Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970033 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1740 Dátum: 2012.11.01 22:32:08 »
ugyan már. nálunk azért van mindenkinek saját lakása, mert a rendszerváltás után az állam gyakorlatilag odaajándékozta az ingatlantulajdont a lakosságnak. nem utolsósorban azért, mert olyan szinten volt széjjelrohadva negyven év után a lakásállomány, hogy egyszerűbb volt ráhagyni a népre, hogy szívjanak ők vele. ahol pedig volt valami kontinuitás, ott bizony az ingatlanok ára olyan magas, hogy az átlagdolgozónak egyszerűen nem éri meg megvásárolni. inkább bérelnek.
Ez így van.Ajándékba kapták, de ők is lakták le :D Szoval nem kell sajnálni öket. De így se szabadul az álam tőlük, mert  a többség akkor is most is "szegény"- tehát fel kell vállalni a felujitást.
A "röghözkötésen" ez mit sem változtat, sőt még ront is, hiszen pláne nem tud ráfizetéssel cserélni. ( ráadásul keletről nyugatra van a munkaerővándorlás  és az ingatlanárak is arra nőnek)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1741 Dátum: 2012.11.01 23:09:41 »
Ez így van.Ajándékba kapták, de ők is lakták le :D Szoval nem kell sajnálni öket.
Mi vhogy kimaradtunk ebből. Nekünk nem sikerült belvárosi nagypolgári lakást venni 200-e ért és 10 év után továbbadni 60 millióért mint vki életrajzában olvastam.
Édesapámnál azt a házat (vidéken) ahol akkor több mint 20 évet laktunk 10% kedvezménnyel adták, "természetesen" az ingatlanárak jókora emelkedése után. És persze véletlenül elfelejtették a telken álló garázst is eladni, még jó, hogy nem akartak visszamenőleg bérleti díjat szedni érte.
Nagypapám VII., lakását a mai napig nem engedi megvásárolni az önkormányzat. Akkoriban, egy összegben 80ezrért értékesítették  a környékbeli házakban lévő lakásokat. :devil: :censored:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1742 Dátum: 2012.11.01 23:23:23 »
Mi vhogy kimaradtunk ebből. Nekünk nem sikerült belvárosi nagypolgári lakást venni 200-e ért és 10 év után továbbadni 60 millióért mint vki életrajzában olvastam.
Édesapámnál azt a házat (vidéken) ahol akkor több mint 20 évet laktunk 10% kedvezménnyel adták, "természetesen" az ingatlanárak jókora emelkedése után. És persze véletlenül elfelejtették a telken álló garázst is eladni, még jó, hogy nem akartak visszamenőleg bérleti díjat szedni érte.
Nagypapám VII., lakását a mai napig nem engedi megvásárolni az önkormányzat. Akkoriban, egy összegben 80ezrért értékesítették  a környékbeli házakban lévő lakásokat. :devil: :censored:
Én Apukám se kapott lakást, gyerekkoromban épitettűk a házat (szó szerint ö is én is, mint teenager)
Valóban rengeteg igazságtalanság történ lakhatás ügyében 1945 után a 90-es évekig: kisajátitás, államositás, elkobzás, kötelező bérbeadás, lakáskiutalások protekcióval, aztán az eladások, privatizáció...Mind rengeteg keserves emberi sors, a másik oldalon igazságtalan meggazdagodás.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1743 Dátum: 2012.11.02 07:24:20 »
Annó 1979-ben a családi házunkat kisajátította a tanács.  Kapott a nagyfater egész élete munkásságát követően - takaros nagyobbacska ház volt, szépen rendezett nagy kerttel -, egy pitlák összeget, amiből nem lehetett máshol házat venni, ki kellett jelentősen pótolni, mert panelba nem akart menni az öreg. (és milyen igaza volt, nyugodjon békében)
Akkor sem kérdezték meg, hogy mit akarunk, 5 éves terv, meg miegyéb, kellett a hely a panelvárosnak.  :censored:  A mai napig ott laknék, ha lehetne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1744 Dátum: 2012.11.02 08:39:13 »
Ez így van.Ajándékba kapták, de ők is lakták le :D Szoval nem kell sajnálni öket. De így se szabadul az álam tőlük, mert  a többség akkor is most is "szegény"- tehát fel kell vállalni a felujitást.
A "röghözkötésen" ez mit sem változtat, sőt még ront is, hiszen pláne nem tud ráfizetéssel cserélni. ( ráadásul keletről nyugatra van a munkaerővándorlás  és az ingatlanárak is arra nőnek)
ők lakták le??? mégis ki a fax lakta volna le? ha egy lakásban laknak, akkor az elhasználódik. a tulajdonosnak meg az a dolga, hogy ilyenkor felújítsa. és ez nem történt meg évtizedekig. éppen ezért "járt jól" az állam, amikor elkótyavetyélte a lakásállományt. de legalább nem külföldieknek adták, mint a gazdaságot...  :censored:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1745 Dátum: 2012.11.02 09:27:47 »
Na, akkor most álljunk meg itt.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1746 Dátum: 2012.11.02 09:32:28 »
ők lakták le??? mégis ki a fax lakta volna le? ha egy lakásban laknak, akkor az elhasználódik. a tulajdonosnak meg az a dolga, hogy ilyenkor felújítsa. és ez nem történt meg évtizedekig. éppen ezért "járt jól" az állam, amikor elkótyavetyélte a lakásállományt. de legalább nem külföldieknek adták, mint a gazdaságot...  :censored:
Ha már  pénzügyileg nézed, miből újitotta volna fel? Abból a jelképes bérleti dijból?
Azok szívtak igazán, akiket rákényszeritették (nem rakhatták ki a bérlőt), hogy kiadják a plusz lakásukat és nem kaptak csak jelképes bérleti dijjat.
Én ugy látom, hogy miután az állam felvállalta a a lakáshoz jutást ( ha nem is mindig igazságosan) nagyon gazdaságosan épitett tömegével lakásokat, amiket 30-50 év után se vagyunk képesek lecserélni, nélkülözni.
Az más kérdés, hogy ma már nem korszerűek, nem energiatakarékosak.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1747 Dátum: 2012.11.02 09:44:38 »
Ha már  pénzügyileg nézed, miből újitotta volna fel? Abból a jelképes bérleti dijból?
Azok szívtak igazán, akiket rákényszeritették (nem rakhatták ki a bérlőt), hogy kiadják a plusz lakásukat és nem kaptak csak jelképes bérleti dijjat.
Én ugy látom, hogy miután az állam felvállalta a a lakáshoz jutást ( ha nem is mindig igazságosan) nagyon gazdaságosan épitett tömegével lakásokat, amiket 30-50 év után se vagyunk képesek lecserélni, nélkülözni.
Az más kérdés, hogy ma már nem korszerűek, nem energiatakarékosak.
úristen, nehogy már megpróbáld megmagyarázni, hogy régen jobb volt...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1748 Dátum: 2012.11.02 09:48:46 »
úristen, nehogy már megpróbáld megmagyarázni, hogy régen jobb volt...
Nem [rohog] De fiatal voltam az jobb volt :winkiss: De azért most is jól  vagyok :szemez:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1749 Dátum: 2012.11.02 11:27:35 »
Jól menő, pörgő, növekvő gazdaság egyenlő sok új munkahely, magas fizetések, nagyon magas ingatlan árak. Ezért jellemző szerintem a Ny-EU nagyvárosokra, hogy kevés a magán lakás. Ahogy távolodunk a fenti feltételektől, nyilván egyre több a magánlakás. Szóval ez nem földrajzi jelenség Európában, hanem inkább gazdasági jelenség.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1750 Dátum: 2012.11.02 14:34:24 »
Nem [rohog] De fiatal voltam az jobb volt :winkiss: De azért most is jól  vagyok :szemez:
:lol: ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1751 Dátum: 2012.11.03 19:34:21 »
kérdésem lenne. van egy békebeli Bosch PST52 fűrészem amiben pengét kell cserélni, beletört. egyszerűen nem értem a felfogatást nem a horonyban van hanem sztem bele van szorítva. hogy van ez? fater szerint vmi csavar fogja felülről semmi ilyesmit nem látok.


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1752 Dátum: 2012.11.03 20:04:17 »
Nem lehet, hogy a gép tetején lévő lyukon keresztül lehet valahogy meglazítani a kést, ahogy a Faterod mondja? Robbantott rajzok alapján nem derül ki, viszont a tetején van egy lyuk, ami nagyjából a késtartóig tart (legalábbis úgy néz ki...)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1753 Dátum: 2012.11.04 10:23:31 »
kérdésem lenne. van egy békebeli Bosch PST52 fűrészem amiben pengét kell cserélni, beletört. egyszerűen nem értem a felfogatást nem a horonyban van hanem sztem bele van szorítva. hogy van ez? fater szerint vmi csavar fogja felülről semmi ilyesmit nem látok.
Saw for PST 52A: You need a screwdriver for at least 15 cm. long by 4 mm. in diameter. Insert it through the hole on the opposite side of the saw, loosen and release the saw, it is necessary to rotate a quarter turn to remove. Do the reverse for mounting the saw.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1754 Dátum: 2012.11.04 17:00:15 »
ok.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002