Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 969888 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1905 Dátum: 2012.11.27 19:57:43 »
Olyan megnyugtató hallani hogy más emberek is szoktak veszekedni, inni, enni, főzni, mosakodni, WC-zni és nem csak te lógsz ki az emberiség közül  :lol:
Nekünk valószínűleg szerencsénk volt az Újpesti lakással. Soha nem volt ilyen probléma. Sőt amikor a szomszédnéni új tévét vett, és elég rendesen üvöltette Gyurcsányt a napkeltében akkor azt is csak a folyosón hallottam, a lakásban nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1906 Dátum: 2012.11.27 19:58:52 »
Káposzta 2-őt 89-90-ben adták át.

Hááát, nem. 1990. közepén adták át a Gyógyszergyár utcai lakótelepet. Igaz ez már nem a klasszikus tízemeletes panel volt, hanem négyemeletes sorpanel, sátortetővel (gépészet ott volt), előkerttel.

Ha a tízemeletes betonvárost nézzük, akkor valóban Kápkettő a nyerő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1907 Dátum: 2012.11.27 20:05:04 »
Nekünk valószínűleg szerencsénk volt az Újpesti lakással. Soha nem volt ilyen probléma. Sőt amikor a szomszédnéni új tévét vett, és elég rendesen üvöltette Gyurcsányt a napkeltében akkor azt is csak a folyosón hallottam, a lakásban nem.
Csak nem elhitted amit mondott?  [rohog]
(Nem politikai hozzászólás)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1908 Dátum: 2012.11.27 20:13:49 »
Nagy baj, hogy nem tudsz sporolni, főként az energiával, magas a rezsi.
A panelekből legalább nem spórolták ki a cementet mint a Népstadionnál.
A túlhasznált öntő/présforma mindenhol gond mind1,hogy ház vagy autógyár.-)Ennek ellenére nagyon jó épületek. A gépészetet könnyű cserélni, és hasznos nm-re vetítve a legolcsóbban lehet energia takarékossá tenni.Csak sajnos a panelprogramban nálunk a sok értelmes 80-100mm-es szigetelést rakatott fel,pedig csak az 1/3-át kellett fizetni. A németek meg lazán passzív házakká alakítják őket.
Nem tudsz .... levinni a szemetet.
User error. [rohog]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1909 Dátum: 2012.11.27 20:28:41 »
Csodálkoztok hogy idegenkedünk a könnyűszerkezetű házaktól?
Nem láttunk 50 éves házakat ... 
Kedves OldPiet ez nem csak Neked szó, de itt tudok visszakanyarodnia témához. :surrender:

Azért idegenkedünk, mert nálunk nincs hagyománya. Lehet jó könnyűszerkezetes házat tervezni és építeni, csak nehezebb a szokásosnál. Lehet akár tartósat is,csak az anyagok beszerzése nálunk problémás ahogy az araboknál az építőipari homoknak.
Vannak nagyon jó anyagok pl. olvastam olyan tájékoztatót ahol nyomás alatt telítettek gerendát tűz, gomba és rovar elleni szerrel, majd préselték, és az anyag száradásáig a gépben tartották. A prospektus 700 éves élettartamot említett. Végülis Velence is áll már egy ideje.
Jó minőségű kőzetgyapot hőszigetelést sem láttam még összeesni ... .
A könnyűszerkezetes házaknál inkább a csekély hőtároló kapacitást tartom problémásnak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1910 Dátum: 2012.11.27 20:32:22 »
Remélem, így már nem meglepő, hogy én is tanultam épületszerkezettant és épületfizikát is... ezért mertem hozzászólni a témához ::)
Kezdjük ott, hogy nehogy félreérts, nem akartam lehúzni a végzettséged (arról nem is beszélve, hogy a mai hitelválságos világban szinte megszűnt a magasépítés ahogy azt olvasni lehet a hírekben, és sokkal jobban jársz a mélyépítési területtel). Szerintem sokkal fontosabb, hogy amennyire látom elég alapos, és utánajárós ember vagy - pl. babakocsi, gyerekülés téma stb.  ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1911 Dátum: 2012.11.27 20:38:32 »
Jó minőségű kőzetgyapot hőszigetelést sem láttam még összeesni ... .
A könnyűszerkezetes házaknál inkább a csekély hőtároló kapacitást tartom problémásnak.
Én 3éve a padlásra raktam kőzetgyapot terítést, jó minőségű, az akkor kapható felső árkategóriásat. Két rétegben (2X10cm), kötésben terítettem le a födémre. Nyáron felmentem a padlásra, és tényleg össze van esve, nagyon kb mondom, de úgy 30%-al, és jobban porzik, erősebb a kiporzása, mint új korában.
Szerintem a könnyűszerkezetes házaknak ott van értelme, ahol dögivel van alkalmas fa, és nagyon olcsón.
Emellett Magyarországon nem csak hagyománya nincsen, de túl nagy tapasztalata sincs senkinek e témában: mérnök, kivitelező stb.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1912 Dátum: 2012.11.27 21:29:40 »
Én 3éve a padlásra raktam kőzetgyapot terítést, jó minőségű, az akkor kapható felső árkategóriásat. Két rétegben (2X10cm), kötésben terítettem le a födémre. Nyáron felmentem a padlásra, és tényleg össze van esve, nagyon kb mondom, de úgy 30%-al, és jobban porzik, erősebb a kiporzása, mint új korában.
Szerintem nem az erre a célra gyártott Airrock LD, Nobasil PTE, PTS vagy PTN-t használtál, hanem vmi mást,ami így utólag lett nagyon drága, mert összeesve alig szigetel.-(
Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy egy Monrock/Durock/Hardrock anyag vkinél összeesik.
Emellett Magyarországon nem csak hagyománya nincsen, de túl nagy tapasztalata sincs senkinek e témában: mérnök, kivitelező stb.
:yes:
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.27 21:57:03 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1913 Dátum: 2012.11.27 21:35:41 »
Kezdjük ott, hogy nehogy félreérts, nem akartam lehúzni a végzettséged (arról nem is beszélve, hogy a mai hitelválságos világban szinte megszűnt a magasépítés ahogy azt olvasni lehet a hírekben, és sokkal jobban jársz a mélyépítési területtel). Szerintem sokkal fontosabb, hogy amennyire látom elég alapos, és utánajárós ember vagy - pl. babakocsi, gyerekülés téma stb.  ;)
Nyugi, nem értettem félre, teljesen jószándékúnak vettem, amit írtál, csak mondjuk úgy, kiegészítettem.
De, ha már itt tartunk, ici-picit tovább mennék: írtad, hogy jó dolog az autodidakta "öntanítás". Így van, csak vigyázni kell azért, hogy nehogy megvezesse az ember magát és elbizakodott legyen. Még célravezetőbb lehet, ha, miután utánanézett pl. az építőanyagoknak (falazat, szigetelés, gépészeti dolgok, stb) és nagyjából körvonalazódik benne egy "gondolat" a házát illetően, ezután konzultáljon tervezővel, kivitelezővel és csak ezt követően hozzon végleges döntést. Én sem akartam magamat nyáron epével műteni, pedig utána olvastam a dolognak, végül mégis egy sebészt kértem meg, hogy végezze el a műtétet.  :D
---------------------
Sajnos a nagy mennyiségű munkaerőt felszívni képes beruházások valóban egyenlőek a 0-val jelenleg, egyedül a kisebb, EU-s pályázatokon nyert összegekből lehet építkezni, ezért is mondom azt, hogy bár szeretem a szakmámat, de a versenyszférába még nagyon sokáig nem akarok visszatérni. Ami most ott megy, azt nem veszi be a gyomrom, én ahhoz nem adom a személyemet...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1914 Dátum: 2012.11.27 21:52:39 »
Emellett Magyarországon nem csak hagyománya nincsen, de túl nagy tapasztalata sincs senkinek e témában: mérnök, kivitelező stb.
Nem ez az egyetlen építőanyag, amihez egyszerűen nem ért a szakma.
Volt egy évem, amikor területi képviselőként jártam az országot, geoműanyagok (-textília, -rács, -drének, stb) területen. Valóban I. osztályú termékeket képviseltem (büszke is voltam erre!), Holland termékek voltak nagyrészt, illetve a nem szőtt geotextília az most is a TVK ipartelepen készül olyan világszínvonalú gépsoron, amelyet bátran be lehetne mutatni a "Hogyan készült?" c. műsorban.
Ennek ellenére a szakma szinte laikus volt ezekhez, a textíliát is simán csak Terfilnek hívta, holott az csak egy márkanév (Temaforg - Kunszentmiklós), nem egy anyag. Arról, meg végképp fogalmuk nem volt, hogy ennek a textíliának is van legalább 15-20 féle típusa, és legalább 6-7 felhasználási területe.  :wacko:
Ez azért volt probléma, mert a úttervezők a terveiken ugyan feltűntették elválasztó rétegként a földmű és a töltésanyag között a "terfilt", csak éppen műszaki adatokat nem írtak mellé. A kivitelező mit csinált? Beépítette a legvékonyabb anyagot, ami konkrétan semmire sem volt jó a betontakaráson kívül (tetszőleges újonnan épült betonfelületre melegben érdemes ilyen textíliát tenni, és így öntözni a betont (utógondozás), mert a textília alatt tovább marad nedves a beton, kevésbé fog párologni róla a víz). Természetesen ez rossz gyakorlat volt, de a megfelelő útépítéshez használt típus ennek a 2,5x-ese volt, ami még mindig nem volt drága...
Sorolhatnám még az efféle luftokat, de nem teszem. Remélhetőleg a frissülő építésügyi szabványokat majd ezeknek megfelelően is korrigálni fogják.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1915 Dátum: 2012.11.27 21:59:10 »
Moswt már csak azt mondjátok meg nekem: mi az a estrich beton?
Sejtésem, hogy kiegyenlitő. simitóbeton? :hmmmm:
Amit én eddig ismertem az soder (nagy kavicsos)+ cement= beton (jó viz is kell hozzá)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1916 Dátum: 2012.11.27 22:02:24 »
Moswt már csak azt mondjátok meg nekem: mi az a estrich beton?

Zsákos porbeton, ami vízzel kikerve ad betont.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1917 Dátum: 2012.11.27 22:10:35 »
Zsákos porbeton, ami vízzel kikerve ad betont.
Porbeton, azt is jelenti hogy kis szemcsés, vagy csak hogy száraz mint a por :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1918 Dátum: 2012.11.27 22:13:06 »
Moswt már csak azt mondjátok meg nekem: mi az a estrich beton?
Sejtésem, hogy kiegyenlitő. simitóbeton? :hmmmm:
Amit én eddig ismertem az soder (nagy kavicsos)+ cement= beton (jó viz is kell hozzá)
Röviden, vázlatosan  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1919 Dátum: 2012.11.27 22:17:20 »
Bementünk ma Euronics-be és megnéztük a mosógépeket. Mindkét eladó ajánlotta a Whirlpool-t, mert nekik az van otthon és szerintük azért van rá több panasz, mert többet is adnak el belőle. Az Electrolux és a Zanussi között állításuk szerint annyi a különbség, hogy az Electrolux teljesen rozsdamentes, míg a Zanussi nem, ebből nem tudom mennyi igaz, de mivel fürdőszobában lenne a helye, ezért akár fontos is lehet a rozsdamentesség. Azt is rögtön mondták, hogy érdemes 10 ezerért 5 évre kiterjeszteni a garanciát, mert ha valami fő alkatrész hibásodik meg, akkor ingyen cserélik a készüléket. Konkrétan nem találtunk olyant, ami maradéktalanul megfelelne nekünk, Zanussi volt 1200 centrifugás 90-ért, de neten már 84-ért van Electrolux hasonló tudással és 2 év garanciával.