Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 969867 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2040 Dátum: 2013.01.06 08:59:29 »
Valszeg bútorhátlap volt, az tényleg elég könnyen megadja magát. Barkácsáruházban levágnak egy megfelelő méretet és tűzőgéppel vagy pár pozdorjacsavarral felfogatod. Esetleg ha van elég hely, akkor pár keresztlécet feltehetsz alulról erősítésnek.

A bútorhátlap polgári neve:  farostlemez.

De láttam már bútorhátlapot MDF-ből is.... Tulajdonképen bármi lehet, de legtöbbször farostlemez, vagy legalább háromrétegű furnérlemez.
Franciaágy ágyneműtartója jellemzően farostlemezből van. Olcsó, viszonylag könnyű is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2041 Dátum: 2013.01.06 09:12:10 »
Nekem Spuri Ultrasonic működik, talán 5 éve már.  Nálam bevált.
Lementem érte Tatabányára.
Itt lehet nézelődni.
Köszönöm, utána nézek. (ez mégis humánosabb megoldás mint a csapda, ragasztó, méreg...)
Fery

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2042 Dátum: 2013.01.06 15:17:06 »
Van itt egy lapszabászat gyaloglásnyi távolságra, oda fogok menni. És akkor a szállítás is meg van oldva  :whistling: .
Nem árt ha egy-két mm-el vastagabb anyagot veszel mint az eredeti volt-persze ha szerkezetileg megengedett.Faros lemez drágább de nagyobb teherbírású mint az MDF.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2043 Dátum: 2013.01.15 17:56:57 »
Létezik egy olyan dolog, hogy hőtükörfólia, amit a radiátor és a fal közé kell tenni, és befelé irányítja a hőt - állítólag.
- Érdemes megpróbálni, avagy szélhámosság,
- milyen hatása lehet a penészedésre (az adott helyen): növeli, csökkenti, vagy nincs rá hatással?
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2044 Dátum: 2013.01.15 17:57:36 »
Mi tettünk minden radiátor mögé... Filléres tétel, ha placebonak jó, már megérte... ::)
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2045 Dátum: 2013.01.15 18:18:57 »
mi nem éreztünk semmit, amikor felraktuk szüleimnél anno. addig sem penészedett, utána se. veszíteni, úgy tűnik, nem lehet vele, bár elég ronda

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2046 Dátum: 2013.01.22 16:17:51 »
TV-s szakemberekhez volna kérdésem.
Asszony nézne angol adókat, hogy ne felejtse teljesen el a nyelvet, így kevés a 3 analóg földi adó. Ehhez a következő opciókat találtam:
- Helyi kábel TV - ezt nem akarom, mert nagyon gányul dolgoznak. (Koax csatlakozó szigtelőszalggal betekrve a föld alá.)
- IPTV (T-Home) - ehhez valószinüleg nincs elég sávszélesség
- MindigTV - itt csak egy angola adó van, ahogy látom, kell antenna?
- UPC parabólával
- DigiTV parabólával

Olvastam, hogy MindigTV-hez kell új beltéri vagy tető antenna. Ezt be lehet tenni a tető (beton cserép, szigetelés nélkül) vagy mindenképpen kívülre kéne tenni?
A UPC, DigiTV parabóla jel simán tovább osztható, vagy azt a vevő/dekóder után kell - két TV lenne?
UPC, DigiTV közül melyiket javasoljátok?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2047 Dátum: 2013.01.22 16:57:55 »
Esetleg venni egy parabola antennát és ezen szolgáltatóktól függetlenül valamelyik Astraról (Eutelsat, Intelsat stb...) fogni angol ingyenes adásokat? Nem tudom, ennek mennyi lenne a költsége (antenna, beltéri egyebek...), én, ha nagyon unatkoznék, eljátszanék vele.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 17:08:11 írta MFerenc »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2048 Dátum: 2013.01.22 17:08:08 »
Ezt a parabólát gondolom a tetőre kell szerelni és kell hozzá valamilyen vevő egység. Ilyen vevőegységet hol érdemes nézni?
(Ezzel annyi bajom van, hogy a magyar adókhoz kell külön valami megoldás - mert a földi analóg elég gyengén jön - erős havazásban inkább csak fekete-fehérben.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2049 Dátum: 2013.01.22 17:10:31 »
Múltkor találtam egy oldalt, ott nevetséges áron voltak antennák, fejek, beltérik, de nem emlékszem, melyik oldal és most nem találom. Pl. Lyngsat-on fent van tán' az összes műhold és az azokról fogható adások, jelzik, ha ingyenes, ott lehet böngészni, van Al-Jazeera Sport is :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2050 Dátum: 2013.01.22 17:21:46 »
Itt van egy lista az ingyenes csatornákról az Eutelsat 28A/Astra1N/2F műhold(ak)ról (itt már kezd bonyolódni, én nagyon nem értek hozzá...)
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_free-to-air_channels_at_28%C2%B0E#Movies

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2051 Dátum: 2013.01.22 17:49:25 »
Múltkor találtam egy oldalt, ott nevetséges áron voltak antennák, fejek, beltérik, de nem emlékszem, melyik oldal és most nem találom. Pl. Lyngsat-on fent van tán' az összes műhold és az azokról fogható adások, jelzik, ha ingyenes, ott lehet böngészni, van Al-Jazeera Sport is :D
Én itt vettem az ősszel:
http://www.betacom.hu/szakuezletek.html

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2052 Dátum: 2013.01.22 19:00:48 »
Üdv!

Én is megpályázok majd a tervek szerint egy parabolát HD beltérivel, érdekelnének bevált dolgok, tapasztalatok és a (nem drága) korrekt boltok!
Mindenképpen multifokális antenna lesz, négy kimenettel rendelkező fejekkel (min. 3 fej), mivel egymástól távol levő holdakat kell majd fogni (angol-német, esetleg kínai nyelv miatt).

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2053 Dátum: 2013.01.22 19:19:06 »
Üdv!

Én is megpályázok majd a tervek szerint egy parabolát HD beltérivel, érdekelnének bevált dolgok, tapasztalatok és a (nem drága) korrekt boltok!
Mindenképpen multifokális antenna lesz, négy kimenettel rendelkező fejekkel (min. 3 fej), mivel egymástól távol levő holdakat kell majd fogni (angol-német, esetleg kínai nyelv miatt).
Én az Astrára vagyok beállva,80% német, a többi 1-2 más nyelvű, angol, spanyol, francia,holland, kinai. Elvileg több száz csatorna van , de abból vagy 100 tvshop, meg hirdető, ill sok helyi adó ugyanazt közvetíti mint a többi.
Megvettem a forgatót is, de túlbonyolult lett volna, meg nagyobb parabola kellett volna.... Szoval megmaradt,használatlanul , akár túl is adnék rajta.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2054 Dátum: 2013.01.22 22:15:18 »
Én az Astrára vagyok beállva,80% német, a többi 1-2 más nyelvű, angol, spanyol, francia,holland, kinai. Elvileg több száz csatorna van , de abból vagy 100 tvshop, meg hirdető, ill sok helyi adó ugyanazt közvetíti mint a többi.
Megvettem a forgatót is, de túlbonyolult lett volna, meg nagyobb parabola kellett volna.... Szoval megmaradt,használatlanul , akár túl is adnék rajta.
Ősszel vetted, és már eladnád? Gondolom nem multifokális antenna van hozzá.
Nekem ez lenne elvileg:

Ügyes beállítással nem kell forgató hozzá állítólag.