ami három azonnali egymás utáni mérésben 3-10 fok eltérést mért. Mind rossz volt, de legalább drága. A hagyományos hőmérő meg fantasztikus, környezetbarát, meg minden, csak lerázni nem lehet. Amikor végre sikerült lerázhatót venni(német gyártású noname), a gyerek fél óra alatt összetörte. A legtutibb az lenne, ha a lézeres tudna tizedet is mérni, dehát csak álmodik az ember...
Utolsó három lázmérő vásárlási kísérletünk úgy zajlott, hogy kértem a patikust, hogy melegvízzel hajtsuk fel a szálat. Utána rázza le nekem, ha jó akkor azonnal veszek belőle legalább hármat. Három vásárlási kísérletből háromszor maradt ott a cucc. Szóval ha tudsz jó infrásat ami tényleg pontos, akkor kapsz egy zacskó túrórudit...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4157 Dátum: 2016.01.09 21:34:41 »
Tudnál márkát írni? Eddig csak olyan homloklázmérőt sikerült venni ami három azonnali egymás utáni mérésben 3-10 fok eltérést mért. Mind rossz volt, de legalább drága. A hagyományos hőmérő meg fantasztikus, környezetbarát, meg minden, csak lerázni nem lehet. Amikor végre sikerült lerázhatót venni(német gyártású noname), a gyerek fél óra alatt összetörte. A legtutibb az lenne, ha a lézeres tudna tizedet is mérni, dehát csak álmodik az ember...
Utolsó három lázmérő vásárlási kísérletünk úgy zajlott, hogy kértem a patikust, hogy melegvízzel hajtsuk fel a szálat. Utána rázza le nekem, ha jó akkor azonnal veszek belőle legalább hármat. Három vásárlási kísérletből háromszor maradt ott a cucc. Szóval ha tudsz jó infrásat ami tényleg pontos, akkor kapsz egy zacskó túrórudit...

A testo-nak igen jó hőmérői is vannak, és nem írják, hogy csak kizárólag élettelen testek hőjének mérésére szolgál.  :innocent: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4158 Dátum: 2016.01.09 23:22:45 »
Bepi, nem a száz éves házra gondoltam, hanem a 30-50 évvel ezelőtt épített tégla házakra. Nyílászáró, gépészet, szigetelés, mind-mind elavult, a gatyádat ráfizetted a fenntartásra.
Már egy jó ideje nem is építhetsz gyenge energetikai házat.
Ezt én értem, de olyan kisrezsijűt ez a 20 milla nem futja. Igen komoly önerő kell hozzá, hogy olyat építsen az ember.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4159 Dátum: 2016.01.09 23:27:13 »
A testo-nak igen jó hőmérői is vannak, és nem írják, hogy csak kizárólag élettelen testek hőjének mérésére szolgál.  :innocent: :D
Elvileg a lézeres infrahőmérők 0,1 C-os felbontással dolgoznak, ami csodásan hangzik, viszont 0-100-as tartományra +/-2 fok pontosságot adnak meg a speckókban. Lázmérésnél meg ez egyrészt a komplett 36-40-ig mérendő tartomány is lehet, másrészt ennyi pontatlanságot már kapunk a meglévőktől. Harmadrést ami az átlagos szülőt izgatja, az a 37.0 és 38.1 közti tartomány elsősorban.
Lehet kéne kölcsönkérni valahonnan lézerest és csinálni pár összehasonlító mérést.... Persze ahhoz először kéne szerezni lerázható hagyományos hőmérőt.  :devil:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4160 Dátum: 2016.01.10 00:08:11 »
Ezt én értem, de olyan kisrezsijűt ez a 20 milla nem futja. Igen komoly önerő kell hozzá, hogy olyat építsen az ember.
Számolgattam sokat, mert 20 misi azért segít kicsit röptetni a fantáziát. Aztán kiderült, hogy a 20 valójában 10, de számolgattam, ha már nekikezdtem. A legolcsóbb könnyűszerkezetes ház is 20 millió mire kulcsrakész, de ebben a szegmensben iszonyatosan sok a kókler. Hagyományossal talán nehezebb mellényúlni, bár az drágább. Olyanokra sokszor nem is gondolnak, hogy dokumentáció, bürokratikus költségek, kerítés, füvesített kert, kiépített járdák, garázs, berendezett konyha, minőségibb gépészet, szürkevízhasznosítás, napelemek, kertes házzal járó extra dolgok, stb. Igényektől függően simán elröppent még jópár millió. A végén jó esetben rájön az építkező, hogy egy zsepkendő méretű telekre tesz 40-50 millióért házat, ami lehet, hogy ér a piacon 25-öt, ha sürgősen el kell adni. Vagy egy frekventáltabb nagyobb telekre építkezik, de 10-15 millióval drágábban. Viszont a frekventáltabb telek érni is fog valamit a piacon. Akárhogyan is, de a 10 milliós támogatás max. a cseresznye a tortán lévő hab tetején. Szóval teljesen igazad van, kell a -nagyon masszív- önerő.
Építkezésre gondolva intő jel számomra továbbá az is, hogy túl sok házasságot láttam a környezetemben ami építkezés közben tönkrement.
A személyes véleményem az, hogy nagyon meg kell fontolni, hogy valójában akarunk-e házat. Kezdő párként, majd utána egy gyerekes családként tök más volt az igényünk, mint most 3 gyerekkel. Ha elkezdenek kamaszodni, akkor megint más lesz a helyigény. Persze lehetne építeni rögtön az elején egy palotát csilliárdokért, de: először is miből, másodsorban meg minek? Fizessem a rezsijét 30 évig, mert egy 4 éves ciklusban végre optimálisan ki lesz használva?
Úgyhogy mi inkább bérlünk. Amikor kell, akkor váltunk nagyobbra. Tökéletesen működik. Tapasztalatból mondom, hogy egy budapesti frekventált lakás kiadásából kijön két hónap bérleti díj az agglomerációban. A frekventált egyetem melletti lakás mindig kapós lesz, akár kiadásra, akár eladásra. A bérlet felét meg el lehet tenni későbbre amikor a gyerekek már kiröppentek és legalább távlatilag látjuk, hogy ki hol fog élni. A belvárosi lakás remek bázis, pont.
Másik megfontolandó dolog: simán lehetséges, hogy a kölykök a mostaninál sokkal nyugatabbra fognak lakhelyet választani. Mi a magyar kereteink közt nőttünk fel, sokunkat iskolában ért a rendszerváltás, nekünk a határ olyasmi amin nem lehet átmenni. A gyerekeink már úgy nőnek fel, hogy oda mennek ahova akarnak. A határt nem is érti, az egy nem létező valami ami nem akadályozza semmiben. Akkor minek betonozzam hozzá magunkat 30 évre egy olyan házhoz, amit 5 főre kell megtervezni, felépíteni, aztán fenntartani? Ennyit 10 millió forint támogatás meg 10 millió forint hitel egyszerűen nem ér meg. Azoknak persze tökéletes lehet, akiknek van 50 milliójuk rá, nagycsaládosak(vagy azok szeretnének lenni hamarosan) és most vágnak bele az építkezésbe. Úgy hülyék lennének nem lehívni. Bár az is tény, hogy a kikötés alapján aktuálisan nem lehet lakásuk. Olyat meg nem sokat láttam eddig aki albérletből építkezik 50 misiért.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4161 Dátum: 2016.01.10 02:27:55 »
Lehet én értelmeztem rosszul, de támogatásról volt szó, nem ingyen lakáshoz juttatásról, és nem luxus igények finanszírozásáról.
Ez az összeg elég sok havi átlag fizetés, és  az ország gazdasági helyzetéhez mérten több mint jelentős.
A feltételek közül sajnos hiányzik, hogy a beköltözők egyikének nevén sem lehetett az elmúlt 10 évben ingatlan, azaz nem különíti el az igazán rászorulókat az ügyeskedőktől.

Belvárosi lakás kiadásából nehezen jön ki agglomerációban 2 hónap. Évi 1 milla bérleti díj felett már TB -t is kell fizetni, gyakran +1 autót igényel, és általában hosszabb utazási idővel jár. Nagyobb gyerekek esetében a logisztika még bonyolultabb.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4162 Dátum: 2016.01.10 07:51:56 »
Tudnál márkát írni? Eddig csak olyan homloklázmérőt sikerült venni ami három azonnali egymás utáni mérésben 3-10 fok eltérést mért. Mind rossz volt, de legalább drága. A hagyományos hőmérő meg fantasztikus, környezetbarát, meg minden, csak lerázni nem lehet. Amikor végre sikerült lerázhatót venni(német gyártású noname), a gyerek fél óra alatt összetörte. A legtutibb az lenne, ha a lézeres tudna tizedet is mérni, dehát csak álmodik az ember...
Utolsó három lázmérő vásárlási kísérletünk úgy zajlott, hogy kértem a patikust, hogy melegvízzel hajtsuk fel a szálat. Utána rázza le nekem, ha jó akkor azonnal veszek belőle legalább hármat. Három vásárlási kísérletből háromszor maradt ott a cucc. Szóval ha tudsz jó infrásat ami tényleg pontos, akkor kapsz egy zacskó túrórudit...

Omron Gentle Temp 720. nekünk ilyen van, elégedettek vagyunk vele. persze ha a baba rángatja a fejét, akkor nem lehet csodát tenni...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4163 Dátum: 2016.01.10 08:37:24 »
jól mutatja az intézkedés horderejét, hogy milyen eszmecsere folyik róla itt is, és jól mutatja az átgondolatlanságát is, hogy milyen az eszmecsere, ami folyik róla.

nekem is három gyerekem van, a szabály rám is kiterjed. eddig két banknál, három közvetítőnél és egy kivitelezőnél jártam. egyelőre teljes a tanácstalanság, de az egyértelmű, hogy az az ingatlanos, aki túlélte az elmúlt éveket, most kaszálni fog, akár épít, akár közvetít.

egyetértek azzal, hogy ez TÁMOGATÁS. egyszerűen nincs értelme azon hőbörögni, hogy a juttatás nem elég önmagában egy ház felépítéséhez. sőt, palotát, gyárat, szigetet sem lehet belőle venni, meg magánrepülőt és jachtot sem. támogatásnak viszont világszinten is egyedülálló. az is igaz viszont, hogy ez nem szociális alapú támogatás, mert a háromgyerekesek például meg is tarthatják a meglevő ingatlanukat, és úgy is jogosultak rá.  szerintem a fő kérdés, hogy mennyi ideig lesz ilyen formában hatályos, mert szerény véleményem szerint ez a rendszer a mostani formájában fenntarthatatlan. de ne legyen igazam.

a lokációról: mi például semmi pénzért nem költöznénk messzire. nekem nem ér meg napi 1-1,5 óra utazást pluszban az, hogy van kertem. ezért is nem költöznék az agglomerációba. ez a mostani helyzetben azért jelent nehézséget, mert ott, ahol laknék, nem lehet új lakásokat építeni, az a kevés, amit meg építenek, drága (1M körüli nm-árat zsigerileg nem vesz be a gyomrom, azon túl, hogy pénzem sincs rá).

abban sok igazság van, hogy az ember lakásigénye párévente változik. először egyetemista, aztán házas, aztán családos, aztán a gyerekek elkezdenek elköltözni. ez nagyjából azt jelenti, hogy 5-10 évente költözni kéne. ahogy nyugaton kábé ez is történik. de mi a mai napig röghözkötöttnek érezzük magunkat és úgy is viselkedünk. ebből a szempontból érdekes válasz, hogy az ember családostul béreljen inkább valami neki tetszőt, nekem is szimpatikus ez a megközelítés.

egy megjegyzés a bérleti díjból származó bevételhez: egyrészt, ha házaspár a tulajdonos, akkor az 1M az kettő, mert el lehet osztani a bevételt. másrészt meg, a TB-fizetési kötelezettségnek felső határa van, tehát egy bizonyos jövedelem felett mégsem játszik az a +14%.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4164 Dátum: 2016.01.10 09:08:02 »

Belvárosi lakás kiadásából nehezen jön ki agglomerációban 2 hónap. Évi 1 milla bérleti díj felett már TB -t is kell fizetni, gyakran +1 autót igényel, és általában hosszabb utazási idővel jár. Nagyobb gyerekek esetében a logisztika még bonyolultabb.

jaja , ez hogy is van? a normális agglomeráció az max 20 km a belvárostól. nem BP tábla!   BP +/- 30-40 km után halott minden.   
én 12 km re lakom a körúttól kertes házban és full bejárós vagyok.  havi egy tank benzin minimum az isibe hordás, babataxi. .
látom hogy esnek be a kollégák akik messzebről járnak be. reggel 9ig csak az aznapi bejárást heverik ki.
errefelé egy alap ház bérlete kb egy egyforma szintű belvárosi kecó bérelti díja
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.10 09:12:19 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4165 Dátum: 2016.01.10 10:28:22 »

egy megjegyzés a bérleti díjból származó bevételhez: egyrészt, ha házaspár a tulajdonos, akkor az 1M az kettő, mert el lehet osztani a bevételt. másrészt meg, a TB-fizetési kötelezettségnek felső határa van, tehát egy bizonyos jövedelem felett mégsem játszik az a +14%.
A legnagyobb baj, hogy a bérlőnek méltatlanul sok joga van, a tulajdonost nem védik a szabályok.
Mire a tulaj észreveszi, hogy nem fizet a bérlő, már 100 ezrek halmozónak fel rezsidijban, bérleti díjból és aztán évek mire ténylegesen ki tudja rakni. Azt, hogy leamortizálják a lakást már nem is számítom.

Nekem üzlethelységem volt sokáig szuperül ment, aztán a plázák miatt leült a piac csak a gond volt vele (rémregénybe illő dolgok történtek) , sűrűn változtak a bérlők ,egy bérlő se tudott belőle megélni. Aztán évekig ki se adtuk, 2 éve pedig sikerült eladni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4166 Dátum: 2016.01.10 10:35:33 »
jaja , ez hogy is van? a normális agglomeráció az max 20 km a belvárostól. nem BP tábla!   BP +/- 30-40 km után halott minden.   
én 12 km re lakom a körúttól kertes házban és full bejárós vagyok.  havi egy tank benzin minimum az isibe hordás, babataxi. .
látom hogy esnek be a kollégák akik messzebről járnak be. reggel 9ig csak az aznapi bejárást heverik ki.
errefelé egy alap ház bérlete kb egy egyforma szintű belvárosi kecó bérelti díja
Ez már csak így van egy külvárosi házikó annyi, mint egy belvárosi lakás. Ki mit szeret ;)
15km a centrumtól még simán Budapest, az agglomeráció  utánna keződik 20-40km (a centrumtól)- szerintem :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4167 Dátum: 2016.01.10 11:12:13 »
hát nemtom én a kert miatt full vidékinek érzem magam, a BP táblán belül.
a kert mögött lovarda (hála égnek megfúrták a helyiek a lakóparkot) majd hegy és helló.

haveri körben is mindenki ezt a CSOKot beszéli. fárasztó.   :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4168 Dátum: 2016.01.10 12:26:04 »
Tudnál márkát írni? Eddig csak olyan homloklázmérőt sikerült venni ami három azonnali egymás utáni mérésben 3-10 fok eltérést mért. Mind rossz volt, de legalább drága. A hagyományos hőmérő meg fantasztikus, környezetbarát, meg minden, csak lerázni nem lehet. Amikor végre sikerült lerázhatót venni(német gyártású noname), a gyerek fél óra alatt összetörte. A legtutibb az lenne, ha a lézeres tudna tizedet is mérni, dehát csak álmodik az ember...
Utolsó három lázmérő vásárlási kísérletünk úgy zajlott, hogy kértem a patikust, hogy melegvízzel hajtsuk fel a szálat. Utána rázza le nekem, ha jó akkor azonnal veszek belőle legalább hármat. Három vásárlási kísérletből háromszor maradt ott a cucc. Szóval ha tudsz jó infrásat ami tényleg pontos, akkor kapsz egy zacskó túrórudit...

Geratherm Non Contact a miénk. (online használati útmutató: klikk)
Baromi könnyen használható:
- bekapcsológombot megnyom
- pár másodpercet vár, míg csippan egyet (ilyenkor kalibrálja magát)
- homlokra/halántékra irányít, kb. 2-3cm távolságról
- START gombot megnyom
- kék fénnyel kört rajzol a homlokra, apró, kb. 1cm-es jobra-balra mozdulatokkal lehet még pontosabban mérni
- amikor kialszik, csippan egyet, és máris, nagy karakterekkel írja is az LCD-re az eredményt. LCD háttérszíne zöld hőemelkedésig, láztól felfele pedig piros



3 egymás után mérésből 3-at ugyanannyira hoz ki (mindig), én ennyitől pontosnak tekintem.
Egy dologra érdemes figyelni, lehetőleg ugyanabba a helyiségbe legyen tárolva ahol a mérés történik, kvázi ha valaki hűvös helyen tárolja a gyógyszerek mellett, majd behozza a meleg szobába és azonnal mérni kezd vele, akkor tévedhet, ezt írja a manuál is, mi nem tapasztaltunk ilyet, de azért erre figyelünk.
Egy praktikus tartója van. 2 AAA elemmel müxik, ami 3 év alatt még nem merült le.

A gyerekeink viccesnek érzik az egészet, ő maguk is tudják mérni saját lázukat, sőt játékból egymásét is meg szokták, és már tudják, ha piros utána a kijelző, akkor azonnal anyát hívni  :D
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.10 12:35:28 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4169 Dátum: 2016.01.10 12:30:54 »
Az elérhető árú fülhőmérők mind ilyenek.
Infrásan mér, elvileg a dobhártyán, de mivel mérés közben nem látsz bele, hova irányul, ezért más-más az eredmény. Fülzsír, kosz, bőr nagyon elviszi az eredményt.
A Lidlis, Aldis, nem csak fül, hamem homlok/halánték mérési lehetőséggel is rendelkeztek. Sajna az még pontatlanabb volt, mint a fülben mérés.
Emlékszem dühömben keresgéltem sokat a neten azokat a típusokat, hátha írnak róluk valamit, és közben megtaláltam más néven ugyanazt az Aliexpress-en, fillérekért...