Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970052 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3915 Dátum: 2015.11.29 18:35:50 »
Mostanában inkább megyek olyan helyre, ahol rendes kávét tudnak csinálni, az otthonit hanyagolom.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3916 Dátum: 2015.11.29 18:38:53 »
Valahogy így néz ki egy tisztességesen lefőzött kávé:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3917 Dátum: 2015.11.29 19:08:39 »
ereggyetek má!!!  mik ezek??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3918 Dátum: 2015.11.29 19:43:29 »
A kávéfőző, daráló (legalább annyira fontos) valahol itt kezdődik. Csak még gyűjtögetek rá  :D

én most itt tartok
sokat tanakodtunk, a karos főző + külön daráló-témán. aztán úgy döntöttünk, hogy a francnak van kedve tökölni az őrleménnyel meg a zaccal. csinálja meg az automata. ha nyugdíjba megyek, megveszem azt la scala butterfly-t

megjegyzem, egyik barátom nemrég vett egy komolyabb gépet 1800 euróért. és XAR kávékat főz rajta. nem olyan egyszerű az ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3919 Dátum: 2015.11.29 20:08:55 »
én most itt tartok
sokat tanakodtunk, a karos főző + külön daráló-témán. aztán úgy döntöttünk, hogy a francnak van kedve tökölni az őrleménnyel meg a zaccal. csinálja meg az automata. ha nyugdíjba megyek, megveszem azt la scala butterfly-t

megjegyzem, egyik barátom nemrég vett egy komolyabb gépet 1800 euróért. és XAR kávékat főz rajta. nem olyan egyszerű az ;)
Ha sok pénzes nyugger leszek, megyek a barista iskolába  :D
Évek óta mániákus vagyok  ;)

Egy daráló is kb 200 EUR környékétől indul - használtan. A kávé kilója 7-8e Ft és itthon is vannak kis pörkölők, ahol még efőlé megy az ár. Drága dolog ez, mint a minőségi borozás  :D
Azért az is érdekes, hogy az olaszoknál az utcai bódéban is olyan kávét adnak, mint amilyen itthon neves drága helyen sem  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.29 20:13:08 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3920 Dátum: 2015.11.29 20:57:34 »
Amúgy az elemzők szerint óriási a kávékereslet világszerte, nem győzik termelni - a következő években drasztikus áremelkedés várható.
A kapszulás verzió pedig óriási teret hódít.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3921 Dátum: 2015.11.29 21:10:28 »
Én maradok a régi kotyogós espresszónál, pedig 3x 4személyeset minden nap főzünk.
Volt már egy csomó Szarvasi meg hasonló (volt ami egy hétig se volt jó mert nem volt jó a tömitése, másik gumit meg nem kaptunk hozzá. Azt már nem tudom miért nem volt garink)
Anyám többször is kapott fullautómatát, állandóan csak a gond volt vele,hordhattam szervizbe mint egy PC-nek mindig volt gond vele. Volt hogy 30eFt-ba került a javítás, aztán kapott egy vadi újat: most állandóan figyeli mikor mit kell vele csinálni: víz, kávé,vizkőtlenités stb, egyedül használja, csinál minden nap 2 kv-t :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3922 Dátum: 2015.11.29 23:00:51 »
Én egy ideig Bialetti Brikkával (bizonyos források ezt tartják a kotyogó királyának...) szórakoztam, de egy centtel sem volt finomabb kv belőle, mint egy Szarvasiból, pedig még az őrölt kv-t is grammra mértem... Most, ha van kedvem, french press, Frei féle "ízesített" kv-kkal (vettem régen kv szaküzletben csodakv-t, 10e/kg, simán összekevertem volna egy Omniával :D )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3923 Dátum: 2015.11.29 23:29:03 »
Én egy ideig Bialetti Brikkával (bizonyos források ezt tartják a kotyogó királyának...) szórakoztam, de egy centtel sem volt finomabb kv belőle, mint egy Szarvasiból, pedig még az őrölt kv-t is grammra mértem... Most, ha van kedvem, french press, Frei féle "ízesített" kv-kkal (vettem régen kv szaküzletben csodakv-t, 10e/kg, simán összekevertem volna egy Omniával :D )
A Brikka nehézsége a kávé darálás finomsága. Nagyon nehéz eltalálni, ha túl finomra őrlöd, az a baj, ha durvább, akkor az. És nem szabad tömöríteni, legalábbis csak minimálisan.
De tényleg nem egyszerű rajta kávét főzni, mármint olyan kiemelkedően jó kávét. Sokáig játszottam én is eggyel, de megfelelő daráló hiányában feladtam.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3924 Dátum: 2015.11.29 23:38:39 »
Perché non avete il senso di fare la cosa all' italiano. Avete la fede per la robba giaponese. Qui bisogna avere tocchi morbidi, delicati, con tanta sensualitá. E come il sesso.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3925 Dátum: 2015.11.30 09:56:00 »
Mi minden nap csak egy kávét iszunk, reggel az röffenti be a motort.

Amúgy számtalan kávéfőző termékét kóstoltuk, eddig egyik sem vetekszik a Szarvasi mini espresso által előállított kávéval. Egyszerűen vagy túl gyengék, vagy épp csak pilincke a csésze alján. Csak a Szarvasi csinál elég erős kávét, megfelelő mennyiségűt, legalábbis nekünk.
:clap: :clap: :clap: :yes:

Mi reggelente ilyennel főzzük az Omniát, vagy a "sárga" Tchibo-t.  :) Imádom, nekem a kapszulás bármilyen "csodák" koktélok. Az automata (tehát darálós) kávéfőzők is tetszenek, de az egészen más árkategória, ott még nem tartunk, otthonra az nekünk luxus cikk lenne.

Én a kávét azért iszom, hogy üssön. Pont.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3926 Dátum: 2015.11.30 09:56:39 »
Az asszony örül,  neked meg jó estéid lesznek mostanában ;-)
...vannak...  :innocent: :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3927 Dátum: 2015.11.30 10:04:39 »
3 évig ott dolgoztam Szarvason!
Szerintem is verhetetlen ár/érték arányban (főleg hosszú távon)  :yes:
Az a lényeg, hogy alkatrész kapható hozzá BÁRHOL, már 30 éve... és még (szerintem) 30 évig továbbra is kapható lesz. ! :yes:
És erős jó kávét főz (6 személyes)!
Mi is csak nevettünk, hogy vazze, vettünk egy Szarvasit, na, le is tudtuk a kávéfőző vásárlást kb 20-25 évre...  :ph34r:
Idén volt 5 éves és nyár elején úgy döntött, hogy nem főz kávét. Na, mondom, ez szarvasi, hát, kb 10 kör 1:1 arányú ecetes vízzel kifőztem a rendszert és láss csodát, újra tolja a finom feketét. Azért ezt próbálná megtenni az ember egy Saeco-val... (annak ellenére, hogy kizárólag Saeco-t vennék, ha automata kávéfőző vásárlása mellett döntenénk.) :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3928 Dátum: 2015.11.30 10:31:45 »
A kávéfőző, daráló (legalább annyira fontos) valahol itt kezdődik. Csak még gyűjtögetek rá  :D
Neeem. Ez bőven a csúcs közeli termék. Ez luxus cikk, kb mint autók között egy Lexus LS, vagy Merci S-klasse.  ;)
Arányait véve, még ennek a fenntartása is ugyanolyan magas, mint egy luxus autónak...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3929 Dátum: 2015.11.30 10:42:27 »
Neeem. Ez bőven a csúcs közeli termék. Ez luxus cikk, kb mint autók között egy Lexus LS, vagy Merci S-klasse.  ;)
Arányait véve, még ennek a fenntartása is ugyanolyan magas, mint egy luxus autónak...
A fenntartása egyáltalán nem luxus árkategória. Rendben tartod és ugyanúgy 15 évig működik.
A jó kávé ugyanúgy luxus cikk, mint a jó bor. Mindenki annyit áldoz rá, amennyit az igénye kíván és amennyit a pénztárcája megenged. Én nem azért iszom bort, mert alkohol és nem azért iszom kávét, mert üt, hanem mert olyan ízeket ad, amilyent.
Nem szólom le a szervasit, csak az nem ehhez jó  :flowers: