Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970696 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1170 Dátum: 2012.02.12 18:34:03 »
Hopp látom közben törölt...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1171 Dátum: 2012.02.12 18:39:27 »
diófával fűtesz? húbakker, élni tudni kell  :lol: itt 8 euró egy kis csomag fa a benzinkúton :D benga nagy kandallónk van de csak a látvány miatt szoktuk használni :D
Tudod mindegyiknek megvan a maga története: kiöregedterk, kiszáradtak a diófák, a mandulák meg a kerthatáron voltak és a szomszédnak utba volt, ö kivágta én fűtök vele. A fűzfa meg belelógott a villanyvezetékbe akkora volt, ezért kivágtam (5 év alatt felnölt a villanyoszlop magasságáig)
Akkor 1kg fa €1,- nagyon durva, itt a fenti multiknál 70 Ft, de az már a gáz árszintje fűtőértékben. Tüzépnél meg a fa 2500 Ft körül van mázsája. Jól mondom Zoli?

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1172 Dátum: 2012.02.12 18:46:51 »
Soha nem vettem fát tüzépen és nem is fogok, csak kitermelőtől.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1173 Dátum: 2012.02.12 21:22:52 »
Szerintem akinek van lehetősége, hosszútávon gondolkodhat fáskazánon mert egyik legolcsobb fűtési lehetőség.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1174 Dátum: 2012.02.12 21:27:16 »
Most a faelgázosító kazán is kezd divat lenni, van egy cég itt nálunk a faluban aki foglalkozik ATMOS kazánokkal.
http://www.szakszer.hu/

Az utcánkban egy pár már beköttette, nem lehet rossz.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1175 Dátum: 2012.02.12 21:45:26 »
Szerintem akinek van lehetősége, hosszútávon gondolkodhat fáskazánon mert egyik legolcsobb fűtési lehetőség.
Hosszutávon nem lesz olcsó. Sőt  a legdrágább lesz. Elég korlátozott Magyarország fában. Sokan már most is lopják, pusztitják.
Már most is van extra adó fára szénre.
Olvasd vissza Csufár mai megjegyzését: kint € 8 egy csomag fa (tegyük fel 10kg)- sajna mi is arra fogunk tendálni.
Ha a Barkácsboltokban veszed már ma sem olcsobb mint gázzal fűteni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1176 Dátum: 2012.02.12 21:48:25 »
És jön a következő korlát:lehet, hogy egyszer fogják tiltani smogriadó alkalmával. Már pedzzegetik- még nem tiltják, de kérik a korlátozást.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1177 Dátum: 2012.02.12 23:08:49 »
És jön a következő korlát:lehet, hogy egyszer fogják tiltani smogriadó alkalmával. Már pedzzegetik- még nem tiltják, de kérik a korlátozást.
Na ezt azért kizártnak tartom.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1178 Dátum: 2012.02.12 23:13:52 »
Na ezt azért kizártnak tartom.
Volt még egy megjegyzés: ellenőrizhetik- feljelentés esetén- hogy mivel fűtesz a kályhádban. Most csak szemét stb tilos, de ki tudja mi a folytatás...
Apropó! Te tényleg igazi favágó vagy :hmmmm: :1eye: :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.12 23:15:28 írta OldPiet »

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1179 Dátum: 2012.02.12 23:16:42 »
Hosszutávon nem lesz olcsó. Sőt  a legdrágább lesz. Elég korlátozott Magyarország fában. Sokan már most is lopják, pusztitják.
Már most is van extra adó fára szénre.
Olvasd vissza Csufár mai megjegyzését: kint € 8 egy csomag fa (tegyük fel 10kg)- sajna mi is arra fogunk tendálni.
Ha a Barkácsboltokban veszed már ma sem olcsobb mint gázzal fűteni.
Én annál szerencsésebb helyzetben vagyok, tüzifával nincs gond, tőlünk visznek hozzátok is a kamionok. Én még ennél is szerencsésebb helyzetben vagyok, mert asztalos mühelyem va és az összegyült fahulladékkal tüzelek. Mondhatnám hogy ingyen van a fűtésem.  :clap:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1180 Dátum: 2012.02.12 23:17:57 »
Volt még egy megjegyzés: ellenőrizhetik- feljelentés esetén- hogy mivel fűtesz a kályhádban. Most csak szemét stb tilos, de ki tudja mi a folytatás...
Apropó! Te tényleg igazi favágó vagy :hmmmm: :1eye: :cool2:
   ::)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1181 Dátum: 2012.02.13 11:31:14 »
Hosszutávon nem lesz olcsó. Sőt  a legdrágább lesz. Elég korlátozott Magyarország fában. Sokan már most is lopják, pusztitják.
Már most is van extra adó fára szénre.
Olvasd vissza Csufár mai megjegyzését: kint € 8 egy csomag fa (tegyük fel 10kg)- sajna mi is arra fogunk tendálni.
Ha a Barkácsboltokban veszed már ma sem olcsobb mint gázzal fűteni.
no-no, azt csak viccnek szántam, hogy idekint milyen drága a fa -  ha nem a benzinkúton veszel és nem csak húsz hasábbal, akkor nyilván itt is sokkal ócsóbb :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1182 Dátum: 2012.02.13 12:32:14 »
És jön a következő korlát:lehet, hogy egyszer fogják tiltani smogriadó alkalmával. Már pedzzegetik- még nem tiltják, de kérik a korlátozást.
Előbb-utóbb a zöldek ezt is el fogják érni, tény.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1183 Dátum: 2012.02.13 13:26:12 »
Én annál szerencsésebb helyzetben vagyok, tüzifával nincs gond, tőlünk visznek hozzátok is a kamionok. Én még ennél is szerencsésebb helyzetben vagyok, mert asztalos mühelyem va és az összegyült fahulladékkal tüzelek. Mondhatnám hogy ingyen van a fűtésem.  :clap:
"tőlünk visznek hozzátok is a kamionok"
Ok egy kamion elég nekünk [rohog]

TSityu

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1184 Dátum: 2012.02.13 13:27:53 »
Ok egy kamion elég nekünk [rohog]

A kamion bár jól ég, de nehéz összehasogatni.  :D